Realitní zprávy

Public relations

Jakub Mihálik Jakub Mihálik +420 724 485 974

12. července 2016

Svoboda & Williams zprostředkovala akvizici centrály pro tuzemskou komunikační agenturu

Realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkovala pro tuzemskou komunikační agenturu akvizici bezmála 900 m2 kanceláří v budově Jubileum House, situované v atraktivní části Holešovic. Tato i další podobné transakce, s nimiž Svoboda & Williams v poslední době asistovala, dokládají sílící trend, v jehož rámci stále větší počet především domácích společností upřednostňuje koupi komerčních prostor před jejich pronájmem.

V současné době evidujeme přibližně 25 společností, které se na nás obrátily ohledně koupě komerční nemovitosti. Zájem mají o prostory od 500 až po více než 15 000 m2. Ve většině případů přitom jde o kanceláře, nicméně zaznamenáváme též poptávku ze strany firem z oblasti zdravotnictví či obchodu. Ty hledají i další typy nebytových prostor ke koupi,“ komentuje zmíněný trend Michael Hynšt, člen týmu SWIM (Svoboda Williams Investment Management).

K úvahám o akvizici vlastní nemovitosti společnosti obvykle vede přání investovat své prostředky do budoucnosti vlastního podnikání namísto platby nájemného a zároveň využít období nízkých úrokových sazeb. Koupě vlastního sídla s sebou pro ně přitom nese také výhodu vysoké míry kontroly nad jejich investicí. Vedle těchto faktorů hraje při rozhodování firem obvykle roli též snaha zajistit si na delší dobu určitou strategickou lokalitu, touha po lepších možnostech prezentace své značky a po atraktivnějším pracovním prostředí, ale i určitá prestiž spojená s vlastnictvím nemovitosti.

Svoboda & Williams aktuálně disponuje celou řadou offmarket investičních nemovitostí vhodných pro sídla společností a zároveň nabízí firmám, které zvažují koupi nemovitosti, profesionální servis a poradenství. Těchto služeb v minulosti využila například skupina LiveSport, jíž Svoboda & Williams asistovala při akvizici pozemku pro stavbu nové centrály, která bude situována u stanice metra Nové Butovice. 

Patrik Dzurenda, provozní ředitel společnosti LiveSport, okomentoval spolupráci se Svoboda & Williams takto: „SWIM jsme oslovili v létě 2014. Celá spolupráce trvala přibližně rok a za tu dobu jsme byli seznámeni s desítkami projektů, které vyhovovaly našemu zadání. Aktivní vyhledávání pozemku, budov a projektu, rychlé reakce na změny v zadání byly pro nás hodně důležité. Ve finále se nám povedlo získat pozemek pro výstavbu kancelářské budovy hned u stanice metra, což byla jedna z hlavních podmínek v našem zadání. Po celou dobu spolupráce SWIM team kvalifikovaně a proaktivně řešil naše požadavky, za to mu patří velké poděkování.”

12. července 2016

Oddělení komerčního pronájmu Svoboda & Williams posílila Petra Schinkmannová

Novou posilou oddělení komerčního pronájmu realitní kanceláře Svoboda & Williams se stala Petra Schinkmannová. Tato zkušená realitní konzultantka s více než 18letou praxí v komerčních realitách se ve Svoboda & Williams zaměří na zastupování nájemců (Tenant Representation či T-Rep), tedy službu, která nájemcům kancelářských prostor pomáhá dosáhnout výhodnějších nájemních podmínek.

Zastupování nájemců se Petra Schinkmannová věnovala i v minulosti, mimo jiné ve společnosti DTZ, ve které pracovala více než 3 roky na pozici Senior Consultant. Působila též v CBRE jako Senior Office Agent a dále téměř 13 let ve společnosti Professionals, z toho 2 roky na pozici Head of Office Agency.

Své bohaté profesní zkušenosti, dobré vztahy s pronajímateli i znalost konkurenčního prostředí plánuje nyní Petra Schinkmannová zužitkovat v rámci T-Rep týmu Svoboda & Williams, ve kterém bude spolupracovat s Michaelem Hynštem a Danou Vančurovou. Ke strategii týmu uvádí: „Vedle zastoupení klientů při vyjednávání nájemních podmínek bychom jim rádi nabídli i komplexní řešení jejich nemovitostních potřeb ve všech segmentech realitních aktivit, na které se Svoboda & Williams orientuje.“

T-Rep tým Svoboda & Williams v současné době mimo jiné poskytuje poradenství společnosti Lundegaard spol. s r. o., která je významným dodavatelem softwarových řešení, a bude ji zastupovat při hledání nového sídla a vyjednávání nájemních podmínek.

