Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

14. březen 2019

Svoboda & Williams byla pověřena prodejem bytů ve vinohradském projektu Slavíkova 4

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla pověřena prodejem bytů v rezidenci Slavíkova 4, situované na Vinohradech, jen pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad. Projekt, který vzniká citlivou rekonstrukcí domu z 19. století, nabídne elegantní bytové jednotky umně kombinující současný design s dobovými prvky. Dokončení rezidence je plánováno na září letošního roku.

Rezidence Slavíkova 4 nabízí elegantně koncipované bydlení v oblasti s plnou občanskou vybaveností, snadnou dostupností centra města a živým kulinářským i kulturním děním. Tvoří ji celkem 11 bytů o plochách od 50 do 120 m2 a dispozicích od 1+kk do 4+kk a jeden ateliér (1+kk, 22 m2). Ke dvěma suterénním jednotkám náleží upravené předzahrádky ve vnitrobloku, součástí většiny bytů v rezidenci pak je balkon. Byty nabídnou stylové interiéry, navržené studiem SMLXL, a vysoký standard provedení, včetně dubových podlah, replik původních špaletových oken a kvalitního sanitárního zařízení.

Pečlivá rekonstrukce šestipodlažního domu, která probíhá pod vedením ateliéru Hradečný Architekti a vychází z původních architektonických plánů, zahrnuje mimo jiné opravu střechy, nosných konstrukcí, společných prostor a veškerých rozvodů. V rámci renovačních prací bude mimo jiné navrácena původní krása dekorativní fasádě, kovaným zábradlím či keramickým obkladům společných prostor. V domě rovněž vznikne nový výtah s prosklenou šachtou.

Projekt Slavíkova 4 se nachází jen několik metrů od náměstí Jiřího z Poděbrad s ikonickým kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně od slovinského architekta Josipa Plečnika. Na náměstí a v jeho okolí na rezidenty čekají příjemné kavárny, bistra i voňavá pekařství. Rodiny s dětmi pak ocení blízkost mateřské a základní školy a několika parků. Nedaleké Riegrovy sady nabízejí široké možnosti volnočasových aktivit, poutavé výhledy na pražské panorama i možnost posezení ve venkovní kavárně či pivnici. V rychlém pěším dosahu od rezidence je pošta, lékárna, obchody a veškeré další služby. Zastávky tramvají a stanice metra se nacházejí pouhé dvě minuty chůze od domu, a rezidentům je tak k dispozici rychlé spojení s centrem města.

Jednotky jsou prodávány kompletně dokončené s možností koupě ve stavu white walls, tj. před dokončením finálních povrchů.

Slavíkova 4 | Svoboda & Williams

12. březen 2019

Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem kanceláří pro skupinu Nordic Investors

Realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 1 334 m2 kancelářských prostor pro finanční skupinu Nordic Investors. Významná česká investiční skupina tak od května letošního roku rozšíří své působiště do architektonicky výrazné budovy The Greenline, stojící v žádané obchodní lokalitě na Praze 4.

Česká finanční skupina Nordic Investors provozuje telekomunikačního operátora Nordic Telecom, který v aukci získal frekvenci 3,7 GHz a úspěšně staví a spouští 5G ready síť. Dále se skupina zaměřuje na oblasti eHealth a realit. Pracuje na projektu Nové Vajnory, jednom z největších realitních projektů v Bratislavě, projektu Hotel Hradec a dalších menších projektech. Skupina realizovala koupi libereckého Nákupního a společenského centra Géčko a jeho následný úspěšný prodej. Stejně tak se skupina podílela na záchraně společnosti Kovosvit Mas. Celkový objem investic skupiny překročil 2,4 miliardy Kč.

„Centrála Nordic Investors se nachází v budově City Tower na Pankráci, a tak společnost hledala lokalitu, která by odtud byla snadno a rychle dostupná. Tento požadavek ideálně splňovala budova The Greenline, která stojí v těsné blízkosti stanice metra Kačerov a navíc přímo u nájezdu na brněnskou magistrálu. Vedle snadné dostupnosti sehrála roli vizibilita budovy a také fakt, že objekt disponuje skladovými a technickými prostory v suterénu,“ uvádí k transakci Petra Schinkmannová ze Svoboda & Williams.

