Rychlé hledání
 
Služby Další službyRealitní informace

Realitní informace

Co je dobré vědět o realitním trhu v Praze
Rozhodnete-li se koupit nebo pronajmout nemovitost, budete potřebovat potřebné informace, abyste mohli učinit správné rozhodnutí. Rychle se rozvíjející pražský trh se svou pestrou nabídkou nemovitostí, agentů a cen může klienty zahltit. Realitní kancelář Svoboda & Williams vám usnadní orientaci. Níže najdete všechny nezbytné informace, jako například lokality, do kterých stojí za to investovat, jaký je správný postup při koupi nebo pronájmu nemovitosti, jaké jsou podmínky pro vyřízení hypotéky, apod.

Koupě nemovitosti v Praze
Ve městě, které je jedno z nejkrásnějších na světě, investují lidé z celého světa. Ve srovnání s cenami rezidenčních a komerčních nemovitostí ve velkých evropských městech jsou místní ceny stále na rozumné úrovni a mají možnost růstu. Níže najdete odpovědi na nejčastější dotazy, které vám pomohou při rozhodování o koupi nemovitosti.

Daně
Daň z nemovitosti: Všechny nemovitosti podléhájí roční nominální dani z nemovitosti v závislosti na poloze a velikosti nemovitosti. Typický třípokojový byt v centru bude například podléhat dani cca 1 000 Kč ročně.
Daň z nabytí nemovitosti: Prodej nemovitostí a s tím spojený převod vlastnického práva podléhá 4% dani z nabytí nemovitostí. Výše daně se určuje z 75% hodnoty místně obvyklé ceny a kupní ceny nemovitosti, vždy z té, která je vyšší. Poplatníkem daně je prodávající a kupující se stává ručitelem. Mohou se však domluvit, že poplatníkem daně bude kupující."
Daň z příjmu: Této dani ve výši 15% podléhá zisk z prodeje nemovitosti, kterou užívá její majitel k bydlení po dobu kratší než 2 roky nebo 5 let v případě, že v nemovitosti nebydlí. Zisk z pronájmu nemovitostí, jež vlastní fyzické osoby podléhá rovněž 15% dani z příjmu. V případech, že je nemovitost vlastnictvím společnosti a produkuje zisk, podléhá zdanění 19%.
DPH z prodeje (novostavby a nově zkolaudované bytové jednotky): Novela zákona o DPH přináší definici bytu a rodinného domu, jež splňují kritéria staveb pro sociální bydlení. Součet všech podlahových ploch bytu pro sociální bydlení nesmí překročit 120 m2. Celková podlahová plocha rodinného domu nesmí překročit 350 m2. Nově postavené objekty, které tato kritéria překračují, podléhají DPH ve výši 21% z kupní ceny. Prodej komerční nemovitosti obvykle podléhá DPH ve výši 21% z kupní ceny. Obrat'te se prosím na naše makléře, kteří vám rádi objasní veškerá specifika vašeho konkrétního obchodního případu.

Služby pro cizince žijící v Praze

Relokace
Pro své klienty rádi vytvoříme relokační balíčky na míru dle vašich požadavků, včetně podání žádostí o pracovní povolení, celní odbavení, apod.. Seznámíme nově příchozí s Prahou a s tím, co nabízí - s jejími školami, městskými částmi, zdravotnickými zařízeními, restauracemi a zábavními centry. Poskytneme jakékoliv další informace, které vám pomohou se zabydlet v novém domově. Můžeme také doporučit vhodné firmy v oblasti služeb v domácnosti a hlídání dětí. Další informace o Praze najdete v sekcích Lifestyle na Svoboda-Williams.com, Lifestyle na Prague-Stay.com a Vše o bydlení na FeelHome.cz.

Založení společnosti
Naše právní oddělení zajistí pro cizince všechny výše uvedené služby. Podrobnější informace naleznete zde: Právní servis

Všeobecné informace

Pražské městské části
Praha je rozdělena do 15 městských částí. Centrum města zahrnuje území Prahy 1 a 2, oblasti Prahy 7 a nábřeží Vltavy na Smíchově na Praze 5. To je nejstarší a nejkrásnější část Prahy. V Praze funguje kvalitní systém městské hromadné dopravy, pro podrobné informace o dopravě navštivte www.dpp.cz. Většina návštěvníků Prahy však nejraději objevují krásy centra města pěšky.

