Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

08. březen 2017

K týmu Svoboda & Williams se přidal Petr Netušil, mistr světa v kanoistice

Novou posilou prodejního oddělení Svoboda & Williams se stal Petr Netušil, vícenásobný mistr světa a Evropy v rychlostní kanoistice. Na starost bude mít realitní transakce v regionech ČR.

Po ukončení kariéry profesionálního sportovce získal Petr Netušil bakalářský titul z ekonomie a stal se certifikovaným odhadcem nemovitostí. Na českém realitním trhu se pohybuje již 8 let a zaměřuje se především na mimopražské lokality. Z cizích jazyků ovládá plynně angličtinu a má základy němčiny a ruštiny.

K týmu Svoboda & Williams se přidal Petr Netušil, mistr světa v kanoistice

06. únor 2017

Tým Svoboda & Williams posílila Daša Andrejcová

Novou posilou týmu realitní kanceláře Svoboda & Williams se stala Daša Andrejcová. Na starost bude mít business development značky Feelhome by Svoboda & Williams, zaměřené na stylové, cenově dostupné bydlení.

Praxi v realitní branži získala Daša Andrejcová mimo jiné ve společnosti Orco Property Group, kde po dobu více než čtyř let pracovala na pozici Regional Marketing Manager pro střední a východní Evropu a zodpovídala za marketing portfolia nemovitostí v hodnotě přes 200 milionů eur. Před nástupem ke Svoboda & Williams zastávala Daša Andrejcová pozici Sales Event Manager ve společnosti Best Hotel Properties a.s., holdingu J&T Finance Group. Vedle rodné slovenštiny hovoří plynně česky a anglicky.

Tým Svoboda & Williams posílila Daša Andrejcová

06. únor 2017

Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v rezidenci U Rajské zahrady 2

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla pověřena prodejem bytů v projektu U Rajské zahrady 2, který nabídne stylové bydlení v blízkosti Riegrových sadů.

Rezidenci U Rajské zahrady 2 bude tvořit celkem 18 prémiových bytů v domě s výtahem, elegantními společnými prostory, parkováním a poutavými výhledy na Pražský hrad i další dominanty hlavního města. To vše v klidné rezidenční lokalitě na pomezí Vinohrad a Žižkova. Bytový dům projde kompletní rekonstrukcí dle návrhu ateliéru CAMA Architekti, při níž bude částečně obnovena původní historizující fasáda.

Rezidence nabídne mimo jiné dva exkluzivní penthousy s prostornými terasami, dva byty s privátními zahradami a tři byty s ornamentálními balkony. Díky prostorným dispozicím, blízkosti rozlehlého parku i plné občanské vybavenosti lokality představuje projekt U Rajské zahrady 2 ideální městské bydlení nejen pro rodiny s dětmi.

Více informací o projektu U Rajské zahrady 2.

Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v rezidenci U Rajské zahrady 2

23. leden 2017

Barrandovská zahrada: hrubá stavba dokončena

Počátkem roku byla dokončena hrubá stavba rezidence Barrandovská zahrada, jedinečného projektu developerské skupiny T.E. V nízkoenergetickém viladomě, obklopeném členitou zahradou, vznikají velkorysé bytové jednotky, jejichž prodejcem je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Projekt nabídne klidné, komfortní bydlení s vysokou mírou soukromí a na dosah přírody. Rezidence s poutavými výhledy na údolí Vltavy, elegantní vstupní halou a podzemním parkováním bude tvořena celkem 17 bytovými jednotkami s terasami a interiéry od renomovaného londýnského studia Jestico + Whiles. To vše uprostřed rozlehlé zahrady s přirozeně rostlými i promyšleně doplněnými stromy a keři, vznikající podle návrhu ateliéru Flera. Součástí zahrady budou nejen privátní „zelené pokoje“, určené pro nerušený odpočinek rezidentů, ale i prostory pro setkávání, včetně hájku s ohništěm, pergoly či originálního dětského hřiště. Rezidence vzniká ve svahu barrandovského skalního masivu, nedaleko Chuchelského háje, a nabídne snadnou dostupnost centra Prahy MHD i autem. V blízkém okolí komplexu se nachází široké spektrum služeb, včetně škol, školek, obchodů, bank a restaurací.

Dokončení projektu je plánováno na léto 2017.

Další informace o projektu Barrandovská zahrada.

