Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

20. září 2017

Svoboda & Williams exkluzivně nabízí byty v rezidenci Krkonošská 14

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena pronájmem jednotek v rezidenci Krkonošská 14. Secesní budovu, jež se nachází v atraktivní části Vinohrad, tvoří celkem 9 luxusních bytů a 2 obchodní prostory.

Rezidence Krkonošská 14 vznikla kompletní rekonstrukcí secesního domu, realizovanou podle návrhu renomovaného architektonického studia. Stojí v klidné, stromy lemované ulici na Královských Vinohradech, jen pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad. Projekt přináší na trh novou definici luxusního nájemního bydlení v podobě 9 prémiových bytů s komfortními dispozicemi a balkony orientovanými do tiché, upravené zahrady. To vše v domě s původní, pečlivě zrestaurovanou fasádou, výtahem i atraktivními společnými prostory, které se vyznačují – stejně tak jako interiéry většiny bytů – rafinovanou souhrou secesních dekorací a prvků současného designu.

Budoucí rezidenti se mohou těšit na luxusně provedené byty s výhledy do zeleného dvora, klimatizací, podlahovým vytápěním a zařizovacími předměty nejvyšší kvality. K projektu patří i dva přízemní obchodní prostory s přímým přístupem z ulice. Rezidence je situována jen pár kroků od oblíbených Riegrových sadů a náměstí Jiřího z Poděbrad, tedy v lokalitě s živým kulturním i kulinářským děním a snadnou dostupností centra města.

Oficiální webové stránky projektu Krkonošská 14.

Krkonošská 14 | Svoboda & Williams | interiér

15. září 2017

Cyril Dejanovski na konferenci CEDEM 2017: firmy žádají flexibilní kanceláře

Cyril Dejanovski, obchodní ředitel realitní kanceláře Svoboda & Williams, se zúčastnil panelové diskuse na mezinárodní realitní konferenci CEDEM 2017. Ve svém vystoupení zmínil některé významné trendy v segmentu kancelářského pronájmu. Vyzdvihl především rostoucí poptávku po kancelářích s flexibilními podmínkami nájmu a coworkingových centrech.

Poptávka po tomto typu prostor přichází podle Cyrila Dejanovského mimo jiné ze strany startupů a menších firem plánujících expanzi, které se chtějí vyhnout dlouhodobým závazkům spojeným s pronájmem běžných kanceláří. Svoboda & Williams vychází tomuto typu poptávky vstříc svou nabídkou vybavených kanceláří s flexibilní dobou nájmu, situovaných v lukrativních lokalitách Prahy a Brna.

Jako další významný trend Dejanovski zmínil snahu mnoha firem – především z oblasti IT – nabídnout svým zaměstnancům prostory, které jsou více než pouhým pracovištěm. V takových kancelářích na zaměstnance vedle práce často čeká i zábava (např. biliard, stolní tenis), fitness centrum, chytré technologie, bistro či firemní mateřská školka. V době rekordně nízké nezaměstnanosti se některé firmy tímto způsobem snaží udržet si stávající zaměstnance a zároveň přilákat nové.

Letošní konference CEDEM proběhla 14. září 2017 v pražském hotelu Marriott a nabídla celkem šest panelových diskuzí na aktuální realitní témata. 

Cyril Dejanovski | Svoboda & Williams

13. září 2017

Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 1 300 m2 komerčních prostor v budově Butterfly

Realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 1 300 m2 komerčních prostor v nové administrativní budově Butterfly v pražském Karlíně. Nájemcem prostor bude společnost Kulina s.r.o., která provozuje internetový obchod se značkovým vybavením do kuchyně a pro stolování.

Kulina si v aktuálně dokončované budově Butterfly pronajme 1 062 m2 kanceláří a showroom o ploše 219 m2. Právě možnost provozování showroomu patřila ke kritériím, na jejichž základě se společnost pro budovu Butterfly rozhodla. „Ve hře původně byla celá řada administrativních budov, přičemž společnost Kulina zpočátku preferovala lokalitu Prahy 1. Na základě podrobné analýzy potřeb společnosti jsme jí ve finále jako optimální doporučili prostory v budově Butterfly. Jsme rádi, že se společnost k námi navrhovanému řešení nakonec přiklonila. Hlavním rozhodovacím kritériem pro ni byl fakt, že jde o novostavbu s prostorem pro showroom, budova navíc vyhovovala jejím požadavkům ohledně možností expanze, parkování, kvality zázemí a dopravní dostupnosti,“ uvedl k transakci Jiří Čadek ze Svoboda & Williams.

