Realitní zprávy

Public relations

Jakub Mihálik Jakub Mihálik +420 724 485 974

29. dubna 2015

Vinohrady opět v kurzu

V posledních 12 měsících lze pozorovat výrazný nárůst poptávky po pronájmu bytů, ale i kanceláří na pražských Vinohradech. Zejména v oblasti rezidenčního pronájmu se Vinohrady stávají v rámci Prahy lokalitou číslo jedna.

Tento trend dokládají i výsledky realitní kanceláře Svoboda & Williams, které se aktuálně během velmi krátké doby podařilo obsadit nájemci všechny volné kancelářské prostory ve vinohradské administrativní budově Americká 23. Pronájem kanceláří tu Svoboda & Williams během posledních tří měsíců zprostředkovala pro IT firmy Distributed Computing Technologies (185 m2) a Anterida Group (165 m2) i pro logistickou firmu Raillex (103 m2). „Koncept kvalitních menších kanceláří na Vinohradech se ukázal jako úspěšný. Poptávka po nich aktuálně převyšuje nabídku, jakkoli je pražský trh s kancelářemi jinak značně saturovaný,“ komentuje výsledky realitní kanceláře Svoboda & Williams její Head of Commercial Leasing Petra Macháčková.

Zmíněný trend je patrný také u rezidenčního pronájmu. I tady poptávka převyšuje nabídku a nájemné je na Vinohradech často vyšší než v historickém centru. „Pro expaty hledající v Praze pronájem bytu jsou v současnosti Vinohrady lokalitou číslo jedna, kterou upřednostňují před centrem v úzkém smyslu. Byty k pronájmu v atraktivních částech Vinohrad dnes bývají pronajaty prakticky okamžitě poté, co se objeví na trhu, přičemž byty nad 150 m2 dokonce z trhu téměř zmizely,“ říká k aktuální situaci David Šimeček, Head of Residential Rentals ve Svoboda & Williams. K oblibě Vinohrad podle něj přispívá vedle blízkosti centra i přítomnost dvou velkých parků, díky nimž jsou Vinohrady ideální čtvrtí pro rodiny s dětmi, ale i celkově klidnější klima bez zástupů turistů.

8. dubna 2015

Nová tvář v oddělení rezidenčního pronájmu Svoboda & Williams

Tým realitní kanceláře Svoboda & Williams v březnu 2015 posílila Zorana Renovica, která nastoupila na pozici makléřky do oddělení rezidenčního pronájmu.

Zorana Renovica má za sebou mezinárodní praxi v realitách a souvisejících oborech. Dva roky například působila na pozici Market Research and Development Manager v londýnské společnosti Y.A. Investments, zaměřující se na realitní investice, a předtím rok na pozici Fund Analyst v londýnské firmě PRADERA, zabývající se asset managementem. Nyní se Zorana profesně vrací do České republiky a Svoboda & Williams, kde v letech 2009 - 2010 působila v oddělení komerčního pronájmu.

Zorana Renovica disponuje odborným vzděláním v oblasti realit – na londýnské Cass Business School získala titul MSc v oboru Real Estate poté, co obhájila diplomovou práci na téma dopady ekonomické recese na trh s komerčními nemovitostmi v České republice. Dále vystudovala University of New York in Prague s titulem BSc v oboru Business Administration. Zorana hovoří, vedle češtiny, plynně anglicky a srbsky a ovládá základy němčiny a ruštiny. K jejím zájmům patří sport (lyžování, snowboarding, kolo, plavání a volejbal), fotografie, architektura a design interiéru.

2. dubna 2015

Svoboda &Williams uspořádala seminář o investicích do fondu Accolade

1. dubna 2015 proběhl ve pražském Hotelu Josef informační seminář pro zájemce o investici do průmyslových nemovitostí prostřednictvím fondu Accolade. Seminář uspořádala realitní kancelář Svoboda & Williams, která je zároveň exkluzivním marketingovým partnerem skupiny Accolade.

V průběhu semináře seznámil Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade, účastníky s investičním schématem fondu Accolade, výhodami investic do průmyslových nemovitostí, nejvýznamnějšími průmyslovými halami, do nichž fond dosud investoval, jako jsou Ideal Automotive a Linde Pohony v Ostrově u Stříbra nebo Assa Abloy v Týništi nad Orlicí, i dalšími investičními plány fondu. Kratina zdůraznil, že trh s průmyslovými nemovitostmi je tažený poptávkou a segment průmyslových hal se vyznačuje bonitními nájemci a velmi nízkou mírou neobsazenosti. Díky tomu představuje podle Kratiny investice do fondu Accolade konzervativní investiční strategii, slibující nicméně průměrný roční výnos 7 – 11%.

