Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

11. leden 2018

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena prodejem bytů v karlínském projektu PRAGA Rezidence

Realitní kancelář Svoboda & Williams získala exkluzivní pověření k prodeji bytových jednotek v projektu PRAGA Rezidence, který vzniká v atraktivní lokalitě u Karlínského náměstí.

Devítipodlažní budova s velkou privátní zahradou vyrůstá přímo na úpatí zalesněného vrchu Vítkov, v místech, kde v minulosti sídlila opravna legendárních automobilů PRAGA. Působivá novostavba bude tvořit součást multifunkčního komplexu tří budov s novou pěší třídou, jež propojí ulice Křižíkovu a Pernerovu. PRAGA Rezidence, jejíž čisté, nadčasové linie jsou dílem architektonického studia A.D.N.S., nabídne celkem 43 stylových bytů s lodžiemi, balkony, nebo terasami. Nejvyšší patra obsadí 6 velkoryse řešených penthousů, v přízemí vzniknou 2 třípodlažní townhousy.

PRAGA Rezidence, situovaná v atraktivní a snadno dostupné lokalitě Karlína, nabídne ideální bydlení pro 21. století – přímo uprostřed pulzující čtvrti s unikátním geniem loci, jen pár kroků od kulturního a kulinářského dění, zároveň však s přírodou jako na dlani. Projekt PRAGA Rezidence je realizován developerskou společností M2 Real Estate.

Svoboda & Williams | PRAGA Rezidence

03. leden 2018

Svoboda & Williams nově nabízí službu home staging

Realitní kancelář Svoboda & Williams obohatila portfolio svých služeb o home staging. Cílem této služby je ukázat potenciál nemovitosti a zajistit pro ni lepší tržní pozici při prodeji či pronájmu. Služba je součástí exkluzivní spolupráce a Svoboda & Williams ji poskytuje zdarma.

Hlavním cílem home stagingu je učinit interiér prodávané či pronajímané nemovitosti atraktivnější a získat kvalitní fotografie pro její prezentaci. K tomu se obvykle využívá designový nábytek, umělecká díla, květiny, závěsy a další doplňky. S jejich pomocí dokáže home stager předvést daný byt, rodinný dům nebo kancelářské či prodejní prostory v nejlepším možném světle. Profesionálně provedený home staging zároveň potenciálním kupujícím či nájemcům ukáže, jak nemovitost může vypadat zařízená, a umožní jim tak poznat její skutečný potenciál. Jen málokdo má takovou prostorovou imaginaci, aby si to dokázal představit v prázdných místnostech.

V rámci home stagingu Svoboda & Williams nejprve zajistí interiérového designéra, který navrhne nejvhodnější řešení. Realitní kancelář následně zapůjčí nábytek, umělecká díla, a veškeré další doplňky a obstará profesionální nafocení prostor. Fotografie jsou poté využity při přípravě nové vizuální identity nemovitosti a v marketingové kampani.

Svoboda & Williams službu home staging poskytuje bezplatně u vybraných bytů, rodinných domů, kancelářských prostor či projektů těm developerům a privátním vlastníkům, se kterými uzavře dohodu o exkluzivní spolupráci.

Naše realizace:

Rezidenční projekt Střížkovské výhledy
Byt 3+kk - U lužického semináře
Kanceláře Na Příkopě 15
Rezidence Lázeňská 4

Střížkovské výhledy | home staging

08. prosinec 2017

Veronika Krejcárková: „Společně s Christie’s představujeme české nemovitosti investorům z celého světa“

Od letošního září je Svoboda & Williams exkluzivním partnerem realitní sítě Christie’s International Real Estate pro Českou republiku a Slovensko. Tato síť aktuálně sdružuje 138 realitních kanceláří, zaměřených na prémiový segment, ve 46 zemích celého světa. Spolupráci s Christie’s má ve Svoboda & Williams na starost Veronika Krejcárková.

