Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

12. leden 2022

Noví členové týmu Svoboda & Williams

Na začátku nového roku se tým Svoboda & Williams výrazně rozrostl. Nejvíce nových posil přibylo do týmů rezidenčního prodeje i pronájmu, další nováčky přivítalo analytické oddělení i týmy marketingu a správy nemovitostí.

Na pozici Research Analyst nastoupil Kryštof Kušiak, absolvent magisterského programu Management na VŠE. Dosavadní pracovní zkušenosti sbíral na poli financí, projektového managementu a také jako analytik akvizic v developmentu. V současné době dálkově studuje oceňování nemovitostí. Domluví se plynně anglicky a francouzsky.

Tým marketingu přivítal Eriku Tikan na pozici Junior Graphic Designer. Erika v současnosti studuje bakalářský obor multimédia v ekonomické praxi na VŠE. Dosud se podílela na soukromých grafických a fotografických projektech a vytvořila také vlastní krátkometrážní film. Hovoří plynně rusky, ukrajinsky a anglicky.

Novou posilou týmu správy nemovitostí je Zuzana Opačitá. Získala magisterský titul na Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. V oblasti správy nemovitostí se pohybuje od roku 2016 – působila ve společnostech Bohemian Estates a Hamilton & Co Asset Management, kde měla na starosti také rezidenční pronájmy. Hovoří plynně anglicky a na konverzační úrovni také německy.

Na pozici Sales Representative do jednotlivých týmů rezidenčního prodeje nastoupili tři nové členky. Dominika Heidenreichová v současné době studuje obor mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Dosavadní pracovní zkušenosti sbírala mimo jiné jako Event Coordinator v golfovém resortu. Hovoří plynně anglicky. Zuzana Štafurová se pohybuje v realitním segmentu již sedm let – působila v oblastech rezidenčního prodeje i pronájmu, zkušenosti má rovněž se správou nemovitostí. Hovoří plynně slovensky a anglicky. Oli Dohnal Zhuk je absolventkou oboru Work and Organizational Psychology na Maastrichtské univerzitě, rovněž získala manažerský certifikát na newyorské Baruch college. Pracovní zkušenosti sbírala v oblastech vzdělávání a poradenství, domluví se anglicky, ukrajinsky a také rusky.

Do týmu rezidenčního pronájmu nastoupili na pozici Letting Representative Roman Mrázek a Jakub Neužil. Roman dosud působil jako recruiter ve společnosti Hays, pracovní zkušenosti sbíral také v Londýně v designovém studiu Villaverde. Hovoří plynně anglicky. Jakub vystudoval magisterský obor mezinárodní obchod na VŠE. Během studia absolvoval stáž v londýnské pobočce společnosti Lasvit, dva roky působil v pivovarnictví a hovoří plynně anglicky a španělsky.

Nové posily přibyly i na recepci. V kanceláři Na Perštýně se nově potkáváme s Lindou Victorií Nitrovou, která v současné době studuje bakalářský obor digitální marketing a kreativní komunikace na VŠKK. Půl roku strávila na střední škole v Kanadě, díky čemuž hovoří plynně anglicky a jejím mateřským jazykem je němčina. Tým recepčních v nových sdílených kancelářích West Flexi Offices rozšířila Alena Krejčíková, která absolvovala Obchodní akademii v Liberci, hovoří plynně anglicky a má základy ruštiny.

 

Tým Svoboda & Williams | Noví členové

12. leden 2022

Apartmány Bramberk: původní objekt ožil rekonstrukcí

Stavební práce na horském projektu Apartmány Bramberk, který vzniká rekonstrukcí objektu bývalého rekreačního střediska v Peci pod Sněžkou, běžely v uplynulém roce podle harmonogramu.

Rekonstrukce původního objektu se před zazimováním soustředila především na přístavby bazénu a jižního výtahu. Bylo tak vybetonováno dno bazénu i jeho obvodové stěny, které byly následně pokryty hydroizolací. Zároveň byla zahájena stavba krytých parkovacích stání.

Po dokončení nabídne projekt Apartmány Bramberk deset velkoryse pojatých jednotek o ploše od 113 do 155 m2. Součástí domu bude také privátní wellness s 15metrovým bazénem a reprezentativní lobby s barem. Vzhledem umístění projektu v horských podmínkách závisí výstavba na počasí. Celý objekt je tak nyní zazimován a zabezpečen a předpokládané pokračování stavebních prací je stanoveno na březen 2022.

Více informací o projektu Apartmány Bramberk.

