Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

17. září 2018

Svoboda & Williams zahajuje prodej bytů v butikovém projektu Na Petřinách 7

Na základě exkluzivního pověření zahajuje realitní kancelář Svoboda & Williams prodej bytových jednotek v butikovém projektu Na Petřinách 7. Nízkoenergetický viladům zasazený do členité zahrady je situován v atraktivní části Prahy 6, blízko Břevnovského kláštera a vilové čtvrti Ořechovka.

Projekt Na Petřinách 7 je tvořen 13 prvotřídními byty s balkony nebo terasami v žádané lokalitě na pomezí Břevnova a Petřin, v pěším dosahu stanice metra. Špičkovému provedení a atraktivní oblasti odpovídají i velkorysé výměry interiérů, které se pohybují od 66 m² (2+kk) až po 256 m². Prostornost a vzdušnost jednotek dále umocní nadstandardní výška stropů (285 cm). Ke každému bytu patří prostorná sklepní kóje a dvě podzemní parkovací stání, jejichž umístění si první rezidenti mohou zvolit.

Viladům je obklopen rozlehlou zahradou se vzrostlými stromy, navrženou renomovaným ateliérem zahradní architektury Flera. Vedle privátních částí nabídne také sekci pro sousedská setkávání s rozmanitým zázemím včetně prostoru pro společná grilování, relaxační zóny a pískoviště.

Záruku prvotřídního provedení představuje jméno Jiřího Šaldy, developera a duchovního otce projektu, který si zároveň vzal na starost construction management. Při pečlivé přípravě projektu, realizovaného vlastní firmou, Jiří Šalda zužitkoval zkušenosti nasbírané během svého dvacetiletého působení ve stavebnictví. Dokončení viladomu je naplánováno na rok 2019.

Oficiální webové stránky projektu: Na Petřinách 7

Na Petřinách 7 | Svoboda & Williams

12. září 2018

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena prodejem horských apartmánů v projektu Trio Harrachov

Realitní kancelář Svoboda & Williams se stala exkluzivním prodejcem 39 horských apartmánů situovaných v atraktivní lokalitě krkonošského střediska Harrachov. Projekt Trio Harrachov, tvořený trojicí bytových domů, vzniká v klidném údolí říčky Kamenice a přitom jen pár kroků od lyžařského areálu, běžkařských tratí a cyklostezek.

Díky svému umístění představují apartmány Trio Harrachov ideální druhý domov pro všechny vyznavače aktivního životního stylu i milovníky horské přírody. Současně jde o komfortní alternativu k chatě či chalupě ve vyhlášeném krkonošském středisku se širokým spektrem služeb a možností celoročního sportovního vyžití pro celou rodinu (golfové hřiště, tenisové kurty nebo lanové centrum). Návrh projektu, který vznikl v ateliéru ArchiSPACE, zaujme neotřelou kombinací typické krkonošské architektury s prvky současného designu. Trojice domů tak působí svěžím a přitom tradičním dojmem.

Každý z domů nabízí 13 útulných, převážně jižně či jihovýchodně orientovaných apartmánů o dispozicích 1+kk až 3+kk a podlahových plochách od 25 do 88 m2. Téměř všechny jednotky mají balkon nebo předzahrádku a vlastní parkovací stání. Z oken se otevírají výhledy na říčku Kamenici a protější zalesněný svah. Ke každému apartmánu patří prostorná sklepní kóje, ideální pro uskladnění sportovních potřeb. Jednotky budou k prodeji v dokončeném stavu, včetně oken s izolačními trojskly, kvalitních dřevěných podlah a bezpečnostních dveří.

„Apartmány Trio Harrachov představují dokonale umístěnou víkendovou horskou základnu pro sportovně založené jedince i rodiny, které vyznávají cyklistiku, turistiku, běžky a další sporty. Díky potenciálu následného pronájmu jde zároveň o zajímavou investiční příležitost,“ okomentoval exkluzivní spolupráci Jan Mráz, senior makléř Svoboda & Williams.