Jak vznikla spolupráce mezi Svoboda & Williams a Christie’s?

Vnímali jsme rostoucí poptávku ze strany českých investorů po prémiových zahraničních nemovitostech a hledali způsob, jak jí vyjít vstříc. Zároveň jsme chtěli nabídnout špičkové tuzemské nemovitosti zahraničním investorům, a to v kontextu prestižní mezinárodní značky. V této situaci nás oslovila s nabídkou spolupráce realitní síť Christie’s International Real Estate, která jen v loňském roce realizovala transakce o celkovém objemu 115 miliard dolarů. Po důkladném prověření si nás zástupci Christie's zvolili za exkluzivního partnera pro Českou republiku a Slovensko.

Jak hodnotíte dosavadní spolupráci?

Velmi pozitivně. Během krátké doby se nám podařilo navázat partnerství s předními realitními kancelářemi ve Francii a Portugalsku, nyní jednáme s kolegy z Velké Británie a brzy se vydáme i do zámoří. Zvýšenou poptávku evidujeme v obou směrech – čeští investoři se zajímají o zahraniční nemovitosti i naopak. S trochou nadsázky by se dalo říct, že touha po dokonalé nemovitosti nezná hranic.

Jaký užitek přináší spolupráce s Christie’s českým majitelům nemovitostí a investorům?

Pokud nemovitost, kterou nabízíme k prodeji, splňuje přísná kritéria Christie's, informace o ní se dostane k movitým investorům po celém světě. Začnou ji totiž nabízet realitní kanceláře sdružené v této síti a navíc se stane součástí nabídky na webu christiesrealestate.com (přes 70 milionů návštěv za rok) i dalších marketingových materiálů Christie's. Následně se často objeví také ve světovém tisku - během listopadu byly nemovitosti z našeho portfolia prezentovány například na stránkách The Financial Times či Daily Telegraph.

Pro české investory je díky našemu partnerství s Christie’s koupě nemovitosti v zahraničí podstatně komfortnější a také bezpečnější, neboť tato síť sdružuje pouze seriózní a důkladně prověřené realitní kanceláře, které jsou ve svých zemích lídry trhu. Další výhodou je možnost provést celou transakci v češtině.

Co s Christie’s chystáte do budoucna?

Rádi bychom klienty každý měsíc překvapili novou zahraniční destinací. V prosinci to je již zmíněné Portugalsko, následovat bude Florida, Londýn, Paříž, Vídeň, Miami, New York, Kapské město a určitě také exotické ostrovy.
 

Realitní zprávy | Veronika Krejcárková

04. prosinec 2017

Svoboda & Williams zprostředkovala prodej kancelářské budovy Vodní 3, Praha 5 - Smíchov

Na základě exkluzivního pověření od společnosti Wüstenrot - stavební spořitelna zprostředkovala realitní kancelář Svoboda & Williams prodej kancelářské budovy Vodní 3, situované na pomezí Malé Strany a Smíchova. Novým majitelem nemovitosti se stala společnost Tilia Park, která patří do investiční skupiny bpd partners, a.s. a zaměřuje se na nákupy a dlouhodobé pronájmy luxusních rezidenčních nemovitostí.

Budova z roku 1884 s výraznou novorenesanční fasádou stojí v atraktivní lokalitě jen několik kroků od Janáčkova nábřeží, v blízkosti zahrady Kinských, Kampy a nákupní, zábavní a komerční zóny Anděl. Dlouhodobě sloužila k administrativním účelům, nový majitel nicméně plánuje návrat k jejímu původnímu, rezidenčnímu využití. Po konverzi budovy na prémiovou rezidenci zde nabídne bytové jednotky k dlouhodobému pronájmu. Vedle lukrativní adresy je výrazným benefitem nemovitosti možnost parkování na pozemku.

