Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

14. červenec 2022

V nově vznikající čtvrti Na Pramenech je na prodej také objekt školky

Rezidenční projekt Na Pramenech po svém dokončení vytvoří na Praze 9 novou rezidenční čtvrť se sedmdesáti sedmi rodinnými domy a dvojdomy, zelení s parkovou úpravou a také školkou. Ta nyní přibývá do prodejní nabídky realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Projekt Na Pramenech od počátku vzniká s cílem vytvořit unikátní koncept uzavřeného komplexu s duchem příjemného rodinného bydlení, jehož součástí bude také mateřská školka s dětským hřištěm. Dvoupodlažní objekt o celkové užitné ploše 416 m2 je situován na začátku areálu. Stojí na pozemku o velikosti 559 m2, na který navazuje další pozemek o rozloze 771 m2 využitelný jako zahrada. Školka se prodává ve stavu shell and core, tedy bez vnitřních příček a finálních úprav interiéru, ale developer nabízí také variantu kompletního dokončení.

„Vzhledem k pojetí celého projektu objekt představuje skvělou investiční příležitost. Noví majitelé domů Na Pramenech jsou totiž podle očekávání převážně mladé rodiny, po zahájení provozu školky bude tak jen otázkou pár měsíců, než se zcela zaplní její kapacita,“ říká Vanda Böhmová, realitní makléřka Svoboda & Williams.

Více informací o objektu školky na prodej. 

V nově vznikající čtvrti Na Pramenech je na prodej také objekt školky

14. červenec 2022

Market Report H1 2022: pražský rezidenční trh zpomaluje a nabízí řadu příležitostí

První polovina roku 2022 se dle analýzy Svoboda & Williams nesla ve znamení dvou klíčových trendů: zatímco poptávka po koupi nemovitostí poklesla, ceny realit v segmentu, který realitní kancelář Svoboda & Williams dlouhodobě sleduje, dále rostou. Dění v prvním letošním pololetí shrnuje v devátém vydání Market Report.

Ceny sledovaných prémiových nemovitostí na pražském rezidenčním trhu dále stoupají. Zatímco u novostaveb se růst drží těsně pod dvojcifernou hranicí (+ 9,8 procenta), u přeprodejů je meziroční cenový nárůst střídmější (+ 6,6 procenta). V sledovaném období tak klienti Svoboda & Williams za metr čtvereční novostavby v průměru zaplatili 155 014 Kč a za metr čtvereční přeprodeje 141 970 Kč. Zatímco na Praze 1 průměrná cena za metr čtvereční dosahovala až 193 550 Kč, na Praze 10 lze pořídit prémiovou nemovitost v průměru za 127 851 Kč za metr čtvereční.

Výrazný cenový nárůst si za první pololetí připsalo nájemní bydlení. Výše nájmů ve sledovaném segmentu v průměru vzrostla o 14 procent na 34 450 Kč za měsíc, čím nejenže vyrovnala pandemický propad, ale o 5,2 procenta překonala průměrné ceny před pandemií. Většinu nemovitostí si pronajímali cizinci, kteří v nejvyšším segmentu nad 55 tisíc korun / měsíc tvořili až 69 procent nájemníků.

Nervozita, panující na globálních trzích v důsledku války na Ukrajině i rostoucí inflace se promítá i na pražský rezidenční trh prémiových nemovitostí. „Přestože objem transakcí, které jsme v prvním pololetí realizovali, zatím zůstává více méně stabilní, aktuální pokles poptávek indikuje zpomalení trhu,“ konstatuje Prokop Svoboda, managing partner realitní kanceláře Svoboda & Williams.

V druhém pololetí podle něj čeká pražský rezidenční trh stagnace nebo dokonce drobná korekce - což investorům nabízí řadu příležitostí. „Dočasné zpomalení vždy vylepšuje nabídku, takže i my v posledních měsících sledujeme, že na trh se v této fázi začínají dostávat zajímavější nemovitosti,“ říká Svoboda.

