Čeští módní návrháři

Josefina Bakošová

Adresa: Senovážné náměstí 10, Praha 1, +420 777 094 421, josefinabakosova.com

Postrádáte ve svém šatníku elegantní, přesto ležérní a pohodlné kousky oblečení? Pokud ano, neváhejte navštívit prodejní galerii (či online store) Harddecore, kde najdete jedinečné autorské kolekce Josefiny Bakošové.

Ta se módní tvorbě a designu věnuje již od roku 2007, kdy založila značku Chi-Chi. Od téhož roku vede společně se svým manželem, designérem Petrem Bakošem, galerii Harddecore, multifunkční prostor věnovaný českému designu, a navíc je spoluautorkou nostalgických kabelek značky Pepieta. Od roku 2014, kdy začala působit pod svou eponymní značkou, vytváří jedinečné kolekce dámského oblečení, ve kterých klade důraz na kvalitní materiály a jednoduché, přesto netradiční střihy. Základní prvky Josefiných kolekcí tvoří dominantní košile, z nich vycházející košilové šaty a kabáty v jemných barevných odstínech. Propracované střihy z nich dělají jedinečné kousky oblečení, které vás okouzlí originalitou, zároveň však podtrhnou vaši ženskost a vytvoří ryze elegantní a nenucený dojem. V limitovaných kolekcích Josefiny Bakošové navíc najdete šaty i kabáty, jejichž tvar může v průběhu mnoha sezón, během kterých vás budou zdobit, nabrat tisíce podob. Josefina Bakošová vystudovala grafický design a scénografii na DAMU. Obor, u kterého nakonec nezůstala, jí umožnil získat širší obzor v módě, což je jeden z důvodů, proč ve svých kolekcích nesleduje nejčerstvější trendy, ale naopak vytváří osobité a nadčasové modely. Každoročně navrhuje a vytváří dvě kolekce, přičemž těm posledním kralují košile jakožto hlavní prvek v šatníku každé ženy. Modely Josefiny Bakošové si oblíbily herečky Bára Poláková a Lenka Krobotová, dokumentaristka a herečka Petra Nesvačilová se dokonce stala tváří značky. Navštivte galerii Harddecore v srdci Prahy, na Senovážném náměstí, a dopřejte si ležérní košili, kabát či šaty, které vás jen tak neomrzí.

Podívejte se také na další Čeští módní návrháři

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.