Na Kratinovu prezentaci navázala vystoupení některých investorů, kteří se fondu Accolade rozhodli svěřit své finanční prostředky. Mezi ty patří mimo jiné spoluzakladatel advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners Jan Holásek, bývalý ředitel auditorské společnosti Deloitte Michal Petrman a Managing Partner realitní kanceláře Svoboda & Williams Prokop Svoboda. Seminář zakončila krátká diskuse s otázkami z publika a občerstvení.

9. února 2015

Interiéry kanceláří Svoboda & Williams představil prestižní server Office Snapshots

Interiéry kanceláří Svoboda & Williams se objevily na Office Snapshots, prestižním americkém serveru sledujícím poslední trendy v kancelářském designu, po boku společností jako Google, Facebook, Apple či Nike.

Autory interiérů, reflektujících styl práce této progresivní realitní kanceláře, jsou Adam Jirkal a Jerry Koza z Atelieru SAD. Jejich návrh i realizace vycházejí z originálního konceptu paperless flexi workspace, reflektujícího proměnlivé profesionální potřeby realitních makléřů v průběhu pracovního týdne.

Kanceláře Svoboda & Williams na serveru Office Snapshots

4. února 2015

Tým SWIM (Svoboda Williams Investment Management) se stal exkluzivním poradcem při prodeji prvotřídních historických budov v Praze

Tým SWIM (Svoboda Williams Investment Management) získal pozici exkluzivního poradce při prodeji prvotřídních historických budov v centru Prahy, jejichž celková hodnota se odhaduje na nejméně 1,5 miliardy Kč.

SWIM, sesterská společnost realitní kanceláře Svoboda & Williams, se specializuje na poskytování odborného poradenství privátním realitním investorům. Díky svým znalostem a zkušenostem dokáže SWIM rozpoznat latentní hodnotu nemovitostí a nabídnout odborný management, který umožní plné rozvinutí tohoto potenciálu. Nově získaná pozice exkluzivního poradce při prodeji tohoto exkluzivního portfolia, jehož součástí jsou například domy na adresách Smetanovo nábřeží 18 či Dlouhá 7, jednoznačně vypovídá o kvalitách tohoto nedávno vzniklého týmu.

„Tato nově navázaná spolupráce nás velmi těší a vzhledem k tomu, že se jedná o prvotřídní a často emblematické historické budovy v centru Prahy, očekáváme značný zájem ze strany místních i mezinárodních investorů a zájemců o pronájem,“ komentuje projekt Brent Watkins, Founding Partner týmu SWIM.

Team SWIM tvoří Brent Watkins, Richard Meier, Prokop Svoboda a Michael Hynšt.

Archív zpráv

2. února 2015 Svoboda & Williams poskytne službu zastupování nájemce (T-rep) společnosti Ferring Pharmaceuticals

23. ledna 2015 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej bytů v rezidenci Pecháčkova No. 3

14. ledna 2015 Svoboda & Williams poskytla službu zastupování nájemce (T-rep) firmě StringData

8. ledna 2015 Realitní kancelář Svoboda & Williams posílil Michael Hynšt

4. ledna 2015 Svoboda & Williams získala pozici "Leading Agent" pro pronájem prostor v budovách Karlín Office House a Glass Office House

3. prosince 2014 Svoboda & Williams exkluzivním marketingovým partnerem Accolade

1. prosince 2014 Svoboda & Williams vstoupila na brněnský realitní trh

28. listopadu 2014 Svoboda & Williams získala již čtvrtý rok za sebou prestižní ocenění CIJ Award v kategorii „Best Local Real Estate Agency“

6. listopadu 2014 Svoboda & Williams exkluzivním zástupcem společnosti StringData

6. listopadu 2014 Projekt OVENECKÁ No. 33 se stal absolutním vítězem v soutěži Realitní projekt roku 2014

5. listopadu 2014 Svoboda & Williams získala pozici hlavního agenta pro pronájem komerčních prostor v brněnském areálu The Campus

18. října 2014 Výtěžek Svoboda & Williams CUPu ve výši 65 300 Kč podpoří nadaci Pink Bubble

15. října 2014 Novou vedoucí oddělení správy nemovitostí Svoboda & Williams je Biljana Horvitz

9. října 2014 Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej a pronájem jednotek v rezidenčním projektu Royal Triangle

