Všechny zprávy

15. září 2017

Cyril Dejanovski na konferenci CEDEM 2017: firmy žádají flexibilní kanceláře

Cyril Dejanovski, obchodní ředitel realitní kanceláře Svoboda & Williams, se zúčastnil panelové diskuse na mezinárodní realitní konferenci CEDEM 2017. Ve svém vystoupení zmínil některé významné trendy v segmentu kancelářského pronájmu. Vyzdvihl především rostoucí poptávku po kancelářích s flexibilními podmínkami nájmu a coworkingových centrech.

Poptávka po tomto typu prostor přichází podle Cyrila Dejanovského mimo jiné ze strany startupů a menších firem plánujících expanzi, které se chtějí vyhnout dlouhodobým závazkům spojeným s pronájmem běžných kanceláří. Svoboda & Williams vychází tomuto typu poptávky vstříc svou nabídkou vybavených kanceláří s flexibilní dobou nájmu, situovaných v lukrativních lokalitách Prahy a Brna.

Jako další významný trend Dejanovski zmínil snahu mnoha firem – především z oblasti IT – nabídnout svým zaměstnancům prostory, které jsou více než pouhým pracovištěm. V takových kancelářích na zaměstnance vedle práce často čeká i zábava (např. biliard, stolní tenis), fitness centrum, chytré technologie, bistro či firemní mateřská školka. V době rekordně nízké nezaměstnanosti se některé firmy tímto způsobem snaží udržet si stávající zaměstnance a zároveň přilákat nové.

Letošní konference CEDEM proběhla 14. září 2017 v pražském hotelu Marriott a nabídla celkem šest panelových diskuzí na aktuální realitní témata. 

Cyril Dejanovski | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.