Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

12. říjen 2016

Svoboda & Williams je podle PRF opět jedním z nejaktivnějších hráčů na trhu s kancelářemi

Z informací zveřejněných sdružením Prague Research Forum (PRF) vyplývá, že oddělení komerčního pronájmu Svoboda & Williams opět obsadilo jednu z předních příček statistiky mapující počet nově uzavřených nájemních transakcí (neobsahuje expanze, přejednání / T-Rep) na trhu s kancelářemi. K tomuto umístění Svoboda & Williams dopomohlo uzavření celkem 19 nových nájemních smluv ve třetím kvartálu letošního roku. Oddělení komerčního pronájmu tím navázalo na vynikající výsledky předchozích čtvrtletí, kdy ve druhém kvartálu uzavřelo celkem 20 nových smluv a v kvartálu prvním 16 nových smluv.

Zatím největší komerční nájemní transakcí, kterou letos Svoboda & Williams zprostředkovala, byl pronájem 857 m2 kanceláří ve staroměstské budově Salvátorská 8 společnosti OPERO s.r.o. pro nové coworkingové centrum OPERO.cz. K dalším významným transakcím zprostředkovaným v tomto roce Svoboda & Williams patří pronájem 850 m2 kanceláří v budově Dykova 10 na Vinohradech společnosti ENVIROS, s. r. o., pronájem 695 m2 kanceláří v budově The Square v Krči společnosti IPSEN PHARMA či pronájem 589 m2 kanceláří v Prague Marina Office Center společnosti ProActive Services s.r.o.

Svoboda & Williams je podle PRF opět jedním z nejaktivnějších hráčů na trhu s kancelářemi

11. říjen 2016

7 ze 13 Slunečných domů prodáno či rezervováno

Realitní kancelář Svoboda & Williams úspěšně zprostředkovala prodej či rezervaci sedmi ze třinácti domů v projektu Slunečné domy u Mušova, který vstoupil na trh teprve v dubnu letošního roku. Tento výjimečný projekt, jehož exkluzivním prodejcem je Svoboda & Williams, nabízí nízkoenergetické rodinné domy v elegantním resortu s výhledy na Pálavské vrchy a Mušovská jezera, vzdálená pouhých 300 metrů.

Resort Slunečné domy u Mušova, inspirovaný tradiční středomořskou architekturou, budou tvořit jednopodlažní rodinné domy s prostornými střešními terasami a stylovými interiéry o dispozicích 2+kk a 3+kk a plochách 111 a 135 m2. Rezort dále nabídne privátní vinné sklípky s tradičními cihlovými klenbami, infrasaunu, venkovní bazén, půjčovnu sportovních potřeb a mnoho dalšího. Chybět nebude ani reprezentativní vinný sklep s kójemi pro archivaci vína, vhodný mimo jiné pro pořádání společenských akcí.

Slunečné domy jsou situovány na okraji obce Brod nad Dyjí, v malebné lokalitě Mikulovska, která poskytuje široké možnosti aktivního odpočinku, včetně ideálních podmínek pro cykloturistiku, pěší turistiku, vodní sporty a rybaření. V sousedních Pasohlávkách se nachází oblíbený Aqualand Moravia a v blízké budoucnosti zde vzniknou též rozsáhlé termální lázně evropského formátu. Vzhledem k místní nádherné krajině, rozvinuté vinařské tradici, bohaté historii i typicky slunnému počasí patří tato lokalita k vůbec nejoblíbenějším rekreačním oblastem v České republice. Navíc se vyznačuje snadnou dosažitelností Lednicko-valtického areálu, Mikulova i Brna (30 minut autem), Vídně, Bratislavy a dalších středoevropských lokalit.

Díky kvalitnímu provedení, atraktivní architektuře a strategické lokalitě mají Slunečné domy značný potenciál z hlediska následného krátkodobého pronájmu. Majitelům, kteří svou nemovitost nebudou využívat k bydlení, proto developer projektu nabízí prostřednictvím cestovní agentury kompletní servis v souvislosti s pronájmem, včetně cíleného oslovování klientů, ubytovacích služeb, provozování recepce, zajištění cateringu, převzetí domu, vyúčtování, úklidu, údržby a dalších služeb.

Oficiální webové stránky projektu Slunečné domy u Mušova

7 ze 13 Slunečných domů prodáno či rezervováno

11. říjen 2016

Nové tváře týmu Svoboda & Williams

Během léta 2016 došlo k podstatnému rozšíření týmu realitní kanceláře Svoboda & Williams. Nejvíce nových tváří přibylo do oddělení rezidenčního prodeje.

