Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

17. květen 2022

Fragment: nová kapitola nájemního bydlení byla zahájena

Na základě exkluzivního pověření investiční skupinou Trigema zahajuje Svoboda & Williams první fázi pronájmu bytů v rezidenčním projektu Fragment. Unikátní stavba, která od počátku vzniká jako symbióza mezi architekturou, uměním a rezidenčním developmentem, je tak o další krok blíže k cílové rovince – již v prosinci 2022 se její prostory zaplní prvními obyvateli.

Fragment je výsledkem spolupráce investiční skupiny Trigema s architekty Davidem Wittasskem a Jiřím Řezákem z prestižní kanceláře Qarta architektura a s umělcem Davidem Černým. Za majestátní fasádou stavby vytvořenou z dynamicky členěných rozpixelovaných bloků nyní vzniká 140 designově zařízených bytů k pronájmu, vybavených od podlahy ke stropu. „Fragment má ambici přepsat kapitolu nájemního bydlení v Česku. Svým propojením umění a designu jak v exteriérech, tak v interiérech, přidanými službami a vysokým standardem široce přesahuje hranici „obyčejného“ rezidenčního bydlení,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva investiční skupiny Trigema.

Budoucí nájemci ocení, že život ve Fragmentu se ponese v duchu těch nejmodernějších řešení pro maximální komfort. Technologické vybavení všech jednotek zahrne vytápění i chlazení za využití aktivovaných podhledů, vzduchotechniku s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti i teploty přiváděného vzduchu a chytrou domácnost Smart Home Loxone, pomocí které lze ovládat tepelnou pohodu, ventilaci, osvětlení, domovního vrátného či zabezpečení. Pohodlí a bezstarostnost zaručí i široká škála služeb, které budou obyvatelům Fragmentu plně k dispozici.

Samotná stavba nevzniká jen jako neobyčejná architektonická dominanta, ale i jako objekt, který maximálně využívá moderní řešení pro výstavbu. Využité technologie tak zahrnují například tepelná čerpadla země–voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby a zelené střechy s vegetací.

Kolaudace stavby je naplánována na listopad roku 2022.

Více informací o projektu Fragment.

Fragment: nová kapitola nájemního bydlení byla zahájena

16. květen 2022

Svoboda & Williams exkluzivně pověřena prodejem bytového domu na smíchovském vrchu Brabenec

Na základě exkluzivního pověření zahájila realitní kancelář Svoboda & Williams prodej bytového domu po kompletní rekonstrukci, který je součástí tradiční rezidenční zástavby na úpatí zalesněného vrchu Brabenec na rozhraní Smíchova a Radlic.

Bytový dům z konce padesátých let, který prošel kompletní rekonstrukcí a rozšířením o přístavbu, byl zkolaudován v roce 2021. Tvoří ho třináct bytových jednotek a osm garážových stání. Všechny jednotky jsou v současné době dlouhodobě pronajaty, dům navíc nabízí možnost dalšího rozšíření o přibližně 770 m2 bytové plochy a 8 parkovacích stání.

Stavbu s členitou hmotou obklopuje nově založená zahrada, množství zeleně se nachází také v jeho přilehlém okolí a pěšky lze pohodlně dojít do přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí. Díky tomu bytový dům nabízí atraktivní bydlení v klidné lokalitě, přitom v rychlém dosahu centra města, a představuje tak zajímavou investiční příležitost.

Více informací o bytovém domě v ulici Holubova.

 

Holubová 1 I Svoboda & Williams

13. květen 2022

Rezidence Slávičie se blíží kolaudaci

Začátek procesu kolaudace je naplánovaný na poslední květnový den, přičemž je pravděpodobné, že byty v nově vybudovaných viladomech budou zkolaudované ještě před létem 2022.

Novostavby čtyř viladomů se blíží úspěšné kolaudaci. Momentálně je dokončený exteriér se společnými zelenými plochami, venkovním parkovištěm i soukromou příjezdovou cestou do hlídaného rezidenčního objektu.

