Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

13. listopad 2017

Nové tváře Svoboda & Williams

Tým realitní kanceláře Svoboda & Williams se nově rozrostl o Leonu Štefkovou, Antonína Gavendu a Kristýnu Tintěrovou. Všichni tři noví členové týmu posílili oddělení správy nemovitostí.

Leona Štefková do Svoboda & Williams nastoupila na pozici Head of Property Management. Správě nemovitostí se profesně věnuje již sedm let, během nichž zastávala seniorní pozice ve společnostech CBRE, Sim Property Group a Impact-Corti. V CBRE působila jako vedoucí oddělení správy nemovitostí. Má bohaté zkušenosti se správou bytových domů, administrativních budov i průmyslových areálů. Leona je absolventkou oboru podnikání a právo na VŠE a dále oboru management tělesné výchovy a sportu na FTVS UK. Hovoří plynně anglicky a pasivně ovládá francouzštinu.

Antonín Gavenda působí v oblasti správy nemovitostí již 9 let, během kterých nasbíral bohaté profesní zkušenosti v České republice a v Polsku. Ty nyní ve Svoboda & Williams zužitkuje na pozici Head of Facility Management. Antonín aktuálně studuje obor oceňování nemovitých věcí na VŠE. Hovoří plynně anglicky.

Další novou posilou oddělení správy nemovitostí se stala Kristýna Tintěrová. Kristýna absolvovala obchodní akademii a před svým nástupem do Svoboda & Williams působila mimo jiné ve společnostech Prague Filters & Papers, Yacht a LBCE. Z cizích jazyků ovládá angličtinu.

Nové tváře Svoboda & Williams

07. listopad 2017

Cyril Dejanovski: Praha není „doughnut city“

V úterý 7. listopadu se za účasti zástupců soukromého i státního sektoru uskutečnil v budově Myslbek kulatý stůl Bydlení a byznys v centru Prahy. Jedním z řečníků, kteří na diskusní setkání přijali pozvání, byl Cyril Dejanovski, obchodní ředitel Svoboda & Williams.

Ve svém příspěvku Dejanovski zpochybnil názor, že by se Pražané ve větší míře stěhovali z centra do okrajovějších částí města. V Praze tak nedochází k efektu tzv. „doughnut city“, známého z některých západních velkoměst. Podle Dejanovského lze aktuálně pozorovat spíše opačný trend, v jehož rámci panuje mezi movitějšími lidmi zvýšený zájem o bydlení v centru, neboť chtějí žít v blízkosti služeb a uprostřed kulturního, společenského i kulinářského dění.

Zvýšená poptávka po bydlení v centru Prahy vytváří vzestupný tlak na ceny nemovitostí i výši nájemného v této lokalitě. Ceny bytů tu podle Dejanovského v posledních 18 měsících rostly tempem 10 až 15 % p.a. Zvyšování nájemného je dokonce ještě dramatičtější, u novostaveb a nově dokončených rekonstrukcí v centru Prahy dosahuje až 20 % p.a. Jak vysvětlil Dejanovski, růst nájemného v širším centru města je tažen především zvýšenou poptávkou po nájemním bydlení ze strany mladých Čechů z generace mileniálů. Tato generace je totiž ve srovnání se svými rodiči méně orientována na vlastnictví, a tak typicky preferuje pronájem. Její lifestylové nároky ji zároveň předurčují k bydlení v širším centru Prahy.

Cyril Dejanovski

19. říjen 2017

Cyril Dejanovski vystoupil na mezinárodní konferenci Real Estate Market > Autumn 2017

Cyril Dejanovski, obchodní ředitel Svoboda & Williams, vystoupil v rámci diskusního panelu Praha: paralyzovaná výstavba? na mezinárodní odborné konferenci Real Estate Market > Autumn 2017, kterou pořádal magazín Stavební fórum. Ve své prezentaci zdůraznil, že trendem současného realitního developmentu jsou citlivé renovace historických domů v centru Prahy.

