Realitní zprávyNejen ze života ve Svoboda & Williams

26. září 2022

Sdílené kanceláře West Flexi Offices opět ožily společnou snídaní

Nové prostory, které v srpnu rozšířily nabídku sdílených kanceláří West Flexi Offices na pražských Stodůlkách, se rychle plní dalšími nájemci. Příjemnou příležitost k setkání jim 22. září nabídla společná snídaně.

Noví i stávající nájemci se neformálně potkali s kompletním týmem, který se podílí na chodu kanceláří West Flexi Offices. Pozvání přijali i Tomáš Pribiš a Nina Kozáková, členové představenstva Patria investiční společnost, do jejíhož portfolia patří administrativní komplex Patria West Offices. Snídaně, o kterou se postarala společnost Prague Catering, se zúčastnili také zástupci společností zaměřených na pronájem komerčních prostor, například CBRE, JLL, Cushman & Wakefield či Patoma.

Společně si prošli prostory West Flexi Offices ve čtvrtém patře budovy a prohlédli si umělecká díla od renomovaných českých autorů: Petra Písaříka, Krištofa Kintery, Jana Kalába, Michala Cimaly, či Prokopa Bartoníčka, který přítomné osobně provedl tvůrčím procesem a pozadím vzniku vystavených sítotisků. „Umění je signifikantním prvkem všech kancelářských prostor, které provozujeme ve flexibilním režimu. Díla zdobí jednak sdílené prostory, kvalitním uměním jsme však schopni dovybavit i kanceláře jednotlivých nájemců,“ vysvětluje office manažerka společnosti Offices Unlimited Marie Kantorová s tím, že některé z děl přitom vedle té estetické plní například i akustickou funkci.

Účastníci snídaně si mohli v doprovodu týmu Svoboda & Williams prohlédnout také aktuálně volné prostory k dlouhodobému pronájmu v administrativním komplexu Patria West Offices. „V rámci exkluzivního mandátu od investiční společnosti Patria v budově momentálně nabízíme tři volné jednotky s možností dělení od 63 do 537 m2,“ upřesnil Jaroslav Waldhauser, vedoucí týmu komerčních pronájmů ve Svoboda & Williams. Součástí budovy Patria West Offices je centrální recepce, prosklený parter s restauracemi i obchodními jednotkami, fitness centrum a podzemní garáže. Předností komplexu jsou rozsáhlé plochy zeleně a odpočinkové zóny s vodními prvky.

Více informací o sdílených kancelářích West Flexi Offices, více o budově Patria West Offices.

Sdílené kanceláře West Flexi Offices opět ožily společnou snídaní

16. září 2022

Jedinečný penthouse s podmanivým výhledem na Lipno

Svoboda & Williams exkluzivně nabízí k prodeji penthouse s možností vlastního wellness a výlučným stáním v marině MOLO Jestřábí.

Apartmán uchvátí zejména padesátimetrovým obytným prostorem s otevřenou kuchyní. Propojen je s prostornou lodžií, kam lze zabudovat saunu a vířivku. Jachtaře potěší privátní stání v nedaleké marině o šířce 2,5 metru. „Nový majitel penthousu jistě ocení kvalitu celého projektu Lakeside Lipno, který má ambici stát se benchmarkem rekreačního bydlení v lokalitě, ať už jde o architektonické pojetí, důraz na ekologii a úspornost nebo komfort zahrnující privátní wellness a soukromou pláž u jezera,“ říká Linda Martynková, Senior Property Consultant.

Aktuálně je prodaná většina ze 22 jednotek rekreačního komplexu Lakeside Apartments Lipno v Černé v Pošumaví, které nabídnou rekreační základnu na Lipně nejen pro milovníky vodních sportů. Klienti s investičním záměrem mohou byty svěřit správcovské společnosti a očekávat zajímavý roční výnos.

Více o projektu Lakeside Lipno zde.

Jedinečný penthouse s podmanivým výhledem na Lipno

16. září 2022

Svoboda & Williams zahajuje prodej stylové rezidence na Břevnově

Pohodové rodinné bydlení či investiční příležitost? Realitní kancelář Svoboda & Williams na základě exkluzivního pověření zahajuje prodej komorního rezidenčního projektu Šlikova 16, který spojuje obojí.

