Všechny zprávy

15. duben 2019

Monique Ghosh ze společnosti Christie's International Real Estate vystoupila na konferenci Real Estate Investment 2019

Díky exkluzivnímu partnerství realitní kanceláře Svoboda & Williams se společností Christie's International Real Estate vystoupila na odborné konferenci Real Estate Investment 2019, pořádané magazínem Stavební fórum, Monique Ghosh – Global Head of Refferals této prestižní realitní sítě. Její příspěvek byl součástí diskusního panelu Jak prodávat a nakupovat a dotkla se v něm několika trendů, které se na trhu luxusních nemovitostí v uplynulém roce objevily. Také poukázala na zajímavý vývoj v některých evropských metropolích, včetně Prahy.

Konferenci Stavebního fóra tvořily 3. diskusní panely, které byly věnovány tematice vývoje realitních investic v dlouhodobém časovém horizontu, výnosů z nemovitostí a jejich maximalizace, legislativy související s koupí nemovitosti v České republice i v zahraničí, ale i rozvojové strategie Prahy, která významně ovlivní investice v budoucnosti.

Ghosh se věnovala výjimečnému segmentu luxusních nemovitostí a v rámci své prezentace představila nejzajímavější prodejní transakce, které společnost Christie's International Real Estate v uplynulém roce zrealizovala – nejvyšší celkové ceny, v přepočtu 1,6 miliardy korun, dosáhla u prodeje domu v australském New South Wales. Ghosh zmínila také města jako Hong Kong, Malibu, New York nebo Londýn, kde se koncentruje nejvyšší počet luxusních nemovitostí společně s kupujícími, kteří jsou ochotni do nich investovat. Velmi zajímavý vývoj ale Christie's pozoruje i v Paříži a Amsterdamu, kde se stále rostoucí poptávkou po výjimečných nemovitostech výrazně rostou i jejich ceny. Právě v Paříži zaznamenala Christie's na začátku tohoto roku rekordní dosaženou cenu za m2 – 1,024 milionů korun. Ghosh na závěr své prezentace neopomenula zmínit Prahu, kde se v loňském roce do historie realitních transakcí uskutečněných kanceláří Svoboda & Williams zapsal byt nacházející se v historickém centru Prahy, jehož prodejní cena dosáhla 329 tisíc korun za m2.

Monique Ghosh | Christie's Monique Ghosh | Christie's Monique Ghosh | Christie's Real Estate Investment 2019 | Christie's Real Estate Investment 2019 | Christie's Real Estate Investment 2019 | Christie's Real Estate Investment 2019 | Christie's Christie's | Fairwater

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.