Nejlepší bary

La Casa de la Havana vieja

Adresa: Opatovická 28, 110 00 Praha 1, rezervace ideálně na www.casahavana.cz nebo mezi 16 hodinou a 1 hodinou na telefonním čísle + 420 602 624 305.

Oceňovaný pražský bar La Casa de la Havana vieja v sobě jedinečným způsobem spojuje tradici starých kubánských barů a nejmodernější mixologii.

Vybavení interiéru, jež tvoří dlážděná podlaha a nábytek z tmavého dřeva, vychází z jednoduchého koloniálního stylu. Autentičnost tomuto rodinnému podniku dodávají fotografie na stěnách zachycující Kubu a její životní styl. V poslední ze tří místností baru, kterou je možné využít pro potřeby uzavřené společnosti, najdete opravdový skvost – prosklenou vitrínu s rodinnou sbírkou rumů, která čítá kolem dvou set lahví. Posedět můžete také v zahradě a obklopeni zelení zapomenout na ruch velkoměsta. V La Casa de la Havana vieja se zaměřují zejména na zajímavé rumy, které můžete prozkoumat formou rumových degustací. Ať už si vyberete degustaci řízenou, která trvá 2,5 hodiny, nebo a la carte s výkladem, dokonale se seznámíte se světem rumů. Someliéři se s vámi rádi podělí o znalosti, které získali přímo v destilériích Karibiku či ostrovů Indického oceánu. Nejen rum je však důvodem pro návštěvu La Casa de la Havana vieja. Barový tým zde sleduje aktuální světové trendy a snaží se je aplikovat na lokální barovou scénu. V aktuálním koktejlovém menu tak naleznete zajímavé domácí suroviny a jejich kombinace i nevšední výrobní postupy, jako je klarifikace, fermentování surovin, sous-vide tekutin a další. Zejména vám ale rádi připraví drink na míru – stačí jen prozradit, jaký destilát a chuť máte rádi. Každou středu a čtvrtek se v La Casa de la Havana vieja pořádají kubánské večery s živou karibskou hudbou. Láká-li vás atmosféra kubánského baru s perfektním servisem a skvělou nabídkou drinků, nenechte si ujít návštěvu La Casa de la Havana vieja, jenž se podle hlasování Maurerova výběru Grand Bar 2012 a 2013 umístil mezi deseti nejlepšími bary v České republice. V roce 2019 se navíc dostal do síně slávy na TripAdvisor.

Podívejte se také na další Nejlepší bary