Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

21. září 2016

Svoboda & Williams zahájila spolupráci s brněnskou advokátní kanceláří Kulhánek Legal Consulting

Právní podporu při realitních transakcích v Brně a okolí zprostředkovávaných Svoboda & Williams nově poskytuje advokátní kancelář Kulhánek Legal Consulting.

Tuto kancelář založil v roce 2001 JUDr. Martin Kulhánek, který se ve světě advokacie pohybuje již od roku 1997. Od roku 2005 kancelář poskytuje právní služby také na Slovensku. Primárně se zabývá občanským a obchodním právem, přičemž její specializací je mimo jiné právní poradenství pro developery a realitní byznys vůbec.

„Vždy je příjemné, začít spolupráci s někým jako jsou Svoboda & Williams. Z jejich přístupu je zřejmé, že nás, advokáty, neberou „jen“ jako dodavatele právních služeb, ale jako skutečné partnery. Říká se, že právníci obchody spíše kazí tím, že všechno komplikují, ale doufám, že se naše „komplikace“ vyplatí, a zase až tak moc obchodů nepokazíme,“ říká s trochou nadsázky Martin Kulhánek, vedoucí advokát Kulhánek Legal Consulting.

Svoboda & Williams zahájila spolupráci s brněnskou advokátní kanceláří Kulhánek Legal Consulting

07. září 2016

Realitní kancelář Svoboda & Williams spustila nové webové stránky

Atraktivní design, více prostoru pro fotografie a vizualizace, využívání video obsahů – to vše najdete na nových webových stránkách realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Z funkcí nového, plně responzivního webu stojí za zmínku především cenová mapa nájemného, která uživatelům usnadní orientaci na trhu s byty a rodinnými domy k pronájmu. Do konce roku navíc přibudou i další funkce, včetně Watchdogu, díky kterému Vám neunikne žádná nová nabídka, fulltextového vyhledávání nebo cenové mapy zrealizovaných komerčních nájmů.

Svoboda & Williams rovněž letos na jaře spustila novou realitní aplikaci (zdarma ke stažení v App Store a na Google Play).

Realitní kancelář Svoboda & Williams spustila nové webové stránky

09. srpen 2016

Nájmy luxusních bytů letí vzhůru

V segmentu luxusních bytů dochází k poměrně výraznému nárůstu nájemného. Tento trend se týká především bytů situovaných v nově zrekonstruovaných domech a novostavbách.

Vyšší nájemné jsou klienti ochotni zaplatit především za atraktivní nemovitosti s výhledy na pražské dominanty, vysokým standardem provedení a vybavení, inteligentními technologiemi, honosnými společnými prostory, případně s balkonem, terasou či možností parkování v budově. Žádaná je rovněž architektura kombinující zrestaurované původní prvky se současným designem. Mezi nejpreferovanější lokality patří Pařížská a okolí, Janáčkovo a Rašínovo nábřeží, Kampa, ale i některé části Vinohrad.

„Stabilně vysoká poptávka je vedle nových bytů k pronájmu i po těch, které jsou na trhu již etablovány. To vede v k trvalému nedostatku obou typů nemovitostí. Byt, který se objeví na trhu, si tak obvykle svého nájemce nachází v řádu dnů, ve výjimečných případech se dokonce může objevit více zájemců najednou, což ve finále někdy vede k podstatnému navýšení nájemného v důsledku tzv. ‚bidding war‘,“ komentuje aktuální trend v segmentu luxusních bytů k pronájmu Andrea Střechová, Head of Residential Rentals realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Nájmy luxusních bytů letí vzhůru

09. srpen 2016

Daň z nabytí nemovitostí zaplatí od listopadu kupující

Daň z nabytí nemovitých věcí bude od 1. listopadu letošního roku platit výhradně kupující. Tuto povinnost mu ukládá novela zákona, která vyšla 5. srpna ve Sbírce zákonů.

Podle dosavadní legislativy je poplatníkem daně prodávající, přičemž kupující zastává roli ručitele. Zákon sice připouští možnost zahrnout do kupní smlouvy ujednání o přesunutí daňové povinnosti na kupujícího, této možnosti se nicméně v praxi téměř nevyužívá.

