Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

22. březen 2018

Jana Volavková ze Svoboda & Williams vystoupila na konferenci Real Estate Market > Spring 2018

Jana Volavková, Senior Research Analyst společnosti Svoboda & Williams, vystoupila v rámci diskusního panelu Perspektivy bydlení na konferenci Real Estate Market > Spring 2018, pořádané portálem Stavební fórum. Ve své prezentaci zdůraznila, že i v době vysokých prodejních cen přetrvává silná poptávka po prémiových nemovitostech.

Z dat Svoboda & Williams vyplývá, že růst průměrné ceny pražských bytů je tažen rychlým zdražováním bytů střední cenové kategorie, jejichž ceny podle dostupných údajů během posledních tří let vzrostly až o 50 %. V rámci prémiového segmentu byl ve stejném období nárůst mírnější, kolem 24 %, uvedla Jana Volavková. Přesto se v současnosti průměrná prodejní cena bytů na Praze 1 přibližuje 150 000 Kč/m2. Uvedené údaje vycházejí z analýzy vzorku Svoboda & Williams, který obsahuje výhradně realizované ceny, nikoli ceny nabídkové.

Rychlým tempem rostou také ceny nájemního bydlení. Index cen nájmů Svoboda & Williams, který tato společnost vyvinula ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky VŠE, vykazuje od počátku roku 2015 nárůst o 19,2 %. Tento nový analytický nástroj dokáže změnu cenové hladiny zachytit lépe než sledování vývoje průměrné výše nájemného. Ceny pronájmů podle Jany Volavkové tlačí vzhůru zvyšující se zájem Čechů o nájemní bydlení. Ten je dán především ekonomickým nástupem generace mileniálů, která je méně orientována na vlastnictví a preferuje flexibilitu nájemního bydlení. Významnou roli však hraje i rychlý růst prodejních cen a zpřísňující se regulace poskytování hypoték ze strany ČNB. Developeři a malí a střední investoři na tuto situaci reagují novou nabídkou bytů k pronájmu, které splňují požadavky na současný standard bydlení.

Svoboda & Williams | Konference Real Estate Market > Spring 2018

21. březen 2018

Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v karlínském projektu PRAGA Rezidence

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahájila na základě exkluzivního pověření prodej bytových jednotek v projektu PRAGA Rezidence. Architektonicky výjimečná novostavba, která vzniká v původní zástavbě Karlína, jen pár kroků od Karlínského náměstí, nabídne celkem 43 stylových bytů s lodžiemi, balkony, nebo terasami. Nejvyšší patra obsadí 6 velkoryse řešených penthousů, v přízemí vzniknou 2 třípodlažní townhousy.

Devítipodlažní budova s velkou privátní zahradou vyrůstá přímo na úpatí zalesněného vrchu Vítkov, v místech, kde v minulosti sídlila opravna legendárních automobilů PRAGA. Působivá novostavba bude tvořit součást multifunkčního komplexu tří budov s novou pěší třídou, jež propojí ulice Křižíkovu a Pernerovu.

PRAGA Rezidence, jejíž čisté, nadčasové linie jsou dílem architektonického studia A.D.N.S., nabídne ideální bydlení pro 21. století – přímo uprostřed pulzující čtvrti s unikátním geniem loci, jen pár kroků od kulturního a kulinářského dění, zároveň však s přírodou jako na dlani. Projekt realizuje developerská společnost M2 Real Estate.

Oficiální webové stránky projektu: PRAGA Rezidence

Svoboda & Williams | PRAGA Rezidence

20. březen 2018

Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v projektu Šárecký dvůr

Na základě exkluzivního pověření zahájila realitní kancelář Svoboda & Williams prodej bytů v unikátním rezidenčním parku Šárecký dvůr, jenž vzniká v prostorách barokního dvora situovaného v klidné části Prahy 6. Projekt nabízí prémiové bydlení v uzavřeném areálu s recepcí a podzemním parkováním poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka, zároveň však jen pár minut chůze od stanice metra. Byty budou připraveny k nastěhování již letos v srpnu.

