Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

13. listopad 2020

Prodej bytů v berounském residenčním projektu BERLITA zahájen

Na základě exkluzivního pověření developerem VENUS INVESTMENT GROUP zahajuje realitní kancelář Svoboda & Williams prodej 61 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk v moderním residenčním projektu BERLITA, který vzniká na okraji historického jádra Berouna.

Residenční projekt BERLITA bude tvořen nadčasově pojatými byty, jejichž vzdušnost podtrhnou velkoformátová okna, která přivedou do prostoru velké množství světla a nabídnou krásné výhledy do okolí. Právě prosvětlenost každé jednotky byla jedním z hlavních požadavků developera při navrhování projektu. Důraz byl kladen také na dostatek úložných prostor a kompaktně řešené dispozice, které ocení především rodiny s dětmi.

Výstavba bytového domu BERLITA byla zahájena v říjnu. Kolaudace proběhne v létě roku 2022.

Více informací o projektu BERLITA.

Bytový dům BERLITA | Byty na prodej Beroun | Svoboda & Williams

13. listopad 2020

Pálavská brána: prodej domů v malebném vinařském regionu zahájen

Svoboda & Williams zahajuje prodej nízkoenergetických domů v rezidenčním projektu Pálavská brána, který vyroste na západním okraji jihomoravské obce Brod nad Dyjí. Domy vznikají v populární rekreační lokalitě, v bezprostřední blízkosti Mušovských jezer, představují tak skvělé zázemí pro bydlení i rekreaci.

Projekt Pálavská brána bude po dokončení tvořen celkem patnácti jednopodlažními domy, které svým architektonickým pojetím zapadnou do jihomoravské krajiny. Každý z domů o jednotné dispozici 3 + kk rozšíří soukromá zahrada, v úrovni střechy navíc vznikne prostor pro terasu s panoramatickým výhledem do širokého okolí. Domy vyniknou rovněž svým umístěním – na jedné straně se slunce odráží od hladiny Mušovských jezer, na druhé se vlní malebná krajina Pavlovských vrchů a kam oko dohlédne, rozprostírají se typické jihomoravské vinohrady.

V září byly vybetonovány základové desky, v současné době je dokončena hrubá stavba u jedné třetiny domů a probíhá ukládání překladů. Předpokládaný termín kolaudace projektu developer stanovil na jaro roku 2021.

Více o rezidenčním projektu Pálavská brána.

Bydlení i rekreace na jižní Moravě | Pálavská brána

13. listopad 2020

Svoboda & Williams exkluzivně nabízí byty v projektu Barrandez-vous

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla developerskou společností Topestates exkluzivně pověřena prodejem bytů v rezidenčním projektu Barrandez-vous, který vyrůstá v atraktivní lokalitě na východním okraji Barrandova. Stavba projektu byla zahájena v září tohoto roku a její dokončení je naplánováno na konec roku 2022.

„V segmentu prémiových nemovitostí patří realitní kancelář Svoboda & Williams k jedné z nejlepších na českém trhu a my se rádi obklopujeme profesionály,“ říká Petr Teplý, spoluzakladatel společnosti Topestates. „Již v minulosti jsme společně kooperovali na projektech Barrandovská zahrada či Truhlárna, obdobně úspěšnou spolupráci očekáváme i nyní,“ dodává.

Projekt Barrandez-vous vzniká jako rezidenční celek propojený s rozlehlým parkem, o jehož podobu se postará atelier Flera. Díky svému umístění tak spojí dostatek klidu a zeleně s moderním bydlením na dosah centra Prahy. Projekt utvoří dva bytové domy, jejichž architektonické pojetí umožní maximální využití prostoru a každému rezidentovi poskytne co nejvíc soukromí. Celkem 169 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk navíc svým budoucím majitelům nabídne možnost zařídit si nový domov přesně podle svých představ.

