Všechny zprávy

17. červen 2021

Svoboda & Williams zajistila pozemek pro datové centrum společnosti Seznam.cz

Realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkovala prodej pozemku o rozloze 17 974 m2 pro Seznam.cz datová centra, dceřinou společnost tuzemského internetového lídra Seznam. Na pozemku vznikne v pořadí druhé datové centrum, které společnost vybuduje čistě pro své technologické potřeby.

Seznam.cz je jedna z mála českých společností, které provozují vlastní datová centra. S tím, jak technologická náročnost Seznamu stále roste, snaží se přicházet s vlastním řešením, které obrovské soukolí udrží v chodu bez závislosti na produktech třetích stran. Vlastní datová centra navíc společnosti poskytují velkou konkurenční výhodu, stejně jako možnosti dalšího rozvoje: „To, jak se nám daří v digitálním světě, se odráží i v tom fyzickém. Naše infrastruktura potřebuje absorbovat vyšší a vyšší nároky na výpočetní výkon a uložená data. Data jsou ropou 21. století. Generují je nejen naše služby poskytované uživatelům, ale v nemalé míře i sama infrastruktura,” vysvětluje Vlastimil Pečínka, technický ředitel Seznam.cz a jednatel společnosti Seznam.cz datová centra.

Společnost Seznam.cz datová centra tak měla jasně stanovené parametry, které musel pozemek, případně již existující hala, splňovat. Výběr nakonec padl na pozemek v Benátkách nad Jizerou, na kterém stojí nedokončená průmyslová hala se stále platným stavebním povolením. „Proces změny projektu k novému účelu je mnohem kratší než získání nového stavebního povolení. Pozemek se navíc nachází v dobré vzdálenosti od současných center, zároveň však bude na odlišném optickém připojení, což eliminuje rizika při eventuálním výpadku některé z datových sítí. Pro potřeby společnosti šlo tak o nejlepší variantu z posuzovaných možností,“ říká k transakci Jiří Čadek, Senior Property Consultant Svoboda & Williams.

Nové datové centrum společnosti Seznam.cz | Svoboda & Williams Datové centrum Seznam.cz Pozemek s halou na prodej | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.