Dokončení první horské rezidence je naplánováno na podzim roku 2019, zbývající dvě pak budou dokončeny na jaře 2021. Prodej apartmánů v první rezidenci bude zahájen v říjnu 2018.

Trio Harrachov | Svoboda & Williams

11. září 2018

Právní ochrana majetku pro klienty Svoboda & Williams

Svoboda & Williams ve spolupráci s advokátní kanceláří Polverini Strnad představuje službu POM (právní ochrana majetku). Jejím cílem je ochránit nemovitý i další majetek před odcizením i řadou dalších rizik. Na naše dotazy ohledně POM odpovídá advokát Mgr. Pavel Strnad, Ph.D.

Co právní ochrana majetku (POM) zahrnuje a komu je určena?

POM jsou právní nástroje, které klienta a jeho majetek chrání před riziky, jež přináší běžný život. POM tak fakticky představuje nadstavbu pojištění a ochraňuje majetek klienta i před situacemi, proti kterým se nelze pojistit. Třeba u nemovitosti je možné pojistit se proti jejímu zničení či poškození, ale již těžko proti situaci, kdy vám ji někdo prostě ukradne. Rizik, která přináší běžný život, je celá řada. Souvisejí například s děděním majetku (zejména nemovitostí či podílů ve společnostech) více dědici, se složitějšími rodinnými vztahy, zadlužením společného jmění manželů (SJM), nevděčnými potomky, vlastnictvím podílu ve společnosti, kde je více společníků, se šikanou, závistí nebo nedostatečnou diskrétností držení majetku.

Některé z nástrojů POM mohli z důvodu vysoké ceny dosud využívat pouze velmi movití lidé. My však přinášíme řešení, které je cenově dostupné širokému spektru klientů. Služba POM je určena komukoli, kdo chce žít klidný život, uvědomuje si, že se kdykoli může dostat do neočekávané situace, a chce mít jistotu, že v případě nepříznivých okolností o svůj majetek nepřijde. Nejčastěji se jedná o ty, kdo nakupují investiční nemovitosti, podnikají (jsou statutární zástupci, manažeři atd.), mají složitější rodinné vztahy nebo zažili projevy závisti.

Jak probíhá spolupráce mezi klientem a vaší kanceláří? Jde o jednorázovou, nebo spíše dlouhodobou spolupráci?

Většinou se jedná o spolupráci dlouhodobou, protože s klientem řešíme více záležitostí. Máme ale i klienty, které zastupujeme pouze jednorázově. Uveďme si příklad někoho, kdo hodlá koupit nemovitost, uzavře rezervační smlouvu a následně – ideálně ještě před podpisem kupní smlouvy – nás osloví ohledně zajištění právní ochrany majetku. Do 48 hodin se s ním setkáme a prokonzultujeme jeho situaci. U jednoduchých případů poskytneme právní doporučení okamžitě, u případů složitějších navrhneme na míru připravené řešení obvykle do jednoho týdne.
Náklady na úvodní posouzení a návrh řešení právní ochrany majetku se pohybují již od 1000 Kč a zpravidla nepřesáhnou částku 10 000 Kč. V některých případech dokonce po úvodním posouzení zjistíme, že právní ochrana majetku klienta je již dostatečně zajištěna, a službu POM tudíž nepotřebuje. Z hlediska klienta je zásadní, že sjednání služby POM nijak nezdržuje koupi nemovitosti.

Služba POM lidem pomáhá problémovým situacím předcházet. Nabízíte něco i těm, kteří už se do problémů dostali?

V rámci své specializace na nemovitosti jsme během 20 let fungování řešili stovky kauz týkajících se rezidenčních realit. Lze říci, že právě klienti, kteří se dostali do problémů s nemovitým majetkem, nás motivovali ke spuštění služby POM. Často jsme totiž řešili obdobné právní problémy a uvědomili jsme si, že zjednodušením některých procesů můžeme docílit výrazně nižších nákladů. V některých případech jsme se tak dostali až na 30 % obvyklé tržní ceny.

