Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

15. září 2021

Svoboda & Williams nabídne jedinečnou příležitost ke koupi nemovitosti v srdci proměňující se Ostravy

V centru Ostravy právě vyrůstá jeden z významných rezidenčních projektů, bytový komplex Nové Lauby. Jeho cílem je pokračování rozvoje nájemního bydlení a oživení historického jádra Ostravy. Unikátní projekt je výsledkem spolupráce města s investorem Sdružení BBB Nové Lauby – po dokončení nabídne jednotky jak určené k pronájmu, tak na prodej. Právě byty, které zůstávají ve vlastnictví investora, exkluzivně nabídne realitní kancelář Svoboda & Williams.

Město zahájilo přípravu projektu Nové Lauby v roce 2016, v březnu letošního roku skončil archeologický výzkum na místě výstavby a zastupitelstvo města uzavřelo smlouvu s investorem Sdružení BBB Nové Lauby, jehož členy jsou Bystroň Group, BBP Stavby a stavební společnost BAK. „Projekt Nové Lauby nám dává skvělou příležitost pokračovat v kultivaci a rozvoji historického jádra města. Na základě dosavadních zkušeností si navíc dobře uvědomujeme, že poptávka po kvalitních nemovitostech v Ostravě rychle roste. Vnímáme tak velký potenciál, který zdejší výstavba nabízí,” říká za Sdružení BBB Nové Lauby Michal Bystroň. „Ostrava se v posledních letech vydala na cestu velkých proměn, na jejímž konci bude moderní metropole plná architektonicky unikátních projektů. I to je jeden z důvodů, proč věříme, že byty v projektu Nové Lauby nabízejí vzácnou, dosud ještě neobjevenou investiční příležitost,” dodává Eva Prašivková, senior makléřka Svoboda & Williams.

Za návrhem rezidenčního objektu stojí renomovaná architektonická kancelář znamení čtyř - architekti. Výsledná rezidence bude mít formu tradičního městského bloku ve tvaru nepravidelného lichoběžníku, v jehož středu vznikne prostor pro ozeleněnou dvoranu. Blok bude tvořen pěticí městských domů s různou typologií fasád, které na pěti nadzemních podlažích nabídnou 85 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk, podzemní parkování se 173 místy a obchodní prostory v úrovni ulice. Město odkoupí od investora 31 bytů, které budou využity výhradně pro nájemní bydlení, 54 bytů pak bude určených k prodeji – právě ty již brzy rozšíří nabídku Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams nabídne jedinečnou příležitost ke koupi nemovitosti v srdci proměňující se Ostravy

15. září 2021

Všechny byty v berounském residenčním projektu BERLITA vyprodány

Prodej jednotek v rámci úspěšného residenčního projektu BERLITA je u konce. Všech 61 bytů našlo své majitele pouhých deset měsíců po zahájení prodeje.

Bytový dům BERLITA měl od počátku velký potenciál, zejména vzhledem k vhodně zvoleným dispozicím jednotlivých bytů, kvalitnímu standardu a také díky umístění v příjemné lokalitě centra Berouna. Těší nás, že naši klienti dokázali tyto aspekty ocenit a s koupí jednotek v rámci projektu příliš neváhali,” komentuje úspěšný prodej Jan Mráz, senior makléř Svoboda & Williams.

Stavební práce na bytovém domě BERLITA pokračují svižným tempem – v současné době probíhá realizace vnitřních omítek v sekci A, postupná montáž oken v sekci A a B a izolace střech. Zároveň jsou instalovány rozvody TZB v domě.

Více informací o projektu BERLITA.

Bytový dům BERLITA, Beroun

13. září 2021

Svoboda & Williams zve na prohlídku vzorového bytu ve Viladomu Máj

V již zkolaudovaném Viladomu Máj, který nabízí komorní bydlení v tiché lokalitě u parku Košíře-Motol, zbývají v současné době k prodeji tři bytové jednotky. Jedna z nich byla interiérovou designérkou vybavena jako vzorový byt, díky čemuž si případní zájemci mohou lépe představit, jak lze vzdušný prostor zařídit a které prvky vytvoří příjemnou atmosféru.