Nová kancelářská budova Butterfly, kterou realizuje developerská společnost AFI Europe, nabízí 22 990 m2 prvotřídních administrativních ploch v atraktivní části Karlína, jen pár kroků od metra a tramvajových linek. Autorem jedinečné architektonické tváře komplexu je architekt David Chisholm z ateliéru CMC Architects. Budova vychází z konceptu udržitelných kanceláří a usiluje o získání certifikace BREEAM Excellent.

Další informace o budově Butterfly 

Butterfly | Karlín | Svoboda & Williams

13. září 2017

Stavba rezidenčního projektu Truhlárna úspěšně pokračuje

Stavební práce na projektu Truhlárna, situovaném v půvabné lokalitě bývalé osady Tejnka, v historické zástavbě Břevnova (Praha 6), úspěšně pokračují. Unikátní rezidenční komplex, realizovaný společností T.E Development Group, bude tvořen čtyřmi prémiovými rodinnými domy. Exkluzivním prodejcem jednotek v projektu je realitní kancelář Svoboda & Williams.

V dnešních dnech probíhají stavební práce na skeletu komplexu, konkrétně na druhém z jeho celkem čtyř podlaží. Hrubá stavba projektu bude dokončena během několika týdnů. Komplex vzniká podle návrhu studia under-construction architects, který sofistikovaným způsobem propojuje historizující uliční fasádu s moderním pojetím jižní strany. Projekt nabídne čtyři luxusně realizované rodinné domy se střešními terasami a podzemním parkováním. Součástí každého domu bude i individuální výtah a privátní zahrada, jejíž úprava vychází z konceptu renomovaného Atelieru Flera. Domy jsou k prodeji ve stavu „white walls“, přičemž jejich cena zahrnuje kompletní návrh interiérového designu od londýnského ateliéru Jestico + Whiles. Výjimku představuje jeden z domů, který je nabízen kompletně dokončený podle návrhu tohoto ateliéru.

Projekt Truhlárna nabízí zcela současný komfort luxusního bydlení v historickém centru starého Břevnova, ve snadném pěším dosahu Hradčan a Pražského hradu. Je citlivě zasazen do městské památkové zóny Tejnka, která se vyznačuje romantickou atmosférou a množstvím zelených zákoutí. Rezidenti budou moci těžit ze širokého výběru služeb, bohatých možností relaxace i aktivního odpočinku (např. v blízkém parku Ladronka) a výborné dostupnosti centra města i letiště.

Plánované dokončení projektu: Q4 2017.

Oficiální webové stránky projektu Truhlárna
 

Truhlárna | rodinné domy, Praha 6 | Svoboda & Williams

07. září 2017

Svoboda & Williams se stala exkluzivním partnerem Christie’s International Real Estate pro Českou republiku a Slovensko

Globální realitní síť Christie’s International Real Estate si za svého exkluzivního partnera pro Českou republiku a Slovensko zvolila realitní kancelář Svoboda & Williams. Síť sdružuje realitní kanceláře, které se zaměřují na luxusní segment, a v současnosti je aktivní ve 46 zemích po celém světě. Christie’s International Real Estate se těší podpoře proslulé londýnské aukční síně, jež nedávno oslavila 250 let od svého vzniku.

Partnerství s realitní sítí Christie’s International Real Estate umožní Svoboda & Williams prezentovat vybrané nemovitosti ze svého portfolia v globálním měřítku, a to v kontextu celosvětově známé prestižní značky. Svoboda & Williams tím vychází vstříc rostoucí poptávce ze strany zahraničních kupujících po prémiových nemovitostech v České republice a na Slovensku. Spolupráce s Christie’s International Real Estate je navíc zajímavá i z hlediska Čechů a Slováků, kteří zvažují koupi atraktivní nemovitosti v zahraničí. „Registrujeme zájem lokálních investorů o zahraniční nemovitosti a díky partnerství s Christie’s International Real Estate jim budeme schopni nabídnout prémiové nemovitosti z celého světa společně se špičkovou kvalitou služeb,“ uvedl Cyril Dejanovski, obchodní ředitel Svoboda & Williams.