Developeři podle Dejanovského příklonem k renovacím reagují na zdlouhavé povolovací procesy u projektů nové výstavby a na problémy spojené se schvalováním Metropolitního plánu. Ve svém vystoupení Dejanovski dále zdůraznil, že v souvislosti s růstem zájmu Čechů o nájemní bydlení a rychlým zdražováním nájemného u pražských bytů se pozornost části developerů přesouvá k projektům určeným k pronájmu (viz např. projekty Krkonošská 14 a Břetislavka). 

Již 16. ročník konference Real Estate Market se uskutečnil v prostorách Centra architektury a městského plánování (CAMP) v budově IPR. Tvořily jej celkem 4 panelové diskuse, které byly věnovány tematice pražských brownfieldů, aktuálním trendům v segmentu kancelářských prostor, Metropolitnímu plánu, problematice nájemního bydlení a dalším tématům.

Konference Real Estate Market | Cyril Dejanovski

16. říjen 2017

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena pronájmem pražských kancelářských prostor z fondu Vienna Insurance Group

Společnost VIG FUND, a.s., která je součástí Vienna Insurance Group, zahájila exkluzivní spolupráci při pronájmu pražských kancelářských prostor ze svého portfolia s realitní kanceláří Svoboda & Williams. Toto portfolio zahrnuje administrativní budovy Havlíčkova Plaza, Burzovní palác a Revoluční 1&3.

Administrativní budovy z portfolia VIG FUND nabízejí atraktivní kancelářské prostory k pronájmu v předních lokalitách hlavního města, konkrétně v bezprostřední blízkosti náměstí Republiky, významného centra pražského byznysu. Prostory v těchto budovách svým pojetím a plochou (jednotky do 600 m2) vycházejí vstříc potřebám menších, především lokálních firem a navíc umožnují vysokou míru flexibility. Budova Havlíčkova Plaza nedávno prošla celkovou rekonstrukcí, v Burzovním paláci zase byly renovovány garáže a výtahy. Aktuálně tam probíhá též renovace vzduchotechniky.

„Těší nás, že nám společnost VIG FUND svěřila pronájem jednotek v pražských budovách, které má ve svém portfoliu,“ uvedla Zuzana Virbová ze Svoboda & Williams. „Co se týká péče o menší firmy, které hledají moderní a dobře umístěné kancelářské prostory, jsme ti nejlepší na trhu. Pomáhá nám v tom efektivní, přesně zacílený marketing a naše schopnost rychle a pružně reagovat na aktuální potřeby nájemců,“ dodala Zuzana Virbová.

Burzovní palác | Svoboda & Williams

24. září 2017

Výtěžek turnaje SVOBODA & WILLIAMS CUP 2017 ve výši 183 900 Kč podpoří Nadaci Terezy Maxové dětem

V sobotu 23. září se v hale Aréna Sparta – Podvinný Mlýn uskutečnil již pátý ročník charitativního futsalového turnaje SVOBODA & WILLIAMS CUP. O putovní pohár Svoboda & Williams se letos utkalo celkem 12 týmů reprezentujících významné společnosti ze světa realit a bankovnictví. K vítězství se nakonec dvěma finálovými brankami prostřílelo mužstvo společnosti bpd development. Charitativní výtěžek turnaje ve výši 183 900 Kč podpoří činnost Nadace Terezy Maxové dětem. V rámci slavnostního předávání cen částku symbolicky převzala Terezie Sverdlinová, ředitelka nadace, a Renata Langmannová, ambasadorka projektu TERIBEAR.

V letošním ročníku SVOBODA & WILLIAMS CUPu se utkala mužstva společností Accolade – Panattoni, bpd development, CBRE, Colliers International, CPI Property Group, CTP Invest, Cushman & Wakefield, Československá obchodní banka, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Sentient a pořádající Svoboda & Williams. Pohár Svoboda & Williams letos putoval k týmu společnosti bpd development, který ve finále zvítězil nad stříbrnými CPI Property Group. Bronzové medaile si odnesl tým Jones Lang LaSalle. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Miroslav Koutenský z týmu bpd development a nejlepším brankářem turnaje se stal Jan Žáček z týmu Svoboda & Williams.