Viladům Máj nabízí díky svému umístění v klidné rezidenční zástavbě přímo u přírodního parku Košíře-Motol jak tolik žádaný klid, tak rychlé spojení s centrem města. Rezidenci tvoří čtyři dvoupatrové zahradní byty 4+kk s charakterem rodinného domu a dva velkoryse pojaté klimatizované penthousy 4+kk, každý se dvěma privátními terasami. Právě v jednom z penthousů vznikl vzorový byt, který kromě vkusně zařízeného interiéru prosvětleného velkoformátovými okny zaujme také výhledem do zeleně okolních stromů.

Pro termín prohlídky vzorového bytů prosím kontaktujte naši realitní kancelář.

Více informací o Viladomu Máj.

 

Viladům Máj | Svoboda & Williams

07. září 2021

Pálavská brána hlásí vyprodáno

Prodej rezidenčního projektu Pálavská brána je u konce. Všech patnáct domů našlo v průběhu desíti měsíců od zahájení prodeje své majitele, kteří si budou moci začít užívat bydlení či rekreaci v malebné jihomoravské krajině již koncem letošního roku.

V případě prodeje domů v projektu Pálavská brána hrála největší roli lokalita, která nabízí vyžití v průběhu celého roku. Klienti tak vnímali dobrou investiční příležitost, kterou rychle rostoucí poptávka po nemovitostech v rekreačních lokalitách ještě znásobuje,“ říká k prodeji Lenka Kjučukovová, Property Consultant v brněnské pobočce Svoboda & Williams.

V současné době se výstavba Pálavské brány blíží k cílové rovince. V interiérech se dokončuje osazování dveří a lišty na podlahách, kolem domů probíhají zahradní úpravy, po nichž bude následovat poslední část realizace – oplocení. Poté budou domy připraveny na kolaudaci a předání majitelům.

Více o projektu Pálavská brána.

 

Pálavská brána | Domy na prodej jižní Morava

24. srpen 2021

Servisované kanceláře myhive Flexi Offices 100% obsazeny

Poptávka po flexibilních kancelářích se po útlumu způsobeném pandemií opět rychle rozeběhla. Rostoucí zájem se projevil i na kancelářích myhive Flexi Offices, managovaných společností Svoboda & Williams, které jsou nyní zcela obsazeny.

Zájem byl v uplynulých měsících opravdu enormní. Evidujeme rostoucí poptávku ze strany nových klientů, ale také ze strany těch stávajících. Někteří nájemci, kteří si původně pronajímali jednu kancelář na zkoušku, mají nyní kanceláří hned několik. Vyhovuje jim totiž reprezentativní prostředí a pohodlí, které nabízí jak samotné zázemí kanceláří, tak celá budova. Nemají tedy důvod hledat nové prostory a raději rostou v rámci myhive Flexi Offices,“ komentuje Marie Kantorová, Office Manager společnosti Offices Unlimited, a dodává, že vzhledem k flexibilnímu nájmu kanceláří se situace velmi rychle mění, a v následujících dnech se tak mohou některé prostory v nabídce myhive Flexi Offices opět uvolnit.

Vzestup poptávky v segmentu flexibilních kancelářích potvrzuje i nejnovější analýza společnosti CBRE, podle které má právě tento koncept silný potenciál. Trh s flexibilními kancelářemi zaznamenal 3–4 roky před pandemií významný růst, a i když rok 2020 způsobil útlum, nyní se zdá, že se situace opět vrací k původnímu vzorci.

Kompletní nabídka flexibilních kanceláří v portfoliu Offices Unlimited.

Servisované kanceláře myhive Flexi Offices

18. srpen 2021

Nový Market Report se ohlíží za rekordní první polovinou roku 2021

Realitní kancelář Svoboda & Williams vydala sedmou publikaci průzkumu Market Report, ve které shrnuje dění první poloviny roku na pražském trhu prémiových nemovitostí.