Novým senior makléřem tohoto oddělení se stal Jan Portlík, který má bezmála 15 let praxe na českém realitním trhu, mimo jiné ve společnostech ING Real Estate a M & K Development. Ve Svoboda & Williams bude mít na starosti realitní transakce v regionu Čechy. Novými junior makléři oddělení rezidenčního prodeje se stali Marek Boháč, absolvent Vysoké školy finanční a správní s mezinárodní praxí v gastronomii, Aneta Dvořáková, studentka arts managementu na VŠE, Jiří Hamouz, student 5. ročníku Právnické fakulty UK s praxí v předních advokátních kancelářích, Jitka Krejčová, čerstvá absolventka Fakulty mezinárodních vztahů VŠE, Eva Křepelková, která dříve působila v realitní kanceláři Continental Realty, ale i v Baletu Národního divadla, Barbora Pavlicová, absolventka Metropolitní univezity Praha s praxí v realitním developmentu, Dana Plešmídová, která je rovněž absolventkou Metropolitní univerzity Praha a do Svoboda & Williams se vrátila po mateřské dovolené, Soňa Špringlová, jež vystudovala mezinárodní vztahy a diplomacii na Metropolotní univerzitě Praha a má praxi v event managementu, Kateřina Vodolánová, studentka psychologie na FF UP, a Karolína Vojtová, která v minulosti působila mimo jiné v designovém studiu Nobis.

K dalším novým tvářím týmu Svoboda & Williams patří Milan Hanka, absolvent Anglo-American University s praxí v relokační společnosti Crown Relocations, který nastoupil do oddělení rezidenčního pronájmu. Novou junior makléřkou oddělení komerčního pronájmu se stala Kateřina Burešová, absolventka ČVUT, jež působila mimo jiné ve společnosti Škoda Auto, a do oddělení marketingu a PR nastoupila Eliška Kolomazníková, studentka žurnalistiky na FSV. Do týmu Prague Stay, který má na starosti krátkodobý pronájem apartmánů s kompletním servisem, přibyl Aleksandar Radosavljevic, jenž dříve působil v oblastech obchodu, logistiky a cestovního ruchu, mimo jiné ve společnostech Unia Trade a Bohemia Distribution, a Gabriela Medová, studentka Univerzity Jana Amose Komenského, která dříve pracovala například ve společnosti UPC Česká republika.

Nové tváře týmu Svoboda & Williams

21. září 2016

Svoboda & Williams zahájila spolupráci s brněnskou advokátní kanceláří Kulhánek Legal Consulting

Právní podporu při realitních transakcích v Brně a okolí zprostředkovávaných Svoboda & Williams nově poskytuje advokátní kancelář Kulhánek Legal Consulting.

Tuto kancelář založil v roce 2001 JUDr. Martin Kulhánek, který se ve světě advokacie pohybuje již od roku 1997. Od roku 2005 kancelář poskytuje právní služby také na Slovensku. Primárně se zabývá občanským a obchodním právem, přičemž její specializací je mimo jiné právní poradenství pro developery a realitní byznys vůbec.

„Vždy je příjemné, začít spolupráci s někým jako jsou Svoboda & Williams. Z jejich přístupu je zřejmé, že nás, advokáty, neberou „jen“ jako dodavatele právních služeb, ale jako skutečné partnery. Říká se, že právníci obchody spíše kazí tím, že všechno komplikují, ale doufám, že se naše „komplikace“ vyplatí, a zase až tak moc obchodů nepokazíme,“ říká s trochou nadsázky Martin Kulhánek, vedoucí advokát Kulhánek Legal Consulting.

Svoboda & Williams zahájila spolupráci s brněnskou advokátní kanceláří Kulhánek Legal Consulting

07. září 2016

Realitní kancelář Svoboda & Williams spustila nové webové stránky

Atraktivní design, více prostoru pro fotografie a vizualizace, využívání video obsahů – to vše najdete na nových webových stránkách realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Z funkcí nového, plně responzivního webu stojí za zmínku především cenová mapa nájemného, která uživatelům usnadní orientaci na trhu s byty a rodinnými domy k pronájmu. Do konce roku navíc přibudou i další funkce, včetně Watchdogu, díky kterému Vám neunikne žádná nová nabídka, fulltextového vyhledávání nebo cenové mapy zrealizovaných komerčních nájmů.

Svoboda & Williams rovněž letos na jaře spustila novou realitní aplikaci (zdarma ke stažení v App Store a na Google Play).

Realitní kancelář Svoboda & Williams spustila nové webové stránky

09. srpen 2016

Nájmy luxusních bytů letí vzhůru

V segmentu luxusních bytů dochází k poměrně výraznému nárůstu nájemného. Tento trend se týká především bytů situovaných v nově zrekonstruovaných domech a novostavbách.