Horský projekt Apartmány Bramberk

11. leden 2022

Rozhovor s Magdalenou Svatkovou v magazínu Exclusive Life

Součástí lednového čísla magazínu Exclusive Life je rozhovor s Magdalenou Svatkovou, která ve Svoboda & Williams vede nejúspěšnější tým zaměřený na prodej prémiových rezidenčních nemovitostí.

Na pozici, kde jsem dnes, jsem se dostala především díky píli, neustálému vzdělávání, profesionálnímu vystupování, ale také díky pokoře a tomu, že mě moje práce skutečně baví. Velmi důležité pro mě byly také dobré kontakty a držet se mantry ‚štěstí přeje připraveným‘,“ říká v rozhovoru Magdalena Svatková.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

 

Rozhovor s Magdalenou Svatkovou v magazínu Exclusive Life

15. prosinec 2021

Druhá prodejní fáze rezidenčního projektu Nové Lauby zahájena

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahajuje druhou prodejní fázi rezidenčního projektu Nové Lauby, který v současnosti vzniká v centru Ostravy pod taktovou investora Sdružení BBB Nové Lauby ve spolupráci s městem Ostrava a architektonickou kanceláří znamení čtyř – architekti.

Rezidenční projekt Nové Lauby bude po dokončení tvořen celkem 85 byty. Město odkoupí od investora 31 bytů, které budou využity výhradně pro nájemní bydlení; 52 bytů bude určených k prodeji – právě ty postupně přibývají do nabídky Svoboda & Williams. „Nyní nabídku rozšiřuje celkem sedm bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk a jeden nebytový prostor. První prodejní fázi jsme spustili v říjnu a již po měsíci se nám sešlo sedm závazných rezervací. O jednotky v rámci projektu je tak – podle předpokladů – velký zájem,“ komentuje Eva Prašivková, senior makléřka Svoboda & Williams.

Kromě prodeje se kupředu posouvá i samotná výstavba projektu. V současnosti intenzivně probíhají zemní a výkopové práce, které jsou již ze dvou třetin hotové.

Více o rezidenčním projektu Nové Lauby.

Byty na prodej Ostrava

15. prosinec 2021

Prodej bytů v bratislavském projektu rezidence Slávičie zahájen

Na základě exkluzivního pověření zahajuje realitní kancelář Svoboda & Williams prodej 12 bytů a 4 nebytových prostor v novém bratislavském projektu rezidence Slávičie, který je umístěný v klidné části Starého Města, ve Slavičím údolí. Kolaudace projektu je naplánovaná na březen 2022.

Portfolio Svoboda & Williams rozšiřuje 12 nových bytů, které se rozprostírají na samostatných podlažích a disponují výměrami od 116 m2 do 143 m2, ke každému z nich navíc přísluší i sklep. Čtyři viladomy, jichž jsou byty součástí, vytvářejí uzavřený monitorovaný komplex s integrovanými oddychovými zónami a společným zeleným prostranstvím – údržbu celého objektu bude mít na starosti správcovská firma.

Byty se prodávají ve stavu shell&core, což umožňuje dokončení do podoby podle představ budoucích majitelů. Disponují hliníkovými okny Aluprof MB-86 s trojskly, venkovními žaluziemi Lomax v antracitové barvě, rekuperační jednotkou v každé obytné místnosti, tepelným čerpadlem Panasonic Aquarea, vstupními dveřmi Defendor a podlahovým vytápěním, které je doplněné o možnost regulace teploty v každé místnosti. V bytech i apartmánech je navíc příprava na krb. Jednotlivé interiéry nabízejí díky nadstandardní světlé výšce stropů 2,8 metru mimořádnou vzdušnost.

Rezidenční komplex Slávičie je obklopený zelení vzrostlých stromů a díky zasazení do jižního svahu Slávičího údolí zaručuje klidné bydlení v soukromí. K domům vede nově vybudovaná soukromá cesta s videovrátným. Areál je monitorovaný 24/7 a exkluzivně přístupný pouze pro rezidenty, součástí jsou i společné exteriérové plochy. Bezproblémové parkovaní zabezpečuje podzemní podlaží s přímým napojením výtahem k jednotlivým podlažím nebo na venkovních parkovacích stáních.

Více informací o projektu rezidence Slávičie.

Bratislavský rezidenční projekt Slávičie | Svoboda & Williams

08. prosinec 2021

Prodej bytů ve vinohradském rezidenčním projektu Mánesova 78 úspěšně ukončen

Svoboda & Williams úspěšně dokončila prodej bytů v rámci rezidenčního projektu Mánesova 78, který vznikl důkladnou rekonstrukcí pozdně secesního domu, situovaného jen pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad.

