Realitní zprávy

Public relations

Jakub Mihálik Jakub Mihálik +420 724 485 974

1. února 2016

Megatech si od CTP pronajal 10.000 m2 v Brně

Výrobce automobilových dílů Megatech si od developera CTP pronajal novou průmyslovou halu o ploše 10.000 m2, situovanou v Brně u výpadovky na Znojmo. Rakouská firma tím podstatně rozšíří svou výrobu v Česku.

Společnost Megatech, která patří k předním evropským dodavatelům plastových dílů pro osobní i nákladní automobily, v současnosti v Česku působí v Jablonci nad Nisou a v Hlinsku. Nový provoz u Brna by měl být otevřen v září letošního roku a bude v první fázi vyrábět plastová obložení pro automobilky Audi a Volkswagen, kterým je bude dodávat na Slovensko a do Maďarska. Zájem má navíc i o dodávky pro slovenský závod Jaguáru. Do strojního vybavení haly, kde by podle odhadů mohlo najít práci postupně až 300 lidí, plánuje Megatech letos investovat cca 162 milionů korun. Otevřít svůj nový provoz právě v Brně se firma rozhodla nejen z důvodu jeho strategického umístění v rámci středoevropského regionu, ale také proto, že hodlá při náběru inženýrů využít brněnských univerzit.

1. února 2016

New York Times: Brno je mekkou moderní architektury

Brněnská architektura a design zaujaly deník New York Times natolik, že moravskou metropoli zařadil do prestižního žebříčku „52 Places to Go in 2016“.

Brno se v žebříčku New York Times umístilo díky své minimalistické architektuře, datované do období mezi světovými válkami, ale také díky kvalitě svých barů a restaurací. Vedle emblematické villy Tugendhat od německo-amerického architekta Ludwiga Mies van der Rohe, která od roku 2001 figuruje na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se v Brně pozornosti milovníků moderní architektury těší například funkcionalistická synagoga Agudas achim od architekta Otto Eislera, hotel Avion a Zemanova kavárna, obě od Bohuslava Fuchse, nebo kavárna ERA od Josefa Kranze, vyznačující se okouzlujícím barevným interiérem.

Poznávání moderní architektury doporučují New York Times proložit návštěvou některého z brněnských barů, kaváren nebo restaurací. Zaujaly je například bary Super Panda Circus a Bar, který neexistuje, pivnice Lucky Bastard Beerhouse, restaurace Simplé a Pavillon a kavárny Coffee Fusion a Cafe Mitte.

12. ledna 2016

Vitrage House, rezidenční projekt na Praze 1, zkolaudován

Projekt Vitrage House, nabízející nadstandardní byty k prodeji v prémiové lokalitě Prahy 1, nedaleko Novoměstské radnice, prošel úspěšně kolaudačním řízením. Exkluzivním prodejcem bytů v tomto developerském projektu je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Projekt Vitrage House vznikl kompletní rekonstrukcí funkcionalistického domu, provedenou s důrazem na zachování původních architektonických a designových prvků a s využitím nejkvalitnějších materiálů a technologií. Projekt nabízí celkem 19 prvotřídních bytů o dispozicích od 1+kk do 3+kk a výměrách 39 až 203 m2. Nejnáročnější klienty by mohly zaujmout dva byty s terasami v předposledním, 5. patře a jedinečný penthouse s působivými výhledy na střechy Nového Města, zabírající celé nejvyšší podlaží. Byty v projektu Vitrage House jsou k prodeji buď dokončené od developera ve vysokém standardu (mramorové obklady a podlahy koupelen, dubové podlahy, sanitární technika a kuchyně předních světových značek), nebo ve stavu Shell & Core, před dokončením finálních povrchů.

