Realitní zprávy

Public relations

Jakub Mihálik Jakub Mihálik +420 724 485 974

5. listopadu 2015

Prokop Svoboda poskytl rozhovor deníku E15

Prokop Svoboda, Managing Partner realitní kanceláře Svoboda & Williams, poskytl rozhovor deníku E15, ve kterém se rozhovořil o aktuální situaci na realitním trhu, ale také o širokém záběru svých realitních i mimorealitních aktivit a zájmů.

Svoboda mimo jiné zdůraznil rostoucí význam marketingu pro úspěch v realitním byznysu. Provoz realitní kanceláře je podle něj čím dál tím více o marketingu. „Klientský servis je totiž mezi zavedenými kancelářemi už víceméně na stejné úrovni. O to větší váhu získává právě marketing,“ uvedl spolumajitel Svoboda & Williams a s trochou nadsázky dodal: „Někdy si kladu otázku, jestli jsme více realitní kancelář nebo marketingová agentura.“

Investorům Svoboda doporučuje věnovat pozornost průmyslovým nemovitostem. „Na trhu, který se už začíná trochu přehřívat, považuji industriál za jeden z posledních zdravých segmentů,“ konstatoval mimo jiné Svoboda.

4 Svoboda Prokop reality vackova 6

Plné znění rozhovoru si můžete přečíst zde.

6. října 2015

Podle PRF je Svoboda & Williams jedním z nejaktivnějších hráčů na trhu komerčního pronájmu

Podle údajů kvartálně zasílaných pražskými realitními kancelářemi Prague Research Foru (PRF) se komerční oddělení Svoboda & Williams umístilo v prvním, druhém i třetím kvartálu roku 2015 na předních pozicích ve statistikách počtu nových transakcí na trhu s komerčními prostory k pronájmu.

Na přední místa statistik se oddělení komerčního pronájmu Svoboda & Williams dostalo díky uzavření 17 nových nájemních smluv na celkem 6444 m2 kanceláří ve třetím kvartálu, 17 nových smluv ve druhém kvartálu a 7 nových smluv ve kvartálu prvním. Zatím největší komerční transakcí zprostředkovanou letos Svoboda & Williams byl pronájem 2900 m2 kanceláří ve vokovickém Cube Office Center Prague 6, které si pronajala společnost Medical Technologies CZ.

Z dalších významných transakcí, které letos Svoboda & Williams zprostředkovala, stojí za zmínku například pronájem 1224 m2 kanceláří v karlínské budově Nile House firmě Keen Software House, pronájem 1663 m2 kanceláří v karlínském Danube House společnosti ELC Group nebo pronájem 920 m2 komerčních prostor společnosti Norman's Fitness.

5. října 2015

Vítězem SVOBODA & WILLIAMS CUPu 2015 se stal tým společnosti CRESTYL

V sobotu 3. 10. 2015 proběhl v libeňské Areně Sparta – Podvinný mlýn 3. ročník charitativního turnaje v sálové kopané SVOBODA & WILLIAMS CUP, ve kterém se utkalo celkem 10 týmů, reprezentujících významné společnosti ze světa realit a developmentu. Finanční výtěžek klání ve výši 94 800,- Kč, tvořený dobrovolnými příspěvky zúčastněných společností a výnosem z tomboly, podpoří nadační fond Pink Bubble. Ten poskytuje podporu dětem a dospívajícím, kterým do života vstoupilo onkologické onemocnění.

Své týmy do turnaje vyslaly společnosti bpd development, CBRE, Colliers International, CPI, CRESTYL, Cushman & Wakefield, Flow East, Jones Lang LaSalle, LEXXUS a pořádající Svoboda & Williams. Ze zisku putovního poháru Svoboda & Williams se nakonec radoval tým CRESTYL, kterému ve finále podlehli stříbrní bpd development. Bronzovou medaili získal tým Svoboda & Williams. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Marek Dobiáš z týmu CRESTYL a nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Radek Pokorný ze společnosti bpd development.