Moderní administrativní komplex The Greenline tvoří sedm nadzemních podlaží, z nichž dvě nejvyšší mají prostorné terasy s výhledem, a čtyři podzemní podlaží, jejichž součástí je i parkoviště s nabíječkou na elektrická vozidla. Díky velkoformátovým oknům budova disponuje vynikajícím přísunem denního světla, klidné pracovní prostředí pak zajišťuje protihluková ochrana pláště. Objekt dále nabízí poutavé výhledy na okolí, vynikající technologické vybavení, odpočinkovou zónu a kavárnu. 

Svoboda & Williams | The Greenline

25. únor 2019

Nový Market Report Svoboda & Williams mapuje rezidenční trh druhé poloviny roku 2018

Realitní kancelář Svoboda & Williams zveřejnila druhé vydání publikace Market Report, která v půlročních intervalech analyzuje dění v prémiovém segmentu pražského rezidenčního trhu. Nové vydání se věnuje klíčovým trendům druhého pololetí roku 2018.

Veškeré analýzy v rámci Market Reportu vycházejí z dat o prodejních a nájemních transakcích realizovaných kanceláří Svoboda & Williams. Tyto informace jsou doplněny údaji o prodeji nemovitostí, které svými parametry odpovídají portfoliu Svoboda & Williams, získanými z katastru nemovitostí. Sledovaný vzorek tak pokrývá významnou část prémiového segmentu pražského rezidenčního trhu.

V segmentu prémiových rezidenčních nemovitostí jsme v druhém pololetí roku 2018 zaznamenali mimo jiné následující trendy:

Prodej:
- ochlazení poptávky
- meziroční pokles průměrné dosažené ceny za m2 u bytů ze vzorku S&W; výjimečné nemovitosti na špičce realitního ledovce však stále lámou cenové rekordy
- ceny pražských bytů narazily na limity kupní síly, stavební náklady se ale stále zvyšují – developeři jsou ve složité situaci

Pronájem:
- přetrvávající silný zájem o nájemní bydlení a postupný přesun části developerských aktivit do této oblasti
- rozšiřování nabídky kvalitních nájemních bytů a s tím i dorovnávání vysoké poptávky
- uvolňování tlaku na růst nájemného
- postupná změna trhu pronajímatelů na trh nájemců

Součástí Market Reportu je podrobná analýza prodejních cen a cen nájmů na pražském trhu prémiových rezidenčních nemovitostí. V zájmu přesnější interpretace vývoje nájemního trhu používá Svoboda & Williams analytický nástroj Index cen nájmů S&W + VŠE, vyvinutý ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Market Report pracuje výhradně s daty, která vycházejí z realizovaných, nikoli nabídkových cen.

Svoboda & Williams Market Report | H2 2018 ke stažení (pdf)
 

Nový Market Report Svoboda & Williams mapuje rezidenční trh druhé poloviny roku 2018

13. únor 2019

Viladům U Pernikářky 7 zkolaudován, zbývá poslední volný byt

V projektu U Pernikářky 7, situovaném v žádané lokalitě vilové čtvrti Hřebenka (Praha 5), čeká na svého majitele poslední volný byt. Energeticky pasivní viladům byl minulý měsíc dokončen a úspěšně zkolaudován. Exkluzivním prodejcem jednotek v projektu je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Viladům U Pernikářky 7 stojí v exkluzivní lokalitě Hřebenek, a nabízí tak klidné bydlení uprostřed zeleně ve čtvrti s prvorepublikovou atmosférou. Elegantní novostavba byla realizována developerskou společností JRD ve spolupráci se studiem Podlipný Sladký architekti – obě společnosti se specializují na udržitelné realitní projekty s minimální energetickou náročností. Součástí viladomu jsou atraktivní společné prostory, podzemní parkování a relaxační zóna se saunou, vyhrazená pro rezidenty. K optimalizaci provozních nákladů přispívají okna s izolačními trojskly, centrální větrání s rekuperací tepla a systém vytápění pasivními konvektory.