Projekt Šárecký dvůr tvoří celkem 51 prémiových bytů v atraktivním rezidenčním parku, jenž citlivě integruje původní barokní architekturu s designem 21. století. Ojedinělý areál vzniká kompletní přestavbou hospodářského dvora, jehož historie se začala psát již v roce 1433. Součástí projektu jsou – vedle bytů s běžnými dispozicemi – též třípodlažní byty s impozantními klenutými stropy, duplexy s privátními zahradami i velkoryse koncipované penthousy.

Soukromí a bezpečí rezidentů bude zajišťovat recepce a památkově chráněná kamenná zeď, jež obklopuje celý areál. Koncepce Šáreckého dvora je dílem renomovaného studia Bogle Architects, interiéry tvoří studio Chmelař architekti. Developerem projektu je skupina CRESTYL.

Oficiální webové stránky projektu Šárecký dvůr

Šárecký dvůr | Svoboda & Williams

16. březen 2018

Svoboda & Williams exkluzivním prodejcem bytů ve vinohradské Rezidenci Florian

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena prodejem bytů v Rezidenci Florian, situované na pražských Vinohradech, jen pár kroků od stanice metra Flora. Rezidence vzniká citlivou rekonstrukcí pozdně funkcionalistického domu z 30. let.

Rezidence Florian nabídne celkem 10 vzdušných bytů v prvorepublikovém domě s elegantními společnými prostory a výtahem. Dům je situován na Královských Vinohradech, jen pár kroků od stanice metra a obchodního centra Atrium Flora. V domě aktuálně probíhá rekonstrukce, která maximálně respektuje jeho původní architektonický styl. Revitalizací projde též vnitroblok, v němž vznikne okrasná zahrada a odpočinková zóna s prostorem pro grilování a sousedská setkávání.

Bytové jednotky se vyznačují vysokými stropy a velkorysým prostorovým uspořádáním. Část z nich navíc disponuje balkony, jež jsou orientovány na jih, do klidného vnitrobloku. Byty ve vyšších patrech poskytnou poutavé výhledy, mj. na oblast Žižkova včetně Vrchu sv. Kříže.

Rezidence Florian je situována na rozhraní Vinohrad a Žižkova, v lokalitě s vynikající dopravní dostupností autem i MHD. V nejbližším okolí domu je k dispozici široké spektrum služeb včetně základní i mateřské školy na náměstí Jiřího z Lobkovic. Za zmínku stojí též kino IMAX s největším plátnem v ČR, oblíbená Erhartova cukrárna, nebo farmářské trhy na nedalekém náměstí Jiřího z Poděbrad. Jen minuty chůze budou rezidenty dělit od několika rozlehlých parků, včetně populární Parukářky. 

Rezidence Florian | Svoboda & Williams

15. březen 2018

Viladům U Pernikářky 7: hrubá stavba dokončena

Hrubá stavba rezidenčního projektu U Pernikářky 7, který je situován v pražské vilové čtvrti Hřebenka, byla právě dokončena. Projekt nabízí prémiové byty s balkony či terasami v energeticky pasivním viladomě s podzemním parkováním. V elegantní novostavbě, realizované developerskou společností JRD, aktuálně zbývají poslední tři volné byty. Výhradním prodejcem bytových jednotek je Svoboda & Williams.

Viladům U Pernikářky 7 je situován v jižním svahu pod Strahovem, v exkluzivní lokalitě Hřebenek, která dýchá atmosférou prvorepublikových vil. Architektonicky výrazný projekt, který tvoří pouhých 10 slunných bytových jednotek, nabízí komfortní bydlení uprostřed zeleně.