První pololetí roku 2021 se ve Svoboda & Williams neslo ve znamení rekordní poptávky a rychlosti realitních transakcí. Zásadním akcelerátorem byla zejména dostupnost hypoték, jejichž celkový objem v červnu dosáhl 224 miliard korun, ale také očekávání dalšího růstu cen nemovitostí a potřeba zajištění finančních prostředků. Celkový počet poptávek po nemovitostech z portfolia Svoboda & Williams ve sledovaném období tak meziročně vzrostl o 27 %. Velký vliv mělo enormně silné první čtvrtletí tohoto roku, které bylo v rámci poptávky nejsilnější za posledních pět let.

Společně s rostoucí poptávkou rostla i průměrná dosažená cena prémiových nemovitostí: za metr čtvereční novostavby klienti Svoboda & Williams v průměru zaplatili 134 200 Kč, za metr čtvereční přeprodeje 128 800 Kč. K mírnému obratu došlo i v segmentu prémiového nájemního bydlení v Praze. Podle Indexu cen nájmů S&W + VŠE stouplo o 0,3 % na průměrných 32 600 Kč za měsíc.

Market Report H1 2021 se mimo jiné věnuje:
- vývoji cen prémiových rezidenčních nemovitostí v Praze;
- nebývalému zájmu o hypoteční úvěry a jeho možným dopadům;
- dění na pražském trhu rezidenčního pronájmu;
- situaci na pražském kancelářském trhu;
- rekreačním nemovitostem v historii i současnosti.

Analýzy v rámci Market Reportu vycházejí z dat o prodejních a nájemních transakcích, generovaných aktivitami kanceláře Svoboda & Williams. Ta jsou doplněna o údaje o prodeji nemovitostí získané z katastru nemovitostí, které svými parametry odpovídají sledovanému vzorku. Market Report pracuje výhradně s daty, která vycházejí z realizovaných cen, při jejichž výpočtu je navíc zohledněna cena za parkování a poměrná část exteriéru. Tato metodika využívá pro přepočet plochy exteriéru speciálně vyvinutý algoritmus, který progresivně krátí plochu exteriéru a zároveň bere v úvahu její poměr vůči ploše interiéru.

Dalším užitečným nástrojem pro přesnější interpretaci vývoje nájemního trhu je analytický nástroj Index cen nájmů S&W + VŠE, který Svoboda & Williams vyvinula ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Zdrojem dat tohoto indexu jsou skutečně dosažené ceny nájemného u bytů, které měla Svoboda & Williams ve své nabídce – dobře tak ilustruje, jaký vliv mělo zastavení turistického ruchu na ceny nájemného v Praze.

Svoboda & Williams Market Report | H1 2021 ke stažení (pdf)
Přehled všech dosud vydaných Market Reportů.

Print verze pro stažení Market Reportu H1 2021 (pdf)

 

Market Report H1 2021 | Svoboda & Williams

16. srpen 2021

Nové posily ve Svoboda & Williams

Od začátku léta se realitní kancelář Svoboda & Williams rozrostla o spoustu nových tváří. Posily přibyly do týmů rezidenčního pronájmu a prodeje, marketingu i správy nemovitostí.

Tým rezidenčního pronájmu se v červnu rozšířil hned o tři nováčky na pozici Letting Representative. Veronika Tykalová v současné době studuje obor cestovní ruch na VŠO v Praze. Dosavadní pracovní zkušenosti nabyla v oblasti cestovního ruchu ve společnosti Emirates, díky čemuž procestovala svět a žila dva roky v Dubaji. Z cizích jazyků ovládá plynně angličtinu. Adam Bergmann, absolvent magisterského oboru veřejná správa a regionální rozvoj na ČZU, dosud sbíral zkušenosti mimo jiné v IT sektoru jako obchodní zástupce. Hovoří plynně anglicky a má základy ruštiny, ve volném čase se věnuje potápění, florbalu a tanci. Nicole Ebnerová aktuálně studuje obor marketingová komunikace na VŠPP, formou kurzů se také vzdělává v oblasti interiérového designu. Domluví se anglicky, rusky, francouzsky a má základy arabštiny.

