Nejlepší bary

La Casa de la Havana vieja

Adresa: Opatovická 28, 110 00 Praha 1, rezervace mezi 16 hodinou a 1 hodinou na +420 222 523 858 nebo602 624 305, mimo pracovní dobu na +420 602 624 317, www.casahavana.cz

Oceňovaný pražský bar La Casa de la Havana vieja v sobě jedinečným způsobem spojuje tradici starých kubánských barů a nejmodernější mixologii.

Vybavení interiéru, jenž tvoří dlážděná podlaha a nábytek z tmavého dřeva, vychází z jednoduchého koloniálního stylu. Autentičnost dodávají baru fotografie na stěnách zachycující Kubu a její životní styl. V poslední ze tří místností baru, kterou je možné využít pro potřeby uzavřené společnosti, najdete opravdový skvost – prosklenou vitrínu s rodinnou sbírkou rumů, která čítá kolem sto lahví. Posedět můžete také v zahradě a obklopeni zelení zapomenout na ruch velkoměsta. V La Casa de la Havana vieja můžete ochutnat rumy z Kuby, Jamajky, Guatemaly, Dominikánské republiky a dalších míst, americké a kanadské whiskey, koňak a brandy nebo kubánské pivo a další. Součástí nabídky baru jsou tzv. testovací platíčka neboli „testing plates“, která tvoří čtyři vzorky rumu, whisky, vodky nebo tequily, jenž jsou doplněny o zajímavý výklad. Specialitou baru je také „bottles service“, podávání celých lahví za zvýhodněnou cenu. Místní barmani vám namíchají vynikající koktejly nejen z rumu a připraví kvalitní kávu či čaj. Tento klasický kubánský bar klade velký důraz nejen na autentické prostředí a vysokou kvalitu podávaných drinků, ale také na profesionální přístup a erudovanost personálu, který je pečlivě vybírán a pravidelně se účastní různých školení. Každou středu a čtvrtek se v La Casa de la Havana vieja pořádají kubánské večery s živou karibskou hudbou. Láká-li vás atmosféra kubánského baru s perfektním servisem a skvělou nabídkou drinků, nenechte si ujít návštěvu La Casa de la Havana vieja, jenž se podle hlasování Maurerova výběru Grand Bar 2012 a 2013 umístil mezi deseti nejlepšími bary v České republice.

Podívejte se také na další Nejlepší bary