Interiér většiny bytů rozšíří exteriér: balkon, terasa či předzahrádka, opticky propojená s parkem vyplňujícím vnitřní prostor dvou bytových domů. Na byty umístěné v nejvyšších podlažích navíc naváže zelená střešní terasa, navržená rovněž atelierem Flera. Velkoformátová okna zaplaví hlavní obytné místnosti denním světlem a poskytnou výhledy do zeleně. Standardy dokončení dále zahrnou třívrstvé dřevěné podlahy ve třech barevných variantách, povrch lodžií z dřevěného roštu, jakož i a koupelny vybavené keramickou dlažbou, obklady ve velkém formátu a designovou sanitou. Ke každé jednotce bude možno dokoupit parkovací stání v podzemní garáži a sklep.

Jelikož je projekt Barrandez-vous realizován jako koncept uceleného bydlení, v přízemí obou objektů bude vyhrazen prostor pro obchody a služby. Součástí parku bude běžecká trať a venkovní posezení pro trávení volných chvil s rodinou a přáteli. V pěší vzdálenosti se nachází Chuchelský háj nebo přírodní rezervace Prokopské údolí, budoucí rezidenti ocení i nedalekou stanici MHD, která poskytuje rychlé spojení se Smíchovským nádražím.

Více informací o projektu Barrandez-vous.

Barrandez-vous | Svoboda & Williams

12. listopad 2020

Služba zastupování nájemců kancelářských prostor jako řešení pro optimalizaci nákladů a časovou úsporu

Tým pronájmu komerčních prostor Svoboda & Williams nabízí firmám, které hledají možnosti redukce nákladů na pronájem kancelářských prostor, službu zastupování nájemců.

Spolupráce v rámci služby zastupování nájemců je zahájena analýzou klientových požadavků a rozborem jeho současné nájemní smlouvy, a to jak v případě zájmu o prodloužení nájemního vztahu ve stávající budově, tak v situaci, kdy nájemce preferuje přestěhování do alternativních prostor.

Součástí poskytovaných služeb je mimo jiné důkladný průzkum trhu, finanční i technická analýza vybraných prostor, vyjednání nových výhodných smluvních podmínek a asistence v průběhu celého procesu, až do podpisu nájemní smlouvy. „S nájemci řešíme i možnost redukce a expanze kancelářských prostor a další specifické požadavky. Vždy hájíme zájmy klientů a snažíme se pro ně dosáhnout maximálních úspor,“ dodává Petra Schinkmannová ze Svoboda & Williams.

„Majitelé firem si plně uvědomují, že se situace na trhu komerčních nemovitostí mění a že je to momentálně nájemce, kdo má v tomto segmentu silnější postavení než majitel budovy. Zároveň je pro ně klíčové dosáhnout snížení provozních nákladů do budoucna, jelikož už nyní lze pozorovat výrazné ekonomické dopady současné situace na provoz firem i změny ve strategii uspořádání kancelářského prostoru. Nájemcům tak rádi pomůžeme s nastavením vhodného konceptu, jehož cílem je přizpůsobení současných závazků novým podmínkám,“ říká Lukáš Machula, Senior Leasing Consultant ve Svoboda & Williams.

Služba zastupování nájemců kancelářských prostor | Svoboda & Williams

12. listopad 2020

Svoboda & Williams pověřena prodejem bytů v Rezidenci Italská 8

Realitní kancelář Svoboda & Williams získala od developerské společnosti Pražské rezidence exkluzivitu na prodej bytů v Rezidenci Italská 8, která vzniká rekonstrukcí činžovního domu z počátku 20. století. Dům se nachází v prestižní části Královských Vinohrad, mezi náměstím Míru a Riegrovými sady.

Historie činžovního domu v Italské 8 sahá do počátku 20. století, kdy vznikl pod taktovkou významného českého architekta Antonína Holečka. V současné době probíhá šetrná rekonstrukce celého domu, tak aby nový kabát budovy nezničil původní ráz staré stavby. Důraz bude kladen nejen na jednotlivé byty, ale i na společné prostory, které připomenou vznešenou atmosféru typického vinohradského domu.