4. července 2016

Základy rezidenčního projektu Barrandovská zahrada jsou položeny

Základy komorního rezidenčního projektu Barrandovská zahrada byly úspěšně dokončeny, aktuálně probíhají stavební práce na nadzemní části budovy. Projekt nabídne stylové byty v nízkoenergetické novostavbě obklopené rozlehlou, terasovitou zahradou se vzrostlými stromy. Exkluzivním prodejcem jednotek v rezidenci je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Rezidenční projekt Barrandovská zahrada bude tvořen designovými byty s terasami a poutavými výhledy na údolí Vltavy. Jednotky nabídnou dispozice 1+kk až 5+kk a výměry od 42 až do 166 m2. To vše v architektonicky čisté rezidenci s elegantní vstupní halou a parkováním v podzemní garáži. Zahrada, jejíž architektonická tvář vznikne podle návrhu ateliéru Flera, bude tvořena nejen privátními „zelenými pokoji“, které budou určeny pro nerušený odpočinek rezidentů, ale i prostory pro setkávání. Chybět nebude hájek s ohništěm, pergola ani originální dětské hřiště. Rezidence vyroste ve svahu barrandovského skalního masivu, nedaleko Chuchelského háje, a nabídne klidné bydlení v kombinaci se snadnou dostupností centra Prahy MHD i autem. V blízkém okolí komplexu se nachází široké spektrum služeb, včetně škol, školek, obchodů, bank i restaurací.

Plánované dokončení projektu: Q3 2017

Oficiální web projektu: Barrandovská zahrada.

8. června 2016

Svoboda & Williams Vás zve na seminář o investicích do průmyslových nemovitostí

Realitní kancelář Svoboda & Williams Vás srdečně zve na seminář, jehož námětem budou investice do průmyslových nemovitostí prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Accolade. Seminář proběhne 30. 6. 2016 od 10:00 hod. v sídle Svoboda & Williams (Na Perštýně 2, Praha 1). V rámci semináře získáte podrobné informace o této zajímavé investiční příležitosti s předpokládaným ročním výnosem přes 7 %. Vaše případné dotazy zodpoví přímo zakladatel fondu Milan Kratina.

Možnosti investovat do prosperujícího odvětví středoevropských průmyslových nemovitostí skrze fond kvalifikovaných investorů Accolade dosud využil například Jan Holásek, jeden ze zakládajících partnerů advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners, Michal Petrman, bývalý ředitel české pobočky společnosti Deloitte, či Prokop Svoboda, spolumajitel realitní kanceláře Svoboda & Williams. Celková hodnota portfolia fondu aktuálně přesahuje 68 milionů eur.

Fond kvalifikovaných investorů Accolade je pod dohledem jednoho z největších administrátorů fondů v Evropě, společnosti Alterdomus, a je pravidelně auditován společností KPMG. Investuje výhradně do prvotřídních průmyslových nemovitostí, dlouhodobě pronajatých bonitními společnostmi z oboru lehkého průmyslu a logistiky.

Svou účast na semináři prosím potvrďte e-mailem na: michael.hynst@svoboda-williams.com nebo telefonicky na čísle +(420) 702 214 328.

Pozvánka - PDF

Další informace o této investiční příležitosti.

1. června 2016

Prokop Svoboda pro EURO TV: Roste poptávka po „zeleném bydlení“

Prokop Svoboda, spolumajitel realitní kanceláře Svoboda & Williams, poskytl rozhovor televizi EURO TV.

Vedle aktuální situace na realitním trhu se rozhovor zaměřil i na Svobodovy počátky v realitním byznysu, snímek Domácí péče, koprodukovaný Svoboda & Williams, či trend „zeleného bydlení“, v jehož rámci developeři projektů zacílených na movitější klientelu nabízejí městské bydlení uprostřed zeleně, které je zároveň ohleduplné k životnímu prostředí. Svoboda dále upozornil na rychlý růst segmentu průmyslových nemovitostí, který je podle něj tažen jednak strategickou polohou České republiky v rámci středoevropského regionu, ale také kvalifikovaností tuzemské pracovní síly. Plnému rozvoji potenciálu České republiky jakožto průmyslové a logistické velmoci nicméně podle Svobody v současnosti brání místní nedostatečně rozvinutá infrastruktura.

