Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

05. leden 2017

Svoboda & Williams získala exkluzivitu na pronájem kanceláří v Paláci ARA

Realitní kancelář Svoboda & Williams získala exkluzivitu na zprostředkování pronájmu kancelářských prostor v Paláci ARA, proslulé funkcionalistické budově z 30. let, situované v centru Prahy, na rohu ulic Perlová a 28. října.

Svoboda & Williams nabídne v Paláci ARA celkem cca 2600 m2 reprezentativních kancelářských prostor v pěti patrech, přičemž nejmenší jednotkou k pronájmu bude jednotlivé podlaží (cca 450 m2). Nájemci kanceláří v nejvyšším patře se budou moci těšit na prostornou terasu a poutavé výhledy na Prahu, mimo jiné na Hradčany a ulici Na Příkopě. Vlastník paláce, kterým je rakouský investor ECE European City Estates, zahájí v srpnu roku 2017 jeho kompletní rekonstrukci. Noví nájemci se pak do zrekonstruované budovy mohou začít stěhovat na jaře následujícího roku.

Palác ARA byl postaven ve 30. letech minulého století za přispění architektů Františka Řeháka a Milana Babušky na místě původního neoklasicistního domu. Budova, která původně sloužila jako obchodní dům, je jednou z nejvýznamnějších funkcionalistických staveb v České republice. 

Svoboda & Williams získala exkluzivitu na pronájem kanceláří v Paláci ARA

02. leden 2017

Tým Svoboda & Williams posílil Cyril Dejanovski

Obchodním ředitelem realitní kanceláře Svoboda & Williams se od Nového roku stal Cyril Dejanovski.

Cyril Dejanovski do Svoboda & Williams nastoupil po téměř tříletém působení na pozici General Manager ve společnosti VCES Property Development, kde měl na starost rezidenční projekty o hodnotě přesahující 2 mld. Kč a zároveň zodpovídal za rozvoj společnosti v České republice a na Slovensku. Celkově má Cyril Dejanovski 11 let praxe v oblasti developmentu, investic a poradenství, a to jak v komerčním, tak rezidenčním segmentu. Profesní zkušenosti nasbíral ve společnostech Deloitte, Colliers International, GE Capital Real Estate a Avestus Real Estate.

„V souvislosti s rychlým růstem Svoboda & Williams jsem posledních pár let cítil stále intenzivnější potřebu přenést část svých pravomocí a odpovědnosti na někoho dalšího,“ uvedl ke jmenování nového obchodního ředitele Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams. „Díky svému know-how a bohaté korporátní praxi se ideálním kandidátem ukázal být Cyril Dejanovski. Navíc se nám podařilo nalézt společnou vizi dalšího směřování a rozvoje Svoboda & Williams,“ dodal Prokop Svoboda.

Tým Svoboda & Williams posílil Cyril Dejanovski

06. prosinec 2016

10 let Svoboda & Williams – rozhovor s Prokopem Svobodou a Marion Williams

Realitní kancelář Svoboda & Williams letos oslavila 10 let od svého vzniku. Při té příležitosti nám na několik otázek odpověděli Prokop Svoboda, Managing Partner, a Marion Williams, Senior Partner Svoboda & Williams.

Máte-li porovnat Svoboda & Williams před 10 lety a dnes, v čem jsou podle vás největší rozdíly?

PS: Celá realitní branže se zprofesionalizovala, standardizovala, klíč k úspěchu dnes leží spíše v detailech než v zásadních konceptech. Zároveň je to dnes větší byznys. Zásadně se změnila i struktura našich klientů – zatímco v začátcích tvořili většinu klientů Svoboda & Williams expati, v posledních letech převzali otěže čeští klienti. Náš tým vyspěl – mnozí z těch, kdo s námi před deseti lety začínali, jsou dnes na seniorních pozicích a tvoří pomyslné pilíře našeho týmu.

MW: Před 10 lety byl naší doménou rezidenční pronájem, dnes nabízíme full service – prodej a pronájem rezidenčních a komerčních nemovitostí, správu nemovitostí, investiční management, pronájem apartmánů s kompletním servisem a další služby. Zároveň dnes expandujeme do regionů, například máme pobočku v Brně.