„Na základě exkluzivního mandátu ke zprostředkování prodeje této nemovitosti od společnosti Wüstenrot - stavební spořitelna jsme vypsali výběrové řízení, v němž zvítězila společnost Tilia Park. Celá transakce od udělení pověření až po zápis nového majitele do katastru nemovitostí trvala necelých 5 měsíců," uvedl k transakci Cyril Dejanovski, obchodní ředitel Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams zprostředkovala prodej kancelářské budovy Vodní 3, Praha 5 - Smíchov

01. prosinec 2017

Svoboda & Williams vítězem kategorie Best Local Power Broker Team na CIJ Awards 2017

Realitní kancelář Svoboda & Williams zvítězila v kategorii Best Local Power Broker Team v rámci letošních CIJ Awards Czech Republic. Úspěšně tím navázala na svá prvenství v minulých letech.

CIJ Awards Czech Republic jsou prestižní ocenění každoročně udělovaná společností CIJ Journal, vydavatelem tištěných a online zpráv o realitním dění v regionu střední a jihovýchodní Evropy. V segmentu komerčních realit jde o ceny s nejdelší tradicí v České republice.

Na letošním, již 17. ročníku CIJ Awards Czech Republic byly oceněny výjimečné projekty, společnosti, osobnosti i transakce v celkem 33 kategoriích. Slavnostní předání cen proběhlo 30. listopadu 2017 v pražském hotelu Marriott.

"Rád bych poděkoval celému týmu Svoboda & Williams, našim klientům a všem, kdo nám svým hlasem projevili důvěru. Měli jsme skvělý rok, o čemž svědčí fakt, že si naši společnost vybrala globální realitní síť Christie's International Real Estate za svého exkluzivního partnera pro Českou republiku a Slovensko," uvedl k zisku prestižního ocenění Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams. 

Svoboda & Williams | CIJ Awards 2017

13. listopad 2017

Nové tváře Svoboda & Williams

Tým realitní kanceláře Svoboda & Williams se nově rozrostl o Leonu Štefkovou, Antonína Gavendu a Kristýnu Tintěrovou. Všichni tři noví členové týmu posílili oddělení správy nemovitostí.

Leona Štefková do Svoboda & Williams nastoupila na pozici Head of Property Management. Správě nemovitostí se profesně věnuje již sedm let, během nichž zastávala seniorní pozice ve společnostech CBRE, Sim Property Group a Impact-Corti. V CBRE působila jako vedoucí oddělení správy nemovitostí. Má bohaté zkušenosti se správou bytových domů, administrativních budov i průmyslových areálů. Leona je absolventkou oboru podnikání a právo na VŠE a dále oboru management tělesné výchovy a sportu na FTVS UK. Hovoří plynně anglicky a pasivně ovládá francouzštinu.

Antonín Gavenda působí v oblasti správy nemovitostí již 9 let, během kterých nasbíral bohaté profesní zkušenosti v České republice a v Polsku. Ty nyní ve Svoboda & Williams zužitkuje na pozici Head of Facility Management. Antonín aktuálně studuje obor oceňování nemovitých věcí na VŠE. Hovoří plynně anglicky.

Další novou posilou oddělení správy nemovitostí se stala Kristýna Tintěrová. Kristýna absolvovala obchodní akademii a před svým nástupem do Svoboda & Williams působila mimo jiné ve společnostech Prague Filters & Papers, Yacht a LBCE. Z cizích jazyků ovládá angličtinu.

Nové tváře Svoboda & Williams

07. listopad 2017

Cyril Dejanovski: Praha není „doughnut city“

V úterý 7. listopadu se za účasti zástupců soukromého i státního sektoru uskutečnil v budově Myslbek kulatý stůl Bydlení a byznys v centru Prahy. Jedním z řečníků, kteří na diskusní setkání přijali pozvání, byl Cyril Dejanovski, obchodní ředitel Svoboda & Williams.

