Realitní zprávy

Public relations

Jakub Mihálik Jakub Mihálik +420 724 485 974

26. března 2014

Svoboda & Williams koexkluzivním prodejcem bytů v Paláci Janáčkovo nábřeží 39

Realitní kancelář Svoboda & Williams získala koexkluzivní mandát na prodej bytů v rámci luxusního rezidenčního projektu Palác Janáčkovo nábřeží 39. Projekt je příležitostí ke koupi bytu na prestižní adrese s bohatou historií; Janáčkovo nábřeží v minulosti zaujalo řadu osobností ze světa vědy i kultury. Bydleli tu mimo jiné herečka Nataša Gollová, avantgardní režisér Jiří Frejka, historik Josef Pekař či první ředitel Národního divadla F. A. Šubert. Krátce tu prý pobýval i zakladatel dadaismu Tristan Tzara.

Rezidenční projekt Palác Janáčkovo nábřeží 39 nabízí celkem 8 prostorných bytů (o výměrách od 155m2 do 545 m2) ve zrestaurovaném domě ze 70. let 19. století s historizující fasádou, jemuž jeho dnešní eklektickou podobu s prvky baroka a empíru vtiskl v roce 1925 rakouský architekt Rudolf Eisler. Byty jsou k prodeji nabízeny před dokončením finálních povrchů, a tak si budoucí majitelé mohou buď dotvořit interiéry se svým architektem a podle svých představ, nebo si zvolit variantu dokončení bytu developerem, tzv. „na klíč“. Obyvatelům domu bude pro chvíle odpočinku k dispozici zahrada se vzrostlými stromy a možností posezení a o jejich pohodlí a bezpečí bude pečovat majordomus. Vynikající úroveň tohoto rezidenčního projektu svědčí o tom, že kouzlo Janáčkova nábřeží nepominulo a že v současnosti jde opět o prvotřídní rezidenční lokalitu.

Vice o projektu Palác Janáčkovo nábřeží 39.

10. března 2014

Svoboda & Williams rozšiřuje nabídku o vybrané zahraniční nemovitosti

Počátkem roku 2014 navázala realitní kancelář Svoboda & Williams exkluzivní spolupráci se společností Mediterránea Real Estate Investments a ve své nabídce nově představila vybrané zahraniční nemovitosti k prodeji.

Vážení klienti, milí přátelé.
Dovoluji si vás osobně oslovit v souvislosti s projektem, který jsme spolu s kolegou Prokopem Svobodou vytvořili počátkem tohoto roku. Rozhodli jsme se zahájit úzkou spolupráci našich společností, která předznamenává spojení nejen dvou stabilních a silných značek. Svoboda and Williams a Mediterránea R. E. I., ale vytváří zajímavou příležitost zejména pro vás. Spolupráce vznikla jako reakce na zřetelně sílící trend, kdy čeští klienti, ale i expati zde žijící, stále častěji vyhledávají i nemovitosti mimo Českou republiku, a to buď jako své druhé bydlení, nebo jako čistou středně či dlouhodobou investici převážně pak v přímořských lokalitách. Téměř desetileté zkušenosti společnosti Mediterránea s prodejem zahraničních nemovitostí zejména ve Středomoří a osobní zkušenost s jejich nákupem, provozem a pronájmem přinese ve spojení s expertizou Svoboda & Williams operujícího v sektoru luxusních residenčních nemovitostí i investičních projektů kvalitní realitní produkt na český trh.

Těšíme se na spolupráci.
Vaše Lucie Pilipová

Na webových stránkách Svoboda & Williams mohou nyní klienti sledovat měsíčně aktualizovaný katalog s vybranými zahraničními nemovitostmi k prodeji.

7. března 2014

Svoboda & Williams nově nabízí službu zastupování nájemce (T-rep)

Oddělení komerčních pronájmů Svoboda & Williams nově nabízí službu zastupování nájemce (T-rep). Tato služba je určena firmám usilujícím o významné snížení nákladů na pronájem a provoz kancelářských prostor. Ideální čas ke sjednání služby je cca 12–18 měsíců před vypršením nájemní smlouvy ve stávajících prostorách, a to proto, aby měl nájemce dostatečný čas k průzkumu trhu a porovnání nově získaných nabídek a pobídek.

Díky svým znalostem realitního trhu a dlouholetým zkušenostem v oboru získají konzultanti Svoboda & Williams pro zastupované nájemce od pronajímatelů (včetně dosavadního) konkurenceschopné nabídky nájemních podmínek. Na základě podrobné analýzy požadavků a obchodních cílů nájemce následně doporučí buď „přejednání“ stávajících podmínek pronájmu, nebo relokaci. V průběhu všech obchodních transakcí hájí konzultanti Svoboda & Williams výhradně zájmy nájemce, což mu přinese značné časové i kapitálové úspory. Provize za zastupování nájemce je kalkulována dle výše skutečně dosažených úspor, a tak služba nepředstavuje pro klienta žádné výdaje navíc.

„V dnešní době již nejde o novou či neznámou službu, nýbrž o běžnou součást pravidelné optimalizace nákladů. Významné procento firem již této služby využilo a výkonní či finanční ředitelé stále častěji oceňují její přínos, jenž spočívá především v časových i kapitálových úsporách. Citlivá jednání rádi svěří do rukou odborníků i proto, že se tak nemusejí obávat narušení vztahů s pronajímateli,“ komentuje službu T-rep Petra Macháčková, vedoucí oddělení komerčních pronájmů Svoboda & Williams, na základě svých bohatých zkušeností s jejím poskytováním.