Podle nově schválené zákonné úpravy bude poplatníkem daně z nabytí nemovitostí vždy pouze kupující, přičemž institut ručení zcela zanikne. Beze změny naopak zůstává sazba daně ve výši 4 % z kupní ceny nemovitosti. Neprošly tak návrhy některých senátorů na její snížení či na úplné zrušení této daně.

Daň z nabytí nemovitostí zaplatí od listopadu kupující

05. srpen 2016

„Zelené“ bydlení ve městě je v kurzu

Mezi klienty realitní kanceláře Svoboda & Williams roste poptávka po tzv. „zeleném“ bydlení v městských lokalitách. Zvyšuje se zájem o nemovitosti, které jsou situovány ve snadném dosahu centra Prahy, ale zároveň nabízejí bydlení v přírodním prostředí. Stále větší roli při rozhodování klientů navíc hraje míra energetické náročnosti nemovitosti, jejíž koupi zvažují.

Tomuto typu poptávky vycházejí vstříc rezidenční projekty Barrandovská zahrada a Truhlárna, jejichž exkluzivním prodejcem je realitní kancelář Svoboda & Williams. U obou projektů je zcela patrný rukopis společnosti Top.Estates, průkopníka v oblasti „zeleného developmentu“ v České republice.

Projekt Barrandovská zahrada nabízí velkoryse pojaté byty s interiéry a standardy navrženými londýnským studiem Jestico + Whiles. Byty jsou situovány v architektonicky čisté rezidenci s podzemním parkováním a výhledy na údolí Vltavy a jejich ceny zahrnují zahrady nebo privátní „zelené pokoje“ zasazené do členitého parku s přirozeně rostlými i promyšleně doplněnými stromy a keři. Součástí parku, jehož architektonická tvář vzniká podle návrhu ateliéru Flera, je též dětské hřiště a prostory pro grilování nebo posezení u ohně. Rezidence se nachází v žádané lokalitě Barrandova, jen pár kroků od Chuchelského háje, s vynikající dostupností centra města autem i MHD.

Komorní prémiový projekt Truhlárna nabízí bydlení v malebné historické zástavbě starého Břevnova, tedy v lokalitě prodchnuté klidnou, venkov evokující atmosférou. Projekt budou tvořit 4 elegantní rodinné domy, každý s prostornou střešní terasou, výhledem na panorama Hradčan a privátní zahradou, opět z dílny studia Flera. Projekt zaujme originální architektonickou stránkou vyznačující se promyšlenou kombinací historizujících prvků s moderními prosklenými plochami. K pohodlí budoucích majitelů přispěje i wellness zóna, parkování v podzemní garáži a výtah v každém z domů.

„Zelené“ bydlení ve městě je v kurzu

12. červenec 2016

Svoboda & Williams zprostředkovala akvizici centrály pro tuzemskou komunikační agenturu

Realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkovala pro tuzemskou komunikační agenturu akvizici bezmála 900 m2 kanceláří v budově Jubileum House, situované v atraktivní části Holešovic. Tato i další podobné transakce, s nimiž Svoboda & Williams v poslední době asistovala, dokládají sílící trend, v jehož rámci stále větší počet především domácích společností upřednostňuje koupi komerčních prostor před jejich pronájmem.

V současné době evidujeme přibližně 25 společností, které se na nás obrátily ohledně koupě komerční nemovitosti. Zájem mají o prostory od 500 až po více než 15 000 m2. Ve většině případů přitom jde o kanceláře, nicméně zaznamenáváme též poptávku ze strany firem z oblasti zdravotnictví či obchodu. Ty hledají i další typy nebytových prostor ke koupi,“ komentuje zmíněný trend Michael Hynšt, člen týmu SWIM (Svoboda Williams Investment Management).