Očekává, že aktuální vývoj také urychlí přechod české ekonomiky na euro. „Firmy hledají financování v eurech už teď a nedivil bych se, kdyby rezidenční developeři příští rok začali publikovat v jednotné evropské měně své ceníky a přepočítávat je na koruny podle aktuálního kurzu,“ konstatuje Svoboda s tím, že na kancelářském trhu jsou nájemní smlouvy v eurech už dlouho standardem.

„Věřím, že současná situace rovněž může iniciovat vyšší poptávku po energeticky úspornějších, ekologicky šetrnějších a obecně kvalitnějších projektech, které v devalvačním inflačním prostředí garantují trvalé hodnoty. A ty dnes hledáme nejen na realitním trhu, ale i jako společnost,“ uzavírá aktuální analýzu Prokop Svoboda.

Jak vzniká Market Report Svoboda & Williams

Analýzy v rámci Market Reportu vycházejí z dat o prodejních a nájemních transakcích, generovaných aktivitami kanceláře Svoboda & Williams. Ta jsou doplněna o údaje o prodeji nemovitostí získané z katastru nemovitostí, které svými parametry odpovídají sledovanému vzorku. Market Report pracuje výhradně s daty, která vycházejí z realizovaných cen, při jejichž výpočtu je navíc zohledněna cena za parkování a poměrná část exteriéru. Tato metodika využívá pro přepočet plochy exteriéru speciálně vyvinutý algoritmus, který progresivně krátí plochu exteriéru a zároveň bere v úvahu její poměr vůči ploše interiéru.

Dalším užitečným nástrojem pro přesnější interpretaci vývoje nájemního trhu je analytický nástroj Index cen nájmů S&W + VŠE, který Svoboda & Williams vyvinula ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Zdrojem dat tohoto indexu jsou skutečně dosažené ceny nájemného u bytů, které měla Svoboda & Williams ve své nabídce – dobře tak ilustruje, jaký vliv mělo zastavení turistického ruchu na ceny nájemného v Praze.

Svoboda & Williams Market Report | H1 2022 ke stažení (pdf) 

Přehled všech dosud vydaných Market Reportů.

Market Report H1 2022: pražský rezidenční trh zpomaluje a nabízí řadu příležitostí

01. červenec 2022

Svoboda & Williams získala prestižní ocenění CEEQA Awards 2022. Stává se Local Real Estate Agency of the Year

Na konci června se ve Varšavě uskutečnilo každoroční setkání leadrů z oblasti realitního sektoru. Tradiční galavečer vyvrcholil vyhlášením vítězů letošního kola soutěže CEEQA Awards. Realitní kancelář Svoboda & Williams získala 1. místo v kategorii Agent of the Year – Local Agency.

Ceny CEEQA (Central & Eastern European Real Estate Quality Awards) jsou prestižním a mezinárodně uznávaným oceněním. Touto cenou jsou každoročně odměňovány významné budovy, společnosti a profesionálové napříč 18 zeměmi ze střední a východní Evropy, které vynikly svými úspěchy v oblasti komerčních nemovitostí, investic a rozvoje na evropských trzích. Vítěze cen vybírá porota, jejímiž členy jsou nejvýše postavení odborníci z oblasti Real Estate, bankéři, investoři, konzultanti. Na průběh hlasování dohlíží mezinárodní konzultantská společnost Deloitte.
 

Svoboda & Williams získala prestižní ocenění CEEQA Awards 2022. Stává se Local Real Estate Agency of the Year

21. červen 2022

Zahrady v oblacích uprostřed Ostravy. Nabídku rezidenčního projektu Nové Lauby rozšiřují čtyři penthousy

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahájila čtvrtou prodejní etapu bytového projektu Nové Lauby. Crème de la crème unikátního bydlení tvoří penthousy s dispozičním řešením 2 + kk až 4 + kk o ploše 74 až 150 metrů čtverečních.

Naprosto jedinečným bonusem bydlení v centru Ostravy jsou privátní střešní zahrady, které náleží ke každému z bytů. Díky velkorysé výměře přesahující u každého z bytů až 100 metrů čtverečních budou mít majitelé možnost užívat si panoramatických výhledů i open air prostoru.