Barrandovská zahrada: hrubá stavba dokončena

05. leden 2017

Svoboda & Williams získala exkluzivitu na pronájem kanceláří v Paláci ARA

Realitní kancelář Svoboda & Williams získala exkluzivitu na zprostředkování pronájmu kancelářských prostor v Paláci ARA, proslulé funkcionalistické budově z 30. let, situované v centru Prahy, na rohu ulic Perlová a 28. října.

Svoboda & Williams nabídne v Paláci ARA celkem cca 2600 m2 reprezentativních kancelářských prostor v pěti patrech, přičemž nejmenší jednotkou k pronájmu bude jednotlivé podlaží (cca 450 m2). Nájemci kanceláří v nejvyšším patře se budou moci těšit na prostornou terasu a poutavé výhledy na Prahu, mimo jiné na Hradčany a ulici Na Příkopě. Vlastník paláce, kterým je rakouský investor ECE European City Estates, zahájí v srpnu roku 2017 jeho kompletní rekonstrukci. Noví nájemci se pak do zrekonstruované budovy mohou začít stěhovat na jaře následujícího roku.

Palác ARA byl postaven ve 30. letech minulého století za přispění architektů Františka Řeháka a Milana Babušky na místě původního neoklasicistního domu. Budova, která původně sloužila jako obchodní dům, je jednou z nejvýznamnějších funkcionalistických staveb v České republice.

Další informace o Paláci ARA.

Svoboda & Williams získala exkluzivitu na pronájem kanceláří v Paláci ARA

02. leden 2017

Tým Svoboda & Williams posílil Cyril Dejanovski

Obchodním ředitelem realitní kanceláře Svoboda & Williams se od Nového roku stal Cyril Dejanovski.

Cyril Dejanovski do Svoboda & Williams nastoupil po téměř tříletém působení na pozici General Manager ve společnosti VCES Property Development, kde měl na starost rezidenční projekty o hodnotě přesahující 2 mld. Kč a zároveň zodpovídal za rozvoj společnosti v České republice a na Slovensku. Celkově má Cyril Dejanovski 11 let praxe v oblasti developmentu, investic a poradenství, a to jak v komerčním, tak rezidenčním segmentu. Profesní zkušenosti nasbíral ve společnostech Deloitte, Colliers International, GE Capital Real Estate a Avestus Real Estate.

„V souvislosti s rychlým růstem Svoboda & Williams jsem posledních pár let cítil stále intenzivnější potřebu přenést část svých pravomocí a odpovědnosti na někoho dalšího,“ uvedl ke jmenování nového obchodního ředitele Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams. „Díky svému know-how a bohaté korporátní praxi se ideálním kandidátem ukázal být Cyril Dejanovski. Navíc se nám podařilo nalézt společnou vizi dalšího směřování a rozvoje Svoboda & Williams,“ dodal Prokop Svoboda.

Tým Svoboda & Williams posílil Cyril Dejanovski

06. prosinec 2016

10 let Svoboda & Williams – rozhovor s Prokopem Svobodou a Marion Williams

Realitní kancelář Svoboda & Williams letos oslavila 10 let od svého vzniku. Při té příležitosti nám na několik otázek odpověděli Prokop Svoboda, Managing Partner, a Marion Williams, Senior Partner Svoboda & Williams.

Máte-li porovnat Svoboda & Williams před 10 lety a dnes, v čem jsou podle vás největší rozdíly?

PS: Celá realitní branže se zprofesionalizovala, standardizovala, klíč k úspěchu dnes leží spíše v detailech než v zásadních konceptech. Zároveň je to dnes větší byznys. Zásadně se změnila i struktura našich klientů – zatímco v začátcích tvořili většinu klientů Svoboda & Williams expati, v posledních letech převzali otěže čeští klienti. Náš tým vyspěl – mnozí z těch, kdo s námi před deseti lety začínali, jsou dnes na seniorních pozicích a tvoří pomyslné pilíře našeho týmu.

MW: Před 10 lety byl naší doménou rezidenční pronájem, dnes nabízíme full service – prodej a pronájem rezidenčních a komerčních nemovitostí, správu nemovitostí, investiční management, pronájem apartmánů s kompletním servisem a další služby. Zároveň dnes expandujeme do regionů, například máme pobočku v Brně.