Letošní SVOBODA & WILLIAMS CUP dosáhl nejvyššího charitativního výtěžku ze všech tří dosud proběhlých ročníků turnaje. Toho se za jeho dosavadní historii zúčastnilo celkem 18 týmů, reprezentujících významné realitní a developerské společnosti.

Na fanoušky i hráče čekalo v Aréně Sparta občerstvení zajišťované firmami Prague Catering a Lactalis a charitativní tombola s hodnotnými cenami, včetně dvou voucherů na pronájem auta na víkend od firmy Renocar a dvou voucherů od firmy Prague-Stay.com. Pro nejmenší byl připraven dětský koutek, o jehož chod se starala mateřská školka a jesle Pididomek s rozšířenou výukou angličtiny, a občerstvení od firmy Lactalis.

Ceny do tomboly, oceněným týmům a jednotlivcům laskavě věnovali hlavní sponzoři turnaje: Scott Sports, Renocar, Uomo Napoletano a Prague-Stay.com, a dále Nakladatelství SMRŠŤ, Lactalis, La Cave d’Adrien, Hemingway Bar, HARD ROCK CAFE PRAGUE, KAVÁRNA CACAO PRAHA, La Gare, Bobová dráha Prosek, Zámek Dobříš, Boscolo Wellness & Spa, BodyBody Fitness revolution a Mr. Parkit. O sportovní stránku turnaje se postarala společnost CZech Sport Media.

Kompletní výsledky

23. září 2015

Tým SWIM poradcem při koupi pozemku pro nové sídlo společnosti Livesport

Tým SWIM (Svoboda Williams Investment Management) zprostředkoval pro společnost Livesport s.r.o. koupi pozemku u stanice metra Nové Butovice. Na něm má vyrůst nové sídlo této přední české IT firmy.

Realitní kancelář Svoboda & Williams, kterou Livesport pověřil vyhledáním vhodné nemovitosti ke koupi, původně pracovala se seznamem cca 20 nemovitostí. U těch, které nejlépe vyhovovaly požadavkům klienta, zahájil tým SWIM jednání o prodeji s jejich vlastníky. Kupní smlouvu nakonec Livesport podepsal s komerčním developerem CTP. Ten Livesportu prodal pozemky situované u stanice metra Nové Butovice, podél plánované Radlické radiály. V průběhu celé akvizice i při výběru partnerů pro due diligence poskytoval tým SWIM klientovi odbornou asistenci.

Transakce podle Michaela Hynšta z týmu SWIM potvrzuje obecný trend, kdy mnohé, především české firmy projevují zájem o koupi vlastního sídla. „Podobných požadavků nyní evidujeme několik a věřím, že tento trend bude i nadále narůstat. V současné době je zde řada firem, které nahromadily značné množství peněz a zvažují možnosti, kam je dál investovat. Jedná se především o české firmy, které zde zamýšlejí podnikat i v budoucnosti a mají zájem místo placení nájmu své prostředky zhodnotit koupí nemovitosti,“ uvádí Hynšt. Ke zmíněnému trendu navíc podle Brenta Watkinse z týmu SWIM přispívá i snadná dostupnost levného financování na současném trhu.

Důvody, které firmy vedou k úvahám o koupi vlastního sídla, jsou různorodé. „Firmy si kromě výhodné investice často chtějí zajistit vizibilitu, určitou prestiž, konsolidovat své provozy, získat větší kontrolu nad nemovitostí nebo si zabezpečit určitou strategickou lokalitu. To poslední platí především pro maloobchodní firmy, které kancelářské budovy zvažují ke koupi i jako sídlo svých prodejen v kombinací s kancelářemi," vysvětluje Hynšt.

Společnost Livesport s.r.o. se zabývá vývojem webů a aplikací, sloužících k poskytování aktuálních informací z celkem 31 sportů. Tato česká společnost v posledních letech rychle expanduje do celého světa a její weby dnes používá přes 57 miliónů lidí.