V týmech rezidenčního prodeje v červenci přivítali Michaelu Prchalovou a Kryštofa Kovandu, oba na pozici Sales Representative. Michaela, která vystudovala herectví na Pražské konzervatoři, se do Svoboda & Williams vrátila po dvouleté pauze, během níž působila ve stavební společnosti a také v marketingové agentuře jako Account Executive. Hovoří plynně anglicky. Kryštof absolvoval inženýrský obor ekonomika a management na ČVUT a ve své diplomové práci se věnoval analýze vývoje trhu s bydlením v Praze. Pracovní zkušenosti sbíral mimo jiné jako vedoucí obchodního týmu v oblasti energetiky. Domluví se plynně anglicky a má základy němčiny.

Do marketingu v červenci nastoupila na pozici Senior Graphic Designer Zuzana Vemeová. Vystudovala magisterský obor grafický design na Fakultě umění TUKE a v poslední dekádě působila jak v kreativních agenturách jako Art Director, tak jako freelancer. Mimo jiné stojí za současným brandingem architektonického studia Formafatal. Hovoří plynně anglicky, má základy němčiny a díky semestru stráveném v Paříži také francouzštiny.

Tým správy nemovitostí posílila Šárka Burianová, která je novou property manažerkou. V současné době dokončuje magisterské studium se zaměřením na management cestovního ruchu na VŠO Praha, zároveň je držitelkou titulu MBA se specializací na realitní byznys. První pracovní zkušenosti získala ve státní správě, kde se mimo jiné podílela na zavedení eReceptu v České republice. Poté změnila pole působnosti na realitní segment – jako manažerka byla zodpovědná za provoz a správu pražského Aparthotelu a dalších 65 bytů, poslední roky se věnovala správě nemovitostí a realitnímu poradenství pro expaty a studenty. Hovoří plynně anglicky.

Nových posil se v červnu dočkaly i recepce v pobočce Na Perštýně a v kancelářích Offices Unlimited. Elen Grigoryan v září nastoupí na Fakultu mezinárodních vztahů VŠE, kde bude studovat obor manažer obchodu. Dosud působila v oblasti administrativy a kromě češtiny se domluví rusky, anglicky, arménsky a německy. Adéla Drozdová začne v září studovat na Newton University v Praze obor marketing a brand management. Hovoří plynně anglicky a německy. S Adélou Franclovou se potkáváme v kancelářích Na Příkopě 15. Je absolventkou Anglického gymnázia se zaměřením na překladatelství a tlumočnictví a nyní studuje letový provoz na Vysoké škole obchodní. Domluví se anglicky a španělsky.

Nové posily Svoboda & Williams

10. srpen 2021

Hrubá stavba Fragmentu je v polovině

V průběhu léta práce na rezidenčním projektu Fragment významně pokročily. Výstavba dosáhla pátého nadzemního podlaží, díky čemuž si lze nyní lépe představit, jaký tvar bude budova po dokončení mít. Souběžně s děním na pozemku se začíná rýsovat také výsledná podoba soch.

V rámci prací na monolitické konstrukci proběhly betonáž a vyzdívání stěn a stropů ve třetím až pátém nadzemním podlaží. Stejně tak se dopředu posunula i realizace soch – v současné době probíhají intenzivní diskuse mezi Trigemou, Qartou a Davidem Černým nad jejich finální podobou a umístěním. Dokončují se také plány sadových úprav v bezprostřední blízkosti budovy, které vytvoří příjemné zázemí plné zeleně.

Fragment po svém dokončení, které je naplánováno na podzim roku 2022, nabídne 140 prémiových, kompletně zařízených bytů k pronájmu. Hrubá stavba budovy bude hotová do konce letošního roku a sochy začnou na pozemku přibývat od června příštího roku. Investorem, developerem a stavebníkem projektu je skupina Trigema.

Více informací o projektu Fragment.

