Byt 4 + 1, Dražického náměstí , Malá Strana - Praha 1 | 1

Byt 4+1

Interiér 108 m2

Praha 1, Malá Strana, Dražického náměstí

Cena na vyžádání

Do oblíbených Zajímá mě

Byt k rekonstrukci se nachází na Malé Straně v novorenesančním domě (který právě prochází opravou) s unikátním výhledem na Mosteckou věž a Karlův most, kousek od nejstarší dochované pražské zahrady.

Byt se nachází ve druhém patře. Má půdorys do písmene L, místnosti jsou průchozí. Vyniká nadstandardními, 3,5 m vysokými stropy a díky orientaci oken na slunné strany také množstvím světla. Dominantou obývacího pokoje je kruhový jižně orientovaný arkýř, z něhož je výhled na Mosteckou věž a Karlův most. K jednotce náleží sklep.

Dům má novou střechu, nové rozvody plynu, nová špaletová okna a je opravená fasáda. V plánu jsou také rozvody elektro a odpadu v domě a oprava společných prostor. Uvažuje se též o stavbě výtahu. Druhé patro tvoří dva byty, celé první patro zabírá jeden velkorysý byt, další dva byty jsou ve třetím patře a jeden v podkroví. Přízemí je tvořeno nebytovou jednotkou – jídelnou v majetku městské části.

Dům z roku 1889 je dominantou náměstí a ční nad ostatními nižšími měšťanskými domy. Jeho architekty byly Čeněk Gregor a Karel Stárek, kteří se podíleli i na dostavbě Národního divadla, investory byli manželé Jan a Alžběta Rožánkovi. Dům stojí přímo naproti známému hotelu U Tří Pštrosů, k jehož jménu se váže několik legend. Na místě dnešního náměstí byl od 12. století biskupský dvůr, uprostřed náměstí stojí pozůstatek veřejného plynového osvětlení z 18. století. Kousek od domu je zastávka tramvají s přímými spoji do centra na pravém břehu Vltavy (Národní divadlo 5 minut jízdy), příjemnou procházkou přes Vojanovy sady, které jsou považovány za nejstarší dochovanou pražskou zahradu, lze dojít ke stanici metra A Malostranská.

Interiér 108 m2, sklep 12 m2.

Prodejní cena Cena na vyžádání
Celková plocha 108 m2
Parkování Ne
Sklep Ano
PENB G
Stáhnout PDF stáhnout
Referenční číslo 27321

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.