Vyšší nájemné jsou klienti ochotni zaplatit především za atraktivní nemovitosti s výhledy na pražské dominanty, vysokým standardem provedení a vybavení, inteligentními technologiemi, honosnými společnými prostory, případně s balkonem, terasou či možností parkování v budově. Žádaná je rovněž architektura kombinující zrestaurované původní prvky se současným designem. Mezi nejpreferovanější lokality patří Pařížská a okolí, Janáčkovo a Rašínovo nábřeží, Kampa, ale i některé části Vinohrad.

„Stabilně vysoká poptávka je vedle nových bytů k pronájmu i po těch, které jsou na trhu již etablovány. To vede v k trvalému nedostatku obou typů nemovitostí. Byt, který se objeví na trhu, si tak obvykle svého nájemce nachází v řádu dnů, ve výjimečných případech se dokonce může objevit více zájemců najednou, což ve finále někdy vede k podstatnému navýšení nájemného v důsledku tzv. ‚bidding war‘,“ komentuje aktuální trend v segmentu luxusních bytů k pronájmu Andrea Střechová, Head of Residential Rentals realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Nájmy luxusních bytů letí vzhůru

09. srpen 2016

Daň z nabytí nemovitostí zaplatí od listopadu kupující

Daň z nabytí nemovitých věcí bude od 1. listopadu letošního roku platit výhradně kupující. Tuto povinnost mu ukládá novela zákona, která vyšla 5. srpna ve Sbírce zákonů.

Podle dosavadní legislativy je poplatníkem daně prodávající, přičemž kupující zastává roli ručitele. Zákon sice připouští možnost zahrnout do kupní smlouvy ujednání o přesunutí daňové povinnosti na kupujícího, této možnosti se nicméně v praxi téměř nevyužívá.

Podle nově schválené zákonné úpravy bude poplatníkem daně z nabytí nemovitostí vždy pouze kupující, přičemž institut ručení zcela zanikne. Beze změny naopak zůstává sazba daně ve výši 4 % z kupní ceny nemovitosti. Neprošly tak návrhy některých senátorů na její snížení či na úplné zrušení této daně.

Daň z nabytí nemovitostí zaplatí od listopadu kupující

05. srpen 2016

„Zelené“ bydlení ve městě je v kurzu

Mezi klienty realitní kanceláře Svoboda & Williams roste poptávka po tzv. „zeleném“ bydlení v městských lokalitách. Zvyšuje se zájem o nemovitosti, které jsou situovány ve snadném dosahu centra Prahy, ale zároveň nabízejí bydlení v přírodním prostředí. Stále větší roli při rozhodování klientů navíc hraje míra energetické náročnosti nemovitosti, jejíž koupi zvažují.

Tomuto typu poptávky vycházejí vstříc rezidenční projekty Barrandovská zahrada a Truhlárna, jejichž exkluzivním prodejcem je realitní kancelář Svoboda & Williams. U obou projektů je zcela patrný rukopis společnosti Top.Estates, průkopníka v oblasti „zeleného developmentu“ v České republice.

Projekt Barrandovská zahrada nabízí velkoryse pojaté byty s interiéry a standardy navrženými londýnským studiem Jestico + Whiles. Byty jsou situovány v architektonicky čisté rezidenci s podzemním parkováním a výhledy na údolí Vltavy a jejich ceny zahrnují zahrady nebo privátní „zelené pokoje“ zasazené do členitého parku s přirozeně rostlými i promyšleně doplněnými stromy a keři. Součástí parku, jehož architektonická tvář vzniká podle návrhu ateliéru Flera, je též dětské hřiště a prostory pro grilování nebo posezení u ohně. Rezidence se nachází v žádané lokalitě Barrandova, jen pár kroků od Chuchelského háje, s vynikající dostupností centra města autem i MHD.

Komorní prémiový projekt Truhlárna nabízí bydlení v malebné historické zástavbě starého Břevnova, tedy v lokalitě prodchnuté klidnou, venkov evokující atmosférou. Projekt budou tvořit 4 elegantní rodinné domy, každý s prostornou střešní terasou, výhledem na panorama Hradčan a privátní zahradou, opět z dílny studia Flera. Projekt zaujme originální architektonickou stránkou vyznačující se promyšlenou kombinací historizujících prvků s moderními prosklenými plochami. K pohodlí budoucích majitelů přispěje i wellness zóna, parkování v podzemní garáži a výtah v každém z domů.

„Zelené“ bydlení ve městě je v kurzu

12. červenec 2016

Svoboda & Williams zprostředkovala akvizici centrály pro tuzemskou komunikační agenturu

Realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkovala pro tuzemskou komunikační agenturu akvizici bezmála 900 m2 kanceláří v budově Jubileum House, situované v atraktivní části Holešovic. Tato i další podobné transakce, s nimiž Svoboda & Williams v poslední době asistovala, dokládají sílící trend, v jehož rámci stále větší počet především domácích společností upřednostňuje koupi komerčních prostor před jejich pronájmem.