PS: Celkově jsme dnes určitě sofistikovanější a zkušenější, ale zároveň přibylo i stresu a šedin.

Jen pár let po vzniku Svoboda & Williams udeřila ekonomická krize. Co podle vás nejvíce přispělo k tomu, že ji Svoboda & Williams ve zdraví přečkala?

PS: Ve zdraví je trochu silné slovo... Byla to především tvrdá práce – v té době jsme moc neznali víkendy nebo dovolené – a dále nám pomohlo zefektivnění firemních procesů. Dlouhodobě se nám taky vyplatilo, že jsme drželi své pozice na trhu a nijak nezeštíhlovali náš tým ani investice do marketingu.

MW: Pomohlo nám, že jsme se soustředili na potřeby trhu a byli připraveni jim vycházet vstříc. Uvedli jsme na trh značku pro dostupné bydlení Feelhome, nastartovali komerční pronájem, správu nemovitostí a změnili orientaci směrem k lokálnímu trhu.

V čem podle vás Svoboda & Williams mezi realitními kancelářemi vyniká?

MW: Je to náš marketing, naše vize a odvaha být o krok dál.

PS: Vynikáme tím, že poskytujeme skutečný full service, a dále naší efektivní a osobitou marketingovou komunikací. Naším největším asetem je ale bezpochyby samotná značka Svoboda & Williams, kterou se nám podařilo vybudovat od nuly a etablovat na trhu.

V roce 2016 byla Svoboda & Williams značně aktivní – spustila nový, responzivní web, novou mobilní aplikaci, získala exkluzivitu na řadu projektů. Co plánujete pro rok 2017?

PS: Naším cílem je posílit firemní know-how tím, že rozšíříme management o nové, kvalifikované experty – business development exekutivu, experty na poradenství v oblasti tržní analýzy, poradenství pro developery a investiční poradenství.

Svoboda & Williams slaví deset let od založení, oba se však v oblasti realit pohybujete o mnoho déle. Jak jste se vlastně k realitám dostali, šlo spíše o náhodu, nebo dlouholetou ambici?

PS: Nic v životě není náhoda, věci se dějí tak, jak mají.

MW: Byl to přirozený vývoj, který v mém případě začal v roce 1993. Původně šlo o aktivitu, kterou jsme se chtěla zabavit a trochu si vydělat. Po 5 letech, kolem roku 1998, když jsme měli první zaměstnance, se ta aktivita proměnila v závazek. Realitní branži jsem znala ještě z New Yorku a na českém trhu jsem tehdy cítila příležitost v oblasti rezidenčního pronájmu.

Co vás vedlo ke společnému podnikání?

MW: Bylo to Prokopovo rozhodnutí – výměnou za plné partnerství se začal naplno věnovat rozvoji našeho byznysu. Bylo mi jasné, že to byl krok správným směrem.

PS: Byl to tak trochu sňatek z rozumu, Marion měla pozici na pražském realitním trhu, já měl vizi dalšího rozvoje.

Najdete si i teď, v době, kdy je rozvoj firmy v plném proudu, čas na to se setkat i mimo práci, ve volném čase? Máte – vedle toho, že oba rádi cestujete – i nějaké další společné zájmy?

MW: Je nám spolu dobře, ale času je bohužel málo.

PS: Spojuje nás podobný smysl pro humor, nic dalšího mě teď nenapadá. I když se Svoboda & Williams postupně stává korporací, pořád přetrvává určitý rodinný pocit, a tak s kolegy rádi občas zajdeme na drink. Mimo kancelář jsme se naposledy viděli na slavnostním předávání cen CIJ Awards Czech Republic, kde jsme měli tu čest převzít za Svoboda & Williams ocenění Local Power Broker Team of the Year. 

10 let Svoboda & Williams – rozhovor s Prokopem Svobodou a Marion Williams

28. listopad 2016

Svoboda & Williams zahájila prodej jednotek v brněnském projektu Milhouse

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahájila prodej jednotek v polyfunkční budově Milhouse, v níž developer T.E (Top.Estates) nabídne stylové nízkoenergetické byty a obchodní prostory.