Archív zpráv

1. června 2016 Svoboda & Williams zahájila prodej rezidenčního projektu Barrandovská zahrada

30. května 2016 Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v projektu U Pernikářky 7

27. května 2016 Svoboda & Williams úspěšně dokončila prodej bytů v projektu Royal Triangle

11. května 2016 Svoboda & Williams spustila novou realitní aplikaci pro iOS i Android

2. května 2016 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej projektu Barrandovská zahrada

25. dubna 2016 Svoboda & Williams partnerem oslavy narozenin týdeníku Euro na Pražském hradě

22. dubna 2016 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej jednotek v brněnském projektu Milhouse

20. dubna 2016 Svoboda & Williams zahájila prodej projektu Slunečné domy u Mušova

12. dubna 2016 Villa Atrium Bubeneč: hrubá stavba dokončena

12. dubna 2016 Svoboda & Williams získala pozici "Leading Agent" pro pronájem kanceláří v budově Pekařská 14

12. dubna 2016 Kanceláře na Praze 1 od 100 m2, k pronájmu již od 1 roku

1. dubna 2016 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem domů v komorním projektu Truhlárna

9. března 2016 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem bytů ve viladomě U Pernikářky 7

7. března 2016 Projekt Vitrage House: polovina bytů prodána

15. února 2016 New York Times: Viladům Barrandovská vzdává hold zlaté éře české kinematografie

10. února 2016 Rezidenční komplex Royal Triangle zkolaudován

1. února 2016 Megatech si od CTP pronajal 10.000 m2 v Brně

1. února 2016 New York Times: Brno je mekkou moderní architektury

12. ledna 2016 Vitrage House, rezidenční projekt na Praze 1, zkolaudován

11. ledna 2016 Prestižní americké ocenění pro Alenu Mihulovou za film v koprodukci Svoboda & Williams

16. prosince 2015 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem bytů v projektu Vitrage House na Praze 1

5. listopadu 2015 Prokop Svoboda poskytl rozhovor deníku E15

6. října 2015 Podle PRF je Svoboda & Williams jedním z nejaktivnějších hráčů na trhu komerčního pronájmu

5. října 2015 Vítězem SVOBODA & WILLIAMS CUPu 2015 se stal tým společnosti CRESTYL

23. září 2015 Tým SWIM poradcem při koupi pozemku pro nové sídlo společnosti Livesport

17. září 2015 Film Domácí péče, vzniklý v koprodukci Svoboda & Williams, se utká o Oscara

9. září 2015 Svoboda & Willams zprostředkovala pronájem většiny obchodních prostor v centru JEREMI sport

2. září 2015 Prodej domů v brněnském projektu Rodinné domy Ivanovice zahájen

11. srpna 2015 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem projektu Rodinné domy Ivanovice v Brně

10. srpna 2015 Výstavba projektu Villa Atrium Bubeneč zahájena

7. července 2015 Svoboda & Williams koproducentem filmu Domácí péče

19. června 2015 Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem projektu Villa Atrium Bubeneč

29. dubna 2015 Vinohrady opět v kurzu

8. dubna 2015 Nová tvář v oddělení rezidenčního pronájmu Svoboda & Williams

2. dubna 2015 Svoboda & Williams uspořádala seminář o investicích do fondu Accolade

9. února 2015 Interiéry kanceláří Svoboda & Williams představil prestižní server Office Snapshots

4. února 2015 Tým SWIM (Svoboda Williams Investment Management) se stal exkluzivním poradcem při prodeji prvotřídních historických budov v Praze

2. února 2015 Svoboda & Williams poskytne službu zastupování nájemce (T-rep) společnosti Ferring Pharmaceuticals

23. ledna 2015 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej bytů v rezidenci Pecháčkova No. 3

14. ledna 2015 Svoboda & Williams poskytla službu zastupování nájemce (T-rep) firmě StringData

8. ledna 2015 Realitní kancelář Svoboda & Williams posílil Michael Hynšt

4. ledna 2015 Svoboda & Williams získala pozici "Leading Agent" pro pronájem prostor v budovách Karlín Office House a Glass Office House

3. prosince 2014 Svoboda & Williams exkluzivním marketingovým partnerem Accolade

1. prosince 2014 Svoboda & Williams vstoupila na brněnský realitní trh

28. listopadu 2014 Svoboda & Williams získala již čtvrtý rok za sebou prestižní ocenění CIJ Award v kategorii „Best Local Real Estate Agency“

6. listopadu 2014 Svoboda & Williams exkluzivním zástupcem společnosti StringData

6. listopadu 2014 Projekt OVENECKÁ No. 33 se stal absolutním vítězem v soutěži Realitní projekt roku 2014

5. listopadu 2014 Svoboda & Williams získala pozici hlavního agenta pro pronájem komerčních prostor v brněnském areálu The Campus

18. října 2014 Výtěžek Svoboda & Williams CUPu ve výši 65 300 Kč podpoří nadaci Pink Bubble

15. října 2014 Novou vedoucí oddělení správy nemovitostí Svoboda & Williams je Biljana Horvitz