17. září 2015

Film Domácí péče, vzniklý v koprodukci Svoboda & Williams, se utká o Oscara

Česká filmová a televizní akademie vyšle do oscarového klání film Domácí péče, vzniklý v koprodukci realitní kanceláře Svoboda & Williams. Režisérský debut Slávka Horáka, ve kterém se herecky představili Bolek Polívka, Alena Mihulová, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová a další, bude o Oscara soutěžit v kategorii Nejlepší cizojazyčný snímek.

Film Domácí péče, který bude reprezentovat českou kinematografii na 88. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd, byl vybrán z celkem 39 českých hraných, dokumentárních i animovaných snímků. Film vstoupil do českých kin v červenci letošního roku a dočkal se vřelého přijetí diváky i kritikou a řady zahraničních ohlasů. Alena Mihulová navíc za svou roli ve filmu obdržela Cenu za ženský herecký výkon na MFF Karlovy Vary.

Domácí péče (2015) - trailer from Svoboda & Williams on Vimeo.

Archív zpráv

9. září 2015 Svoboda & Willams zprostředkovala pronájem většiny obchodních prostor v centru JEREMI sport

2. září 2015 Prodej domů v brněnském projektu Rodinné domy Ivanovice zahájen

11. srpna 2015 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem projektu Rodinné domy Ivanovice v Brně

10. srpna 2015 Výstavba projektu Villa Atrium Bubeneč zahájena

7. července 2015 Svoboda & Williams koproducentem filmu Domácí péče

19. června 2015 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem projektu Villa Atrium Bubeneč

29. dubna 2015 Vinohrady opět v kurzu

8. dubna 2015 Nová tvář v oddělení rezidenčního pronájmu Svoboda & Williams

2. dubna 2015 Svoboda & Williams uspořádala seminář o investicích do fondu Accolade

9. února 2015 Interiéry kanceláří Svoboda & Williams představil prestižní server Office Snapshots

4. února 2015 Tým SWIM (Svoboda Williams Investment Management) se stal exkluzivním poradcem při prodeji prvotřídních historických budov v Praze

2. února 2015 Svoboda & Williams poskytne službu zastupování nájemce (T-rep) společnosti Ferring Pharmaceuticals

23. ledna 2015 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej bytů v rezidenci Pecháčkova No. 3

14. ledna 2015 Svoboda & Williams poskytla službu zastupování nájemce (T-rep) firmě StringData

8. ledna 2015 Realitní kancelář Svoboda & Williams posílil Michael Hynšt

4. ledna 2015 Svoboda & Williams získala pozici "Leading Agent" pro pronájem prostor v budovách Karlín Office House a Glass Office House

3. prosince 2014 Svoboda & Williams exkluzivním marketingovým partnerem Accolade

1. prosince 2014 Svoboda & Williams vstoupila na brněnský realitní trh

28. listopadu 2014 Svoboda & Williams získala již čtvrtý rok za sebou prestižní ocenění CIJ Award v kategorii „Best Local Real Estate Agency“

6. listopadu 2014 Svoboda & Williams exkluzivním zástupcem společnosti StringData

6. listopadu 2014 Projekt OVENECKÁ No. 33 se stal absolutním vítězem v soutěži Realitní projekt roku 2014

5. listopadu 2014 Svoboda & Williams získala pozici hlavního agenta pro pronájem komerčních prostor v brněnském areálu The Campus

18. října 2014 Výtěžek Svoboda & Williams CUPu ve výši 65 300 Kč podpoří nadaci Pink Bubble

15. října 2014 Novou vedoucí oddělení správy nemovitostí Svoboda & Williams je Biljana Horvitz

9. října 2014 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej a pronájem jednotek v rezidenčním projektu Royal Triangle

8. října 2014 Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 720 m2 kanceláří v pražském Ungeltu

29. září 2014 Svoboda & Williams se zúčastnila realitní konference CEDEM CEE

22. září 2014 Tým Svoboda & Williams se objeví v novém českém filmu Domácí péče

12. září 2014 Svoboda & Williams se zúčastnila benefičního turnaje na podporu školy Pink Crocodile