Klienty zastupujeme také v soudních a mimosoudních sporech. Vyhráli jsme přes 150 komplikovaných soudních sporů a zastupovali klienty ve více než 30 insolvenčních řízeních o celkové hodnotě pohledávek přes 20 miliard Kč. Dále se specializujeme na komplikované případy, mnohdy považované za ztracené.

Nemovitost – na rozdíl od auta nebo peněženky – nikdo nemůže jen tak snadno odcizit. Přesto existují případy, kdy o ni lidé přijdou. Existuje nějaký snadný způsob, jak hlavní rizika – nebo alespoň jejich část – eliminovat?

Vaši otázku vysvětlím na skutečném případě. Klientka při běžné kontrole svého majetku zjistila, že její pozemek vlastní cizí firma. Sama má trvalé bydliště ve Znojmě, ale žije v Praze. Celý problém začal tím, že ztratila občanský průkaz a podvodník ho využil k prodeji pozemku. Ačkoli se roztočilo obvyklé úřední kolečko, proces nikdo nezastavil a katastr nemovitostí zapsal změnu vlastnického práva na základě podvodu.

Tento případ by se nestal, pokud by klientka učinila několik jednoduchých kroků. Nejjednodušší a nejlevnější opatření k právní ochraně majetku je zřídit si Službu sledování změn na katastru nemovitostí, kterou poskytuje ČÚZK za 200 Kč na rok až pro 20 nemovitostí. Klientka by tak měla výrazně větší šanci včas zjistit, že se její nemovitost někdo snaží ukrást. Pochopitelně i v tomto případě může podvodník zfalšovat podpis na žádosti o zřízení služby. Proto doporučujeme využít kombinaci několika právních nástrojů. Pokud by si klientka například půjčila od dobrého známého nějakou finanční částku a její vrácení zajistila smlouvou o zřízení zástavního práva se zákazem zcizení a zatížení věci, prakticky by tím eliminovala možnost krádeže. Často se setkáváme s názorem, že hypotéka a zatížení nemovitosti je zlo, kterého je třeba se co nejrychleji zbavit. I na tomto zatížení však je něco pozitivního. Terčem různých zlodějů a podvodníků totiž zpravidla bývají tzv. „čisté“, nezatížené nemovitosti.

Můžete zmínit některé z mýtů v oblasti majetkového práva, které svým klientům musíte často vyvracet?

Jeden mýtus jsem již zmínil. Mnozí lidé věří, že pokud mají vlastnictví zapsané v katastru, jejich nemovitost je tím absolutně chráněna a nedotknutelná. Další časté mýty se objevují například kolem společného jmění manželů (SJM). Lidé zapomínají, že majetek, který nabývají během trvání manželství, obecně spadá do SJM (např. i mzda, která vám přijde na účet) a totéž platí pro dluhy převzaté jedním z manželů. Na druhou stranu lidé, kteří se snaží tato rizika eliminovat dohodami o zúžení SJM, se často mylně domnívají, že toto řešení jim nabízí absolutní ochranu.

Také se setkáváme s názorem, že společenská smlouva u s.r.o. s více společníky je standardní dokument, který není třeba moc řešit. My nesouhlasíme. Řešili jsme například situaci, kdy zemřel většinový společník a na jeho místo nastoupila manželka a děti ve věku 16 a 19 let. Ve společenské smlouvě totiž chybělo ujednání ohledně dědictví a smrti společníka, a podíl tak automaticky přešel na všechny dědice. Jak to bývá, každý z nich měl odlišné představy ohledně svého podílu a nakonec se domluvili, že podíly zpeněží. Minoritní společník svůj podíl prodat nechtěl, tak ho odvolali z funkce jednatele, čímž ztratil kontrolu nad společností a nemohl ani řídit její obchodní aktivity. Odlišné zájmy společníků tak začaly společnost blokovat v jejím fungování. Protože minoritní společník neměl dost prostředků na odkup většinového podílu, byl fakticky donucen svůj podíl prodat. Tím ztratil prosperující společnost, kterou pomohl vybudovat a přišel také o svůj jediný příjem. Uvedenému lze zabránit jednoduchou kontrolou společenské smlouvy a její případnou úpravou u notáře. Náklady na takové opatření se pohybují v jednotkách tisíců korun.