Rezidence Slávičie nabízí bezstarostnou sousedskou atmosféru v obklopení vzrostlých stromů bratislavského Starého Města. Každý viladům má přitom stejné dispoziční řešení, které nabízí vhodné bydlení pro rodiny, páry i jednotlivce. Na druhém a třetím podlaží se rozprostírají identické, velkorysé čtyřpokojové byty. Na nejvyšším podlaží najdete exkluzivní dvoupokojový byt s terasou orientovaný na tři světové strany. První podlaží je vyhrazené pro nebytové prostory, které je možné využít jako apartmány nebo kanceláře. V podzemí se nachází zabezpečené parkování a vstup do sklepů.

Více informací o projektu.

Rezidence Slávičie se blíží kolaudaci

04. květen 2022

Nebytové prostory v projektu MyMozart rozšiřují exkluzivní nabídku Svoboda & Williams

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla pověřena exkluzivním prodejem nebytové jednotky v posledním patře projektu MyMozart, který právě vyrůstá na pražském Smíchově.

Projekt MyMozart vzniká jako polyfunkční objekt, který kromě 152 bytů nabídne také retailové prostory v parteru a v nejvyšším patře velkorysý nebytový prostor na prodej. Právě tato jednotka, která představuje ideální zázemí pro moderní kanceláře, nyní přibývá do exkluzivní nabídky Svoboda & Williams. Prostor nabízí výměru 200 m2 a jeho velkou předností je střešní terasa o rozloze 190 m2, ze které se otevírá výhled na Prahu.

Prostor je na prodej ve stavu shell&core, v případě zájmu je však možné dokončení podle požadavků budoucího majitele. Vybavení zahrne okna se zvýšenou akustickou ochranou, venkovní elektrické žaluzie, stropní topení i chlazení či rekuperační jednotku pro přísun čerstvého vzduchu. Kupní cena zahrnuje pět garážových stání a pět sklepních kójí.

Projekt MyMozart nabízí zázemí v podobě nadčasově pojaté budovy situované přímo u smíchovské pěší zóny, díky čemuž budou prostory dostupné autem i MHD. Přímo v objektu navíc bude k dispozici správce a řada praktických služeb, jako například boxy pro vyzvednutí potravin, elektroniky či uložení zásilek, carsharing, bikesharing a sdílené elektrokoloběžky.

Předpokládaný termín dokončení na jaře 2023. Více informací o nebytovém prostoru v projektu MyMozart.

Nebytové prostory MyMozart na prodej | Svoboda & Williams

20. duben 2022

Prodej půdních bytů v brněnském paláci z 19. století zahájen

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahajuje prodej jedenácti bytů, které vznikají v paláci Bernharda a Samuela Morgensternových přímo u parku Lužánky.

V paláci, který v duchu pozdního historismu vystavěl významný rakouský architekt Josef Nebehosteny, nyní vzniká půdní nástavbou jedenáct bytů včetně dvou mezonetů. Jednotky nabídnou dispozice 1+kk a 2+kk a výměry od 37 m2 do 82 m2. Budou dokončeny v kvalitním standardu, který mimo jiné zahrnuje dřevěné podlahy, střešní okna Dakea či podlahové vytápění v koupelnách.

Samotný palác dýchá jedinečnou atmosférou, kterou podtrhují impozantní společné prostory zdobené štukovým dekorem, umělecko-řemeslné práce ve dřevě, kovu a skle. Chodby zdobí původní kachlové dláždění a schodiště s původním litinovým zábradlím. „U realizace půdních bytů na ulici Štefánikova 1 se nejedná o klasický bytový projekt, ale o výtvarné bytové dílo. Dílo s maximem originality provedení a vysokému budoucímu finančnímu zhodnocení v podobě vlastnictví investičního šperku,” říká Robert Konrád z developerské společnosti Realdata, která stojí za realizací projektu.

„V kontextu Brna jde o velmi atraktivní lokalitu, která spojuje rychlý dosah centra města s nedalekou zelení parku Lužánky, v krátké vzdálenosti se nacházejí také všechny brněnské univerzitní fakulty. Byty v paláci tak nabízejí zajímavý investiční potenciál, jelikož lokalita se vyznačuje také velkou poptávkou po nájemním bydlení,” doplňuje Tereza Štěrbová, Senior Property Consultant v brněnské pobočce Svoboda & Williams.

Více informací o rezidenčním projektu Štefánikova.