Po svém dokončení bude Rezidence Italská 8 tvořena celkem 25 byty převážně kompaktních dispozic 2 + kk a rozloze od 54 do 65 m2. Nejvelkorysejší jednotka 3 + kk, situovaná v půdním prostoru rezidence, disponuje podlahovou plochou 120 m2 a interiérem propojeným s terasou. Na byty orientované do klidného vnitrobloku plného zeleně navazují lodžie, jednotky v nejnižším podlaží pak rozšiřují privátní terasy. Byty s orientací do Italské ulice nabízejí výhledy do korun stromů, z vyšších podlažích se otevírá výhled na sousední vznešené domy. Zájemci si mohou vybrat ze tří standardů dokončení: Modern Black, Modern White nebo Vintage. Vybavení všech bytů v každém případě zahrne dubové podlahy, dřevěná špaletová okna, v koupelnách pak velkoformátovou keramickou dlažbu Graniti Fiandre a sanitu značek Grohe a Laufen.

Velkou předností Rezidence Italská 8 je její umístění v těsném sousedství náměstí Míru. Královské Vinohrady jsou vyhledávanou rezidenční oblastí, která spojuje blízkost centra města s příjemnou sousedskou atmosférou a množstvím zeleně. V blízkém okolí se nachází spousta populárních kaváren, bister a restaurací, Divadlo na Vinohradech či Národní muzeum.

Rezidence Italská 8 | Byty na prodej Vinohrady | Svoboda & Williams

04. listopad 2020

Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem kanceláří pro společnost OVB Allfinanz

Tým pronájmu komerčních prostor Svoboda & Williams zprostředkoval pronájem 901 m2 kanceláří pro společnost OVB Allfinanz. Novým pražským sídlem české centrály tohoto finančně poradenského holdingu se stala jedna z budov moderního administrativního komplexu The Park, situovaného ve vyhledávané byznys lokalitě na pražském Chodově.

Společnost OVB Allfinanz, která je součástí evropského holdingu operujícího v 15 zemích, působí v České republice téměř tři dekády a de facto stála u zrodu finančního poradenství u nás. Doposud se její sídlo nacházelo na Praze 4, v blízkosti Brumlovky, v posledních letech však vzhledem ke svému stáří a nevhodným dispozicím přestalo splňovat potřeby stále expandující firmy. „Nové prostory odrážejí image OVB jako moderní firmy. Zároveň plně odpovídají současným kancelářským trendům, zejména ve smyslu místa podporujícího vzájemnou spolupráci a komunikaci v moderním a komfortním prostředí,“ říká Miroslav Řezník, předseda představenstva a generální ředitel OVB Allfinanz, a.s.

„S vedením OVB Allfinanz jsme již v roce 2018 začali řešit požadavek na moderní kancelářské prostory, které by se nacházely v lokalitě Prahy 4. Po porovnání několika alternativ volba nakonec padla na komplex kanceláří The Park, kde společnost podepsala dlouhodobou smlouvu,“ dodává k úspěšné transakci Petra Schinkmannová ze Svoboda & Williams. Zvolený kancelářský komplex The Park, jehož správu má na starosti společnost White Star Real Estate, je tvořen dvanácti budovami o celkové ploše 116 000 m2, obklopenými zahradami a množstvím vodních prvků. Jeho součástí je také centrální náměstí s kavárnou a parkem. Kromě nadčasového zázemí plného denního světla se kanceláře vyznačují skvělou viditelností z dálnice D1 a praktickým umístěním jen pár kroků od stanice metra Chodov.

Nové sídlo OVB Allfinanz | Svoboda & Williams

26. říjen 2020

Hloubení nových tůní v lokalitě Popického rybníka dokončeno

Začátkem letošního roku podpořila realitní společnost Svoboda & Williams spolek Mokřady, který se od roku 2011 věnuje zadržování vody v krajině a s tím spojené ochraně ohrožených druhů, především obojživelníků. Částku spolek využil na budování nových tůní v lokalitě Popického rybníka na Vysočině.