Projekt Milhouse, který vytváří developerská skupina T.E (Top.Estates) podle návrhu studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers, vyroste v blízkosti centra Brna, na křižovatce ulic Mlýnská a Masná. Jihovýchodní orientace budovy přispěje k příznivým světelným podmínkám v interiérech a – v kombinaci s využitými technologiemi – též k nízkým provozním nákladům. V projektu je tak jasně čitelný rukopis developerské skupiny T.E, která se specializuje na prvotřídní městské bydlení, jež je zároveň energeticky úsporné. Byty, které mají dispozice 2+kk až 4+kk, nabídnou vysoký standard provedení a vybavení, některé navíc i balkon či terasu. Loftové byty ve vyšších patrech budou vybaveny velkoformátovými okny, a potěší tak poutavými výhledy na brněnské dominanty včetně katedrály sv. Petra a Pavla či hradu Špilberk.

Projekt se nachází v blízkosti významných business zón a zároveň v lokalitě s vynikající dopravní dostupností MHD (autobusy, tramvaje i trolejbusy) i autem (přímé napojení na hlavní dopravní tahy). V okolí budovy naleznete vlakové i autobusové nádraží a široké spektrum služeb, včetně nákupní Galerie Vaňkovka i OC Letmo. Nechybí ani cyklostezka vedoucí podél nedaleké řeky Svitavy.

Plánované dokončení projektu: prosinec 2017

Oficiální webové stránky projektu Milhouse.

Svoboda & Williams zahájila prodej jednotek v brněnském projektu Milhouse

25. listopad 2016

Svoboda & Williams získala prestižní cenu CIJ Award v kategorii Local Power Broker Team of the Year

Realitní kancelář Svoboda & Williams zvítězila v rámci letošních CIJ Awards Czech Republic v kategorii Local Power Broker Team of the Year. Úspěšně tím navázala na vítězství v kategorii Best Local Real Estate Agency v letech 2011 až 2014.

CIJ Awards Czech Republic jsou ocenění udělovaná mezinárodním realitním magazínem CIJ Journal. Na letošním, již 16. ročníku CIJ Awards Czech Republic byly oceněny výjimečné projekty, společnosti, osobnosti i transakce na českém realitním trhu v celkem 22 kategoriích. Slavnostní předání cen proběhlo 24. listopadu 2016 v pražském hotelu Marriott.

„Ráda bych za Svoboda & Williams poděkovala všem, kdo pro nás hlasovali, a také našim klientům, díky nimž jsme měli skvělý rok. Vítězství nás těší o to víc, že letos slavíme deset let Svoboda & Williams,“ okomentovala prestižní ocenění Marion Williams, Senior Partner ve společnosti Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams získala prestižní cenu CIJ Award v kategorii Local Power Broker Team of the Year

02. listopad 2016

Snímek Domácí péče, koprodukovaný Svoboda & Williams, je jedním z nejoceňovanějších českých filmů posledních let

Český film Domácí péče, natočený v koprodukci realitní kanceláře Svoboda & Williams, sbírá ocenění na prestižních filmových festivalech v USA. Aktuálně obdržel hlavní cenu za Nejlepší hraný film (Best Narrative Feature) na Heartland Film Festivalu v Indianapolis.

Film režiséra Slávka Horáka, ve kterém herecky zazářili Alena Mihulová, Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová a další, tak pokračuje ve svém úspěšném tažení filmovými festivaly v USA. Alena Mihulová získala za svůj výkon cenu pro nejlepší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs, odkud si navíc režisér Slávek Horák odvezl cenu časopisu Variety za umístění v žebříčku 10 Directors to Watch pro rok 2016. Snímek zároveň získal cenu za nejlepší film na Filmovém festivalu ve Phoenixu.

Domácí péče boduje i mimo Spojené státy – na kontě má mimo jiné Cenu za ženský herecký výkon pro Alenu Mihulovou z MFF Karlovy Vary, Zvláštní uznání z francouzského Festival International du Film d´Arras, Cenu mladého publika ze španělského Valladolid International Film Festival, Cenu kinodistributorů z německého Mannheim Internationales Filmfestival či cenu diváků za nejlepší cizojazyčný film z Vancouver International Film Festival. 

Snímek Domácí péče, koprodukovaný Svoboda & Williams, je jedním z nejoceňovanějších českých filmů posledních let

Nově zařazené nemovitosti e-mailem Pravidelně každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu jsme Vám právě odeslali potvrzovací zprávu. Pro dokončení registrace prosím klikněte na odkaz v ní .

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.