V projektu je aktuálně k dispozici pouze jediná volná jednotka: vzdušný, jižně orientovaný byt o dispozici 4+kk a ploše 116 m2 s prostorným balkonem. Součástí kupní ceny bytu jsou i dvě parkovací stání v podzemní garáží a sklepní úložný prostor.

Byty v projektu budou připraveny k nastěhování od března letošního roku.

Více informací o projektu U Pernikářky 7.  

U Pernikářky 7 | Svoboda & Williams

13. únor 2019

Stavební práce na projektu Trio Harrachov úspěšně pokračují

Na počátku letošního roku byla dokončena hrubá stavba první ze tří horských rezidencí v rámci projektu Trio Harrachov. Komplex, který nabídne stylové horské apartmány, vzniká v klidném údolí říčky Kamenice a přitom ve snadném dosahu lyžařského areálu, běžkařských tratí, cyklostezek i služeb. Exkluzivním prodejcem jednotek v projektu je realitní kancelář Svoboda & Williams.

První ze tří horských rezidencí se v současnosti zastřešuje a pokračují stavební práce v jejím interiéru. Projekt Trio Harrachov představuje díky svému umístění ideální druhý domov pro všechny vyznavače aktivního životního stylu i milovníky horské přírody. Současně jde o komfortní alternativu k chatě či chalupě ve vyhlášeném krkonošském středisku se širokým spektrem služeb a možností celoročního sportovního vyžití pro celou rodinu (golfové hřiště, tenisové kurty nebo lanové centrum). Návrh projektu, který vznikl v ateliéru ArchiSPACE, zaujme neotřelou kombinací typické krkonošské architektury s prvky současného designu. Trojice domů tak bude působit svěžím a přitom tradičním dojmem.

Termín dokončení projektu v horských podmínkách závisí na počasí. V ideálním případě bude předání jednotek v první rezidenci možné před Vánoci 2019, nejpozději v létě následujícího roku. Zbývající dvě rezidence pak budou dokončeny na podzim 2021. 

Oficiální webové stránky projektu Trio Harrachov.

Trio Harrachov | Svoboda & Williams

13. únor 2019

Svoboda & Williams partnerem večera Art in Conversation

7. února se v pražské Galerii Cermak Eisenkraft uskutečnilo setkání Art in Conversation, jehož účastníci měli možnost setkat se s předními znalci výtvarného umění a odborníky na oblast sběratelství. Akci pořádala Galerie Cermak Eisenkraft ve spolupráci s proslulou aukční síní Christie’s a realitní kanceláří Svoboda & Williams.

Zakladatelé galerie Galerie Cermak Eisenkraft, Tomáš Zapletal a David Železný, dlouhodobě usilují o kultivaci trhu s uměním v České republice. A pro takové zdokonalování je naprosto esenciální komunikace s potenciálními i stávajícími klienty a konverzace o různých aspektech umění. Díky přístupu ze strany pořadatele došlo k elegantnímu propojení podstaty samotné galerie s hlavním tématem Art in Conversation, jímž bylo výtvarné umění a jeho sběratelství v nejširších souvislostech. Právě tomuto tématu se věnovaly jednotlivé prezentace.

V rámci večera vystoupil Lord Snowdon, čestný předseda Christie’s pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Indii. Významnými přednášejícími byli i další členové společnosti Christie’s, například Jason Carey, vedoucí oddělení Impressionist & Modern Art, a Anna Povejšilová, která ve stejném oddělení působí na pozici Asociate Specialist. Pro posouzení uměleckého díla je klíčová rozsáhlá expertiza a právě zde nabízí společnost Christie’s pomocnou ruku zprostředkovatele, který dobře poradí při zvažování investice, jakou je nákup cenného uměleckého díla.

Zpestření celé akce představoval obraz Františka Kupky La cathédrale, který bude součástí blížící se aukce Impressionist and Modern Art Day Sale. Ta proběhne 28. února 2019 v Londýně. Kupkův obraz bude dražen společně s díly Pierre-Augusta Renoira, Pabla Picassa či Alberta Giacomettiho.