Novostavba s atraktivními společnými prostory, výtahem a saunou určenou výhradně rezidentům, má též podzemní parkování, přičemž kupní cena každé bytové jednotky zahrnuje dvě garážová stání. Elegantní a vzdušné byty s vysokým standardem vybavení jsou v objektu rozděleny vždy po dvou na podlaží. V současnosti zbývají poslední tři volné bytové jednotky, všechny s dispozicí 4+kk. Ke zdravému životnímu prostředí a optimalizaci provozních nákladů přispějí okna s izolačními trojskly a systém řízeného větrání s rekuperací tepla.

Díky umístění ve slepé ulici lemované alejí vzrostlých stromů a v blízkosti parku, nabízí projekt U Pernikářky 7 klidné bydlení, vysokou míru soukromí a bohaté možnosti aktivního odpočinku. K dlouhým procházkám láká oblíbený park Ladronka, zahrada Kinských nebo vrch Petřín. Mezi přednosti projektu patří též snadná dosažitelnost centra i dalších částí Prahy. Nejbližší zastávka MHD je jen pár kroků od viladomu, přímý spoj k obchodní, zábavní a business zóně Anděl jede 7 minut.

Kolaudace je naplánována na srpen 2018. 

Oficiální webové stránky projektu U Pernikářky 7.

U Pernikářky 7 | prodej bytů v Praze | Svoboda & Williams

22. únor 2018

Svoboda & Williams účastníkem mezinárodní konference Christie’s International Real Estate v Buenos Aires

O trendech a inovacích v segmentu luxusních nemovitostí debatovali během dvoudenní konference majitelé a další představitelé realitních kanceláří ze Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Asie a Austrálie, začleněných do sítě Christie's International Real Estate.

Letošní konference realitní sítě Christie's International Real Estate, která se uskutečnila v Buenos Aires, se zúčastnili též členové týmu Svoboda & Williams. „Program se týkal klíčových témat jako online marketing či kyberbezpečnost a také otázky, jak v dnešní ekonomické situaci identifikovat obchodní příležitosti,“ uvedl Dan Conn, CEO Christie’s International Real Estate.

„Konference nabídla užitečný vhled do nejnovějších trendů na globálním realitním trhu, včetně detailních analýz chování investorů. Dobrou zprávou pro majitele nemovitostí v Praze je, že hlavní město se těší reputaci jedné z nejatraktivnějších světových metropolí. Ve spojení se stabilní ekonomickou a politickou situací to z Prahy činí ideální destinaci pro globální investory,“ uvádí Veronika Krejcárková ze Svoboda & Williams. „Na konferenci jsme navázali spolupráci s dalšími členy sítě Christie's, což nám umožní postupně představovat klientům nové zahraniční trhy a regiony.“

Od září 2017, kdy se stala exkluzivním partnerem Christie’s International Real Estate pro ČR a Slovensko, rozšířila realitní kancelář Svoboda & Williams svoji nabídku o prémiové nemovitosti ve Švýcarsku, Francii a Portugalsku. Všechny pocházejí z portfolií předních realitních kanceláří, členů sítě Christie’s International Real Estate. Tato realitní síť je vlastnicky propojena s proslulou londýnskou aukční síní Christie's. 

Svoboda & Williams | Christie's International Real Estate

14. únor 2018

Svoboda & Williams získala exkluzivní pověření k prodeji bytů v projektu Šárecký dvůr

Realitní kancelář Svoboda & Williams se stala exkluzivním prodejcem bytů v rezidenčním parku Šárecký dvůr, jenž vniká v prostorách historického dvora s působivou bránou. Pečlivě zrekonstruovanou barokní budovu doplní pětice nových viladomů, rozmístěných v zahradě s parkovou úpravou. Projekt nabídne bydlení v uzavřeném areálu s recepcí a podzemním parkováním poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka, zároveň však jen pár minut chůze od stanice metra.