9. října 2014 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej a pronájem jednotek v rezidenčním projektu Royal Triangle

8. října 2014 Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 720 m2 kanceláří v pražském Ungeltu

29. září 2014 Svoboda & Williams se zúčastnila realitní konference CEDEM CEE

22. září 2014 Tým Svoboda & Williams se objeví v novém českém filmu Domácí péče

12. září 2014 Svoboda & Williams se zúčastnila benefičního turnaje na podporu školy Pink Crocodile

25. července 2014 Noví členové týmu Svoboda & Williams

23. července 2014 Svoboda & Williams expanduje

10. června 2014 Společnost Prague Prime Homes je novým developerem rezidence OVENECKÁ No. 33

6. června 2014 Rodinné domy v rezidenčním projektu Jižní Stráň zkolaudovány

13. května 2014 Aneta Vavroušová rozšířila makléřský tým oddělení rezidenčního pronájmu

12. května 2014 V prvním čtvrtletí zprostředkovala SVOBODA & WILLIAMS pronájem 15.000 m2 komerčních prostor

26. března 2014 Svoboda & Williams koexkluzivním prodejcem bytů v Paláci Janáčkovo nábřeží 39

10. března 2014 Svoboda & Williams rozšiřuje nabídku o vybrané zahraniční nemovitosti

7. března 2014 Svoboda & Williams nově nabízí službu zastupování nájemce (T-rep)

5. února 2014 Svoboda & Williams pronajala v komplexu Futurama Business Park přes 1 300 m2 kancelářských prostor

29. ledna 2014 Novou posilou týmu Svoboda & Williams je Dana Vančurová

15. ledna 2014 SVOBODA & WILLIAMS DEVELOPMENT intenzivně pracuje na několika projektech

3. prosince 2013 Svoboda & Williams rozšiřuje tým

3. prosince 2013 Turnaj v sálové kopané SVOBODA & WILLIAMS CUP vyhrála společnost CBRE

25. listopadu 2013 Prestižní ocenění „Best Local Real Estate Agency“ pro Svoboda & Williams

5. listopadu 2013 Rodinné domy Jižní Stráň: Hrubá stavba dokončena

15. října 2013 Peter Drahokoupil rozšiřuje řady prodejního oddělení ve Svoboda & Williams

27. září 2013 Svoboda & Williams oficiálně zahájila prodej bytů v Rezidenci Quadrio

24. září 2013 Marion Williams: 20 let v Praze

23. září 2013 Zpěvák Karel Gott fotografován ve Ville Gradini

17. září 2013 Svoboda & Williams: Partnerem Prague Polo Cup 2013

28. srpna 2013 Svoboda & Williams v českých a anglických médiích

25. července 2013 Český fotbalista Tomáš Kalas fotografován ve Ville Gradini

17. července 2013 Svoboda & Williams spustila své webové stránky v ruském jazyce

21. června 2013 Přemýšlíte, kam bezpečně uložit své peníze? Zvažte investici do luxusní nemovitosti.

12. června 2013 Vila Verde: Prostor a luxus na míru

5. června 2013 60% bytů v Rezidenci Bubenečský vrch rezervováno: Klienti oceňují lokalitu a možnost realizace interiéru dle svých představ.

31. května 2013 Katastr představil novou aplikaci pro smartphony

15. května 2013 Projekt Rezidence Stodůlky: 70% bytů prodáno ke kolaudaci

10. května 2013 Prodej bytů v Rezidenci Quadrio zahájen

9. května 2013 Podvodné převody vlastnických práv. Z katastru nemovitostí mizí byty/domy za stamiliony.

30. dubna 2013 Svoboda & Williams nabízí luxusní byty v Obecním dvoře

7. března 2013 Multifunkční komplex u stanice metra Národní třída má nového majitele a nový název

5. března 2013 Bytový dům V Mezihoří: půl roku do kolaudace, už více než polovina bytů prodána

1. února 2013 S&W budou prodávat byty v Copa Centrum Národní

27. listopadu 2012 Realitní kancelář Svoboda & Williams obhájila loňskou prestižní cenu

16. dubna 2012 „Zelené“ administrativní centrum na pražské Florenci

1. prosince 2011 Prestižní ocenění pro realitní kancelář Svoboda & Williams

11. srpna 2011 Výzvy a příležitosti na realitním trhu

15. prosince 2010 Nové administrativní centrum v pražském Karlíně

29. září 2010 Svátek všech příznivců secesního umění

7. ledna 2010 Dvě prestižní ocenění pro Holešovický pivovar

15. prosince 2009 Nový internetový portál o českém právním systému

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů. ×