 

Půdní byty na prodej, Brno

05. duben 2022

Svoboda & Williams exkluzivně pověřena prodejem nových apartmánů v projektu LuxApartments

Nadstandardní projekt LuxApartments v Penati Golf Resort ve slovenských Šajdíkových Humencích, vzdálený jen hodinu cesty autem z Bratislavy i Brna, nabízí kromě prémiového 36jamkového golfového hřiště také privátní bydlení s výhledem a přímým vstupem do jezera.

Portfolio Svoboda & Williams tak rozšiřují nově vybudované a nadčasové apartmány s výměrami od 33 m2 do 157 m2 situované v projektu Penati Golf Resort, který kromě golfu nabízí rozmanité možnosti aktivního trávení volného času: cykloturistiku, nordic walking, procházky, vodní cyklistiku, tenis či plavbu na člunech. Nechybí zde ani dětské hřiště a restaurace.

Rezidence je tvořená dvěma apartmány s terasami a předzahrádkami na přízemní úrovni, třemi apartmány s terasami na poschodí a prostorným střešním penthousem. Nová moderní budova leží přímo na břehu jezera se soukromou pláží pro rezidenty.

Velkou předností apartmánového viladomu jsou výhledy přímo na jezero a bezprostřední propojení s exteriérem. Střešní penthousy se navíc prodávají zařízené prémiovým italským nábytkem značek Minotti a Poliform, pro zvýšený komfort mají vstup do interiéru přímo z výtahu. Díky využití CLT panelů vyráběných na míru v Rakousku, které jsou tvořené vysoce kvalitními přírodními materiály, splňuje stavba přísné ekologické standardy.

Více informácí o apartmánech v LuxApartments

Svoboda & Williams exkluzivně pověřena prodejem nových apartmánů v projektu LuxApartments

23. březen 2022

Christie's bude dražit legendární portrét Shot Sage Blue Marilyn od Andyho Warhola - DOPLNĚNO

Očekávaná květnová dražba v newyorské aukční síni Christie's vyvrcholila dle předpokladu - novým aukčním rekordem. Ikonický portrét Marilyn Monroe od Andyho Warhola se prodal za 195 milionů dolarů. „Shot Sage Blue Marilyn“ je tak v tuto chvíli nejdražším uměleckým dílem 20. století vydražených v aukci.

Stejně jako Warhol a Monroe je slavnou tváří i kupec – rekordní nabídku pronesl v aukční síni osobně Larry Gagosian, nejvlivnější art dealer na světovém uměleckém trhu. Nyní se spekuluje, zda dílo kupoval pro sebe nebo pro některého ze svých megasběratelů. 

Portrét Marilyn Monroe patří společně s konzervami Campbellových polévek k Warholovým notoricky známým dílům. Legendární představitel pop-artu začal hollywoodskou krásku zvěčňovat pomocí sítotisku v roce 1962, tedy krátce po její smrti. V roce 1964 vyvinul rafinovanější a také mnohem náročnější techniku sítotisku, jejíž prostřednictvím se chtěl vymezit vůči dosavadní masové produkci. Díky tomu vznikl velmi omezený počet portrétů, jehož je dílo Shot Sage Blue Marilyn součástí.

Slavný obraz vlastnIla nadace sourozenců Thomase a Doris Ammannových, kteří v roce 1977 založili v Zurichu galerii Thomas Ammann Fine Art. Výtěžek z prodeje poputuje na aktivity nadace, které spočívají v rozvoji dětské zdravotní péče a vzdělávacích programů po celém světě.

„Marilyn od Andyho Warhola představuje vrchol amerického pop-artu. Takto významné dílo se v aukci draží jednou za generaci. Je zosobnělým příslibem amerického snu, ve kterém se na jednom plátně podařilo zachytit optimismus, křehkost, věhlas a ikonografii,“ říká Alex Rotter, který v Christie’s vede sekci umění 20. a 21. století.