Někteří lidé se snaží zabezpečit část rodinného majetku dohodou o zúžení SJM. Do jaké míry je toto řešení účinné?

Zúžení SJM může být účinným opatřením, avšak nejde o všeobjímající řešení. Hlavní riziko spočívá v tom, že smlouva mezi manželi či snoubenci se nesmí dotknout práv třetí osoby (tedy např. ani jakéhokoli věřitele), ledaže by tato třetí osoba se smlouvou souhlasila. Pokud je taková smlouva uzavřena bez souhlasu věřitele, není vůči němu účinná.

Protože prozatím chybí ustálená rozhodovací praxe soudů k příslušným ustanovením občanského zákoníku, není ani jisté, jestli tyto smlouvy budou působit jako dostatečná prevence před dluhy z budoucích závazků druhého z manželů. K eliminaci tohoto rizika je nezbytné nechat příslušnou smlouvu zapsat do Seznamu listin o manželském majetkovém režimu vedeného v elektronické podobě Notářskou komorou ČR. U věcí zapsaných ve veřejných seznamech (tj. např. nemovitostí) je třeba smlouvu zapsat i do tohoto seznamu, má-li být účinná také vůči třetím osobám.
Zjednodušeně řečeno, základní nevýhodou zúžení SJM může být už samotný fakt, že si kdokoli lehce dohledá, že k takovému „vyčlenění“ majetku ve prospěch jednoho z manželů došlo a může takové jednání různými právními prostředky napadnout, a to třeba i jen účelově.

Objednejte si právní konzultaci ohledně POM.

Právní ochrana majetku | Mgr. Pavel Strnad, Ph.D. | realitní zprávy Svoboda & Williams

14. srpen 2018

Záběhlické výhledy: stylová rezidence v historické části Prahy 10

Realitní kancelář Svoboda & Williams exkluzivně uvádí na trh rezidenční projekt Záběhlické výhledy. Ten přináší klidné bydlení v rezidenci vysokého standardu, která poskytne – v souladu se svým názvem – poutavé výhledy na zeleň údolí Botiče.

Rezidenční projekt Záběhlické výhledy bude tvořen moderně pojatým terasovým domem s rovnou střechou, zasazeným do svahu údolí Botiče v historické části Záběhlic. Ulička Dolní Chaloupky, v níž je projekt situován, se vyznačuje klidnou atmosférou, kterou ještě podtrhuje všudypřítomná zeleň. Rezidence nabídne 8 bytových jednotek o dispozicích 2+kk a 3+kk a plochách od 58,6 m2 do 101 m2. Byty budou rozmístěny ve třech podlažích, přičemž ve zbývajícím, přízemním podlaží vznikne celkem 10 garážových parkovacích stání. Ke každému bytu náleží jihozápadně orientovaná terasa (6,9 až 37,9 m2) a sklepní kóje. Cenově se byty v projektu pohybují od 6,6 do 11,8 milionů Kč.

Budoucí rezidenti jistě ocení široké spektrum služeb v blízkém okolí, včetně mateřských i základních škol, obchodů či dětských hřišť. Významným benefitem je také snadná dostupnost centra Prahy autem i MHD – zastávka autobusu se nachází pouhé tři minuty chůze od objektu. Okolí rezidence potěší i milovníky historie, kteří zde naleznou mimo jiné novobarokní Záběhlický zámek, původně románský kostelík Narození Panny Marie či unikátní historickou osadu Práče. Na své si tu však přijdou i příznivci aktivního životního stylu: k výletům či projížďkám na kole zve oblast Hamerského rybníka či rekreační stezka Greenway Botič a v okolí rezidence se nachází hned několik sportovišť.

Projekt Záběhlické výhledy je realizován developerskou společností ED Development & Engineering s.r.o., exkluzivním prodejním partnerem je Svoboda & Williams. Dokončení rezidence je naplánováno na jaro 2019.

