Vr glasses

Prezentace projektů ve VR a AR:
protože jsou případy, kdy realita nestačí


Virtuální a rozšířená realita přináší do realitního byznysu revoluční změny. Možnost zprostředkovat klientům, kteří zpravidla nemají dobrou prostorovou představivost, přítomnost v dosud neexistujícím prostoru, od základů mění způsob prezentace nemovitostí.

Virtuální realita je skvělým nástrojem pro komunikaci mezi architekty, developery a realitními kancelářemi s klienty, kterým dokáže přiblížit potenciál dané nemovitosti a pomůže jim při rozhodování o koupi. VR umožňuje imitovat “fyzickou” prohlídku a prezentovat projekt již ve fázi přípravy, kdy existuje pouze na papíře a to včetně virtuálního home-stagingu bytových jednotek. Klientům nabízí možnost maximálně se podílet na finální podobě svého budoucího domova - porovnávat a vybírat standardy při “procházení” po jednotlivých místnostech a prohlédnout si varianty příp. klientských změn. S pomocí VR lze také simulovat pohyb slunečního svitu během dne a třeba i celého roku. Pro developery a realitní kanceláře to znamená větší množství prodejů již v pre-sale fázi a tak VR přináší win-win řešení pro všechny zúčastněné strany.

Je libo virtuální nebo rozšířená?

Díky AR si může každý zájemce o nemovitost v běžném smartphonu či tabletu prohlížet realistické 3D modely exteriéru developerského projektu i jednotlivých bytových jednotek a získat tak přesnou představu o celkovém kontextu, velikosti budov i místností v bytech a jejich vzájemném poměru.

Tablet S pomocí VR zprostředkujeme klientům „skutečný“ pobyt v interiéru jejich budoucího domova. Při virtuální prohlídce bytu uvidí, jak může vypadat zařízený, udělají si představu o poměru velikostí a získají pocit z prostoru, který by nikdy nepřinesl jakýkoli plán, fotografie, vizualizace nebo kresba.

Tablet Vr brýle

Ani klasická média nepřijdou zkrátka

Materiál vytvořený primárně pro prezentaci ve virtuální realitě lze využít také při tvorbě obsahu pro další marketingové aktivity. Vizualizace z VR prostředí poslouží pro bannery, průletová videa, brožury, tiskovou inzerci, apod. To vše je v souladu s finálními vizualizacemi, které se připravují ze stejných modelů. AR/VR je tak součástí standardního workflow pro tvorbu marketingového obsahu a generuje velké množství materiálu, který může posloužit i k interním potřebám developera.

Book-1 Book-2

Kvalita vytvořených médií je vhodná například pro interní komunikaciSrovnání vizualizací a výstupů z VR

Pro zážitek stačí obyčejný Facebook

Materiál, jenž vzniká při výrobě AR/VR obsahu, je vhodný také k vytvoření 360° fotografií, které jsou velmi oblíbené na Facebooku a Instagramu. Tyto sférické fotografie využité v online kampani developerského projektu dávají klientům možnost zážít nemovitost z pohledu uprostřed každé místnosti. A stačí k tomu úplně běžný smartphone nebo levný VR set.

360 vizualizace - interiér Modern

360 vizualizace - interiér Baroque

Ideální pro výjimečné projekty.

Pilotním projektem pro prezentaci ve virtuální realitě se stal rezidenční park Šárecký dvůr, architektonicky nevšední komplex s moderními i historickými budovami, který tvoří uzavřený areál v prostorách bývalého panského dvora. Právě k podobně výjimečným projektům prezentace ve virtuální realitě patří, a proto ji v rámci spolupráce s exkluzivním mandátem nabízíme jako standardní součást marketingových služeb již od pre-sales fáze.

Vytvořeno vrmusashi.cz