V rámci zastupování nájemce nabízí Svoboda & Williams mimo jiné tyto služby:
• Analýza současné nájemní situace (zdarma)
• Průzkum trhu a následné doporučení vhodných objektů podle potřeb a priorit klienta
• Finanční a technická analýza vybraných prostor, včetně stávajících, výběr nejefektivnějších variant
• Asistence s prostorovým plánováním
• Revize veškerých nájemních smluv a jejich dodatků
• Vedení jednání a příprava předběžné dohody o komerčních podmínkách nájmu
• Podpora při vyjednávání nájemních smluv
• Vrácení nevyužitých prostor / akvizice prostor pro expanzi

 

5. února 2014

Svoboda & Williams pronajala v komplexu Futurama Business Park přes 1 300 m2 kancelářských prostor

Oddělení komerčních pronájmů realitní kanceláře SVOBODA & WILLIAMS završilo v průběhu ledna 2014 proces zprostředkování pronájmu kancelářských prostor o celkové ploše přes 1 300 m2 v administrativním komplexu Futurama Business Park. Nové kancelářské prostory pomohli makléři SVOBODA & WILLIAMS získat významnému obchodnímu dopravci a mezinárodní IT společnosti.

800 m2 kancelářských prostor si ve Futurama Business Parku pronajala česká pobočka firmy MSC Austria, podnikající v oblasti obchodní dopravy, a více než 530 m2 kanceláří si pronajala firma IPS, mezinárodní firma podnikající v oblasti výpočetní techniky.

Futurama Business Park je administrativní centrum nové generace nacházející se v pražském Karlíně u stanice metra Invalidovna a sestávající z pěti budov, přičemž šestá má celý projekt uzavřít. Vedle kvalitních kancelářských prostor jsou tu nájemcům k dispozici rovněž plochy se svěží zelení a vodními prvky, vhodné pro chvíle odpočinku.

Tyto i další nově uzavřené nájemní smlouvy jasně dokládají, že po kvalitních kancelářských prostorách a profesionálních zprostředkovatelských službách existuje stabilní poptávka. 

29. ledna 2014

Novou posilou týmu Svoboda & Williams je Dana Vančurová

Oddělení komerčního pronájmu realitní kanceláře Svoboda & Williams se rozrostlo o Danu Vančurovou. Dana je absolventkou Filosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudovala obor andragogika a personální management, a v posledních letech působila na HR pozicích ve firmách Unilever Germany a Accenture Services v Německu a v České republice.

Ve Svoboda & Willams bude Dana Vančurová působit jako manažerka oddělení komerčního pronájmu, a bude tak mít na starost koordinaci chodu celého oddělní. Při své práci tak jistě zužitkuje své bohaté zkušenosti z pracovních a studijních pobytů v zahraničí i své jazykové dovednosti, které zahrnují aktivní znalost angličtiny a němčiny. Vedle realit se Dana zajímá o dějiny umění a ve volném čase se ráda věnuje cestování a cvičení jógy.

Archív zpráv

15. ledna 2014 SVOBODA & WILLIAMS DEVELOPMENT intenzivně pracuje na několika projektech

3. prosince 2013 Svoboda & Williams rozšiřuje tým

3. prosince 2013 Turnaj v sálové kopané SVOBODA & WILLIAMS CUP vyhrála společnost CBRE

25. listopadu 2013 Prestižní ocenění „Best Local Real Estate Agency“ pro Svoboda & Williams

5. listopadu 2013 Rodinné domy Jižní Stráň: Hrubá stavba dokončena

15. října 2013 Peter Drahokoupil rozšiřuje řady prodejního oddělení ve Svoboda & Williams

27. září 2013 Svoboda & Williams oficiálně zahájila prodej bytů v Rezidenci Quadrio

24. září 2013 Marion Williams: 20 let v Praze

23. září 2013 Zpěvák Karel Gott fotografován ve Ville Gradini

17. září 2013 Svoboda & Williams: Partnerem Prague Polo Cup 2013

28. srpna 2013 Svoboda & Williams v českých a anglických médiích

25. července 2013 Český fotbalista Tomáš Kalas fotografován ve Ville Gradini

17. července 2013 Svoboda & Williams spustila své webové stránky v ruském jazyce

21. června 2013 Přemýšlíte, kam bezpečně uložit své peníze? Zvažte investici do luxusní nemovitosti.

12. června 2013 Vila Verde: Prostor a luxus na míru

5. června 2013 60% bytů v Rezidenci Bubenečský vrch rezervováno: Klienti oceňují lokalitu a možnost realizace interiéru dle svých představ.

31. května 2013 Katastr představil novou aplikaci pro smartphony

15. května 2013 Projekt Rezidence Stodůlky: 70% bytů prodáno ke kolaudaci

10. května 2013 Prodej bytů v Rezidenci Quadrio zahájen

9. května 2013 Podvodné převody vlastnických práv. Z katastru nemovitostí mizí byty/domy za stamiliony.

30. dubna 2013 Svoboda & Williams nabízí luxusní byty v Obecním dvoře

7. března 2013 Multifunkční komplex u stanice metra Národní třída má nového majitele a nový název

5. března 2013 Bytový dům V Mezihoří: půl roku do kolaudace, už více než polovina bytů prodána

1. února 2013 S&W budou prodávat byty v Copa Centrum Národní

27. listopadu 2012 Realitní kancelář Svoboda & Williams obhájila loňskou prestižní cenu

16. dubna 2012 „Zelené“ administrativní centrum na pražské Florenci

1. prosince 2011 Prestižní ocenění pro realitní kancelář Svoboda & Williams

11. srpna 2011 Výzvy a příležitosti na realitním trhu

15. prosince 2010 Nové administrativní centrum v pražském Karlíně

29. září 2010 Svátek všech příznivců secesního umění

7. ledna 2010 Dvě prestižní ocenění pro Holešovický pivovar

15. prosince 2009 Nový internetový portál o českém právním systému