Projekt Šárecký dvůr bude tvořen celkem 51 prémiovými byty v atraktivním rezidenčním parku, jenž citlivě integruje původní barokní architekturu s designem 21. století. Ojedinělý areál vzniká kompletní přestavbou hospodářského dvora, jehož historie se začala psát již v roce 1433. Součástí projektu jsou - vedle bytů s běžnými dispozicemi - též třípodlažní byty s impozantními klenutými stropy, dvoupodlažní duplexy s privátními zahradami i velkoryse koncipované penthousy. Z bytů v horních podlažích se otevírají poutavé výhledy na klidnou hladinu vodní nádrže Džbán a zeleň Šáreckého údolí.

Soukromí a bezpečí rezidentů bude zajišťovat recepce a památkově chráněná kamenná zeď, jež obklopuje celý areál. Na historické kořeny upozorňuje mohutná barokní brána. Koncepce projektu je dílem renomovaného studia Bogle Architects, jehož ředitel Ian Bogle se podílel na ikonickém londýnském mrakodrapu Swiss Re Tower, přezdívaném "Okurka". Interiéry jsou dílem studia Chmelař architekti.

„Šárecký dvůr přináší výjimečné bydlení v areálu, který unikátně kombinuje moderní architekturu s původním historickým komplexem. Prodej a marketing projektu jsme se rozhodli exkluzivně svěřit realitní kanceláři Svoboda & Williams, neboť její profesionální přístup se pro tento prémiový projekt ideálně hodí, navíc dokáže prostřednictvím své partnerské sítě Christie's International Real Estate oslovit i odpovídající zahraniční klientelu,” uvedl Viktor Peška, obchodní ředitel developerské skupiny CRESTYL, která projekt Šárecký dvůr realizuje.

Byty v projektu budou připraveny k nastěhování v srpnu 2018.

Šárecký dvůr | byty k prodeji, Praha 6 | Svoboda & Williams

12. únor 2018

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena pronájmem prostor v karlínské administrativní budově Za Poříčskou bránou 6 a 8

Společnost Immoreal Investment exkluzivně pověřila realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkováním pronájmu kancelářských a obchodních prostor v budově Za Poříčskou bránou 6 a 8. Objekt, jenž vznikl propojením dvou domů z 20. let, je situován v klidné části Karlína, přímo u vstupu do stanice metra Florenc.

"Společnost Immoreal Investment se na nás obrátila, neboť - díky své etablované značce a efektivnímu marketingu - platíme za lídra trhu s kancelářskými prostory pro malé a střední firmy. Právě pro ně je budova Za Poříčskou bránou ideální volbou," okomentovala nově získanou exkluzivitu Zuzana Virbová ze Svoboda & Williams.

Budovu, kde v nejbližší době proběhne rekonstrukce, tvoří kancelářské a obchodní prostory, jež svým budoucím nájemcům poskytnou atraktivní kombinaci současných technologií a architektonických prvků 20. let. Každé patro přitom nabídne přibližně 400 m2 kancelářských prostor. To vše v klidné ulici v centru města, na rozhraní Prahy 1 a 8, přímo u vstupu do stanice metra Florenc (trasa B a C) a v těsném sousedství významného rozvojového území Masarykova nádraží.

Za Poříčskou bránou | kanceláře k pronájmu | Svoboda & Williams

07. únor 2018

U správně vybraného investičního bytu se roční výnos může přiblížit 12 %

I v éře vysokých prodejních cen nemovitostí představují pražské byty lukrativní investiční příležitost. Některé klíčové faktory, které je při koupi investičního bytu dobré zvážit, shrnuje Cyril Dejanovski, obchodní ředitel realitní kanceláře Svoboda & Williams.