Spolku Mokřady se od léta tohoto roku podařilo vybudovat 80 tůní, a to i přes to, že letošní počasí této činnosti příliš nepřeje – četné srážky nejsou pro zemní práce na mokřadech úplně ideální. Nejvíce nových tůní vzniklo na Vysočině. Tam se nachází i lokalita Popický rybník, kde za částku darovanou společností Svoboda & Williams spolek vyhloubil čtyři tůně různého rozsahu. V průběhu podzimu a zimy budou v lokalitě probíhat ještě drobné úpravy a valy tůní budou zpevněny kameny.

Spolek Mokřady | Popický rybník

23. říjen 2020

Svoboda & Williams partnerem konferencí Real Estate Forum a Real Estate Market

V říjnu se Prokop Svoboda, majitel realitní společnosti Svoboda & Williams, zúčastnil dvou konferencí zaměřených na současnou situaci na trhu nemovitostí: Real Estate Forum a Real Estate Market. Panelisté se v obou případech věnovali jak dlouhodobým trendům, tak tématům, která na trhu rezidenčních i komerčních realit otevřela pandemie koronaviru.

Konference Real Estate Forum, která proběhla 13. října, druhým rokem shrnuje realitní dění v Brně a jihomoravském regionu. Účastníci konference se dotkli témat investičních příležitostí, nové výstavby v rezidenčním i komerčním segmentu a toho, jak pandemie covidu-19 změní kancelářské prostory. Prokop Svoboda ve svém příspěvku zmínil, že lze v kancelářském segmentu očekávat požadavky na větší flexibilitu nájemního vztahu, čemuž by měli pronajímatelé přizpůsobit svou nabídku. Důležitým tématem jihomoravského regionu je také brněnské letiště. Milan Kratina, spoluzakladatel společnosti Accolade, podotkl, že letiště představuje vhodné spojení dopravy a logistiky, má tak velký potenciál stát se tahounem ekonomiky v regionu, navíc může do Brna přivést další firmy, s čímž úzce souvisí i rozvoj trhu kancelářských prostor. Panelisté se věnovali i tématu brněnské infrastruktury, pro jejíž rozvoj správným směrem je stěžejní přijetí nového stavebního zákona.

Konference Real Estate Market se uskutečnila 21. října a tentokrát ji otevřel panel věnovaný realitním investicím. Jeho účastníci se shodli v tom, že v současné době není prostor pro spekulativní development. Petr Vohralík z České spořitelny zároveň potvrdil, že se postupně zvyšují úvěry na development projektů nájemního bydlení. Jeden z panelů byl věnován zdravému bydlení, které nabývá v kontextu dnešní doby nový rozměr – lidé totiž najednou tráví doma mnohem více času, zejména toho pracovního, zájem o vnitřní zdravé prostředí tak výrazně vzrostl. Jan Řežáb, majitel společnosti JRD, zdůraznil, že developer může ovlivnit spoustu parametrů, které mají na zdraví členů domácnosti naprosto zásadní vliv. Co se však současného trendu práce z domova týče, účastníci jednotlivých panelů byli převážně jednotného názoru, že i když jde o novou výzvu pro rezidenční i kancelářský development, hrozbu menší poptávky po standardních kancelářích v něm v dlouhodobém horizontu nevidí. Pro udržitelné fungování firmy je totiž esenciální pravidelné setkávání zaměstnanců a budování firemní kultury.

Konferenci uzavřel panel zaměřený na současnou situaci na bytovém trhu, kterou Marcel Soural, majitel společnosti Trigema, uvedl jako „ostrov stability v turbulentní době“. Prokop Svoboda se ve své prezentaci věnoval prémiovému segmentu, především pak trendu nájemního bydlení, které bude v následujících letech formovat český trh nemovitostí. Neopomněl také růst investičních nákupů, které podle jeho názoru představují třetí důchodový pilíř. Prosperitu rezidenčního segmentu doložil i Radek Vachulka z České spořitelny na číslech z hypotečního trhu: od ledna do září objem hypotečních úvěrů meziročně vzrostl o 35 % na 173 miliard korun, bankéři očekávají, že do konce roku může vzrůst až na 230 miliard korun.