Projekt navrhl renomovaný architektonický ateliér Znamení čtyř - architekti. Rezidenční komplex tvoří pětice propojených domů ve formě tradičního městského bloku, který přirozeně splyne s okolní zástavbou a nabídne nadčasové bydlení v srdci moravskoslezské metropole.

Zahrady v oblacích uprostřed Ostravy. Nabídku rezidenčního projektu Nové Lauby rozšiřují čtyři penthousy

16. červen 2022

Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem bytových jednotek ve funkcionalistickém paláci Londýnská 54 a 56

Na základě exkluzivního pověření zahájila realitní kancelář Svoboda & Williams prodej bytů v budově na rohu ulic Londýnská a Jugoslávská na rozhraní pražského Nového Města a Vinohrad, který po dokončení velkorysé revitalizace nabídne 31 reprezentativních bytů ve vysokém standartu.

Část šestipatrového funkcionalistického paláce bývalé Vinohradské záložny už prošla nákladnou rekonstrukcí společných prostor i interiérů podle návrhu architektonického ateliéru QUADRATA, revitalizace usilující o zachování původního konceptu domu nicméně dál pokračuje. Hotový projekt okouzlí vyváženým spojením funkcionalistické architektury s novodobými prvky, které odpovídá současným požadavkům na moderní bydlení. Patří k nim prosklený výtah či bezpečnostní vstupní dveře, v domě taky vzniká nová kotelna pro centrální vytápění.

Interiéry bytů nabídnou vysoký standard s masivními dřevěnými dvouvrstvými podlahami, sanitárním vybavením Hansgrohe, koupelnovou keramikou Vitra, velkoformátovými obklady v dekoru přírodního kamene, bezfalcovými interiérovými dveřmi a bezpečnostními vstupními dveřmi. Bytové jednotky jsou orientovány jak do ulice, tak do klidného vnitrobloku. Většina bytů disponuje balkonem či terasou, budoucí majitelé mají také možnost dokoupit si k bytu sklepní kóje v domě.

Projekt Londýnská 54 a 56 stojí na jedné z hlavních vinohradských tepen, v oblíbeném v místě setkávání, kde se protínají místní komunikační uzly. Noblesní městská čtvrť s řadou původních činžovních domů od známých architektů láká širokými ulicemi stíněnými stromy, upravenými parky, kvalitní restaurační a kavárenskou scénou, či množstvím škol i další občanské vybavenosti.

Více o projektu Londýnská 54 a 56.

Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem bytových jednotek ve funkcionalistickém paláci Londýnská 54 a 56

16. červen 2022

Nekonečné prázdniny u lesa? Poslední volné byty v Rezidenci U Hvězdy slibují mnohem víc

Únik z městského ruchu do zelené oázy, současně však rychlý dosah centra či letiště a bohatá místní infrastruktura. To jsou hlavní benefity nedávno dokončené Rezidence U Hvězdy, kde realitní kancelář Svoboda & Williams nabízí k prodeji poslední volné byty.

K dispozici je pět nadstandardně vybavených bytových jednotek s dispozicemi 3+kk a 4+kk. Všechny jsou navrženy tak, aby příroda takřka vstupovala do interiéru. Francouzská okna jej zaplavují světlem, ostatně alespoň jedna místnost v každém z bytů má ideální jižní orientaci. U každého najdete taky terasu orientovanou do blízké Obory Hvězda, nejrozsáhlejšího lesoparku v Praze. Bezprostředně se ho dotýká i upravená soukromá zahrada s velkorysou výměrou přes 1.300 metrů čtverečních.

Dům otevřete pohodlně bezkontaktním klíčem, o bezpečí vás, vašich dětí i majetku se postará kamerový systém, bezpečnostní vstupní dveře nebo domovní videotelefon s barevnou obrazovkou. V suterénu je k dispozici dostatek parkovacích stání s možností dobíjení elektromobilů.

Více o Rezidenci U Hvězdy zde.

