Cukrárny a pekárny

IPPA Café

Adresa: U Sovových mlýnů 17, Praha 1. Jungmannova 21, Praha 1. Belgická 30, Praha 2. Tylovo Náměstí 2, Praha 2, www.ippacafe.cz

Jste na sladké? Směle čtěte dál! Představujeme vám Ivetu Fabešovou, vyhlášenou českou cukrářku, která českému cukrářství navrací prvorepublikový lesk.

Má totiž ráda vše, co je retro. A také vše, co vychází z francouzské kultury. Při své kulinářské tvorbě se tak inspiruje nejen tradičními českými recepty, ale i francouzskou kuchyní. S cukrářským uměním Ivety Fabešové se můžete seznámit hned několika způsoby – návštěvou jedné z jejích pražských cukráren, cukrářského e-shopu nebo koupí některé z kouzelných kuchařek. Ty jsou celkem čtyři a mají jedno společné – překypují voňavými sladkými recepty. Jedna z knih se zaměřuje na francouzské recepty, druhá na české, třetí na slavnostní pečení a čtvrtá zase na vánoční cukroví a další pochoutky. Nemáte-li na vaření a pečení podle receptů čas, stačí navštívit některou z pražských cukráren IF Café, kde na vás čeká výběr toho nejlepšího. Těšit se můžete na nabídkou plnou čerstvých, vizuálně i chuťově podmanivých dezertů, kvalitní kávu a další nápoje, které se skvěle hodí ke sladkému. IF Café má celkem čtyři pobočky – ta nejstarší, nejkomornější a nejútulnější je v Belgické ulici na Vinohradech. O kousek dál, na Tylově náměstí, pak najdete pobočku druhou, jež vás oslní interiérem realizovaným italskou firmou CierreEsse (součástí prostoru je i prosklená výroba dezertů). Tatáž firma se postarala i o podobu IF Café v půvabných prostorech Werichovy vily na Kampě. Na Novém městě, v ulici Jungmannova, pak sídlí pobočka čtvrtá. Chcete-li si některou z dobrot vychutnat doma, třeba formou snídaně do postele, jednoduše si v e-shopu vyberte některý z lahodných dezertů, sendvičů nebo dalších lehkých jídel, a nechte si jej doručit kamkoliv po celé Praze. Za zmínku stojí i nabídka exkluzivních dortů na svatby, narozeniny a další slavnostní události. Ať už toužíte po dortu třípatrovém, marcipánem obkládaném nebo nahém, dostanete jej v té nejchutnější a nejkrásnější podobě. Stačí vyslovit své sladké přání! 

Podívejte se také na další Cukrárny a pekárny