Ve svém příspěvku Dejanovski zpochybnil názor, že by se Pražané ve větší míře stěhovali z centra do okrajovějších částí města. V Praze tak nedochází k efektu tzv. „doughnut city“, známého z některých západních velkoměst. Podle Dejanovského lze aktuálně pozorovat spíše opačný trend, v jehož rámci panuje mezi movitějšími lidmi zvýšený zájem o bydlení v centru, neboť chtějí žít v blízkosti služeb a uprostřed kulturního, společenského i kulinářského dění.

Zvýšená poptávka po bydlení v centru Prahy vytváří vzestupný tlak na ceny nemovitostí i výši nájemného v této lokalitě. Ceny bytů tu podle Dejanovského v posledních 18 měsících rostly tempem 10 až 15 % p.a. Zvyšování nájemného je dokonce ještě dramatičtější, u novostaveb a nově dokončených rekonstrukcí v centru Prahy dosahuje až 20 % p.a. Jak vysvětlil Dejanovski, růst nájemného v širším centru města je tažen především zvýšenou poptávkou po nájemním bydlení ze strany mladých Čechů z generace mileniálů. Tato generace je totiž ve srovnání se svými rodiči méně orientována na vlastnictví, a tak typicky preferuje pronájem. Její lifestylové nároky ji zároveň předurčují k bydlení v širším centru Prahy.

Cyril Dejanovski

19. říjen 2017

Cyril Dejanovski vystoupil na mezinárodní konferenci Real Estate Market > Autumn 2017

Cyril Dejanovski, obchodní ředitel Svoboda & Williams, vystoupil v rámci diskusního panelu Praha: paralyzovaná výstavba? na mezinárodní odborné konferenci Real Estate Market > Autumn 2017, kterou pořádal magazín Stavební fórum. Ve své prezentaci zdůraznil, že trendem současného realitního developmentu jsou citlivé renovace historických domů v centru Prahy.

Developeři podle Dejanovského příklonem k renovacím reagují na zdlouhavé povolovací procesy u projektů nové výstavby a na problémy spojené se schvalováním Metropolitního plánu. Ve svém vystoupení Dejanovski dále zdůraznil, že v souvislosti s růstem zájmu Čechů o nájemní bydlení a rychlým zdražováním nájemného u pražských bytů se pozornost části developerů přesouvá k projektům určeným k pronájmu (viz např. projekty Krkonošská 14 a Břetislavka). 

Již 16. ročník konference Real Estate Market se uskutečnil v prostorách Centra architektury a městského plánování (CAMP) v budově IPR. Tvořily jej celkem 4 panelové diskuse, které byly věnovány tematice pražských brownfieldů, aktuálním trendům v segmentu kancelářských prostor, Metropolitnímu plánu, problematice nájemního bydlení a dalším tématům.

Konference Real Estate Market | Cyril Dejanovski

16. říjen 2017

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena pronájmem pražských kancelářských prostor z fondu Vienna Insurance Group

Společnost VIG FUND, a.s., která je součástí Vienna Insurance Group, zahájila exkluzivní spolupráci při pronájmu pražských kancelářských prostor ze svého portfolia s realitní kanceláří Svoboda & Williams. Toto portfolio zahrnuje administrativní budovy Havlíčkova Plaza, Burzovní palác a Revoluční 1&3.

Administrativní budovy z portfolia VIG FUND nabízejí atraktivní kancelářské prostory k pronájmu v předních lokalitách hlavního města, konkrétně v bezprostřední blízkosti náměstí Republiky, významného centra pražského byznysu. Prostory v těchto budovách svým pojetím a plochou (jednotky do 600 m2) vycházejí vstříc potřebám menších, především lokálních firem a navíc umožnují vysokou míru flexibility. Budova Havlíčkova Plaza nedávno prošla celkovou rekonstrukcí, v Burzovním paláci zase byly renovovány garáže a výtahy. Aktuálně tam probíhá též renovace vzduchotechniky.