Projekt Vitrage House se nachází pouhých 5 minut chůze od stanice metra Národní třída a několika zastávek tramvají. Tato tradiční a žádaná rezidenční lokalita nabízí široké spektrum služeb a bohaté možnosti kulturního, společenského i sportovního vyžití. Václavské náměstí a stanice metra Můstek se nacházejí pouhých 7 minut chůze od domu.

Další informace o projektu Vitrage House.

11. ledna 2016

Prestižní americké ocenění pro Alenu Mihulovou za film v koprodukci Svoboda & Williams

Český film Domácí péče, natočený v koprodukci realitní kanceláře Svoboda & Williams, dosáhl významných úspěchů v USA. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs získala Alena Mihulová za svou roli ve filmu Cenu pro nejlepší herečku a režisér filmu Slávek Horák si navíc z festivalu odváží cenu prestižního magazínu Variety za umístění v žebříčku 10 Directors to Watch pro rok 2016.

Domácí péče se v Palm Springs představila v kategorii New Voices/New Visions a herecký výkon Aleny Mihulové v roli obětavé zdravotní sestry zaujal festivalovou porotu natolik, že jí udělil Cenu pro nejlepší herečku. Vzhledem k tomu, že se Mihulová nemohla festivalu zúčasnit osobně, převzal za ni cenu režisér filmu Slávek Horák. Ten navíc v Palm Springs obdržel cenu filmového magazínu Variety, který ho zařadil do žebříčku 10 Directors to Watch pro rok 2016. Slavnostní předávání cen tohoto prestižního filmového magazínu proběhlo za účasti takových hvězd stříbrného plátna, jako jsou Will Smith, který byl v Palm Springs oceněn za tvůrčí přínos herectví, nebo Charlie Kaufman, který tu převzal cenu za tvůrčí přínos režii.

Film Domácí péče, ve kterém se vedle již zmíněné Mihulové herecky představili Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová a další, tak v Palm Springs navázal na své úspěšné tažení filmovými festivaly celého světa. Vedle výše uvedených cen má snímek na kontě také Cenu za ženský herecký výkon pro Alenu Mihulovou z MFF Karlovy Vary, Zvláštní uznání z francouzského Festival International du Film d´Arras, Cenu mladého publika ze španělského Valladolid International Film Festival, Cenu kinodistributorů z německého Mannheim Internationales Filmfestival či cenu diváků za nejlepší cizojazyčný film z Vancouver International Film Festival. Film má dále pět nominací na Ceny české filmové kritiky a byl Českou filmovou a televizní akademií vybrán z celkem 39 českých snímků k tomu, aby reprezentoval českou kinematografii na letošním oscarovém klání.

16. prosince 2015

Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem bytů v projektu Vitrage House na Praze 1

Rezidenční projekt Vitrage House nabízí k prodeji nadstandardní byty ve funkcionalistickém domě s recepcí a parkováním, situovaném nedaleko historické Novoměstské radnice. Prodejem bytů v tomto projektu byla exkluzivně pověřena realitní kancelář Svoboda & Williams.

Projekt Vitrage House vzniká kompletní, detailní rekonstrukcí funkcionalistického domu v Příčné ulici na Novém Městě, která klade důraz na zachování původních architektonických a designových prvků za využití nejkvalitnějších materiálů. Projekt nabídne celkem 19 nadstandardních bytů o dispozicích od 1+kk do 3+kk a výměrách 39 až 203 m2. Nejnáročnější klienty by mohly zaujmout dva byty s terasami v předposledním, 5. patře a jedinečný penthouse s působivými výhledy na střechy Nového Města, který zabírá celé nejvyšší podlaží.

Projekt Vitrage House se nachází jen 5 minut chůze od stanice metra Národní třída a zastávek tramvají. Tato tradiční a žádaná rezidenční lokalita nabízí široké spektrum služeb a bohaté možnosti kulturního, společenského i sportovního vyžití. Václavské náměstí a stanice metra Můstek se nacházejí pouhých sedm minut chůze od domu.

Další informace o projektu Vitrage House.