Necelý rok po tom, co byl prodej bytů v rezidenčním projektu Mánesova 78 exkluzivně svěřen realitní kanceláři Svoboda & Williams, našly všechny jednotky své majitele. „Byty o dispozicích 2+kk si klienti pořizovali převážně za účelem investice, větší byty naopak k vlastnímu bydlení. Díky tomu, že stavba získala kolaudační souhlas již v závěru roku 2020, se mohli noví majitelé rovnou stěhovat, a dům tak začal v průběhu letošního roku postupně ožívat,“ říká Jana Kociánová, Property Consultant ve Svoboda & Williams.

 

Mánesova 78 | Svoboda & Williams

26. listopad 2021

Svoboda & Williams vydala první printový speciál magazínu Selected

Po bezmála roce od spuštění online magazínu Selected vydává Svoboda & Williams první printový speciál, jehož ústřední linkou jsou rozličné způsoby, jakými lze dojít ke šťastné mysli a stavům radosti. Ve čtvrtek 25. listopadu k příležitosti vydání proběhl slavnostní večer plný umění a vůní v ateliéru umělkyně Lucie Jindrák Skřivánkové.

První tištěný speciál Selected vznikal v úzké spolupráci marketingového týmu Svoboda & Williams s šéfredaktorem magazínu Tomášem Ottou. „Jedním z prvotních záměrů, který jsme si určili vůbec před tím, než jsme spustili online magazín Selected, bylo digitální formát doprovodit jednou ročně tím tištěným. Nechtěli jsme ale vydat nudný firemní časopis plný prázdných slov, naopak jsme usilovali o skutečně zajímavý obsah, jak po psané, tak po vizuální stránce,“ vysvětluje Otta. Natálie Bartošová, která měla na starosti marketingovou stránku projektu, doplňuje: „Šlo nám zejména o to, aby byl tištěný magazín Selected decentně a zároveň moderně zpracovaný a aby jeho obsah stál především na portrétování zajímavých osobností.“

Zmíněnou vizuální stránku povznesla spolupráce s významnou českou umělkyní Lucií Jindrák Skřivánkovou, která speciálně pro Selected vytvořila dílo na obálku. „Obraz jsem malovala s myšlenkou na krásu života, spokojenost a rozkvět. Pouštěla jsem si u toho svou oblíbenou skladbu Stand on the Word od Keedz, u které vždy tančím, a podle ní jsem obraz taky pojmenovala. Píseň je o lásce, kterou nic neohrozí, je pevná jako skála. Na obraz jsem použila dominantní žlutou barvu, celá kompozice se vznáší a tančí, je tam lehkost a hravost. To jsou věci, které dělají život lehčí a zároveň plný,“ říká umělkyně.

Právě v ateliéru Lucie Jindrák Skřivánkové proběhl 25. listopadu slavnostní večer k příležitosti vydání první tištěné edice magazínu. Celá událost proběhla pod taktovou Svoboda & Williams a Studia Visit, o nezapomenutelnou atmosféru se kromě všudypřítomného umění postaraly také interiérové parfémy Pigmentarium.

 

Selected Magazine by Svoboda & Williams

25. listopad 2021

Svoboda & Williams vítězem v kategorii Best Local Real Estate Agency na CIJ Awards 2021

Realitní společnost Svoboda & Williams zvítězila v kategorii Best Local Real Estate Agency ve 21. ročníku letošních CIJ Awards Czech Republic.

Na letošním ročníku CIJ Awards bylo nominovaných 73 společností, osobností, projektů, transakcí a kampaní, které soutěžily v celkem 22 kategoriích. Realitní společnost Svoboda & Williams obhájila vítězství v kategorii Best Local Real Estate Agency. „Ocenění si moc vážíme, jelikož je ukazatelem kontinuity v kvalitě služeb poskytovaných našim klientům. Rád bych poděkoval jak všem, kdo pro nás hlasovali, tak celému týmu Svoboda & Williams,“ uvedl k zisku ocenění Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams.

Ocenění CIJ Awards Czech Republic, která mají v České republice na poli realitního trhu nejdelší tradici, každoročně uděluje společnost Roberts Publishing Media Group, s. r. o., vydavatel tištěných a online zpráv zaměřených na dění v realitním segmentu regionů střední a jihovýchodní Evropy.