V současné době evidujeme přibližně 25 společností, které se na nás obrátily ohledně koupě komerční nemovitosti. Zájem mají o prostory od 500 až po více než 15 000 m2. Ve většině případů přitom jde o kanceláře, nicméně zaznamenáváme též poptávku ze strany firem z oblasti zdravotnictví či obchodu. Ty hledají i další typy nebytových prostor ke koupi,“ komentuje zmíněný trend Michael Hynšt, člen týmu SWIM (Svoboda Williams Investment Management).

K úvahám o akvizici vlastní nemovitosti společnosti obvykle vede přání investovat své prostředky do budoucnosti vlastního podnikání namísto platby nájemného a zároveň využít období nízkých úrokových sazeb. Koupě vlastního sídla s sebou pro ně přitom nese také výhodu vysoké míry kontroly nad jejich investicí. Vedle těchto faktorů hraje při rozhodování firem obvykle roli též snaha zajistit si na delší dobu určitou strategickou lokalitu, touha po lepších možnostech prezentace své značky a po atraktivnějším pracovním prostředí, ale i určitá prestiž spojená s vlastnictvím nemovitosti.

Svoboda & Williams aktuálně disponuje celou řadou offmarket investičních nemovitostí vhodných pro sídla společností a zároveň nabízí firmám, které zvažují koupi nemovitosti, profesionální servis a poradenství. Těchto služeb v minulosti využila například skupina LiveSport, jíž Svoboda & Williams asistovala při akvizici pozemku pro stavbu nové centrály, která bude situována u stanice metra Nové Butovice. 

Patrik Dzurenda, provozní ředitel společnosti LiveSport, okomentoval spolupráci se Svoboda & Williams takto: „SWIM jsme oslovili v létě 2014. Celá spolupráce trvala přibližně rok a za tu dobu jsme byli seznámeni s desítkami projektů, které vyhovovaly našemu zadání. Aktivní vyhledávání pozemku, budov a projektu, rychlé reakce na změny v zadání byly pro nás hodně důležité. Ve finále se nám povedlo získat pozemek pro výstavbu kancelářské budovy hned u stanice metra, což byla jedna z hlavních podmínek v našem zadání. Po celou dobu spolupráce SWIM team kvalifikovaně a proaktivně řešil naše požadavky, za to mu patří velké poděkování.”

Svoboda & Williams zprostředkovala akvizici centrály pro tuzemskou komunikační agenturu

12. červenec 2016

Oddělení komerčního pronájmu Svoboda & Williams posílila Petra Schinkmannová

Novou posilou oddělení komerčního pronájmu realitní kanceláře Svoboda & Williams se stala Petra Schinkmannová. Tato zkušená realitní konzultantka s více než 18letou praxí v komerčních realitách se ve Svoboda & Williams zaměří na zastupování nájemců (Tenant Representation či T-Rep), tedy službu, která nájemcům kancelářských prostor pomáhá dosáhnout výhodnějších nájemních podmínek.

Zastupování nájemců se Petra Schinkmannová věnovala i v minulosti, mimo jiné ve společnosti DTZ, ve které pracovala více než 3 roky na pozici Senior Consultant. Působila též v CBRE jako Senior Office Agent a dále téměř 13 let ve společnosti Professionals, z toho 2 roky na pozici Head of Office Agency.

Své bohaté profesní zkušenosti, dobré vztahy s pronajímateli i znalost konkurenčního prostředí plánuje nyní Petra Schinkmannová zužitkovat v rámci T-Rep týmu Svoboda & Williams, ve kterém bude spolupracovat s Michaelem Hynštem a Danou Vančurovou. Ke strategii týmu uvádí: „Vedle zastoupení klientů při vyjednávání nájemních podmínek bychom jim rádi nabídli i komplexní řešení jejich nemovitostních potřeb ve všech segmentech realitních aktivit, na které se Svoboda & Williams orientuje.“

T-Rep tým Svoboda & Williams v současné době mimo jiné poskytuje poradenství společnosti Lundegaard spol. s r. o., která je významným dodavatelem softwarových řešení, a bude ji zastupovat při hledání nového sídla a vyjednávání nájemních podmínek.

Oddělení komerčního pronájmu Svoboda & Williams posílila Petra Schinkmannová

Nově zařazené nemovitosti e-mailem Pravidelně každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu jsme Vám právě odeslali potvrzovací zprávu. Pro dokončení registrace prosím klikněte na odkaz v ní .

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.