Oblasti zajímavé z hlediska investorů
Praha 1 je historickou částí města. Leží na obou březích Vltavy a patří k ní Malá Strana, Staré Město, Židovské Město a Pražský hrad (Hradčany). Karlův most a Staroměstské náměstí najdete v Praze 1.

Staré Město je centrem historické Prahy 1. Soustředěná péče o zachování starobylé architektury propůjčuje Starému Městu jedinečnou atmosféru, k níž nemalou měrou přispívají četné restaurace, kavárny, obchody a centra kultury a zábavy.

Židovská čtvrť (Josefov) na Starém Městě je skutečnou architektonickou lahůdkou. Vedle sebe zde stojí elegantní, bohatě zdobené neoklasicistní a secesní budovy dávající nám pocítit bohatství minulosti. Na Josefově najdete pět nejznámějších synagog, starý židovský hřbitov a nejluxusnější pražskou ulici – Pařížskou.

Malá Strana leží na severním břehu Vltavy přímo pod Pražským hradem. Je to romantická stará čtvrť s malebnými domy a úzkými dlážděnými uličkami, které se vinou vzhůru k hradu. Malá Strana má zvláštní poklidný půvab, který na opačném břehu řeky nenajdete.

Hradčany obklopují Pražský hrad tyčící se nad Malou Stranou. V minulosti byly Hradčany součástí hradních pozemků.

Praha 2 má výrazný rezidenční charakter, a v tom se poněkud liší od Prahy 1. Je klidnější, ale i zde najdete čilý ruch. Architektonicky spadá do období konce 19. a začátku 20. století.

Vinohrady (dříve královy vinice) jsou rezidenční čtvrtí v oblasti nad Národním muzeem. Leží sice nedaleko Starého Města, ale jsou již méně vyhledávané turisty. Většina činžovních domů byla postavena ve druhé polovině 19. století či na počátku 20. století (vysoké stropy, tradiční linie, zdobné fasády atd.).

Nové Město bylo založeno ve 14. století králem Karlem IV. Rozprostírá se na východ od Vltavy a jižně od Národního divadla. Nové Město leží částečně na území Prahy 1 a jeho hlavní část se nalézá na území Prahy 2. Zdejší architektura pochází z konce 19. a počátku 20. století, má však narozdíl od Vinohrad modernější městský ráz. Z Nového Města není daleko na Staré Město, jeho charakter však není tak výlučný. Části Nového Města si rychle vytvářejí jedinečný profil a někdy se jim říká pražské Soho.

Praha 4 je jednou z největších městských částí na jihu Prahy a zabírá území od spodního okraje centra města až po samý okraj Prahy. Jižní část Prahy 4 tvoří mnoho malých vesnic, rezidenčních oblastí a otevřená zemědělská krajina. Naleznete zde několik předních velkoobchodů, nákupních středisek a nově postavené moderní kancelářské komplexy.

Praha 5 začíná u břehu Vltavy a zabírá severní část města. V této oblasti se nachází mnoho samostatně stojících domů, řadové domky a byty v činžovních domech. V Praze 5 bylo v poslední době postaveno několik nových nákupních center a kancelářských komplexů.

Vltavské nábřeží zasahuje území Prahy 1 a 2, a dále severní části Prahy 5. Leží v podstatě v centru města a nabízí mnoho krásných bytů v neoklasických a secesních domech z přelomu 19. a 20. století, z jejichž oken a balkonů je nádherný výhled na řeku a četné skvosty pražské architektury.

Praha 6 zabírá území od Pražského hradu až po severozápadní hranice města. Je to v převážné míře rezidenční oblast se samostatnými rodinnými domy obklopenými zahradami. V Praze 6 bydlí a pracuje většina pražské diplomatické komunity.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů. ×