Konference Real Estate Market | Havel & Partners | Foto: Josef Rabara

15. říjen 2020

Svoboda & Williams zahajuje prodej třetí etapy rodinných domů Na Pramenech

V polovině října zahájila realitní společnost Svoboda & Williams prodej třetí etapy rezidenčního projektu Na Pramenech. Nabídka se rozšířila o 18 domů, mezi kterými převažuje nejžádanější typ s dispozicí 4+kk.

Rezidenční projekt Na Pramenech bude po svém dokončení tvořen šesti typy rodinných domů o dvou podlažích, od velkoryse pojatých až po cenově dostupnější. Právě druhá varianta bude převažovat ve třetí etapě výstavby – 15 efektivně řešených domů typu B, které klienti poptávají nejčastěji a které jsou již v předchozích etapách vyprodány. Součástí výstavby bude i trojice domů o prostornější dispozici 5+kk.

V sousedství rezidenčního projektu Na Pramenech bude ještě před kolaudací třetí etapy dostavěn i malý nákupní park, který zajistí občanskou vybavenost v bezprostřední blízkosti.

Třetí etapa bude připravena k nastěhování do konce roku 2021. V současné době významně pokročila výstavba první etapy – do finále se blíží venkovní práce na většině domů, zároveň byla dokončena i velká část příjezdové komunikace.

Více informací o projektu Na Pramenech.

Prodej třetí eatapy rodinných domů Na Pramenech zahájen

14. říjen 2020

Představení bratislavského týmu Svoboda & Williams

Realitní kancelář Svoboda & Williams vedle svého úspěšného působení na českém trhu minulý rok expandovala i na Slovensko. Slovenský tým se v mezičase úspěšně etabloval na bratislavském a slovenském realitním trhu, a proto přinášíme bližší představení jeho členů.

Na pozici ředitele Svoboda & Williams Slovakia působí David Martan, vystudovaný právník a držitel titulu RSc. (Real Estate Consultant), který garantuje nejvyšší možné realitní vzdělaní. Na slovenském realitním trhu se pohybuje více než šestnáct let a jako jediný na Slovensku je členem Královské komory realitních znalců (RICS) se specializací na rezidenční nemovitosti. V minulosti spolupracoval na prodeji mnoha úspěšných developerských projektů. Hovoří plynně anglicky.

Dagmar Skalníková studovala dějiny a slovenský jazyk na Univerzitě Komenského v Bratislavě, mimo slovenštiny ovládá anglický jazyk. Téměř celý svůj profesní život se věnovala práci v reklamní agentuře pro nadnárodní klienty a uvedení jejich projektů na trh v rámci ČR a SR. Po životní změně se začala věnovat interiérovému designu a od června 2019 působí na pozici Property Consultant.

Dominik Horváth působí na pozici Senior Property Consultant, má právní vzdělaní a víc než 13leté zkušenosti v oblasti investovaní a spravovaní nemovitostí. Díky působení na zahraničních trzích v Kanadě a USA ovládá plynule angličtinu. Spolupracoval na akvizicích úspěšných developerských projektů i na jejich prodeji.

Eva Koptáková vystudovala právo a má za sebou osm let právní praxe, z toho téměř čtyři roky působila jako advokátka. Díky nadšení pro svět realit změnila své kariérní směřování a na základě zkušeností s poradenstvím v oblasti práva nemovitostí nastoupila ve Svoboda & Williams Slovakia na pozici Sales Representative. Hovoří plynně anglicky.

Juraj Jaroš získal inženýrský titul na Ekonomické univerzitě v Bratislavě, ve světě nemovitostí se pohybuje od roku 2007. Pracovní zkušenosti získal v mezinárodních konzultačních i developerských společnostech. Má za sebou spolupráci na několika výjimečných kancelářských projektech jako Eurovea offices nebo Pradiareň 1900. Působí na pozici Property Consultant a hovoří plynně anglicky i německy.

Ľubica Kulčárová má magisterské vzdělaní z Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislavě. Pracovala jako projektová manažerka ve státním i soukromém sektoru. Hovoří anglicky a rusky. Od října 2019 působí na pozici Office Manager pobočky Svoboda & Williams, která se nachází v bratislavských Slnečniciach.

Bratislavský tým Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.