Aukční síň Christie’s je vlastnicky propojena s realitní sítí Christie’s International Real Estate, jejímž exkluzivním partnerem pro Českou republiku a Slovensko je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Art in Conversation | Christie’s | Svoboda & Williams

11. únor 2019

Noví členové týmu Svoboda & Williams

Tým Svoboda & Williams se rozrostl o řadu nových členů. Na pozici Property Department Manager nastoupila Věra Urbanová, nových posil se dočkala také oddělení prodejů, rezidenčních pronájmů a komerčních pronájmů i analytický tým.

Správa nemovitostí byla svěřena do rukou Věry Urbanové, která vystudovala obor marketing a ekonomie na VŠFS. V minulosti již jako vedoucí oddělení správy nemovitostí působila, konkrétně ve společnosti Bohemian Estates International, kde měla na starosti 12členný tým a správu více jak 800 nemovitostí k dlouhodobému i krátkodobému pronájmu.

Řady makléřů v oddělení rezidenčního prodeje nově posílili Michal Prskavec, jenž absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v oblasti realit se pohybuje již 15 let, Kristina Georgiu, která pracovní zkušenosti sbírala až v New Yorku, kde působila jako Senior Designer ve společnosti German Kitchen Center, a Jitka Laslofi, která se doposud realizovala zejména v oblasti HR a titul získala v oboru ekonomika a management. Na pozici administrativní podpory prodejů jsme přivítali Marii Sherstiuk, absolventku Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, která do Svoboda & Williams přešla ze sesterské společnosti Offices Unlimited, kde působila jako office managerka.

Tým rezidenčních pronájmů posílila Sonja Liasovská, čerstvá absolventka britské pobočky Teesside University v Praze, nyní junior makléřka. Na stejnou pozici nastoupily i Kateřina Mazúrová, která získala pracovní zkušenosti v oblasti cestovního ruchu, například v kanadském Calgary, kde také vystudovala obor Business Administration, a Michaela Prchalová, která ve Svoboda & Williams dosud působila jako recepční a vystudovala obor herectví na pražské konzervatoři.

Oddělení komerčních pronájmů posílil Petr Jurza, který má s tímto segmentem zkušenosti ze svého předchozího působení ve společnosti Real Spektrum, a novou členkou analytického týmu se stala Petra Šimoníková, jejíž předchozí zkušenosti pochází z České pojišťovny, kde pracovala pro útvar korporátního a průmyslového pojištění.

Noví členové | Svoboda & Williams

08. únor 2019

Svoboda & Williams zajistí správu a marketing projektu myhive Flexi Offices

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena správou a marketingem projektu myhive Flexi Offices. Ten nabídne zařízené kanceláře s podporou recepce, coworking, flexibilní dobu nájmu a další nadstandardní služby. Budova Pankrác House, v jejímž prvním patře kanceláře momentálně vznikají, se nachází v jedné z nejvyhledávanějších kancelářských lokalit v Praze.

Vybavené kanceláře myhive Flexi Offices se stanou součástí budovy Pankrác House, situované přímo naproti stanici metra Pražského povstání, jen tři stanice metrem od Muzea. Díky tomu budou snadno dostupné jak z centra města, tak z výjezdu dálnice D1. Součástí komplexu je kromě kancelářských prostor restaurace, prostorná lobby propojená s kavárnou a non-stop recepcí, konferenční prostory, garáže a fitness sál, do kterého mají členové myhive přístup zdarma. Přímo v budově se navíc pořádají pravidelné networkingy a konference, kterých se mohou nájemci zúčastnit.

Projekt myhive Flexi Offices vzniká v prvním patře budovy o ploše 1547 m2, kde bude k pronájmu 36 vybavených kanceláří od 10 m2 do 50 m2 a coworking o velikosti 160 m2. Místa budou vyhrazena pro tři typy prostorů: soukromé kanceláře, coworking a zasedací místnosti. Součástí kancelářského zázemí bude recepce, dvě kuchyňky a lobby pro setkávání s klienty. Výhodou kanceláří je jejich naprostá flexibilita: jak v oblasti dispozice, tak v oblasti pronájmu, který může být dlouhodobý i krátkodobý. Zájemci si tak budou moct pronajmout takové prostory, které ke své práci právě potřebují.

Dokončení projektu je plánováno na květen 2019.

Více o projektu myhive Flexi Offices.