Oficiální webové stránky projektu: Záběhlické výhledy

Záběhlické VÝHLEDY | prodej bytů v Praze 10 - Záběhlice

14. srpen 2018

Svoboda & Williams zahajuje vydávání Market Reportu

Realitní kancelář Svoboda & Williams představuje první vydání průzkumu Market Report, který bude pravidelně analyzovat dění v prémiovém segmentu pražského rezidenčního trhu.

Dlouho jsme zvažovali, jak nejlépe naložit s množstvím dat o realitních transakcích, která naše aktivity generují. Nakonec jsme se v zájmu otevřenosti rozhodli necitlivou část těchto dat pravidelně zveřejňovat formou Market Reportu. Vedle dat samotných tu čtenáři samozřejmě najdou i naše interpretace a komentáře – celkově jde tedy o jakýsi pohled na realitní trh očima Svoboda & Williams,“ říká Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams Market Report bude vycházet dvakrát za rok, přičemž každé vydání bude mapovat uplynulé dva kvartály. Značné pozornosti se dostane trhu s nájemním bydlením, který v posledních letech prochází významným oživením. V zájmu přesnější interpretace vývoje nájemního trhu používá Svoboda & Williams analytický nástroj Index cen nájmů S&W + VŠE, vyvinutý ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Market Report pracuje výhradně s daty, která vycházejí z realizovaných, nikoli nabídkových cen.

Aktuální Market Report se věnuje mimo jiné:

- postupné racionalizaci poptávky ve Q2 2018

- rozšiřování nabídky nových bytů i přeprodejů

- vlivu restrikcí ČNB na realitní trh

- vzestupu nájemního bydlení

- vlivu kulturní a gastronomické scény na development v Praze 7

Svoboda & Williams Market Report | H1 2018 ke stažení (pdf)

Svoboda & Williams | Market Report

13. srpen 2018

Svoboda & Williams nově nabízí službu Private Home Search

Realitní kancelář Svoboda & Williams nově nabízí poradenský servis Private Home Search, určený klientům hledajícím prémiovou nemovitost výjimečných parametrů. Nová služba jim nabídne odbornou asistenci s hledáním nemovitosti, její nestranné posouzení a poradenství v průběhu akvizice.

Díky službě Private Home Search získá klient přístup k nemovitostem napříč celým trhem včetně neveřejných, tzv. off-market, nabídek, nemovitostem z portfolií konkurenčních realitních kanceláří i k projektům, které se teprve plánují. Ať už se jedná o jakkoli výjimečnou nemovitost – luxusní byt v samém centru Prahy, reprezentativní rodinné sídlo, historický nebo rekreační objekt, Svoboda & Williams díky své rozsáhlé síti kontaktů identifikuje vždy to nejlepší, co trh v dané kategorii a lokalitě nabízí. Hledání se přitom neomezuje na český trh: prostřednictvím svých partnerů z globální sítě Christie’s International Real Estate dokáže Svoboda & Williams objevit tu pravou nemovitost také v nejatraktivnějších zahraničních lokalitách.

Ke každé potenciálně vhodné nemovitosti, která klienta zaujme, shromáždí Svoboda & Williams dostupné informace a vypracuje její nestranné posouzení. Součástí individualizované služby je dále poradenství při celém procesu akvizice včetně všech právních náležitostí. V případě zájmu může Private Home Search zahrnovat také odbornou konzultaci investičního záměru a nastínění různých možností generování dlouhodobého výnosu z nemovitosti, včetně variant pronájmu a správy.

Více informací o službě najdete zde.

Svoboda & Williams | Private Home Search

13. srpen 2018

Svoboda & Williams spouští službu watchdog

Na webových stránkách svoboda-williams.com lze nově využívat službu watchdog, která nepřetržitě monitoruje nabídku nemovitostí a zasílá vám automatická upozornění na nové či zlevněné nemovitosti, jež splňují vámi zadané parametry.

Sledování realitního trhu a hledání ideální nemovitosti je časově nesmírně náročná činnost. Navíc stačí trocha nepozornosti a „ta pravá“ nemovitost vám může uniknout. Právě proto Svoboda & Williams přichází se službou, která bude 24 hodin denně monitorovat realitní nabídku za vás a, jakmile objeví nemovitost, která splňuje vaše požadavky, upozorní vás e-mailem.