„Svoboda & Williams je vítaným přírůstkem do naší partnerské sítě,“ okomentoval spolupráci Dan Conn, CEO společnosti Christie's International Real Estate. „Těší nás, že můžeme expandovat do takto významného centra evropské kultury a ceníme si příležitosti podpořit místní investory, kteří by své realitní portfolio rádi rozšířili o nemovitost v zahraničí.“

Christie’s International Real Estate je vlastnicky propojena se společností Christie's, která je předním světovým obchodníkem s uměním. Značka Christie's je synonymem pro výjimečná umělecká díla, kvalitní služby a rozsáhlé know-how. V první polovině roku 2017 firma zprostředkovala prodejní transakce o objemu 2,35 mld. liber / 3 mld. amerických dolarů. Christie's ročně pořádá přibližně 350 aukcí ve více než 80 kategoriích. Ty pokrývají všechny oblasti výtvarného a užitého umění, dále šperky, fotografie, sběratelské artikly, vína a další komodity. Christie's má pobočky ve 46 zemích po celém světě a provozuje 10 aukčních síní, v Londýně, New Yorku, Paříži, Ženevě, Miláně, Amsterdamu, Dubaji, Curychu, Hong Kongu a Šanghaji.

Realitní síť Christie’s International Real Estate, jež se těší podpoře tohoto celosvětově významného obchodníka s uměním, má kanceláře v Londýně, New Yorku, Hong Kongu, Moskvě, Los Angeles i Palm Beach a sdružuje přibližně 135 partnerských společností ze 46 zemí. Jen za rok 2016 tyto realitní kanceláře zprostředkovaly prodej nemovitostí v hodnotě více než 115 mld. amerických dolarů.

Materiály ke stažení

Christie's International Real Estate | Svoboda & Williams

16. srpen 2017

Společně s nájmy roste i obliba investic do bytů a větších rezidenčních celků

Nájmy pražských bytů a rodinných domů rychle rostou. U novostaveb a nových rekonstrukcí v prémiových pražských lokalitách dosahuje meziroční nárůst nájemného až 20 %. Tento trend podstatně zvyšuje atraktivitu investic do rezidenčních nemovitostí v hlavním městě, které až doposud byly doménou spíše drobných, privátních investorů.

„V posledních letech na trhu pozorujeme zřetelný trend návratu nájemního bydlení – ideálem mileniálů přestává být bydlení ve vlastním. Mladí lidé objevují kouzlo avokádových sendvičů a flexibility nájemního bydlení. Po více než 25 letech od pádu totality tak postupně akceptují evropský standard. Ceny nemovitostí navíc rostou takovým tempem, že pro mnoho Pražanů začíná být pronájem jedinou variantou, jak si dopřát nemovitost podle svých představ i v centru či širším centru Prahy. To vše logicky vytváří tlak na růst nájemného,“ okomentoval situaci na rezidenčním trhu Prokop Svoboda, Managing Partner realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Rychle rostoucí nájmy vyvolávají mezi investory – a to jak privátními, tak korporátními – zvýšenou poptávku po jednotlivých bytech i celých balících rezidenčních nemovitostí. Mnozí developeři navíc stále otevřeněji mluví o stavbě větších rezidenčních celků za účelem následného pronájmu jednotek.

Svoboda & Williams se za 20 let vyprofilovala jako přední hráč na poli zprostředkování rezidenčního pronájmu a správy nemovitostí. Své služby poskytuje v českém i anglickém jazyce.

Další informace o správě nemovitostí
 

Správa nemovitostí | Svoboda & Williams

10. červenec 2017

Svoboda & Williams nabízí kanceláře s flexibilní dobou nájmu v budově Na Příkopě 15

Realitní kancelář Svoboda & Williams exkluzivně nabízí zařízené kanceláře s flexibilní dobou nájmu a plochami již od 16 m2 v budově Na Příkopě 15. Provozovatelem nového konceptu kancelářských prostor v tomto unikátním konstruktivistickém objektu, známém též jako Dětský dům, je společnost Offices Unlimited.

Kanceláře provozované Offices Unlimited jsou ideální pro všechny, kdo se chtějí vyhnout dlouhodobým závazkům plynoucím z pronájmu běžných kanceláří a nutnosti investovat do kancelářského vybavení. Nabízejí parkování v podzemní garáži společně s nonstop recepcí, vybaveným zázemím a širokou škálou služeb. Nájemci tak mohou využívat plně vybavené klimatizované zasedací místnosti, Wi-Fi internet zdarma, zařízenou kuchyňku, chytrou tiskárnu a dále služby osobní asistentky, IT podporu, právní servis a další služby. Mnozí jistě ocení i benefit v podobě otevíratelných oken. O jedinečný design interiérů se postaral renomovaný Atelier SAD.