 

Best Local Real Estate Agency | CIJ Awards 2021

22. listopad 2021

Svoboda & Williams finančně podpořila spolek Mokřady

Realitní společnost Svoboda & Williams opětovně podpořila finančním darem spolek Mokřady, který se dlouhodobě zabývá realizací opatření ke zlepšení zadržování vody v krajině, kultivací vodního režimu a podporou ohrožených druhů.

Dar bude využit na potřebné práce na mokřadech na Jihlavsku, zejména pak na lokalitách Lesnovské mokřady, Popický rybník, Měšín, Ochoz a Mukařka. Díky finančnímu obnosu budeme moci vyhloubit a obnovit tůně, upravit hráz rybníku a provedeme také prořezávky náletových dřevin a revitalizaci vodního režimu," říká Jaromír Maštera, předseda spolku Mokřady.

Pravidelná podpora spolku Mokřady je jednou z environmentálních aktivit, do nichž se společnost Svoboda & Williams v uplynulých letech zapojila. Podílí se rovněž na ochraně Středního Poohří prostřednictvím partnerství se spolkem Zamenis a ve spolupráci se spolkem Mokřady mimo jiné na budování mokřadního biotopu v oblasti jižních Čech.

 

Svoboda & Williams finančně podpořila spolek Mokřady

16. listopad 2021

Prodej domů z pera světoznámého studia Cutler Anderson Architects zahájen

Realitní kancelář Svoboda & Williams spustila prodej čtrnácti domů v projektu Přístav, který svižným tempem vyrůstá v tiché zátoce Orlické přehrady. Podobu domů, jež díky netradičnímu přístupu nerušeně splynou s okolní krajinou, navrhl James Cutler z proslulého studia Cutler Anderson Architects.

Investor měl od počátku jasný záměr vytvořit projekt, který nabídne spojení mimořádně vzácné polohy přímo u vody a neotřelého přístupu k architektuře. Přístav tak vzniká jako základna klidu pro náročné, která zároveň nikterak nenaruší kouzlo místa, kde se potkávají lesy s vodní hladinou. Právě o to se postaralo renomované studio Cutler Anderson Architects, které představuje etalon ekologického stavitelství. Budoucí majitelé navíc budou moci využít kotviště ve vlastním molu, díky čemuž bude propojení s vodním elementem dotažené do posledního detailu.

Podoba domů, kterou James Cutler navrhl, byla předurčena svažitým terénem – právě tento prvek se architekt rozhodl využít jak z hlediska tvarosloví jednotlivých objektů, tak z hlediska praktického. Zadní část každého objektu bude totiž zapuštěna v zemi, což výrazně zlepší izolační vlastnosti. „Orlická přehrada je ústředním motivem, s nímž jsem pracoval od prvotních návrhů tohoto projektu. Všechny domy v Přístavu jsou tak neoddělitelně spjaty s vodní hladinou, která se rozprostírá pod nimi. A když se na domy podíváte seshora, uvidíte jen několik nenápadných chatiček, seřazených skoro jako kupky sena na známém obrazu od Moneta. Díky zasazení do prosluněného svahu se bude pohled na „kupky sena“ proměňovat v průběhu dne s pohybem slunečních paprsků,“ vysvětluje James Cutler ze studia Cutler Anderson Architects.

I stran interiéru domy v Přístavu na první pohled vybočí ze zajetých standardů. Ráz jednotlivých prostor určí dřevo z Douglasky, jež se vzácně vyskytuje právě v oblasti kolem Orlické přehrady. James Cutler pochází z amerického středozápadu, pro který je tento strom typický, a tak se s ním v průběhu let naučil pracovat. Jde tak o vítaný spojovací prvek z prostředí, které je pro Jamese Cutlera přirozené a ze kterého jeho přístup k architektuře vychází. Dalšími dominantními materiály budou beton a přírodní kámen. Půvab interiéru tak bude spočívat zejména ve spojení jemných a hrubých textur. Vrchní část domů ochrání přírodní vysokopevnostní ocel s pokrývkou zeleně, která rovněž přispěje k příjemnému klimatu v každé roční době. Díky masivně proskleným fasádám pak dojde k tolik žádanému propojení jednotlivých obytných místností s exteriérem.

Domy vyrůstají ve dvou variantách dispozic – 3+1 a 4+1. Všechny budou kompletně dokončeny včetně povrchů a jejich interiér rozšíří terasa plynule navazující na zahradu. Garáž bude pro snadný přístup umístěná ve vrchní části objektu. Dokončení prvních sedmi domů v Přístavu je naplánováno na konec letošního roku.

Více informací o projektu Přístav.

Domy Přístav | Cutler Anderson Architects

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.