PS: Celkově jsme dnes určitě sofistikovanější a zkušenější, ale zároveň přibylo i stresu a šedin.

Jen pár let po vzniku Svoboda & Williams udeřila ekonomická krize. Co podle vás nejvíce přispělo k tomu, že ji Svoboda & Williams ve zdraví přečkala?

PS: Ve zdraví je trochu silné slovo... Byla to především tvrdá práce – v té době jsme moc neznali víkendy nebo dovolené – a dále nám pomohlo zefektivnění firemních procesů. Dlouhodobě se nám taky vyplatilo, že jsme drželi své pozice na trhu a nijak nezeštíhlovali náš tým ani investice do marketingu.

MW: Pomohlo nám, že jsme se soustředili na potřeby trhu a byli připraveni jim vycházet vstříc. Uvedli jsme na trh značku pro dostupné bydlení Feelhome, nastartovali komerční pronájem, správu nemovitostí a změnili orientaci směrem k lokálnímu trhu.

V čem podle vás Svoboda & Williams mezi realitními kancelářemi vyniká?

MW: Je to náš marketing, naše vize a odvaha být o krok dál.

PS: Vynikáme tím, že poskytujeme skutečný full service, a dále naší efektivní a osobitou marketingovou komunikací. Naším největším asetem je ale bezpochyby samotná značka Svoboda & Williams, kterou se nám podařilo vybudovat od nuly a etablovat na trhu.

V roce 2016 byla Svoboda & Williams značně aktivní – spustila nový, responzivní web, novou mobilní aplikaci, získala exkluzivitu na řadu projektů. Co plánujete pro rok 2017?

PS: Naším cílem je posílit firemní know-how tím, že rozšíříme management o nové, kvalifikované experty – business development exekutivu, experty na poradenství v oblasti tržní analýzy, poradenství pro developery a investiční poradenství.

Svoboda & Williams slaví deset let od založení, oba se však v oblasti realit pohybujete o mnoho déle. Jak jste se vlastně k realitám dostali, šlo spíše o náhodu, nebo dlouholetou ambici?

PS: Nic v životě není náhoda, věci se dějí tak, jak mají.

MW: Byl to přirozený vývoj, který v mém případě začal v roce 1993. Původně šlo o aktivitu, kterou jsme se chtěla zabavit a trochu si vydělat. Po 5 letech, kolem roku 1998, když jsme měli první zaměstnance, se ta aktivita proměnila v závazek. Realitní branži jsem znala ještě z New Yorku a na českém trhu jsem tehdy cítila příležitost v oblasti rezidenčního pronájmu.

Co vás vedlo ke společnému podnikání?

MW: Bylo to Prokopovo rozhodnutí – výměnou za plné partnerství se začal naplno věnovat rozvoji našeho byznysu. Bylo mi jasné, že to byl krok správným směrem.

PS: Byl to tak trochu sňatek z rozumu, Marion měla pozici na pražském realitním trhu, já měl vizi dalšího rozvoje.

Najdete si i teď, v době, kdy je rozvoj firmy v plném proudu, čas na to se setkat i mimo práci, ve volném čase? Máte – vedle toho, že oba rádi cestujete – i nějaké další společné zájmy?

MW: Je nám spolu dobře, ale času je bohužel málo.

PS: Spojuje nás podobný smysl pro humor, nic dalšího mě teď nenapadá. I když se Svoboda & Williams postupně stává korporací, pořád přetrvává určitý rodinný pocit, a tak s kolegy rádi občas zajdeme na drink. Mimo kancelář jsme se naposledy viděli na slavnostním předávání cen CIJ Awards Czech Republic, kde jsme měli tu čest převzít za Svoboda & Williams ocenění Local Power Broker Team of the Year. 