„Ceny pražských bytů spadajících do prémiového segmentu vzrostly za poslední dva roky o zhruba 30 % – průměrná cena za metr čtvrteční u bytů v naší nabídce se přibližuje 100 000 Kč. I nadále však byty v hlavním městě představují velmi zajímavou investiční příležitost,“ upozorňuje Cyril Dejanovski. Při pořízení bytu z vlastních zdrojů může výnos z pronájmu dosáhnout až 4,5 %. V případě typického investičního schématu, kdy 30 % vlastních zdrojů doplňuje hypotéka ve výši 70 %, může návratnost na vlastním kapitálu (při aktuální průměrné úrokové sazbě 2,2 % a zohlednění faktorů ovlivňujících výši čistého zisku z nájemného) dosáhnout přibližně 12 %.*

Souběžně s cenami bytových jednotek výrazně roste též trh nájemního bydlení – u novostaveb a nově zrekonstruovaných bytů v prémiových částech Prahy růst nájemného dokonce kopíruje růst prodejních cen. „V posledních letech sledujeme významný přesun zájmu klientů směrem k pronájmu. Je to dáno ekonomickým nástupem generace mileniálů, která je méně orientována na vlastnictví a preferuje flexibilitu nájemního bydlení. Díky zpřísňování podmínek pro poskytování hypoték a postupnému růstu úroků se navíc pronájem stává pro mnohé jedinou možností, jak si dopřát bydlení podle svých představ,“ doplňuje Dejanovski.

K investičně nejzajímavějším patří menší nemovitosti v centru a širším centru Prahy, které jsou z hlediska potenciálních nájemců nejžádanější. Vhodný byt je však třeba vybírat s rozmyslem. „Z našich dat o realizovaných transakcích je zřejmé, že tržní výše nájemného se odvíjí spíše od dispozice, než podlahové plochy. Byt 2+kk o rozloze 50 m² se například obvykle pronajme za prakticky stejnou částku jako šedesátimetrový byt o stejné dispozici,“ vysvětluje Cyril Dejanovski. Akviziční náklady na takové byty se přitom mohou lišit o 15 až 20 %.

„V době dlouhodobého nedostatku kvalitních nájemních bytů by navíc investor měl zvážit, zda se mu vyplatí připlatit si za byt s balkonem, terasou, zahrádkou či garáží. Tyto faktory se totiž podle našich dat nijak výrazně nepromítají do výše nájemného, jakkoli mohou přispět k tomu, že se daný byt pronajme rychleji,“ uzavírá Dejanovski.

* Čisté nájemné je počítáno jako 85 % tržního nájmu. Uvedené procentní údaje zohledňují existenci případných prodlev v nájmu, provize realitní kanceláři za zprostředkování pronájmu, údržbu nemovitosti, investice do vybavení, příspěvky do FO a danění příjmu z nájmu.
 

Svoboda & Williams | Investiční byt

11. leden 2018

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena prodejem bytů v karlínském projektu PRAGA Rezidence

Realitní kancelář Svoboda & Williams získala exkluzivní pověření k prodeji bytových jednotek v projektu PRAGA Rezidence, který vzniká v atraktivní lokalitě u Karlínského náměstí.

Devítipodlažní budova s velkou privátní zahradou vyrůstá přímo na úpatí zalesněného vrchu Vítkov, v místech, kde v minulosti sídlila opravna legendárních automobilů PRAGA. Působivá novostavba bude tvořit součást multifunkčního komplexu tří budov s novou pěší třídou, jež propojí ulice Křižíkovu a Pernerovu. PRAGA Rezidence, jejíž čisté, nadčasové linie jsou dílem architektonického studia A.D.N.S., nabídne celkem 43 stylových bytů s lodžiemi, balkony, nebo terasami. Nejvyšší patra obsadí 6 velkoryse řešených penthousů, v přízemí vzniknou 2 třípodlažní townhousy.

PRAGA Rezidence, situovaná v atraktivní a snadno dostupné lokalitě Karlína, nabídne ideální bydlení pro 21. století – přímo uprostřed pulzující čtvrti s unikátním geniem loci, jen pár kroků od kulturního a kulinářského dění, zároveň však s přírodou jako na dlani. Projekt PRAGA Rezidence je realizován developerskou společností M2 Real Estate.

Svoboda & Williams | PRAGA Rezidence

Nově zařazené nemovitosti e-mailem Pravidelně každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu jsme Vám právě odeslali potvrzovací zprávu. Pro dokončení registrace prosím klikněte na odkaz v ní.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.