K úvahám o akvizici vlastní nemovitosti společnosti obvykle vede přání investovat své prostředky do budoucnosti vlastního podnikání namísto platby nájemného a zároveň využít období nízkých úrokových sazeb. Koupě vlastního sídla s sebou pro ně přitom nese také výhodu vysoké míry kontroly nad jejich investicí. Vedle těchto faktorů hraje při rozhodování firem obvykle roli též snaha zajistit si na delší dobu určitou strategickou lokalitu, touha po lepších možnostech prezentace své značky a po atraktivnějším pracovním prostředí, ale i určitá prestiž spojená s vlastnictvím nemovitosti.

Svoboda & Williams aktuálně disponuje celou řadou offmarket investičních nemovitostí vhodných pro sídla společností a zároveň nabízí firmám, které zvažují koupi nemovitosti, profesionální servis a poradenství. Těchto služeb v minulosti využila například skupina LiveSport, jíž Svoboda & Williams asistovala při akvizici pozemku pro stavbu nové centrály, která bude situována u stanice metra Nové Butovice. 

Patrik Dzurenda, provozní ředitel společnosti LiveSport, okomentoval spolupráci se Svoboda & Williams takto: „SWIM jsme oslovili v létě 2014. Celá spolupráce trvala přibližně rok a za tu dobu jsme byli seznámeni s desítkami projektů, které vyhovovaly našemu zadání. Aktivní vyhledávání pozemku, budov a projektu, rychlé reakce na změny v zadání byly pro nás hodně důležité. Ve finále se nám povedlo získat pozemek pro výstavbu kancelářské budovy hned u stanice metra, což byla jedna z hlavních podmínek v našem zadání. Po celou dobu spolupráce SWIM team kvalifikovaně a proaktivně řešil naše požadavky, za to mu patří velké poděkování.”

Svoboda & Williams zprostředkovala akvizici centrály pro tuzemskou komunikační agenturu

12. červenec 2016

Oddělení komerčního pronájmu Svoboda & Williams posílila Petra Schinkmannová

Novou posilou oddělení komerčního pronájmu realitní kanceláře Svoboda & Williams se stala Petra Schinkmannová. Tato zkušená realitní konzultantka s více než 18letou praxí v komerčních realitách se ve Svoboda & Williams zaměří na zastupování nájemců (Tenant Representation či T-Rep), tedy službu, která nájemcům kancelářských prostor pomáhá dosáhnout výhodnějších nájemních podmínek.

Zastupování nájemců se Petra Schinkmannová věnovala i v minulosti, mimo jiné ve společnosti DTZ, ve které pracovala více než 3 roky na pozici Senior Consultant. Působila též v CBRE jako Senior Office Agent a dále téměř 13 let ve společnosti Professionals, z toho 2 roky na pozici Head of Office Agency.

Své bohaté profesní zkušenosti, dobré vztahy s pronajímateli i znalost konkurenčního prostředí plánuje nyní Petra Schinkmannová zužitkovat v rámci T-Rep týmu Svoboda & Williams, ve kterém bude spolupracovat s Michaelem Hynštem a Danou Vančurovou. Ke strategii týmu uvádí: „Vedle zastoupení klientů při vyjednávání nájemních podmínek bychom jim rádi nabídli i komplexní řešení jejich nemovitostních potřeb ve všech segmentech realitních aktivit, na které se Svoboda & Williams orientuje.“

T-Rep tým Svoboda & Williams v současné době mimo jiné poskytuje poradenství společnosti Lundegaard spol. s r. o., která je významným dodavatelem softwarových řešení, a bude ji zastupovat při hledání nového sídla a vyjednávání nájemních podmínek.