Díky dobrovolným příspěvkům zúčastněných firem a prodeji lístků do charitativní tomboly se letos v rámci SVOBODA & WILLIAMS CUPu podařilo shromáždit rekordních 183 900 Kč. Výtěžek loňského ročníku turnaje tak byl překonán o téměř 40 000 Kč. Celá částka poputuje na účet Nadace Terezy Maxové dětem, jež pomáhá znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Pořadatelům se i letos podařilo vytvořit příjemnou společenskou událost pro celou rodinu. O zábavu pro nejmenší se postaral Pididomek, rodinná školka a jesle s rozšířenou výukou angličtiny. Na hráče i fanoušky čekalo v Aréně Sparta občerstvení od Prague Catering a charitativní tombola, v níž hlavními cenami byly dva vouchery na pronájem auta na víkend (v hodnotě 7500 Kč) od firmy Invelt a dva vouchery na ubytování v apartmánu PRAGUE STAY.

Ceny do tomboly, zúčastněným týmům i jednotlivcům laskavě věnovali sponzoři turnaje, Invelt, La femme MiMi, Rabbit Guides, Cacao Prague, Salon Petra Měchurová, Bobová dráha Prosek, TERIBEAR, La Cave D’Adrien, Chefparade, KLENOTA, Galerie KusKovu, Brierley Bags, 100CLASS concept store, FOX Gallery, BARBERLAND, Lázně Pramen, Kino Pilotů, VR pokojíček, BodyID, Zámek Dobříš, Gourmet services, Kalina Cuisine & Vins, Atelier Kalina a PRAGUE STAY. O sportovní stránku turnaje se i letos postarala společnost CZech Sport Media.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

SVOBODA & WILLIAMS CUP 2017

20. září 2017

Svoboda & Williams exkluzivně nabízí byty v rezidenci Krkonošská 14

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena pronájmem jednotek v rezidenci Krkonošská 14. Secesní budovu, jež se nachází v atraktivní části Vinohrad, tvoří celkem 9 luxusních bytů a 2 obchodní prostory.

Rezidence Krkonošská 14 vznikla kompletní rekonstrukcí secesního domu, realizovanou podle návrhu renomovaného architektonického studia. Stojí v klidné, stromy lemované ulici na Královských Vinohradech, jen pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad. Projekt přináší na trh novou definici luxusního nájemního bydlení v podobě 9 prémiových bytů s komfortními dispozicemi a balkony orientovanými do tiché, upravené zahrady. To vše v domě s původní, pečlivě zrestaurovanou fasádou, výtahem i atraktivními společnými prostory, které se vyznačují – stejně tak jako interiéry většiny bytů – rafinovanou souhrou secesních dekorací a prvků současného designu.

Budoucí rezidenti se mohou těšit na luxusně provedené byty s výhledy do zeleného dvora, klimatizací, podlahovým vytápěním a zařizovacími předměty nejvyšší kvality. K projektu patří i dva přízemní obchodní prostory s přímým přístupem z ulice. Rezidence je situována jen pár kroků od oblíbených Riegrových sadů a náměstí Jiřího z Poděbrad, tedy v lokalitě s živým kulturním i kulinářským děním a snadnou dostupností centra města.

Oficiální webové stránky projektu Krkonošská 14.

Krkonošská 14 | Svoboda & Williams | interiér

15. září 2017

Cyril Dejanovski na konferenci CEDEM 2017: firmy žádají flexibilní kanceláře

Cyril Dejanovski, obchodní ředitel realitní kanceláře Svoboda & Williams, se zúčastnil panelové diskuse na mezinárodní realitní konferenci CEDEM 2017. Ve svém vystoupení zmínil některé významné trendy v segmentu kancelářského pronájmu. Vyzdvihl především rostoucí poptávku po kancelářích s flexibilními podmínkami nájmu a coworkingových centrech.

Poptávka po tomto typu prostor přichází podle Cyrila Dejanovského mimo jiné ze strany startupů a menších firem plánujících expanzi, které se chtějí vyhnout dlouhodobým závazkům spojeným s pronájmem běžných kanceláří. Svoboda & Williams vychází tomuto typu poptávky vstříc svou nabídkou vybavených kanceláří s flexibilní dobou nájmu, situovaných v lukrativních lokalitách Prahy a Brna.