10 let Svoboda & Williams – rozhovor s Prokopem Svobodou a Marion Williams

28. listopad 2016

Svoboda & Williams zahájila prodej jednotek v brněnském projektu Milhouse

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahájila prodej jednotek v polyfunkční budově Milhouse, v níž developer T.E (Top.Estates) nabídne stylové nízkoenergetické byty a obchodní prostory.

Projekt Milhouse, který vytváří developerská skupina T.E (Top.Estates) podle návrhu studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers, vyroste v blízkosti centra Brna, na křižovatce ulic Mlýnská a Masná. Jihovýchodní orientace budovy přispěje k příznivým světelným podmínkám v interiérech a – v kombinaci s využitými technologiemi – též k nízkým provozním nákladům. V projektu je tak jasně čitelný rukopis developerské skupiny T.E, která se specializuje na prvotřídní městské bydlení, jež je zároveň energeticky úsporné. Byty, které mají dispozice 2+kk až 4+kk, nabídnou vysoký standard provedení a vybavení, některé navíc i balkon či terasu. Loftové byty ve vyšších patrech budou vybaveny velkoformátovými okny, a potěší tak poutavými výhledy na brněnské dominanty včetně katedrály sv. Petra a Pavla či hradu Špilberk.

Projekt se nachází v blízkosti významných business zón a zároveň v lokalitě s vynikající dopravní dostupností MHD (autobusy, tramvaje i trolejbusy) i autem (přímé napojení na hlavní dopravní tahy). V okolí budovy naleznete vlakové i autobusové nádraží a široké spektrum služeb, včetně nákupní Galerie Vaňkovka i OC Letmo. Nechybí ani cyklostezka vedoucí podél nedaleké řeky Svitavy.

Plánované dokončení projektu: prosinec 2017

Oficiální webové stránky projektu Milhouse.

Svoboda & Williams zahájila prodej jednotek v brněnském projektu Milhouse

25. listopad 2016

Svoboda & Williams získala prestižní cenu CIJ Award v kategorii Local Power Broker Team of the Year

Realitní kancelář Svoboda & Williams zvítězila v rámci letošních CIJ Awards Czech Republic v kategorii Local Power Broker Team of the Year. Úspěšně tím navázala na vítězství v kategorii Best Local Real Estate Agency v letech 2011 až 2014.

CIJ Awards Czech Republic jsou ocenění udělovaná mezinárodním realitním magazínem CIJ Journal. Na letošním, již 16. ročníku CIJ Awards Czech Republic byly oceněny výjimečné projekty, společnosti, osobnosti i transakce na českém realitním trhu v celkem 22 kategoriích. Slavnostní předání cen proběhlo 24. listopadu 2016 v pražském hotelu Marriott.

„Ráda bych za Svoboda & Williams poděkovala všem, kdo pro nás hlasovali, a také našim klientům, díky nimž jsme měli skvělý rok. Vítězství nás těší o to víc, že letos slavíme deset let Svoboda & Williams,“ okomentovala prestižní ocenění Marion Williams, Senior Partner ve společnosti Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams získala prestižní cenu CIJ Award v kategorii Local Power Broker Team of the Year

02. listopad 2016

Snímek Domácí péče, koprodukovaný Svoboda & Williams, je jedním z nejoceňovanějších českých filmů posledních let

Český film Domácí péče, natočený v koprodukci realitní kanceláře Svoboda & Williams, sbírá ocenění na prestižních filmových festivalech v USA. Aktuálně obdržel hlavní cenu za Nejlepší hraný film (Best Narrative Feature) na Heartland Film Festivalu v Indianapolis.

Film režiséra Slávka Horáka, ve kterém herecky zazářili Alena Mihulová, Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová a další, tak pokračuje ve svém úspěšném tažení filmovými festivaly v USA. Alena Mihulová získala za svůj výkon cenu pro nejlepší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs, odkud si navíc režisér Slávek Horák odvezl cenu časopisu Variety za umístění v žebříčku 10 Directors to Watch pro rok 2016. Snímek zároveň získal cenu za nejlepší film na Filmovém festivalu ve Phoenixu.

