Všechny zprávy

16. květen 2018

Na aukcích Christie’s padají rekordní částky za umělecká díla

Na aukcích našeho zahraničního partnera Christie's padlo v posledních dnech hned několik rekordních částek. Charitativní dražba uměleckých děl a cenností z Rockefellerovy sbírky vynesla závratných 832 573 469 dolarů, tedy více než 17 miliard korun. Další rekordy přinesla včerejší dražba impresionistického a moderního umění.

Výtěžek aukce sbírky Peggy a Davida Rockefellerových výrazně předčil očekávání expertů a téměř dvojnásobně převyšuje dosud nejvyšší částku zaplacenou za privátní kolekci. Tou byla sbírka Yves Saint Laurenta a jeho partnera Pierre Bergého, která v roce 2009 vynesla 443 milionů dolarů. Za nejvýznamnější z nabízených děl, plátno Dívka s květinovým košem od Pabla Picassa, zaplatil nový majitel 115 milionů dolarů. Obraz Odaliska s magnóliemi pak vynesl 80,8 milionů dolarů, což je rekordní částka za obraz Henriho Matisse. V souladu se závětí loni zesnulého miliardáře bude výtěžek aukce rozdělen mezi desítky charitativních projektů, jež manželé Rockefellerovi podporovali.

V rámci aukce impresionistického a moderního umění bylo vydraženo plátno Kazimira Maleviče Suprematistická kompozice za 86 milionů dolarů a socha Portrét Nancy Cunard od Constantina Brâncuşiho za 71 milionů dolarů. V obou případech jde o rekordní sumy zaplacené za díla těchto umělců.

Více informací webových stránkách aukční síně Christie's.

Rekordní aukce Christie's | Odaliska s magnóliemi od Henriho Matisse Rekordní aukce Christie's | Vlakové nádraží Saint-Lazare v Paříži od Clauda Moneta Rekordní aukce Christie's | Dívka s květinovým košem od Pabla Picassa Constantin Brâncuşi | Portrét Nancy Cunard

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.