8. října 2014 Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 720 m2 kanceláří v pražském Ungeltu

29. září 2014 Svoboda & Williams se zúčastnila realitní konference CEDEM CEE

22. září 2014 Tým Svoboda & Williams se objeví v novém českém filmu Domácí péče

12. září 2014 Svoboda & Williams se zúčastnila benefičního turnaje na podporu školy Pink Crocodile

25. července 2014 Noví členové týmu Svoboda & Williams

23. července 2014 Svoboda & Williams expanduje

10. června 2014 Společnost Prague Prime Homes je novým developerem rezidence OVENECKÁ No. 33

6. června 2014 Rodinné domy v rezidenčním projektu Jižní Stráň zkolaudovány

13. května 2014 Aneta Vavroušová rozšířila makléřský tým oddělení rezidenčního pronájmu

12. května 2014 V prvním čtvrtletí zprostředkovala SVOBODA & WILLIAMS pronájem 15.000 m2 komerčních prostor

26. března 2014 Svoboda & Williams koexkluzivním prodejcem bytů v Paláci Janáčkovo nábřeží 39

10. března 2014 Svoboda & Williams rozšiřuje nabídku o vybrané zahraniční nemovitosti

7. března 2014 Svoboda & Williams nově nabízí službu zastupování nájemce (T-rep)

5. února 2014 Svoboda & Williams pronajala v komplexu Futurama Business Park přes 1 300 m2 kancelářských prostor

29. ledna 2014 Novou posilou týmu Svoboda & Williams je Dana Vančurová

15. ledna 2014 SVOBODA & WILLIAMS DEVELOPMENT intenzivně pracuje na několika projektech

3. prosince 2013 Svoboda & Williams rozšiřuje tým

3. prosince 2013 Turnaj v sálové kopané SVOBODA & WILLIAMS CUP vyhrála společnost CBRE

25. listopadu 2013 Prestižní ocenění „Best Local Real Estate Agency“ pro Svoboda & Williams

5. listopadu 2013 Rodinné domy Jižní Stráň: Hrubá stavba dokončena

15. října 2013 Peter Drahokoupil rozšiřuje řady prodejního oddělení ve Svoboda & Williams

27. září 2013 Svoboda & Williams oficiálně zahájila prodej bytů v Rezidenci Quadrio

24. září 2013 Marion Williams: 20 let v Praze

23. září 2013 Zpěvák Karel Gott fotografován ve Ville Gradini

17. září 2013 Svoboda & Williams: Partnerem Prague Polo Cup 2013

28. srpna 2013 Svoboda & Williams v českých a anglických médiích

25. července 2013 Český fotbalista Tomáš Kalas fotografován ve Ville Gradini

17. července 2013 Svoboda & Williams spustila své webové stránky v ruském jazyce

21. června 2013 Přemýšlíte, kam bezpečně uložit své peníze? Zvažte investici do luxusní nemovitosti.

12. června 2013 Vila Verde: Prostor a luxus na míru

5. června 2013 60% bytů v Rezidenci Bubenečský vrch rezervováno: Klienti oceňují lokalitu a možnost realizace interiéru dle svých představ.

31. května 2013 Katastr představil novou aplikaci pro smartphony

15. května 2013 Projekt Rezidence Stodůlky: 70% bytů prodáno ke kolaudaci

10. května 2013 Prodej bytů v Rezidenci Quadrio zahájen

9. května 2013 Podvodné převody vlastnických práv. Z katastru nemovitostí mizí byty/domy za stamiliony.

30. dubna 2013 Svoboda & Williams nabízí luxusní byty v Obecním dvoře

7. března 2013 Multifunkční komplex u stanice metra Národní třída má nového majitele a nový název

5. března 2013 Bytový dům V Mezihoří: půl roku do kolaudace, už více než polovina bytů prodána

1. února 2013 S&W budou prodávat byty v Copa Centrum Národní

27. listopadu 2012 Realitní kancelář Svoboda & Williams obhájila loňskou prestižní cenu

16. dubna 2012 „Zelené“ administrativní centrum na pražské Florenci

1. prosince 2011 Prestižní ocenění pro realitní kancelář Svoboda & Williams

11. srpna 2011 Výzvy a příležitosti na realitním trhu

15. prosince 2010 Nové administrativní centrum v pražském Karlíně

29. září 2010 Svátek všech příznivců secesního umění

7. ledna 2010 Dvě prestižní ocenění pro Holešovický pivovar

15. prosince 2009 Nový internetový portál o českém právním systému