Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 1
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 2
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 3
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 4
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 5
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 6
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 7
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 8
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 9
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 10
Historický objekt 8 + 1, Kunžak, Jindřichův Hradec | 11
EXKLUZIVNĚ

Historický objekt

Užitná plocha 500 m2, pozemek 23 139 m2

Jindřichův Hradec, Kunžak

8 300 000 Kč

Do oblíbených Zajímá mě

Stylové bydlení pro romantické duše nebo příjemné místo pro podnikání nabízí starobylý vodní mlýn s funkční mlýnicí a rybníkem. Kulturní památka je zasazena do atraktivní lokality přírodního parku Česká Kanada.

Východní křídlo
tvoří objekt mlýnice se samostatnou dvoupatrovou obytnou částí. V přízemí se nachází sklep, komora, bývalá černá kuchyně (nyní je zde příprava na koupelnu), strojovna, obytná místnost a mlýnice. V patře je umístěna bývalá šalanda (obytná místnost pro sezónní pracovníky), další 3 pokoje, koupelna, toaleta a komora. Jižní křídlo s rozsáhlým podkrovím tvoří bývalý letní přízemní dvoupokojový byt a 4 bývalé stáje. Západní křídlo má dvě stodoly a podkroví.

Původně barokní objekt
byl po většinu své existence využíván jako vodní mlýn a v posledních 60 letech sloužil k bydlení a hospodářským účelům. Stavba včetně technologického vybavení se dochovala ve vysokém stupni autenticity a je tak významnou regionální památkou. Na objekt navazuje zahrada s romantickým jezírkem, bývalým náhonem s torzem mlýnského kola a louka lemovaná potokem a chovným rybníkem, ze kterého lze udělat plochu ke koupání. Svou polohou i dispozicí je nemovitost vhodná k rezidenčnímu bydlení i k podnikání v oboru ubytování a stravování – může zde vzniknout penzion s možností rybolovu, apartmány s agroturistikou, rodinný zájezdní hostinec nebo malé technické muzeum.

Ve městě funguje prodejna potravin, drogerie, řeznictví, prodej farmářských mléčných výrobků, hostinec, kavárna, pizzerie, mateřská a základní škola, sportovní hala i lékařské služby. S okolními městy je Kunžak propojen autobusy, v nedalekých Lomech je zastávka úzkorozchodné železnice. Krásná neporušená okolní krajina je ideální pro pohodlné túry pěšky i na kole, dojet lze například k oblíbenému hradu Landštejn nebo i do Rakouska.

Celková plocha pozemků 23 139 m2: z toho zastavěná plocha a nádvoří 1 183 m2, vodní plocha 5 952 m2, trvalý travní porost 7 770 m2, ostatní plocha 7 134 m2, lesní pozemek 1 100 m2.

Kromě běžných prohlídek nemovitostí nabízíme také videoprohlídky v reálném čase přes WhatsApp, FaceTime, Messenger, Skype ad.

Prodejní cena 8 300 000 Kč / 324 472 €
Užitná plocha 500 m2
Zastavěná plocha 1 183 m2
Pozemek 23 139 m2
Parkování Ano
PENB G
Stáhnout PDF stáhnout
Referenční číslo 35912

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.