Nekonečné prázdniny u lesa? Poslední volné byty v Rezidenci U Hvězdy slibují mnohem víc

14. červen 2022

Početný tým Svoboda & Williams tužil vztahy ve Slavonicích

Slavonice se o druhém červnovém víkendu staly dějištěm velkého realitního mejdanu. Do malebného města proslulého svéráznou atmosférou i bohatou historií se sjel kompletní tým realitní kanceláře Svoboda & Williams na teambuilding.

Klíčovým tématem setkání bylo představení nové IT struktury, která výrazně vylepší interní firemní procesy a do budoucna i funkcionalitu IT nástrojů Svoboda & Williams pro externí uživatele. Do několika chladných dnů se i přes nepřízeň počasí vešly taky vyjížďky na kolech, keramický kurz, výlet do unikátního biotopu blízkých mokřadů, které opečovává enviromentální pozemková společnost Refugium, nebo do barvité slavonické historie. Minulými příběhy i slavonickými zákoutími realitní tým provedl místní rodák a jeden z členů divadla Sklep Zdeněk Žampa, kterému nikdo neřekne jinak než Žampič. Vedle průzkumu zdejšího genia loci samozřejmě došlo i na analýzy a prognózy vývoje realitního trhu, byznysové strategie a neformální setkání a seznamování – tým Svoboda & Williams se za šestnáct let na trhu totiž rozrostl na 130 členů.

Početný tým Svoboda & Williams tužil vztahy ve Slavonicích

03. červen 2022

Nové posily ve Svoboda & Williams

I v letošním roce pokračuje rozšiřování týmu Svoboda & Williams. Novou kolegyni přivítali v marketingu, stejně tak se rozrostly i týmy rezidenčního prodeje i pronájmu a tým správy nemovitostí.

Na pozici Marketing Manager nastoupila Daria Anikina, která na FF UK absolvovala magisterský obor sociologie se zaměřením na veřejné mínění, sociologický a marketingový výzkum. Daria působila tři roky v marketingovém týmu společnosti CTP, kde měla na starosti marketing a komunikaci pro Českou republiku, země střední, východní a západní Evropy. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky, rusky, na komunikační úrovni také francouzsky, španělsky a čínsky.

Rozrostly se také dva týmy rezidenčního prodeje – novými Sales Representative jsou Lucie Staňková a Simona Martykánová. Lucie absolvovala bakalářský obor Business Management with Marketing na Westminsterské univerzitě v Londýně. Své pracovní zkušenosti sbírala mimo jiné jako marketingová manažerka ve společnosti Avion, poté nastoupila do týmu rezidenčního pronájmu ve Svoboda & Williams a nyní se vrátila po rodičovské dovolené. Kromě angličtiny se domluví také řecky, jelikož dva roky žila a pracovala v Athénách. Simona se po studiích začala rovnou pohybovat v oblasti realit se zaměřením na prémiový segment. Ve Svoboda & Williams bude mít na starosti především reality v Moravskoslezském kraji. Hovoří plynně anglicky a také rusky.

Tým rezidenčního pronájmu je také o jednu členku větší – na pozici Letting Representative nastoupila Julia Zhuravska, absolventka oboru Bachelor of Arts in International Management na univerzitě Webster Vienna. V roce 2021 dokončila rekvalifikační kurz v realitním oboru a jako certifikovaná makléřka začala pracovat ve společnosti Sotheby's International Realty. Kromě češtiny se domluví plynně rusky, ukrajinsky a anglicky.

Na pozici Senior Property Manager do týmu správy nemovitostí se po rodičovské dovolené vrátila Leona Štefková. Před svým působením ve Svoboda & Williams vedla oddělení správy rezidenčních nemovitostí ve společnostech Impact-Corti a CBRE. Leona získala inženýrský titul v oboru podnikání a právo na VŠE a magisterský titul v oboru management tělesné výchovy a sportu na FTSV UK. Domluví se plynně anglicky.

Nové kolegyně Valerie Duchanová, Katarína Brányiková posílily taky tým na recepci. 

