Rodinný dům 6 + kk, Mallard Lake Pound Ridge, New York | 1
Rodinný dům 6 + kk, Mallard Lake Pound Ridge, New York | 2
Rodinný dům 6 + kk, Mallard Lake Pound Ridge, New York | 3
Rodinný dům 6 + kk, Mallard Lake Pound Ridge, New York | 4
Rodinný dům 6 + kk, Mallard Lake Pound Ridge, New York | 5

The William Rubin Estate

Užitná plocha 869 m2, pozemek 14 163 m2

New York, Mallard Lake Pound Ridge

Cena na vyžádání

Do oblíbených Zajímá mě

Nového majitele hledá rozlehlý dům nedaleko města New York, který si nechal vystavět William Rubin, dlouholetý kurátor Metropolitního muzea a přední odborník na Pabla Picassa.

Stavba stojící na břehu jezera Mallard, jejíž obytná plocha zabírá téměř 900 m2 a obklopuje ji rozlehlý pozemek je navržena tak, aby maximálně využívala průhledů do zeleně a její otevřené dispozice umožnovaly zapojit do interiéru množství uměleckých objektů.

Silný architektonický koncept je postaven na kombinaci kamenné zdi a bělostné struktury stavby s množstvím prosklených ploch. Milovník a sběratel umění o projekt své rezidence požádal původem makedonského architekta Vuko Tashkoviche, který ve svých stavbách v duchu postmoderny kombinoval současnou architekturu s odkazy na stavitelství antického Řecka. Čisté geometrické formy jsou proto komponovány tak, aby vnitřní prostory přirozeně plynuly a pomocí různé úrovně podlah i nestejné výšky stropu je dosaženo hierarchie jednotlivých místností.

Dům, jehož součástí je bazén se slanou vodou i sauna, nabízí rovněž vinný sklep, pracovnu s konferenční místností nebo soukromý přístav na jezeře. Kromě toho zaujme prosluněnou jídelnou a rozlehlým obývacím pokojem. Má celkem pět ložnic a šest koupelen.

William Rubin svůj umělecký cit projevil rovněž v komponování zahrady, na jejíž tvorbu bedlivě dohlížel. Dům stojící uprostřed panenské přírody je zároveň snadno dostupný z New Yorku, v čemž spočívá jedna z jeho hlavních předností.

Interiér: 869m2, pozemek 14 163m2

Prodejní cena Cena na vyžádání
Užitná plocha 869 m2
Pozemek 14 163 m2
Parkování Ano
Sklep Ano
PENB G
Stáhnout PDF stáhnout
Referenční číslo 31194

Prezentované informace byly nabyty v dobré víře od vlastníka nemovitosti a společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o je zprostředkovává, coby data informačního charakteru, za jejichž správnost a úplnost nenese odpovědnost.