Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

26. listopad 2021

Svoboda & Williams vydala první printový speciál magazínu Selected

Po bezmála roce od spuštění online magazínu Selected vydává Svoboda & Williams první printový speciál, jehož ústřední linkou jsou rozličné způsoby, jakými lze dojít ke šťastné mysli a stavům radosti. Ve čtvrtek 25. listopadu k příležitosti vydání proběhl slavnostní večer plný umění a vůní v ateliéru umělkyně Lucie Jindrák Skřivánkové.

První tištěný speciál Selected vznikal v úzké spolupráci marketingového týmu Svoboda & Williams s šéfredaktorem magazínu Tomášem Ottou. „Jedním z prvotních záměrů, který jsme si určili vůbec před tím, než jsme spustili online magazín Selected, bylo digitální formát doprovodit jednou ročně tím tištěným. Nechtěli jsme ale vydat nudný firemní časopis plný prázdných slov, naopak jsme usilovali o skutečně zajímavý obsah, jak po psané, tak po vizuální stránce,“ vysvětluje Otta. Natálie Bartošová, která měla na starosti marketingovou stránku projektu, doplňuje: „Šlo nám zejména o to, aby byl tištěný magazín Selected decentně a zároveň moderně zpracovaný a aby jeho obsah stál především na portrétování zajímavých osobností.“

Zmíněnou vizuální stránku povznesla spolupráce s významnou českou umělkyní Lucií Jindrák Skřivánkovou, která speciálně pro Selected vytvořila dílo na obálku. „Obraz jsem malovala s myšlenkou na krásu života, spokojenost a rozkvět. Pouštěla jsem si u toho svou oblíbenou skladbu Stand on the Word od Keedz, u které vždy tančím, a podle ní jsem obraz taky pojmenovala. Píseň je o lásce, kterou nic neohrozí, je pevná jako skála. Na obraz jsem použila dominantní žlutou barvu, celá kompozice se vznáší a tančí, je tam lehkost a hravost. To jsou věci, které dělají život lehčí a zároveň plný,“ říká umělkyně.

Právě v ateliéru Lucie Jindrák Skřivánkové proběhl 25. listopadu slavnostní večer k příležitosti vydání první tištěné edice magazínu. Celá událost proběhla pod taktovou Svoboda & Williams a Studia Visit, o nezapomenutelnou atmosféru se kromě všudypřítomného umění postaraly také interiérové parfémy Pigmentarium.

 

Selected Magazine by Svoboda & Williams

25. listopad 2021

Svoboda & Williams vítězem v kategorii Best Local Real Estate Agency na CIJ Awards 2021

Realitní společnost Svoboda & Williams zvítězila v kategorii Best Local Real Estate Agency ve 21. ročníku letošních CIJ Awards Czech Republic.

Na letošním ročníku CIJ Awards bylo nominovaných 73 společností, osobností, projektů, transakcí a kampaní, které soutěžily v celkem 22 kategoriích. Realitní společnost Svoboda & Williams obhájila vítězství v kategorii Best Local Real Estate Agency. „Ocenění si moc vážíme, jelikož je ukazatelem kontinuity v kvalitě služeb poskytovaných našim klientům. Rád bych poděkoval jak všem, kdo pro nás hlasovali, tak celému týmu Svoboda & Williams,“ uvedl k zisku ocenění Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams.

Ocenění CIJ Awards Czech Republic, která mají v České republice na poli realitního trhu nejdelší tradici, každoročně uděluje společnost Roberts Publishing Media Group, s. r. o., vydavatel tištěných a online zpráv zaměřených na dění v realitním segmentu regionů střední a jihovýchodní Evropy.

 

Best Local Real Estate Agency | CIJ Awards 2021

22. listopad 2021

Svoboda & Williams finančně podpořila spolek Mokřady

Realitní společnost Svoboda & Williams opětovně podpořila finančním darem spolek Mokřady, který se dlouhodobě zabývá realizací opatření ke zlepšení zadržování vody v krajině, kultivací vodního režimu a podporou ohrožených druhů.

Dar bude využit na potřebné práce na mokřadech na Jihlavsku, zejména pak na lokalitách Lesnovské mokřady, Popický rybník, Měšín, Ochoz a Mukařka. Díky finančnímu obnosu budeme moci vyhloubit a obnovit tůně, upravit hráz rybníku a provedeme také prořezávky náletových dřevin a revitalizaci vodního režimu," říká Jaromír Maštera, předseda spolku Mokřady.

Pravidelná podpora spolku Mokřady je jednou z environmentálních aktivit, do nichž se společnost Svoboda & Williams v uplynulých letech zapojila. Podílí se rovněž na ochraně Středního Poohří prostřednictvím partnerství se spolkem Zamenis a ve spolupráci se spolkem Mokřady mimo jiné na budování mokřadního biotopu v oblasti jižních Čech.