Nové posily ve Svoboda & Williams

01. červen 2022

West Flexi Offices rozšiřují svoji nabídku sdílených kanceláří v žádané pražské lokalitě

Operátor sdílených kanceláří Offices Unlimited rozšiřuje své kancelářské prostory West Flexi Offices přímo na stanici metra B Stodůlky. Nabídka stávajících 21 kanceláří, které společnost uvedla do provozu loni v listopadu v administrativní budově Patria West Offices (Budova City West B1) se v průběhu letošního léta navýší o dalších 18. Celkově tak West Flexi Offices klientům nabídnou 1534 m2 plochy.

Pod architektonickým řešením je opět podepsán Atelier SAD. Zájemci si mohou vybírat ze soukromé či denní kanceláře variabilních rozměrů od 9 do 96 m2, případně najít pracovní místo v coworkingu. Součástí prostor jsou také plně vybavené zasedací místnosti či focus rooms – kompaktnější uzavřené místnosti určené pro rychlá pracovní setkání nebo nerušené telefonáty.

 „Uplynulé měsíce potvrdily, že sdílené kanceláře jsou stále žádanější i mezi konzervativnějšími firmami. West Flexi Offices se na trhu rychle etablovaly, po půlročním provozu máme většinu stávající kapacity obsazenou, a registrujeme i značný zájem o nové prostory,“ hodnotí dosavadní provoz Kateřina Burešová, Flexible Workspace Consultant ve Svoboda & Williams. „Pomohlo nám, že v dané lokalitě jsme koncept v podobném standardu nabídli jako první,“ dodává s tím, že klienti vedle personalizovaného servisu oceňují i reprezentativní interiéry plné umění či designových solitérů. 
 
Díky umístění přímo na stanici metra Stodůlky nabízejí kanceláře skvělé spojení s centrem města, jakož i praktické napojení na Pražský okruh. „Momentálně je ovšem vhodné zvážit, zda vaše cestovní trasy nekřižují Barrandovský most, který se nedávno začal rekonstruovat. Práce potrvají až do roku 2025, což může výrazně ovlivnit čas potřebný na dojíždění. Tento aspekt s každým zájemcem aktuálně zohledňujeme a při výběru kanceláře zvažujeme také další lokality našich dalších projektů na Praze 1, Praze 4 a v pražském Karlíně,” upozorňuje Marie Kantorová, Office Manager v Offices Unlimited. 
 
Aktuálně Offices Unlimited na čtyřech pražských lokalitách spravují přes 4000 m2 sdílených kanceláři. Do konce roku by pak portfolio měly rozšířit další projekt. Komplexní poradenství související s nastavením parametrů produktu, managementem a marketingem zajišťuje realitní společnost Svoboda & Williams. 

West Flexi Offices rozšiřují svoji nabídku sdílených kanceláří v žádané pražské lokalitě

31. květen 2022

Prodej bytů v projektu Orelská 13 úspěšně dokončen.

Realitní kancelář Svoboda & Williams úspěšně ukončila prodej bytů v projektu Orelská 13. Bydlení s osobitou atmosférou v pulzující čtvrti pražských Vršovic oslovilo klienty svým investičním potenciálem i chytrými dispozicemi bytů.

Rezidenční projekt Orelská 13 nabídl 19 bytových jednotek – 15 bytů o dispozici 2+kk, dvě přízemní jednotky s vlastními zahrádkami. Jako zlatý hřeb šly nakonec do prodeje dva nově vestavěné podkrovní byty s terasami, kompletně dokončené v prémiovém standardu podle návrhu renomovaného architektonického studia Rangherka 5. „Významnou roli v rozhodování kupujících hrála žádaná lokalita i zdařilá rekonstrukce secesního domu, která obnovila maximum z jeho půvabu. Zejména menší byty prodané ve stavu white walls poskytly klientům ideální příležitost pro vytvoření osobitého domova i skvělou investiční příležitost,“ komentuje úspěšný prodej Peter Drahokoupil, senior property consultant projektu. 

Prodej bytů v projektu Orelská 13 úspěšně dokončen.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.