Domácí péče boduje i mimo Spojené státy – na kontě má mimo jiné Cenu za ženský herecký výkon pro Alenu Mihulovou z MFF Karlovy Vary, Zvláštní uznání z francouzského Festival International du Film d´Arras, Cenu mladého publika ze španělského Valladolid International Film Festival, Cenu kinodistributorů z německého Mannheim Internationales Filmfestival či cenu diváků za nejlepší cizojazyčný film z Vancouver International Film Festival. 

Snímek Domácí péče, koprodukovaný Svoboda & Williams, je jedním z nejoceňovanějších českých filmů posledních let

01. listopad 2016

Od 1. listopadu je poplatníkem daně z nabytí kupující

V souvislosti s legislativními změnami upravujícími výběr daně z nabytí nemovitých věcí uvádí Svoboda & Williams od 1. listopadu 2016 u nemovitostí k prodeji ceny bez této daně. Poplatníkem daně z nabytí je totiž od tohoto data výhradně kupující. Beze změny naopak zůstává sazba daně ve výši 4 % z daňového základu. Ten podle zákonné úpravy tvoří buď kupní cena nemovitosti, místně obvyklá cena nemovitosti, nebo cena určená znaleckým posudkem, vždy ta, která je nejvyšší.

Od 1. listopadu je poplatníkem daně z nabytí kupující

24. říjen 2016

Svoboda & Williams zve na seminář o investicích do fondu Accolade

V návaznosti na úspěch předchozích seminářů se 9. listopadu od 10 hod. v sídle společnosti Svoboda & Williams uskuteční další seminář o investicích do fondu kvalifikovaných investorů Accolade Industrial Fund. Účastníci semináře získají podrobné informace o atraktivní investiční příležitosti s ročním výnosem přes 7%. Případné dotazy zodpoví přímo zakladatel fondu Milan Kratina. Hlavním marketingovým partnerem Accolade Industrial Fund je Svoboda & Williams.

„Fond Accolade nedávno rozhodl o akvizici prvního průmyslového parku mimo Českou republiku, konkrétně v Polsku. Naše tamní aktivity budeme dál prohubovat s cílem zajistit robustní a diferencované portfolio nájemců jednotlivých budov v majetku Fondu Accolade. Těmi jsou prvotřídní společnosti jako DHL, Ideal Automotive, BWI, Saint-Gobain nebo například KION. Pro představu – klienti skupiny Accolade dnes zaměstnávají po celém světě bezmála 650 000 lidí,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Celková hodnota nemovitostního portfolia fondu Accolade aktuálně přesahuje 90 milionů eur. Fond je pod dohledem společnosti Alter Domus, jednoho z největších administrátorů fondů v Evropě, a zároveň je pravidelně auditován společností KPMG. Investuje výhradně do prvotřídních průmyslových nemovitostí, dlouhodobě pronajatých bonitními společnostmi z oboru lehkého průmyslu a logistiky.

Místo konání semináře: Svoboda & Williams, Na Perštýně 2, Praha 1.

Svou účast na semináři prosím potvrďte e-mailem na michael.hynst@svoboda-williams.com nebo telefonicky na čísle +(420) 702 214 328. 

Svoboda & Williams zve na seminář o investicích do fondu Accolade

23. říjen 2016

Výtěžek charitativního turnaje SVOBODA & WILLIAMS CUP 2016 činí 144 500 Kč

V sobotu 22. 10. se v libeňské Aréně Sparta – Podvinný mlýn uskutečnil již 4. ročník charitativního turnaje v sálové kopané SVOBODA & WILLIAMS CUP. V turnaji se letos utkalo 12 týmů, reprezentujících významné společnosti ze světa realit. Finanční výtěžek klání ve výši 144 500 Kč, tvořený dobrovolnými příspěvky zúčastněných společností a výnosem z tomboly, podpoří Nadaci Terezy Maxové dětem, jejímž posláním je umožnit každému dítěti vyrůstat v rodině. Výtěžek symbolicky převzala Terezie Sverdlinová, ředitelka nadace, a Renata Langmannová.