 

Svoboda & Williams finančně podpořila spolek Mokřady

16. listopad 2021

Prodej domů z pera světoznámého studia Cutler Anderson Architects zahájen

Realitní kancelář Svoboda & Williams spustila prodej čtrnácti domů v projektu Přístav, který svižným tempem vyrůstá v tiché zátoce Orlické přehrady. Podobu domů, jež díky netradičnímu přístupu nerušeně splynou s okolní krajinou, navrhl James Cutler z proslulého studia Cutler Anderson Architects.

Investor měl od počátku jasný záměr vytvořit projekt, který nabídne spojení mimořádně vzácné polohy přímo u vody a neotřelého přístupu k architektuře. Přístav tak vzniká jako základna klidu pro náročné, která zároveň nikterak nenaruší kouzlo místa, kde se potkávají lesy s vodní hladinou. Právě o to se postaralo renomované studio Cutler Anderson Architects, které představuje etalon ekologického stavitelství. Budoucí majitelé navíc budou moci využít kotviště ve vlastním molu, díky čemuž bude propojení s vodním elementem dotažené do posledního detailu.

Podoba domů, kterou James Cutler navrhl, byla předurčena svažitým terénem – právě tento prvek se architekt rozhodl využít jak z hlediska tvarosloví jednotlivých objektů, tak z hlediska praktického. Zadní část každého objektu bude totiž zapuštěna v zemi, což výrazně zlepší izolační vlastnosti. „Orlická přehrada je ústředním motivem, s nímž jsem pracoval od prvotních návrhů tohoto projektu. Všechny domy v Přístavu jsou tak neoddělitelně spjaty s vodní hladinou, která se rozprostírá pod nimi. A když se na domy podíváte seshora, uvidíte jen několik nenápadných chatiček, seřazených skoro jako kupky sena na známém obrazu od Moneta. Díky zasazení do prosluněného svahu se bude pohled na „kupky sena“ proměňovat v průběhu dne s pohybem slunečních paprsků,“ vysvětluje James Cutler ze studia Cutler Anderson Architects.

I stran interiéru domy v Přístavu na první pohled vybočí ze zajetých standardů. Ráz jednotlivých prostor určí dřevo z Douglasky, jež se vzácně vyskytuje právě v oblasti kolem Orlické přehrady. James Cutler pochází z amerického středozápadu, pro který je tento strom typický, a tak se s ním v průběhu let naučil pracovat. Jde tak o vítaný spojovací prvek z prostředí, které je pro Jamese Cutlera přirozené a ze kterého jeho přístup k architektuře vychází. Dalšími dominantními materiály budou beton a přírodní kámen. Půvab interiéru tak bude spočívat zejména ve spojení jemných a hrubých textur. Vrchní část domů ochrání přírodní vysokopevnostní ocel s pokrývkou zeleně, která rovněž přispěje k příjemnému klimatu v každé roční době. Díky masivně proskleným fasádám pak dojde k tolik žádanému propojení jednotlivých obytných místností s exteriérem.

Domy vyrůstají ve dvou variantách dispozic – 3+1 a 4+1. Všechny budou kompletně dokončeny včetně povrchů a jejich interiér rozšíří terasa plynule navazující na zahradu. Garáž bude pro snadný přístup umístěná ve vrchní části objektu. Dokončení prvních sedmi domů v Přístavu je naplánováno na konec letošního roku.

Více informací o projektu Přístav.

Domy Přístav | Cutler Anderson Architects

15. listopad 2021

Svoboda & Williams zahajuje čtvrtou prodejní etapu rodinných domů Na Pramenech

Úspěšný rezidenční projekt Na Pramenech vstupuje do další etapy, tvořené dvojdomy o nejvelkorysejších užitných plochách a dispozicích. Domy v prvních třech etapách jsou z části dokončené a kompletně vyprodané, rezidenční areál již přivítal první obyvatele.

Čtvrtá etapa rezidenčního projektu Na Pramenech, která je v současné době již ve fázi výstavby, bude tvořena domy o dispozicích 4+kk a 5+kk s možností individuální úpravy na 6+kk. Jejich velkou předností je umístění ve východní části pozemku u zatravněného valu – díky tomu mají budoucí majitelé jistotu, že se v bezprostřední blízkosti nebude realizovat žádná další výstavba, navíc budou mít z domů příjemný výhled do zeleně a díky umístění v rámci projektu také maximální soukromí.

Projekt Na Pramenech je velmi žádaný, o čemž svědčí i fakt, že tři etapy, jejichž prodej jsme zahajovali postupně od března minulého roku, jsou již kompletně vyprodány. Případní zájemci o domy, které právě přibývají do nabídky, se tak budou stěhovat do klidné, zcela zabydlené rezidenční čtvrti,“ doplňuje Vanda Böhmová, realitní makléřka Svoboda & Williams.