Jako další významný trend Dejanovski zmínil snahu mnoha firem – především z oblasti IT – nabídnout svým zaměstnancům prostory, které jsou více než pouhým pracovištěm. V takových kancelářích na zaměstnance vedle práce často čeká i zábava (např. biliard, stolní tenis), fitness centrum, chytré technologie, bistro či firemní mateřská školka. V době rekordně nízké nezaměstnanosti se některé firmy tímto způsobem snaží udržet si stávající zaměstnance a zároveň přilákat nové.

Letošní konference CEDEM proběhla 14. září 2017 v pražském hotelu Marriott a nabídla celkem šest panelových diskuzí na aktuální realitní témata. 

Cyril Dejanovski | Svoboda & Williams

13. září 2017

Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 1 300 m2 komerčních prostor v budově Butterfly

Realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 1 300 m2 komerčních prostor v nové administrativní budově Butterfly v pražském Karlíně. Nájemcem prostor bude společnost Kulina s.r.o., která provozuje internetový obchod se značkovým vybavením do kuchyně a pro stolování.

Kulina si v aktuálně dokončované budově Butterfly pronajme 1 062 m2 kanceláří a showroom o ploše 219 m2. Právě možnost provozování showroomu patřila ke kritériím, na jejichž základě se společnost pro budovu Butterfly rozhodla. „Ve hře původně byla celá řada administrativních budov, přičemž společnost Kulina zpočátku preferovala lokalitu Prahy 1. Na základě podrobné analýzy potřeb společnosti jsme jí ve finále jako optimální doporučili prostory v budově Butterfly. Jsme rádi, že se společnost k námi navrhovanému řešení nakonec přiklonila. Hlavním rozhodovacím kritériem pro ni byl fakt, že jde o novostavbu s prostorem pro showroom, budova navíc vyhovovala jejím požadavkům ohledně možností expanze, parkování, kvality zázemí a dopravní dostupnosti,“ uvedl k transakci Jiří Čadek ze Svoboda & Williams.

Nová kancelářská budova Butterfly, kterou realizuje developerská společnost AFI Europe, nabízí 22 990 m2 prvotřídních administrativních ploch v atraktivní části Karlína, jen pár kroků od metra a tramvajových linek. Autorem jedinečné architektonické tváře komplexu je architekt David Chisholm z ateliéru CMC Architects. Budova vychází z konceptu udržitelných kanceláří a usiluje o získání certifikace BREEAM Excellent.

Další informace o budově Butterfly 

Butterfly | Karlín | Svoboda & Williams

13. září 2017

Stavba rezidenčního projektu Truhlárna úspěšně pokračuje

Stavební práce na projektu Truhlárna, situovaném v půvabné lokalitě bývalé osady Tejnka, v historické zástavbě Břevnova (Praha 6), úspěšně pokračují. Unikátní rezidenční komplex, realizovaný společností T.E Development Group, bude tvořen čtyřmi prémiovými rodinnými domy. Exkluzivním prodejcem jednotek v projektu je realitní kancelář Svoboda & Williams.

V dnešních dnech probíhají stavební práce na skeletu komplexu, konkrétně na druhém z jeho celkem čtyř podlaží. Hrubá stavba projektu bude dokončena během několika týdnů. Komplex vzniká podle návrhu studia under-construction architects, který sofistikovaným způsobem propojuje historizující uliční fasádu s moderním pojetím jižní strany. Projekt nabídne čtyři luxusně realizované rodinné domy se střešními terasami a podzemním parkováním. Součástí každého domu bude i individuální výtah a privátní zahrada, jejíž úprava vychází z konceptu renomovaného Atelieru Flera. Domy jsou k prodeji ve stavu „white walls“, přičemž jejich cena zahrnuje kompletní návrh interiérového designu od londýnského ateliéru Jestico + Whiles. Výjimku představuje jeden z domů, který je nabízen kompletně dokončený podle návrhu tohoto ateliéru.