Oficiální webové stránky: Na Příkopě 15 

Na Příkopě 15 | Svoboda & Williams

29. červen 2017

Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 2 300 m2 komerčních prostor v AFI Vokovice

Realitní kancelář Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 2 300 m2 komerčních prostor v administrativním komplexu AFI Vokovice, situovaném v Praze 6, na třídě Evropská. Nájemcem prostor bude společnost Canadian Medical Care, člen skupiny EUC, která v komplexu zřídí svou centrálu a soukromou kliniku.

„Canadian Medical Care nás původně oslovili s požadavkem na pronájem malé kanceláře. V průběhu jednání a následné analýzy jsme nicméně dospěli k rozhodnutí navrhnout jim možnost relokace do prostor v AFI Vokovice. Jak se ukázalo, tyto prostory společnosti vzhledem ke svému umístění, vysoké dispoziční flexibilitě a využití moderních technologií skutečně vyhovovaly,“ okomentoval transakci Jiří Čadek z oddělení komerčního pronájmu Svoboda & Williams.

Administrativní centrum AFI Vokovice je realizováno developerskou společností AFI Europe podle návrhu ateliéru DAM architekti. Komplex, který aspiruje na certifikaci LEED Platinum, bude dokončen v srpnu příštího roku a nabídne celkem 15 000 m2 komerčních prostor.

AFI Vokovice | Svoboda & Williams

22. červen 2017

Svoboda & Williams spoluorganizátorem business brunche v Paláci ARA

Ve středu 21. června se v prostorách Paláce ARA uskutečnil business brunch, v jehož rámci byla realitnímu trhu představena nová podoba této jedinečné funkcionalistické budovy. Ta nabídne po kompletní rekonstrukci prvotřídní kancelářské prostory k pronájmu v centru Prahy. Spoluorganizátorem brunche byla realitní kancelář Svoboda & Williams, jež má na starost pronájem kancelářských prostor v paláci.

Event se nesl ve stylu 30. let, čímž evokoval dobu vzniku Paláce ARA. Tato významná funkcionalistická budova byla postavena v letech 1930-1931 na nároží ulic Perlová a 28. října pro firmu ARA A. a R. Amschelbergových. Jde o velmi kvalitní příklad meziválečné architektury ve stylu funkcionalismu s prvky art deco a expresionismu. Autory architektonické tváře paláce jsou pražský architekt Milan Babuška a stavitel František Řehák.

Palác ARA nabídne cca 2600 m2 reprezentativních kancelářských prostor v pěti patrech, přičemž nejmenší jednotkou k pronájmu bude jednotlivé podlaží (cca 450 až 580 m2, více info zde). Nájemci kanceláří v nejvyšším patře se budou moci těšit na prostornou terasu a poutavé výhledy na Prahu, mimo jiné na Hradčany a ulici Na Příkopě. Již v srpnu zahájí vlastník Paláce ARA, rakouský investor ECE European City Estates, jeho rekonstrukci, která se dotkne mimo jiné fasády a vstupní lobby a zahrne též vyměnu oken a veškerých technologií, včetně vzduchotechniky a výtahů. Noví nájemci se pak do kompletně zrekonstruované budovy mohou začít stěhovat na jaře 2018.

 

Palác ARA | Svoboda & Williams

14. červen 2017

Do týmu komerčního pronájmu Svoboda & Williams nastoupila Sylva Turinská

Novou senior konzultantkou v oddělení komerčního pronájmu realitní kanceláře Svoboda & Williams se stala Sylva Turinská. Na starost bude mít pronájem obchodních prostor.

Sylva Turinská se na pražském realitním trhu pohybuje již řadu let, během nichž získala bohatou praxi jak v komerčním, tak v rezidenčním segmentu. Před svým nástupem do Svoboda & Williams působila 7 let na seniorních pozicích v realitně poradenské společnosti Professionals, s.r.o. V minulosti měla rovněž na starost obchodní zastoupení rakouské společnosti Mark Metallwarenfabrik GmbH v České republice. Sylva Turinská získala titul MBA na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze. Ve Svoboda & Williams se zaměří na poskytování služeb pronajímatelům i nájemcům obchodních prostor.

Sylva Turinská | Svoboda & Williams

Nově zařazené nemovitosti e-mailem Pravidelně každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu jsme Vám právě odeslali potvrzovací zprávu. Pro dokončení registrace prosím klikněte na odkaz v ní.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.