Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 1
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 2
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 3
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 4
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 5
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 6
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 7
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 8
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 9
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 10
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 11
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 12
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 13
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 14
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 15
Byt 7 + 2, Strahovská , Hradčany - Praha 1 | 16

Byt 7 + 2

Interiér 317 m2, terasa 80 m2

Praha 1, Hradčany, Strahovská

Cena na vyžádání

Do oblíbených Zajímá mě

Bydlení pro náročné, kteří neztratili romantickou duši. Přímo u Hladové zdi, s výhledem do zeleně, za kterou se v zimních měsících ukáže panorama Hradčan. Žádní sousedé, přesto tu není samota. Ke všemu potřebnému je to pár minut chůze. Barokní dům vystavěný na základech gotické strážní věže nabízí naprosto unikátní bydlení se silným geniem loci a v těsné blízkosti Pražského hradu.

Rodinný dům v současnosti tvoří 2 samostatné jednotky. V přízemí se nachází prostor s výstupy do zahrad. Interiér je připraven na vytvoření jednotky 3+1, uspořádání je však velmi variabilní a plochu je možné využít též jako nebytovou, například pro kancelář či galerii. Ve 2. podlaží se vchází do mezonetového bytu, jehož dispozici tvoří obývací pokoj, kuchyně, pracovna, ložnice, koupelna, předsíň, chodba a technická místnost. Z obývacího pokoje a chodby jsou přístupné 2 terasy přiléhající k Hladové zdi. Podkroví ukrývá ložnici s koupelnou a velkorysou šatnou.

K vybavení patří historické dveře, špaletová okna, parkety nebo funkční kachlová kamna s originálem motivu výtvarníka Jana Kutálka, který vytvořil též domovní znamení nad vchodem do domu. Osobnost původního majitele, významného režiséra a držitele ocenění Americké akademie filmového umění Elmara Klose připomíná sochařský portrét od Cyrila Hančla. Pozitivní energie, kterou zde zanechalo velké množství velikánů zejména z kultury, je téměř až hmatatelná.
Prostor v přízemí je po nedávno dokončené kompletní rekonstrukci a nabízen ve stavu white walls pro vybavení a uspořádání zcela podle představ nového majitele. Objekt je pečlivě odizolován vůči vlhkosti. Byt má přípravu na rekuperaci a je vybaven systémem pro využití „šedé vody“ na splachování toalet a zalévání zahrady. Podlahové vytápění pomocí tepelného čerpadla vzduch-voda. Mezonetový byt ve 2NP byl rekonstruován v letech 2004-2005. Objekt má vlastní čističku odpadních vod. Parkování v garáži a na dvoře. Na zahradě stojí kůlna s dílnou, pec s udírnou, bazén (ze 70. let) a rokoková kašna z růžového mramoru.

K působivé atmosféře přispívá Velká strahovská (premonstrátská) zahrada a okolní sady, klášter nebo Petřínská rozhledna. Místo má zároveň skvělou dostupnost autem i MHD. Zastávka tramvaje či autobusů je 10 minut chůze, ještě blíže staví lanovka zajišťující rychlé spojení s Malou Stranou. Kompletní občanská vybavenost též v pěším dosahu (mateřské i základní školy, potraviny, pošta, lékaři, restaurace i sportoviště). Přímo kolem domu vede cyklostezka.

Užitná plocha 417,96 m2 - interiér přízemí 136 m2m, interiér 1. a 2. patro 181 m2, terasa 80 m2, garáž 20,96 m2, zastavěná plocha 266 m2, zahrada 65 m2, pozemek celkem 331 m2, zahrada v pronájmu 259 m2+ 215 m2.

Prodejní cena Cena na vyžádání
Celková plocha 397 m2
Terasa 80 m2
Parkování Garáž
Sklep Ne
PENB G
Stáhnout PDF stáhnout
Referenční číslo 34031
Zobrazit všechny plány

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.