Archív zpráv

5. listopadu 2015 Prokop Svoboda poskytl rozhovor deníku E15

6. října 2015 Podle PRF je Svoboda & Williams jedním z nejaktivnějších hráčů na trhu komerčního pronájmu

5. října 2015 Vítězem SVOBODA & WILLIAMS CUPu 2015 se stal tým společnosti CRESTYL

23. září 2015 Tým SWIM poradcem při koupi pozemku pro nové sídlo společnosti Livesport

17. září 2015 Film Domácí péče, vzniklý v koprodukci Svoboda & Williams, se utká o Oscara

9. září 2015 Svoboda & Willams zprostředkovala pronájem většiny obchodních prostor v centru JEREMI sport

2. září 2015 Prodej domů v brněnském projektu Rodinné domy Ivanovice zahájen

11. srpna 2015 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem projektu Rodinné domy Ivanovice v Brně

10. srpna 2015 Výstavba projektu Villa Atrium Bubeneč zahájena

7. července 2015 Svoboda & Williams koproducentem filmu Domácí péče

19. června 2015 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem projektu Villa Atrium Bubeneč

29. dubna 2015 Vinohrady opět v kurzu

8. dubna 2015 Nová tvář v oddělení rezidenčního pronájmu Svoboda & Williams

2. dubna 2015 Svoboda & Williams uspořádala seminář o investicích do fondu Accolade

9. února 2015 Interiéry kanceláří Svoboda & Williams představil prestižní server Office Snapshots

4. února 2015 Tým SWIM (Svoboda Williams Investment Management) se stal exkluzivním poradcem při prodeji prvotřídních historických budov v Praze

2. února 2015 Svoboda & Williams poskytne službu zastupování nájemce (T-rep) společnosti Ferring Pharmaceuticals

23. ledna 2015 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej bytů v rezidenci Pecháčkova No. 3

14. ledna 2015 Svoboda & Williams poskytla službu zastupování nájemce (T-rep) firmě StringData

8. ledna 2015 Realitní kancelář Svoboda & Williams posílil Michael Hynšt

4. ledna 2015 Svoboda & Williams získala pozici "Leading Agent" pro pronájem prostor v budovách Karlín Office House a Glass Office House

3. prosince 2014 Svoboda & Williams exkluzivním marketingovým partnerem Accolade

1. prosince 2014 Svoboda & Williams vstoupila na brněnský realitní trh

28. listopadu 2014 Svoboda & Williams získala již čtvrtý rok za sebou prestižní ocenění CIJ Award v kategorii „Best Local Real Estate Agency“

6. listopadu 2014 Svoboda & Williams exkluzivním zástupcem společnosti StringData

6. listopadu 2014 Projekt OVENECKÁ No. 33 se stal absolutním vítězem v soutěži Realitní projekt roku 2014

5. listopadu 2014 Svoboda & Williams získala pozici hlavního agenta pro pronájem komerčních prostor v brněnském areálu The Campus

18. října 2014 Výtěžek Svoboda & Williams CUPu ve výši 65 300 Kč podpoří nadaci Pink Bubble

15. října 2014 Novou vedoucí oddělení správy nemovitostí Svoboda & Williams je Biljana Horvitz

9. října 2014 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej a pronájem jednotek v rezidenčním projektu Royal Triangle

8. října 2014 Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 720 m2 kanceláří v pražském Ungeltu

29. září 2014 Svoboda & Williams se zúčastnila realitní konference CEDEM CEE

22. září 2014 Tým Svoboda & Williams se objeví v novém českém filmu Domácí péče

12. září 2014 Svoboda & Williams se zúčastnila benefičního turnaje na podporu školy Pink Crocodile

25. července 2014 Noví členové týmu Svoboda & Williams

23. července 2014 Svoboda & Williams expanduje

10. června 2014 Společnost Prague Prime Homes je novým developerem rezidence OVENECKÁ No. 33