V době dokončení čtvrté fáze začne v rezidenčním areálu vznikat školka, souběžně s tím budou probíhat dokončovací práce na celkovém vzhledu projektu. Kolaudace čtvrté etapy je naplánována na podzim 2022.

Více informací o projektu Na Pramenech.

Domy Na Pramenech | Rodinné domy Praha 9

15. listopad 2021

Svoboda & Williams opakovaně zastupovala společnost Konektor při výběru nového sídla

Tým pronájmu komerčních prostor Svoboda & Williams v rámci exkluzivního zastupování úspěšně zprostředkoval nájemní transakci pro komunikační skupinu Konektor. Novým sídlem společnosti tak bude od začátku příštího roku administrativní budova Solitaire v Petrské čtvrti.

Se společností Konektor jsme spolupracovali již v minulosti, kdy výsledkem bylo stěhování do historické, samostatně stojící budovy na Karlově náměstí. Opětovné spolupráce s touto komunikační skupinou si moc vážíme a věříme, že jsme našemu dlouholetému partnerovi našli místo, kde se bude cítit dobře a které bude nejlépe odpovídat jeho současným potřebám,“ říká Jaroslav Waldhauser ze Svoboda & Williams.

Stěhování komunikační skupiny Konektor předcházel průzkum trhu, na základě kterého se zúžil výběr odpovídajících kancelářských prostor. Společnost si za své nové sídlo zvolila kanceláře v budově Solitaire, díky umístění v Petrské čtvrti, vyhovující dispozici prostor vyžadujících minimum změn a vyššímu standardu, který tento administrativní objekt nabízí. Důležitým aspektem bylo také přímočaré jednání s Milenou Doubkovou, zkušenou letting managerkou společnosti Generali Real Estate, majitelem budovy. „Těší nás, že si společnost Konektor vybrala pro své nové sídlo naši budovu Solitaire na Praze 1. Potvrzuje to naši dlouhodobou strategii investovat do kvalitních komerčních nemovitostí v zavedených a žádaných lokalitách Prahy, které si i v této nelehké době na realitním trhu najdou své nájemce,” komentuje Milena Doubková.

 

Komunikační skupina Konektor

15. listopad 2021

V tradiční vilové čtvrti u Dívčích hradů právě vzniká trojice jedinečných mezonetových bytů

Bytový dům situovaný v žádané lokalitě Smíchova, jen pár kroků od přírodní památky Ctirad, se díky nástavbě zvětšuje o dvě podlaží – na nich se již příští rok rozprostřou tři velkoryse pojaté mezonetové byty, každý s vlastní terasou a výhledem na Prahu i do okolní zeleně.

Bytový dům z roku 1925 právě prochází celkovou rekonstrukcí, jejíž součástí je půdní nástavba, ve které vzniká prostor pro tři mezonetové byty. Všechny nabídnou dispozici 4+kk, prakticky rozdělenou na klidovou a denní zónu – spodní úroveň bude vyhrazena pro tři ložnice, z nichž jednu rozšíří walk-in šatna a en-suite koupelna; horní úroveň bude koncipována jako otevřený obytný prostor spojený s kuchyní a jídelnou, navíc rozšířený o terasu. Díky umístění ve svažitém terénu bude trojice mezonetových bytů přístupná z ulice Pod Závěrkou, se kterou ji propojí dvě ocelové lávky.

Vilová čtvrť, v níž se bytový dům nachází, je tvořena převážně rezidencemi z 20. a 70. let minulého století. Celá oblast se vyznačuje jedinečným charakterem, který mu dodává svažitý terén, klikaté uličky a množství upravených starých zahrad. Velkou předností lokality je spojení dosahu centra města s blízkostí volné přírody tvořené náhorní plání s výhledy na město i do krajiny. Vzhledem k výstavbě nového terminálu smíchovského nádraží navíc dojde v následujících letech ke zlepšení infrastruktury celé oblasti – k té přispěje i rozsáhlý projekt Smíchov City, který právě vyrůstá v docházkové vzdálenosti od vilové čtvrti.

V současné době dosáhly práce na nástavbě druhé úrovně. Dokončení mezonetových bytů je naplánováno na léto roku 2022.

Více informací o mezonetových bytech Pod Závěrkou.

Mezonetové byty na prodej, Praha 5

25. říjen 2021

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Market Autumn 2021

Ve středu 20. října se uskutečnil již dvacátý ročník odborné konference Real Estate Market, kterou pořádá online magazín Stavební fórum. V rámci čtyř panelových diskusí se sešli odborníci napříč celým spektrem realitního trhu, aby se ohlédli za děním v uplynulém roce a nastínili, jaké změny přinesla a urychlila pandemie společně se Zelenou dohodou „Green Deal“.