25. července 2014 Noví členové týmu Svoboda & Williams

23. července 2014 Svoboda & Williams expanduje

10. června 2014 Společnost Prague Prime Homes je novým developerem rezidence OVENECKÁ No. 33

6. června 2014 Rodinné domy v rezidenčním projektu Jižní Stráň zkolaudovány

13. května 2014 Aneta Vavroušová rozšířila makléřský tým oddělení rezidenčního pronájmu

12. května 2014 V prvním čtvrtletí zprostředkovala SVOBODA & WILLIAMS pronájem 15.000 m2 komerčních prostor

26. března 2014 Svoboda & Williams koexkluzivním prodejcem bytů v Paláci Janáčkovo nábřeží 39

10. března 2014 Svoboda & Williams rozšiřuje nabídku o vybrané zahraniční nemovitosti

7. března 2014 Svoboda & Williams nově nabízí službu zastupování nájemce (T-rep)

5. února 2014 Svoboda & Williams pronajala v komplexu Futurama Business Park přes 1 300 m2 kancelářských prostor

29. ledna 2014 Novou posilou týmu Svoboda & Williams je Dana Vančurová

15. ledna 2014 SVOBODA & WILLIAMS DEVELOPMENT intenzivně pracuje na několika projektech

3. prosince 2013 Turnaj v sálové kopané SVOBODA & WILLIAMS CUP vyhrála společnost CBRE

3. prosince 2013 Svoboda & Williams rozšiřuje tým

25. listopadu 2013 Prestižní ocenění „Best Local Real Estate Agency“ pro Svoboda & Williams

5. listopadu 2013 Rodinné domy Jižní Stráň: Hrubá stavba dokončena

15. října 2013 Peter Drahokoupil rozšiřuje řady prodejního oddělení ve Svoboda & Williams

27. září 2013 Svoboda & Williams oficiálně zahájila prodej bytů v Rezidenci Quadrio

24. září 2013 Marion Williams: 20 let v Praze

23. září 2013 Zpěvák Karel Gott fotografován ve Ville Gradini

17. září 2013 Svoboda & Williams: Partnerem Prague Polo Cup 2013

28. srpna 2013 Svoboda & Williams v českých a anglických médiích

25. července 2013 Český fotbalista Tomáš Kalas fotografován ve Ville Gradini

17. července 2013 Svoboda & Williams spustila své webové stránky v ruském jazyce

21. června 2013 Přemýšlíte, kam bezpečně uložit své peníze? Zvažte investici do luxusní nemovitosti.

12. června 2013 Vila Verde: Prostor a luxus na míru

5. června 2013 60% bytů v Rezidenci Bubenečský vrch rezervováno: Klienti oceňují lokalitu a možnost realizace interiéru dle svých představ.

31. května 2013 Katastr představil novou aplikaci pro smartphony

15. května 2013 Projekt Rezidence Stodůlky: 70% bytů prodáno ke kolaudaci

10. května 2013 Prodej bytů v Rezidenci Quadrio zahájen

9. května 2013 Podvodné převody vlastnických práv. Z katastru nemovitostí mizí byty/domy za stamiliony.

30. dubna 2013 Svoboda & Williams nabízí luxusní byty v Obecním dvoře

7. března 2013 Multifunkční komplex u stanice metra Národní třída má nového majitele a nový název

5. března 2013 Bytový dům V Mezihoří: půl roku do kolaudace, už více než polovina bytů prodána

1. února 2013 S&W budou prodávat byty v Copa Centrum Národní

27. listopadu 2012 Realitní kancelář Svoboda & Williams obhájila loňskou prestižní cenu

16. dubna 2012 „Zelené“ administrativní centrum na pražské Florenci

1. prosince 2011 Prestižní ocenění pro realitní kancelář Svoboda & Williams

11. srpna 2011 Výzvy a příležitosti na realitním trhu

15. prosince 2010 Nové administrativní centrum v pražském Karlíně

29. září 2010 Svátek všech příznivců secesního umění

7. ledna 2010 Dvě prestižní ocenění pro Holešovický pivovar

15. prosince 2009 Nový internetový portál o českém právním systému