Oddělení komerčního pronájmu Svoboda & Williams posílila Petra Schinkmannová

04. červenec 2016

Základy rezidenčního projektu Barrandovská zahrada jsou položeny

Základy komorního rezidenčního projektu Barrandovská zahrada byly úspěšně dokončeny, aktuálně probíhají stavební práce na nadzemní části budovy. Projekt nabídne stylové byty v nízkoenergetické novostavbě obklopené rozlehlou, terasovitou zahradou se vzrostlými stromy. Exkluzivním prodejcem jednotek v rezidenci je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Rezidenční projekt Barrandovská zahrada bude tvořen designovými byty s terasami a poutavými výhledy na údolí Vltavy. Jednotky nabídnou dispozice 1+kk až 5+kk a výměry od 42 až do 166 m2. To vše v architektonicky čisté rezidenci s elegantní vstupní halou a parkováním v podzemní garáži. Zahrada, jejíž architektonická tvář vznikne podle návrhu ateliéru Flera, bude tvořena nejen privátními „zelenými pokoji“, které budou určeny pro nerušený odpočinek rezidentů, ale i prostory pro setkávání. Chybět nebude hájek s ohništěm, pergola ani originální dětské hřiště. Rezidence vyroste ve svahu barrandovského skalního masivu, nedaleko Chuchelského háje, a nabídne klidné bydlení v kombinaci se snadnou dostupností centra Prahy MHD i autem. V blízkém okolí komplexu se nachází široké spektrum služeb, včetně škol, školek, obchodů, bank i restaurací.

Plánované dokončení projektu: Q3 2017

Oficiální web projektu: Barrandovská zahrada.

Základy rezidenčního projektu Barrandovská zahrada jsou položeny

08. červen 2016

Svoboda & Williams Vás zve na seminář o investicích do průmyslových nemovitostí

Realitní kancelář Svoboda & Williams Vás srdečně zve na seminář, jehož námětem budou investice do průmyslových nemovitostí prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Accolade. Seminář proběhne 30. 6. 2016 od 10:00 hod. v sídle Svoboda & Williams (Na Perštýně 2, Praha 1). V rámci semináře získáte podrobné informace o této zajímavé investiční příležitosti s předpokládaným ročním výnosem přes 7 %. Vaše případné dotazy zodpoví přímo zakladatel fondu Milan Kratina.

Možnosti investovat do prosperujícího odvětví středoevropských průmyslových nemovitostí skrze fond kvalifikovaných investorů Accolade dosud využil například Jan Holásek, jeden ze zakládajících partnerů advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners, Michal Petrman, bývalý ředitel české pobočky společnosti Deloitte, či Prokop Svoboda, spolumajitel realitní kanceláře Svoboda & Williams. Celková hodnota portfolia fondu aktuálně přesahuje 68 milionů eur.

Fond kvalifikovaných investorů Accolade je pod dohledem jednoho z největších administrátorů fondů v Evropě, společnosti Alterdomus, a je pravidelně auditován společností KPMG. Investuje výhradně do prvotřídních průmyslových nemovitostí, dlouhodobě pronajatých bonitními společnostmi z oboru lehkého průmyslu a logistiky.

Svou účast na semináři prosím potvrďte e-mailem na: michael.hynst@svoboda-williams.com nebo telefonicky na čísle +(420) 702 214 328.

Pozvánka - PDF

Další informace o této investiční příležitosti.

Svoboda & Williams Vás zve na seminář o investicích do průmyslových nemovitostí

01. červen 2016

Prokop Svoboda pro EURO TV: Roste poptávka po „zeleném bydlení“

Prokop Svoboda, spolumajitel realitní kanceláře Svoboda & Williams, poskytl rozhovor televizi EURO TV.

Vedle aktuální situace na realitním trhu se rozhovor zaměřil i na Svobodovy počátky v realitním byznysu, snímek Domácí péče, koprodukovaný Svoboda & Williams, či trend „zeleného bydlení“, v jehož rámci developeři projektů zacílených na movitější klientelu nabízejí městské bydlení uprostřed zeleně, které je zároveň ohleduplné k životnímu prostředí. Svoboda dále upozornil na rychlý růst segmentu průmyslových nemovitostí, který je podle něj tažen jednak strategickou polohou České republiky v rámci středoevropského regionu, ale také kvalifikovaností tuzemské pracovní síly. Plnému rozvoji potenciálu České republiky jakožto průmyslové a logistické velmoci nicméně podle Svobody v současnosti brání místní nedostatečně rozvinutá infrastruktura.

Nově zařazené nemovitosti e-mailem Pravidelně každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu jsme Vám právě odeslali potvrzovací zprávu. Pro dokončení registrace prosím klikněte na odkaz v ní .

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.