V první panelové diskuzi Kanceláře a retail: nová realita vystoupila s prezentací zaměřenou na coworking a sdílené kanceláře Kateřina Burešová, která ve Svoboda & Williams působí na pozici Flexible Workspace Consultant. S ostatními účastníky diskuze se shodla na tom, že home office není dlouhodobě udržitelný způsob práce, ale že nově vznikající kancelářské prostory budou muset reflektovat požadavky nájemců na vytvoření pracovního prostředí, do kterého se rádi vrátí. Právě koncept sdílených kanceláří nabízí stále žádanější flexibilní podmínky a zároveň místo, ve kterém se lidé mohou spontánně setkávat. „Sdílené kanceláře už dávno nejsou vnímány jako „new age“ způsob práce a v budoucnu by měly být součástí každé moderní administrativní budovy, podobně jako třeba kantýna,“ zmínila Burešová.

Jana Vlková, ředitelka oddělení Workplace Advisory v Colliers International, podotkla, že je na jednu stranu důležité pojmout nové kanceláře jako zážitek a pracovní prostředí co možná nejvíce zpříjemňovat, na stranu druhou je důležité v lidech vzbudit pocit, že když do kanceláře nebudou chodit, o něco tím přijdou, jelikož nebudou součástí každodenního neformálního setkávání. Petr Palička, Country Managing Director ve společnosti Penta Real Estate, zmínil několik příkladů ze současných realizací kancelářských prostor. Podle zkušeností z posledních měsíců je poptávka po kancelářích stále velká, ale mění se požadavky nájemců – chtějí více komunitích míst, terasy, zeleň a zapojení budovy do městské infrastruktury.

Petr Zahálka, obchodní ředitel společnosti ProInterier, společně s Leošem Andrlem, výkonným ředitelem společnosti Sekyra Group, komentovali pohled na výstavbu a fitout kancelářských prostor z hlediska samotné realizace. Vzhledem k rostoucím stavebním nákladům se nájemci snaží co nejvíce šetřit právě na zařizování kanceláří, situaci navíc významně komplikují výpadky v dodávkách technologií a materiálů, čemuž se musí spousta realizací přizpůsobovat.

 

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Market Autumn 2021

22. říjen 2021

Andrea Střechová vystoupila na konferenci Renesance nájemního bydlení

Vzdělávací platforma Real Estate Academy uspořádala 13. října konferenci Renesance nájemního bydlení, jejímž cílem bylo komplexně a do hloubky prezentovat tento investiční segment v rámci českého realitního trhu. Na jednom místě se tak setkali odborníci z oblasti developmentu, vlastníci nájemního bydlení, investoři, správci budov, ale také právníci, pojišťovny i banky.

Za realitní společnost Svoboda & Williams na konferenci vystoupila Andrea Střechová, která má již více než 15leté zkušenosti s poradenstvím pro investory a developery v nájemním rezidenčním sektoru. V rámci své prezentace hovořila mimo jiné o tom, jak optimalizovat výnos z pronájmu a jak budovat vztah s nájemci. „Trend nájemního bydlení rostl již před pandemií, ale situace uplynulých dvou let tento vývoj ještě urychlila. Ochota i nutnost platit nájemné namísto sjednávání hypotéky tak citelně vzrostla. S tím se výrazně zvýšily i nároky na kvalitu ze strany nájemců, takže stavět kvalitně s ohledem na maximální efektivitu je nyní nutností.“ 

Andrea Střechová vystoupila na konferenci Renesance nájemního bydlení

20. říjen 2021

Prodej bytů v projektu Viladům Máj úspěšně dokončen

Realitní kancelář Svoboda & Williams úspěšně ukončila prodej bytů v projektu Viladům Máj, a to pouhé dva měsíce po exkluzivním pověření od developera Nová Praha. Dvojice penthousů a čtyři dvouúrovňové byty s vlastní zahradou našly své majitele v rekordním tempu.

Rezidenční projekt Viladům Máj se nachází v klidné čtvrti na hranici rozsáhlého přírodního parku Košíře-Motol, kde pozemek přímo vybízel k realizaci komorního městského bydlení. „Viladům Máj vznikl ve spolupráci s architektky z renomovaného studia SENAA, díky čemuž jsou jednotlivé byty mimořádně dobře promyšlené. Nadstandardní materiály, prodloužení interiéru do exteriéru zahrady či terasy a příjemná lokalita, díky níž má člověk pocit, že je na venkově, a ne kousek od centra Prahy, hrály v rozhodování kupujících největší roli,“ komentuje úspěšný prodej Magdalena Svatková, jejíž tým měl ve Svoboda & Williams prodej bytů v projektu Viladům Máj na starosti. 

Viladům Máj | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.