Nastavení služby je přitom velmi jednoduché: stačí zadat základní parametry nemovitosti, kterou hledáte (lokalitu, dispozici, cenové rozpětí, apod.) a zvolit frekvenci zasílání informačních e-mailů. Navíc si můžete nastavit více „watchdogů“ s různými parametry a jejich pomocí současně sledovat nabídku různých typů nemovitostí.

Služba watchdog se vztahuje na nemovitosti z portfolia Svoboda & Williams, je bezplatná a s jejím využíváním nejsou spojeny žádné závazky. Registrovat se do ní můžete zde.

Watchdog | Svoboda & Williams

16. červenec 2018

Svoboda & Williams zahajuje prodej II. etapy karlínského projektu PRAGA Rezidence

Realitní kancelář Svoboda & Williams uvádí na trh II. etapu projektu PRAGA Rezidence, architektonicky výjimečné novostavby citlivě zasazené do původní zástavby Karlína.

Ve II. etapě prodeje přichází na trh 7 stylových bytů 2+kk až 5+kk (52 – 261 m2) včetně dvojice třípodlažních townhousů s prostornou terasou a odděleným patrem s ložnicí. Interiéry všech bytových jednotek splňují veškeré nároky na komfortní městské bydlení. Byty jsou k prodeji kompletně dokončené ve vysokém standardu a nezařízené. Ke každému z nich si lze dokoupit parkovací stání v podzemní garáži.

Devítipodlažní budova s velkou privátní zahradou stojí přímo na úpatí zalesněného vrchu Vítkov, v místech, kde v minulosti sídlila opravna automobilů PRAGA. Působivá novostavba bude tvořit součást multifunkčního komplexu tří budov s novou pěší třídou, jež propojí ulice Křižíkovu a Pernerovu. PRAGA Rezidence, jejíž čisté, nadčasové linie jsou dílem architektonického studia A.D.N.S., nabídne ideální bydlení pro 21. století – přímo uprostřed pulzující čtvrti s unikátním geniem loci, zároveň však s přírodou jako na dlani. Projekt realizuje developerská společnost M2 Real Estate.

Oficiální webové stránky projektu: PRAGA Rezidence

Svoboda & Williams | PRAGA Rezidence

16. červenec 2018

Trophy Homes: Vrchol trhu rezidenčních nemovitostí

Realitní sít Christie’s International Real Estate publikovala průzkum Luxury Defined, který se zaměřuje na trophy homes – nejluxusnější privátní sídla. Vůbec nejdražší nemovitost z tohoto segmentu prodaná v loňském roce měla cenovku 360 milionů dolarů.

Jako “trophy homes” se označují horní zhruba 2 % prémiových rezidenčních nemovitostí na příslušném realitním trhu. Jde o skutečně výjimečně luxusní rezidence, domy a byty, které jsou prvotřídní v mnoha atributech. Tím hlavním je lokalita, dále pak míra soukromí a bezpečí, architektonická hodnota, velikost, výhledy a vybavení.

Podle průzkumu Luxury Defined mezi trophy homes převládají přeprodeje, avšak stále častěji se zde objevují také novostaby. Např. v Hong-Kongu, kde je situováno hned 9 ze dvou desítek nejdražších rezidenčních sídel prodaných v loňském roce, mají nové stavby vždy vyšší cenu než srovnatelné stávající. Ty se proto bourají a na jejich místě se znovu staví, historie domu zde hraje malou roli. Naopak na evropských trzích má historická hodnota nemovitosti velký význam.

Novým trendem posledních let jsou tzv. „spec“ neboli spekulativní trophy homes. Ty nejsou budovány na zakázku pro konkrétního klienta, developeři je staví podle odhadovaného vkusu a preferencí potenciální cílové skupiny a na trhu je uvedou, když jsou připraveny k nastěhování.