 

Fragment Karlín

04. srpen 2021

Svoboda & Williams partnerem Environmentálního institutu Srdce Poohří

Realitní společnost Svoboda & Williams se stala partnerem Environmentálního institutu pro studium, ochranu a podporu biodiverzity Srdce Poohří, založeného spolkem Zamenis. Institut vznikl v obci Osvinov, v jedinečné krajině na rozhraní Krušných a Doupovských hor.

Jednou z nejvýznamnějších částí podkrušnohorské oblasti je údolí Ohře v okolí Stráže nad Ohří. Oba břehy řeky patří do evropsky významné lokality Doupovské hory, nachází se zde také rozsáhlý Přírodní park Stráž nad Ohří, který slouží k ochraně rázu zdejší krajiny. Pro celé území jsou typické výrazné čedičové vrchy a mimořádná pestrost fauny i flóry. Již od 80. let 20. století se odborníci zasazují o zachování zdejšího přírodního bohatství vytvořením chráněné krajinné oblasti. Tato snaha přetrvává dodnes, jelikož se v krajině nachází mnoho vzácných rostlinných a živočišných druhů. Mezi ně patří například užovka stromová, čáp černý, výr velký, sokol stěhovavý, plch velký, mlok skvrnitý, střevlík nepravidelný, áron plamatý nebo prstnatec bezový.

V reakci na toto úsilí Svoboda & Williams podpořila vznik Environmentálního institutu pro studium, ochranu a podporu biodiverzity Srdce Poohří, který bude fungovat pod záštitou spolku Zamenis. Mezi cíle institutu patří především ochrana ohrožených druhů a péče o významné biotopy ve Středním Poohří, pořádání vzdělávacích programů, workshopů a kulturních akcí souvisejících s environmentální osvětou, dále sběr a hodnocení dat za účelem doplnění stávajících poznatků o živočiších a rostlinách, pravidelná účast ve správních řízeních v zájmu eliminace negativních dopadů na vzácné druhy či spolupráce s dalšími subjekty aktivními v ochraně přírody s mezinárodním přesahem. Institut bude rovněž usilovat o zřízení CHKO Střední Poohří / Doupovské hory.

Spolek Zamenis se dlouhodobě věnuje ochraně přírody v okolí Stráže nad Ohří, zejména užovky stromové (Zamenis longissimus). V lokalitě se totiž nachází jediná původní izolovaná populace tohoto hada v České republice.

Více o Environmentálním institutu Srdce Poohří.

Svoboda & Williams partnerem Environmentálního institutu Srdce Poohří

04. srpen 2021

Výstavba projektu Dva domy dosáhla úrovně třetího nadzemního podlaží

I v době, kdy stavební produkce začíná kvůli zdražujícímu stavebnímu materiálu mnohdy zpomalovat, je výstavba karlínského multifunkčního projektu Dva domy v plném proudu. V současné době zde k dispozici zbývají poslední rezidenční jednotky a dvojice nebytových prostor v úrovni ulice Křižíkova, jejichž prodejem je pověřena realitní kancelář Svoboda & Williams.

„Je pro nás velice důležité, že výstavba projektu Dva domy běží podle plánovaného harmonogramu. V současné době provádíme betonáž stěn třetího nadzemního podlaží, souběžně s tím probíhá instalace technické struktury,“ říká Jan Ludvík, výkonný ředitel společnosti Karlín Group, která za realizací úspěšného projektu stojí.

Objekt Dva domy představuje poslední kamínek v mozaice výstavby, která v uplynulých letech pod taktovkou Karlín Group postupně proměnila Karlín v progresivní, životem tepající čtvrť plnou architektonických dominant. Po vzoru předchozích realizací i Dva domy vznikají podle návrhu uznávaného architektonického studia Bevk Perović Arhitekti. Díky bulváru, který propojí Křižíkovu a Pernerovu ulici, navíc nabídnou i vítaný městotvorný přesah.

Dvojice nebytových prostor bude velkoformátovými výkladci propojena s ulicí Křižíkova, na jižní straně se otevře do nově vznikajícího parku. Předpokládaný termín kolaudace je naplánován na podzim roku 2022.

Více informací o nebytových prostorách v projektu Dva domy.

 

Dva domy Karlín | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.