Nabídka plně vybavených kanceláří.

myhive Flexi Offices | Svoboda & Williams

06. únor 2019

Svoboda & Williams exkluzivně nabídne kanceláře v karlínské budově PRAGA Office & Garden

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena zprostředkováním pronájmu kancelářských prostor v nově vznikající administrativní budově PRAGA Office & Garden, situované v původní zástavbě Karlína, na úpatí Vítkova. Budova po svém dokončení nabídne špičkové kanceláře s industriálním nádechem i místa pro relaxaci v přilehlé zahradě s parkovou úpravou.

PRAGA Office & Garden se stane součástí multifunkčního komplexu PRAGA, který vzniká na brownfieldu po opravně stejnojmenných prvorepublikových automobilů. Na industriální minulost upomene jak zrekonstruované původní průčelí areálu, tak interiéry kanceláří s přiznanými materiály a odhalenými technickými rozvody. Nadčasově pojatá budova, vznikající podle návrhu studia ADNS architekti, nabídne celkem 2 000 m2 stylových kancelářských prostor v šesti podlažích, špičkové technologie, atraktivní lobby s přípravou na recepci a parkovací stání v podzemní garáži. Budoucí nájemníci se mohou těšit na dostatek denního světla, který zajistí kompletně prosklená severní fasáda, výhledy na panorama Karlína i na chvilky odpočinku v klidné zahradě ve vnitrobloku, jejíž architektonickou stránku navrhl Charles Butler z developerské společnosti M2 Real Estate, která celý komplex realizuje.

Díky svému umístění jen pár kroků od Karlínského náměstí a stanice metra Křižíkova nabídne PRAGA Office & Garden vynikající dostupnost autem i MHD. V nejbližším okolí budovy se navíc nachází široké spektrum restaurací, bister, kaváren i dalších služeb, ale i travnaté plochy s lavičkami na Karlínském a Lyčkově náměstí a rozlehlý park na Vítkově.

„PRAGA Office & Garden představuje ideální příležitost pro kreativní společnosti, které se chtějí prezentovat v kontextu pulsující čtvrti s jedinečnou energií a živým kulturním i kulinářským děním. Zároveň nabídne špičkový standard a inspirující architektonická a designová řešení,“ říká Sylva Turinská, Senior Consultant ve Svoboda & Williams.

K dispozici od Q2 2020.

Oficiální webové stránky projektu PRAGA Office & Garden.

PRAGA Office & Garden | Svoboda & Williams

06. únor 2019

Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v brněnském projektu Hilleho 6

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v brněnském projektu Hilleho 6, který vzniká kompletní rekonstrukcí novorenesančního domu v žádané rezidenční čtvrti Černá pole.

Rezidenci Hilleho 6 tvoří 17 bytových jednotek o dispozicích 2+kk až 4+kk a plochách od 49 do 172 m2. Rekonstrukce byla svěřena do rukou ateliéru A77 Architekti, jehož záměrem bylo zachovat jedinečnou historickou hodnotu objektu a zároveň jej přizpůsobit nárokům současného bydlení. Dům navrhl stavitel František Alois Dvořák, významný představitel novorenesančního proudu brněnské historizující architektury.

Cílem celkové modernizace objektu je plné využití potenciálu nádherných bytových prostorů a propojení původní architektury s prvky moderního designu. Interiéry, vyhovující veškerým požadavkům na komfortní bydlení, zahrnují třívrstvé dubové podlahy, vyhřívanou dlažbu z přírodního kamene a dřevěná kastlová okna s izolačními skly. Byty s výhledem do vnitrobloku mají balkony, součástí dvou bytů v pátém patře jsou zase zapuštěné terasy.

Rezidence stojí na rohu klidné, stromy lemované ulice a náměstí 28. října s rozsáhlým parkem. Tvoří součást atraktivní rezidenční čtvrti s plnou občanskou vybaveností, včetně restaurací, barů, kaváren, obchodů, pošty a dalších služeb. Největší brněnský park Lužánky se nachází jen 300 metrů od objektu, k legendární vile Tugendhat pěšky pohodlně dojdete během 10 minut. Dokončení projektu je naplánováno na červenec letošního roku.

Více informací o projektu Hilleho 6. 

Hilleho 6 | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.