Projekt Truhlárna nabízí zcela současný komfort luxusního bydlení v historickém centru starého Břevnova, ve snadném pěším dosahu Hradčan a Pražského hradu. Je citlivě zasazen do městské památkové zóny Tejnka, která se vyznačuje romantickou atmosférou a množstvím zelených zákoutí. Rezidenti budou moci těžit ze širokého výběru služeb, bohatých možností relaxace i aktivního odpočinku (např. v blízkém parku Ladronka) a výborné dostupnosti centra města i letiště.

Plánované dokončení projektu: Q4 2017.

Oficiální webové stránky projektu Truhlárna
 

Truhlárna | rodinné domy, Praha 6 | Svoboda & Williams

07. září 2017

Svoboda & Williams se stala exkluzivním partnerem Christie’s International Real Estate pro Českou republiku a Slovensko

Globální realitní síť Christie’s International Real Estate si za svého exkluzivního partnera pro Českou republiku a Slovensko zvolila realitní kancelář Svoboda & Williams. Síť sdružuje realitní kanceláře, které se zaměřují na luxusní segment, a v současnosti je aktivní ve 46 zemích po celém světě. Christie’s International Real Estate se těší podpoře proslulé londýnské aukční síně, jež nedávno oslavila 250 let od svého vzniku.

Partnerství s realitní sítí Christie’s International Real Estate umožní Svoboda & Williams prezentovat vybrané nemovitosti ze svého portfolia v globálním měřítku, a to v kontextu celosvětově známé prestižní značky. Svoboda & Williams tím vychází vstříc rostoucí poptávce ze strany zahraničních kupujících po prémiových nemovitostech v České republice a na Slovensku. Spolupráce s Christie’s International Real Estate je navíc zajímavá i z hlediska Čechů a Slováků, kteří zvažují koupi atraktivní nemovitosti v zahraničí. „Registrujeme zájem lokálních investorů o zahraniční nemovitosti a díky partnerství s Christie’s International Real Estate jim budeme schopni nabídnout prémiové nemovitosti z celého světa společně se špičkovou kvalitou služeb,“ uvedl Cyril Dejanovski, obchodní ředitel Svoboda & Williams.

„Svoboda & Williams je vítaným přírůstkem do naší partnerské sítě,“ okomentoval spolupráci Dan Conn, CEO společnosti Christie's International Real Estate. „Těší nás, že můžeme expandovat do takto významného centra evropské kultury a ceníme si příležitosti podpořit místní investory, kteří by své realitní portfolio rádi rozšířili o nemovitost v zahraničí.“

Christie’s International Real Estate je vlastnicky propojena se společností Christie's, která je předním světovým obchodníkem s uměním. Značka Christie's je synonymem pro výjimečná umělecká díla, kvalitní služby a rozsáhlé know-how. V první polovině roku 2017 firma zprostředkovala prodejní transakce o objemu 2,35 mld. liber / 3 mld. amerických dolarů. Christie's ročně pořádá přibližně 350 aukcí ve více než 80 kategoriích. Ty pokrývají všechny oblasti výtvarného a užitého umění, dále šperky, fotografie, sběratelské artikly, vína a další komodity. Christie's má pobočky ve 46 zemích po celém světě a provozuje 10 aukčních síní, v Londýně, New Yorku, Paříži, Ženevě, Miláně, Amsterdamu, Dubaji, Curychu, Hong Kongu a Šanghaji.

Realitní síť Christie’s International Real Estate, jež se těší podpoře tohoto celosvětově významného obchodníka s uměním, má kanceláře v Londýně, New Yorku, Hong Kongu, Moskvě, Los Angeles i Palm Beach a sdružuje přibližně 135 partnerských společností ze 46 zemí. Jen za rok 2016 tyto realitní kanceláře zprostředkovaly prodej nemovitostí v hodnotě více než 115 mld. amerických dolarů.

Christie's International Real Estate | Svoboda & Williams

Nově zařazené nemovitosti e-mailem Pravidelně každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu jsme Vám právě odeslali potvrzovací zprávu. Pro dokončení registrace prosím klikněte na odkaz v ní.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.