6. června 2014 Rodinné domy v rezidenčním projektu Jižní Stráň zkolaudovány

13. května 2014 Aneta Vavroušová rozšířila makléřský tým oddělení rezidenčního pronájmu

12. května 2014 V prvním čtvrtletí zprostředkovala SVOBODA & WILLIAMS pronájem 15.000 m2 komerčních prostor

26. března 2014 Svoboda & Williams koexkluzivním prodejcem bytů v Paláci Janáčkovo nábřeží 39

10. března 2014 Svoboda & Williams rozšiřuje nabídku o vybrané zahraniční nemovitosti

7. března 2014 Svoboda & Williams nově nabízí službu zastupování nájemce (T-rep)

5. února 2014 Svoboda & Williams pronajala v komplexu Futurama Business Park přes 1 300 m2 kancelářských prostor

29. ledna 2014 Novou posilou týmu Svoboda & Williams je Dana Vančurová

15. ledna 2014 SVOBODA & WILLIAMS DEVELOPMENT intenzivně pracuje na několika projektech

3. prosince 2013 Svoboda & Williams rozšiřuje tým

3. prosince 2013 Turnaj v sálové kopané SVOBODA & WILLIAMS CUP vyhrála společnost CBRE

25. listopadu 2013 Prestižní ocenění „Best Local Real Estate Agency“ pro Svoboda & Williams

5. listopadu 2013 Rodinné domy Jižní Stráň: Hrubá stavba dokončena

15. října 2013 Peter Drahokoupil rozšiřuje řady prodejního oddělení ve Svoboda & Williams

27. září 2013 Svoboda & Williams oficiálně zahájila prodej bytů v Rezidenci Quadrio

24. září 2013 Marion Williams: 20 let v Praze

23. září 2013 Zpěvák Karel Gott fotografován ve Ville Gradini

17. září 2013 Svoboda & Williams: Partnerem Prague Polo Cup 2013

28. srpna 2013 Svoboda & Williams v českých a anglických médiích

25. července 2013 Český fotbalista Tomáš Kalas fotografován ve Ville Gradini

17. července 2013 Svoboda & Williams spustila své webové stránky v ruském jazyce

21. června 2013 Přemýšlíte, kam bezpečně uložit své peníze? Zvažte investici do luxusní nemovitosti.

12. června 2013 Vila Verde: Prostor a luxus na míru

5. června 2013 60% bytů v Rezidenci Bubenečský vrch rezervováno: Klienti oceňují lokalitu a možnost realizace interiéru dle svých představ.

31. května 2013 Katastr představil novou aplikaci pro smartphony

15. května 2013 Projekt Rezidence Stodůlky: 70% bytů prodáno ke kolaudaci

10. května 2013 Prodej bytů v Rezidenci Quadrio zahájen

9. května 2013 Podvodné převody vlastnických práv. Z katastru nemovitostí mizí byty/domy za stamiliony.

30. dubna 2013 Svoboda & Williams nabízí luxusní byty v Obecním dvoře

7. března 2013 Multifunkční komplex u stanice metra Národní třída má nového majitele a nový název

5. března 2013 Bytový dům V Mezihoří: půl roku do kolaudace, už více než polovina bytů prodána

1. února 2013 S&W budou prodávat byty v Copa Centrum Národní

27. listopadu 2012 Realitní kancelář Svoboda & Williams obhájila loňskou prestižní cenu

16. dubna 2012 „Zelené“ administrativní centrum na pražské Florenci

1. prosince 2011 Prestižní ocenění pro realitní kancelář Svoboda & Williams

11. srpna 2011 Výzvy a příležitosti na realitním trhu

15. prosince 2010 Nové administrativní centrum v pražském Karlíně

29. září 2010 Svátek všech příznivců secesního umění

7. ledna 2010 Dvě prestižní ocenění pro Holešovický pivovar

15. prosince 2009 Nový internetový portál o českém právním systému