Své týmy do turnaje vyslaly společnosti Accolade - Panattoni, bpd development, CBRE, Colliers International, CPI PROPERTY GROUP, CRESTYL, CTP Invest, Cushman & Wakefield, Flow East, Jones Lang LaSalle, LEXXUS a pořádající SVOBODA & WILLIAMS. Vítězem turnaje a novým držitelem putovního poháru SVOBODA & WILLIAMS se stal tým Accolade – Panattoni, kterému ve finále podlehli stříbrní SVOBODA & WILLIAMS. Z bronzu se mohl radovat tým CPI PROPERTY GROUP. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Jan Řehák ze společnosti CRESTYL a nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Aleš Zacha z týmu Accolade - Panattoni.

V rámci letošního SVOBODA & WILLIAMS CUPu se podařilo shromáždit zatím nejvíce finančních prostředků na charitu ze všech čtyř ročníků turnaje, přičemž loňský výtěžek byl překonán o téměř 50 000 Kč. Turnaje se zároveň letos poprvé zúčastnilo dvanáct týmů oproti tradičním deseti.

Na fanoušky i hráče čekalo v Aréně Sparta občerstvení od Prague Catering a charitativní tombola s hodnotnými cenami, v níž hlavními cenami byly dva vouchery na pronájem auta s plnou nádrží na víkend (v hodnotě 8500 Kč) od firmy Invelt a dva vouchery od Prague Stay (v hodnotě 5000 Kč). O zábavné soutěže pro děti a hlídání během turnaje se postarala školka Tučňákov, pracující s unikátním programem multismyslové stimulace dětí. Díky jejímu přispění byl turnaj – jako již tradičně – akcí pro celou rodinu.

Ceny do tomboly, oceněným týmům a jednotlivcům laskavě věnovali sponzoři turnaje: Invelt, Lucy DiamondsKAVÁRNA CACAO PRAHA, TERIBEAR, La femme MiMi, BodyID, Soline, Rabbit Guides, Salon Petra Měchurová, Bobová dráha Prosek, muzikál AMADEUS, muzikál WEST SIDE STORY, nakladatelství SMRŠŤ, La Cave d’Adrien, zámek Dobříš, Wine Society, LA BOHEME a Prague Stay. O sportovní stránku turnaje se i letos postarala společnost CZech Sport Media.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Výtěžek charitativního turnaje SVOBODA & WILLIAMS CUP 2016 činí 144 500 Kč

20. říjen 2016

Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem Penthousu Jeseniova

Realitní kancelář Svoboda & Williams získala exkluzivitu na prodej Penthousu Jeseniova, unikátního bytu se střešní zahradou, krytým bazénem a poutavými výhledy na Prahu.

Penthouse Jeseniova vznikl propojením nejvyšších podlaží dvou sousedních bytových domů, s cílem poskytnout komfortní a inspirující prostor pro aktivní životní styl. Budoucí majitel se může těšit nejen na atraktivní výhledy na pražské dominanty ze všech místností, bazén v prosklené hale, billiardový sál, fitness zónu a vysoký standard provedení a vybavení. To vše na celkové ploše 1 197 m2 včetně zahrady a teras. Výjimečný interiér (527 m2), kombinující moderní design s art deco prvky, doplňuje rozlehlá střešní zahrada v parkovém stylu, která budoucí rezidenty potěší veškerým komfortem, zahrnujícím altán, krb i automatický systém zavlažování. Majiteli budou navíc k dispozici hned čtyři parkovací stání v podzemních garážích, které s interiérem propojuje výtah zabezpečený dotykovými čidly. Penthouse Jeseniova je situován nedaleko zalesněného vrchu Vítkov, v klidné rezidenční lokalitě, jež sousedí s rozlehlým parkem Parukářka. Díky tomu nabízí vynikající dostupnost centra Prahy, kam pohodlně dojdete během 10 minut.

Oficiální webové stránky: Penthouse Jeseniova

Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem Penthousu Jeseniova

Nově zařazené nemovitosti e-mailem Pravidelně každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu jsme Vám právě odeslali potvrzovací zprávu. Pro dokončení registrace prosím klikněte na odkaz v ní .

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.