 
 
Shot Sage Marilyn, Andy Warhol | Christie's

15. březen 2022

Dva domy nabízejí dvojici obchodních prostor v jedné z nejatraktivnějších ulic světa

Křižíkova ulice prošla v posledních letech proměnou ve vyhledávanou „high street“ určující rytmus celého Karlína. V jejím středu nyní vzniká pod taktovkou developerské společnosti Karlín Group multifunkční projekt Dva domy, který karlínskou obchodní tepnu obohatí o prémiové byty a dva obchodní prostory. Právě ty nabídnou budoucím majitelům skvělou vizibilitu a přímé propojení s ulicí, kterou žebříček magazínu Time Out zařadil mezi ty nejzajímavější na světě.

Ráz progresivních městských čtvrtí určují ulice, které plní roli svébytných mikrolokalit – na poměrně kompaktním území se nachází vše, co obyvatel města potřebuje k životu. Skvělým pražským příkladem je Křižíkova ulice, na které se potkávají zajímavé gastronomické podniky, široké spektrum služeb, menší designové obchody, obchodní prostory věhlasných značek a sídla významných lokálních i zahraničních firem.

Soudobá architektura se zde citlivě snoubí se secesní a lidé mají zároveň dostatek možností k odpočinku v zeleni, ať už na Karlínském náměstí s dominantou novorománského kostela, na Lyčkovu náměstí a také v nově vznikajícím parku u kancelářských budov Corso Karlín a Corso II. Právě v těsném sousedství karlínského Corsa vyrostly Dva domy podle návrhu studia Bevk Perovič Arhitekti, na jejichž osmi podlažích se rozprostírá 112 bytů a 2 unikátní obchodní prostory v úrovni ulice – jeden o rozloze 893 m2, druhý o rozloze 636 m2.

Dvojice obchodních prostor nyní nabízí příležitost pro vytvoření originálního zázemí v úspěšném a stále žádanějším sousedství. Další předností obou jednotek je možnost jejich rozmanitého využití – může zde vzniknout například designový concept store, kosmetické studio, moderní optika, ale také zajímavě řešené kanceláře, dynamicky propojené s městem za okny.

Více informací o obchodních prostorech v projektu Dva domy.

 

Dva domy | Obchodní prostory v Karlíně

15. březen 2022

Třetí prodejní fáze rezidenčního projektu Nové Lauby odstartována

Realitní kancelář Svoboda & Williams na základě pověření od investora zahajuje třetí prodejní fázi rezidenčního projektu Nové Lauby. Nabídku tak nyní rozšiřuje jedenáct bytů.

Rezidenční projekt Nové Lauby, který vyrůstá v centru Ostravy, kde přirozeně naváže na okolní zástavbu, bude po dokončení tvořen celkem 81 byty. K prodeji je určených celkem 52 jednotek, které postupně přibývají do nabídky Svoboda & Williams. Případní zájemci o moderní bydlení podle návrhu uznávané architektonické kanceláře znamení čtyř – architekti tak mohou nyní vybírat mezi jedenácti nově zařazenými byty o dispozicích 1+kk až 4+kk.

Realizace projektu Nové Lauby běží podle harmonogramu. V současné době pokračují práce na základové desce a v blízké době začne výstavba prvních nadzemních podlaží, takže hrubá stavba začne postupně růst do výšky.

Více informací o projektu Nové Lauby.

 

Nové Lauby | Byty na prodej Ostrava

15. březen 2022

V paláci u brněnského parku Lužánky vzniká jedenáct půdních bytů

V budově z konce 19. století, která vyrostla podle návrhu architekta Josefa Nebehostenyho a představuje pozoruhodnou ukázku palácové stavby pozdního historismu, vzniká půdní nástavbou jedenáct bytů. Ty brzy rozšíří exkluzivní nabídku Svoboda & Williams.

Budova, která je od roku 2009 kulturní památkou, je situovaná na rohu ulic Kotlářská a Štefánikova. Nachází se tak v rychlém dosahu brněnského centra, navíc přímo naproti populárnímu parku Lužánky – na ten se otevírá krásný výhled zejména z nároží budovy, které je zdůrazněno osmibokým arkýřem. Půdní byty, pro které bude vyhrazeno třetí nadzemní podlaží stavby, tak nabídnou jedinečnou příležitost ke koupi nemovitosti se skvělým investičním potenciálem.

Více o půdních bytech již brzy na Svoboda & Williams.

 

Štefánikova, půdní byty | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.