„Těší nás, že nám společnost VIG FUND svěřila pronájem jednotek v pražských budovách, které má ve svém portfoliu,“ uvedla Zuzana Virbová ze Svoboda & Williams. „Co se týká péče o menší firmy, které hledají moderní a dobře umístěné kancelářské prostory, jsme ti nejlepší na trhu. Pomáhá nám v tom efektivní, přesně zacílený marketing a naše schopnost rychle a pružně reagovat na aktuální potřeby nájemců,“ dodala Zuzana Virbová.

Burzovní palác | Svoboda & Williams

24. září 2017

Výtěžek turnaje SVOBODA & WILLIAMS CUP 2017 ve výši 183 900 Kč podpoří Nadaci Terezy Maxové dětem

V sobotu 23. září se v hale Aréna Sparta – Podvinný Mlýn uskutečnil již pátý ročník charitativního futsalového turnaje SVOBODA & WILLIAMS CUP. O putovní pohár Svoboda & Williams se letos utkalo celkem 12 týmů reprezentujících významné společnosti ze světa realit a bankovnictví. K vítězství se nakonec dvěma finálovými brankami prostřílelo mužstvo společnosti bpd development. Charitativní výtěžek turnaje ve výši 183 900 Kč podpoří činnost Nadace Terezy Maxové dětem. V rámci slavnostního předávání cen částku symbolicky převzala Terezie Sverdlinová, ředitelka nadace, a Renata Langmannová, ambasadorka projektu TERIBEAR.

V letošním ročníku SVOBODA & WILLIAMS CUPu se utkala mužstva společností Accolade – Panattoni, bpd development, CBRE, Colliers International, CPI Property Group, CTP Invest, Cushman & Wakefield, Československá obchodní banka, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Sentient a pořádající Svoboda & Williams. Pohár Svoboda & Williams letos putoval k týmu společnosti bpd development, který ve finále zvítězil nad stříbrnými CPI Property Group. Bronzové medaile si odnesl tým Jones Lang LaSalle. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Miroslav Koutenský z týmu bpd development a nejlepším brankářem turnaje se stal Jan Žáček z týmu Svoboda & Williams.

Díky dobrovolným příspěvkům zúčastněných firem a prodeji lístků do charitativní tomboly se letos v rámci SVOBODA & WILLIAMS CUPu podařilo shromáždit rekordních 183 900 Kč. Výtěžek loňského ročníku turnaje tak byl překonán o téměř 40 000 Kč. Celá částka poputuje na účet Nadace Terezy Maxové dětem, jež pomáhá znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Pořadatelům se i letos podařilo vytvořit příjemnou společenskou událost pro celou rodinu. O zábavu pro nejmenší se postaral Pididomek, rodinná školka a jesle s rozšířenou výukou angličtiny. Na hráče i fanoušky čekalo v Aréně Sparta občerstvení od Prague Catering a charitativní tombola, v níž hlavními cenami byly dva vouchery na pronájem auta na víkend (v hodnotě 7500 Kč) od firmy Invelt a dva vouchery na ubytování v apartmánu PRAGUE STAY.

Ceny do tomboly, zúčastněným týmům i jednotlivcům laskavě věnovali sponzoři turnaje, Invelt, La femme MiMi, Rabbit Guides, Cacao Prague, Salon Petra Měchurová, Bobová dráha Prosek, TERIBEAR, La Cave D’Adrien, Chefparade, KLENOTA, Galerie KusKovu, Brierley Bags, 100CLASS concept store, FOX Gallery, BARBERLAND, Lázně Pramen, Kino Pilotů, VR pokojíček, BodyID, Zámek Dobříš, Gourmet services, Kalina Cuisine & Vins, Atelier Kalina a PRAGUE STAY. O sportovní stránku turnaje se i letos postarala společnost CZech Sport Media.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

SVOBODA & WILLIAMS CUP 2017

Nově zařazené nemovitosti e-mailem Pravidelně každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu jsme Vám právě odeslali potvrzovací zprávu. Pro dokončení registrace prosím klikněte na odkaz v ní.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.