Soukromé galerie

Cermak Eisenkraft

Adresa: Dlouhá 12, Praha 1, +420 608 713 536, +420 732 489 824. Galerie je v současné době otevřena pouze po domluvení schůzky. Pop Up galerie: Smetanovo nábřeží 4, Praha 1, +420 608 713 536, +420 732 489 824. Pop Up galerie je otevřena každý den kromě pondělí, 11 – 18 hod. , www.cermakeisenkraft.com 

Galerie Cermak Eisenkraft byla založena v roce 2014 s jasným cílem: stát se předním prodejcem poválečného a současného umění od českých i zahraničních tvůrců.

Galerie, jež se nachází v Dlouhé ulici na Starém Městě, hostí vybraná umělecká díla od významných umělců, jako František Kupka, Emil Filla, Magdalena Jetelová, Federico Díaz, Kirstine Roepstorff, Matyáš Chochola a Josef Šíma. Tomáš Zapletal a David Železný, zakladatelé galerie, vytvořili značku, která je v oblasti obchodu s uměním celosvětové známá a má vynikající reputaci. Samotný název galerie je úzce spojen s jejími zakladateli. Předkem Tomáše Zapletala byl Anton Cermak, známý chicagský politik, který zemřel při atentátu na Franklina D. Roosevelta – jelikož stál po boku prezidenta, střelba ho zasáhla. Cermak byl starostou Chicaga, který proslul svou čestností a neustálým bojem proti pochybným členům společnosti, mezi něž patřil i neblaze proslulý gangster Al Capone. Eisenkraft je původní židovské jméno rodiny Železných. Davidův dědeček, Tordes Eisenkraft, byl hrdinou druhé světové války, který bojoval v bitvě u Sokolova v armádě generála Ludvíka Svobody. Za svou chrabrost získal Československý válečný kříž. Není tak žádným překvapením, že se zakladatelé galerie snaží ctít a podporovat etické standardy, což promítají i do obchodu s uměním. Každý klient tak může zakusit naprostou profesionalitu, kterou galerie Cermak Eisenkraft poskytuje, společně s nejvyšší kvalitou prodávaných děl. Veškeré obchody jsou pak maximálně transparentní a férové. Jestliže hledáte prvotřídní umělecké dílo, kterým byste vnesli do svého domova něco jedinečného, zavítejte do galerie Cermak Eisenkraft.

Cermak Eisenkraft také provozuje pop up galerii na Smětanově nábřeží, kde pořádá krátkodobé výstavy současného umění.

Podívejte se také na další Soukromé galerie