Nejvyšší částkou investovanou do privátního sídla v loňském roce je závratných 360 milionů dolarů, které zaplatil kupující rodinné rezidence Pollock’s Path Estate v hongkongském Victoria Peak. Rekordní transakce dosud realizovaná letos má hodnotu 178 milionů dolarů, opět jde o rezidenci v Hong-Kongu. V první desítce pomyslného letošního žebříčku jsou dále nemovitosti v kalifornském Malibu, New Yorku, Los Angeles, na Havaji nebo Francouzské riviéře. „Pro inspiraci našich klientů jsme do červencového newsletteru připravili speciální výběr ultra high-end nemovitostí z celého světa,“ říká Veronika Krejcárková, International Property Consultant Svoboda & Williams.

„Na českém trhu se za trophy home považují rezidence s cenou od 100 milionů Kč. Avšak samozřejmě také u nás se najdou skutečné klenoty v hodnotě až půl miliardy korun," doplňuje Veronika Krejcárková.

Pravidelný průzkum Luxury Defined vychází z dat více než osmi desítek realitních kanceláří z celého světa včetně Svoboda & Williams, které jsou partnery sítě Christie’s International Real Estate a zaměřují se na prémiový segment.

Trophy Homes | Svoboda & Williams

13. červenec 2018

Rezidenční projekt Šárecký dvůr byl zkolaudován

Unikátní rezidenční park Šárecký dvůr, který vyrostl v původní zástavbě Vokovic, jen pár minut chůze od přírodní rezervace Divoká Šárka, získal kolaudační souhlas. Celkem 51 prémiových bytů bude připraveno k nastěhování již příští měsíc. Exkluzivním prodejcem bytových jednotek v projektu je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Rezidenční park Šárecký dvůr, realizovaný developerskou skupinou CRESTYL, je situován v Praze 6, v žádané oblasti Starých Vokovic, která si dodnes uchovala poklidnou, místy až venkovskou atmosféru. Díky blízkosti třídy Evropská, stanice metra Nádraží Veleslavín a zastávek tramvají tato atraktivní lokalita zároveň nabízí vynikající dostupnost centra města i letiště. Komplex, jenž vznikl podle návrhu mezinárodního ateliéru Bogle Architects, umně propojuje původní architekturu historického panského dvora s designem 21. století. Srdcem parku je pečlivě zrekonstruovaná barokní budova, jejíž nádvoří lemuje pětice nově postavených viladomů.

Byty o dispozicích 2+kk až 5+kk a výměrách od 66 do 233 m2 nabídnou stylové interiéry navržené studiem Chmelař architekti, špičkový standard provedení a balkony, terasy či privátní zahrádky. Součástí projektu jsou reprezentativní, až třípodlažní byty s původními klenutými barokními stropy a sloupovím i velkoryse koncipované penthousy. V ceně každého bytu jsou 1 až 3 garážová stání a sklep. Soukromí a bezpečí rezidentů zajistí reprezentativní recepce, kamerový systém a památkově chráněná barokní zeď, která komplex obepíná.

Jednotící ideou projektu je rovnováha mezi ‚starým a novým‘, v jejímž rámci oživené původní budovy harmonicky ladí s moderními zásahy. Výrazná současná architektura tvoří pozadí pro parkové plochy, navržené ateliérem Šmídová Landscape Architects. Pestrobarevné parkové plochy celý projekt sjednocují, napomáhají dosažení souladu mezi historickými a moderními prvky a propojují areál s blízkou vodní nádrží Džbán. V návrhu projektu hraje významnou roli technologie, která dává vzniknout projektu 21. století v tomto historickém kontextu,“ nastiňuje koncepci projektu Ian Bogle z ateliéru Bogle Architects.

U příležitosti kolaudace komplexu proběhlo v prostorách Šáreckého dvora slavnostní soirée, na které navázal Den otevřených dveří. Účastníci obou akcí měli možnost prohlédnou si celý areál včetně vzorového bytu, který byl zařízen ve spolupráci se společnostmi Manuall a Soffa.

Oficiální webové stránky projektu: Šárecký dvůr

Šárecký dvůr | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.