Dům z počátku 20. století, situovaný v jedné z nejmalebnějších částí Prahy, právě prochází kompletní rekonstrukcí, díky které vznikne deset moderních bytů s praktickými dispozicemi 2+kk a 3+kk. Menší jednotky nabídnou podlahovou výměru 45 m², ty větší až 75 m². Hlavní obytné místnosti většiny bytů budou orientovány do zeleného vnitrobloku. Každý z nich navíc disponuje terasou, která umožní příjemné rozšíření interiéru. Na dvojici bytů v nejnižším podlaží pak navazují privátní zahrady.

Při rekonstrukci domu ve Šlikově 16 developer spolu s autorským týmem BY architects nalézají rovnováhu mezi původním a novým. „Pečlivě repasované dobové prvky architekti osvěžují současnými materiály a barvami, vše s cílem vytvořit dobrý základ pro život a příjemnou atmosféru budoucích domovů,“ říká Jan Mráz, Senior Property Consultant Svoboda & Williams.

Klidná lokalita pražského Břevnova dýchá domáckou atmosférou s hojností zeleně, má kvalitní občanskou vybavenost s veřejnými službami, bohatou síť obchodů, kaváren a restaurací, četné možnosti pro sportovní vyžití, ale také výborné dopravní napojení. V dosahu oblíbený park Ladronka, pražské letiště i nejvýznamnější turistické dominanty hlavního města.

Více o projektu Šlikova 16 zde.

Svoboda & Williams zahajuje prodej stylové rezidence na Břevnově

16. září 2022

Byty u brněnského parku Lužánky jsou před dokončením, polovina je prodaná

Realitní kancelář Svoboda & Williams již prodala většinu z dvanácti půdních bytů, které vznikají v paláci z 19.století přímo u parku Lužánky. Explozivní poptávka po nájemních bytech momentálně výrazně zvyšuje investiční potenciál zbývajících jednotek.

V těchto týdnech finišují stavební práce v paláci, který v duchu pozdního historismu vystavěl významný rakouský architekt Josef Nebehosteny. Nyní tady vzniká jedenáct nových bytových jednotek s výměrou od 37 m2 do 82 m2. Dokončeny budou do konce roku v kvalitním standardu, který zahrnuje dřevěné podlahy, střešní okna Dakea, podlahové vytápění v koupelnách i prémiovou koupelnovou sanitu. Samotný palác dýchá jedinečnou atmosférou, kterou podtrhují impozantní společné prostory zdobené štukovým dekorem. Chodby zdobí původní kachlové dláždění a schodiště s původním litinovým zábradlím.

„Jde o velmi atraktivní lokalitu s rychlým dosahem centra města i nedaleké zeleně, v krátké vzdálenosti se nacházejí také všechny brněnské univerzitní fakulty. Mimořádný převis poptávky po nájemním bydlení v Brně meziročně zvýšil ceny v tomto segmentu o 20 procent, takže jde rovněž o jedinečnou příležitost ke koupi nemovitosti se skvělým investičním potenciálem,“ říká Tereza Štěrbová, Senior Property Consultant v brněnské pobočce Svoboda & Williams.

Více o projektu Štefánikova zde.

Byty u brněnského parku Lužánky jsou před dokončením, polovina je prodaná

16. září 2022

Unikátní lofty s atmosférou New Yorku exkluzivně v nabídce Svoboda & Williams

Loft není jen způsob bydlení - loft je životní styl. Osobitá atmosféra, známá z post industriálních rezidencí ve světových metropolích, je nyní dostupná i v Praze. Na základě exkluzivního pověření developera zahajuje realitní kancelář Svoboda & Williams prodej osmi bytových jednotek v nejvyšších patrech ojedinělého rezidenčního projektu Vanguard.

Budova Vanguard v pražských Modřanech oživuje industriálního ducha bývalé továrny na letecké součástky. Do života ji vrací v podobě exkluzivních loftů, které disponují jedinečnými proporcemi: světlá výška stropů v některých patrech dosahuje až 4,5 metrů, vysokozátěžové stropy unesou takřka cokoliv. „Tyto jedinečné konstrukční prvky nám umožnili realizovat v Modřanech projekt, který na českém trhu nemá obdoby,“ konstatuje Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů developerské společnosti PSN, jenž za Vanguard stojí.

Naprostým unikátem i v mezinárodním kontextu je autovýtah, který propojuje čtrnáct podlaží šedesátimetrové stavby. Majitelé vybraných bytů tak mohou svými vozy dojet takřka do kuchyně a ustájit je na privátním parkovacím stání, které od samotného loftu odděluje prosklená příčka. „Na plochu vymezenou pro parkování se vejdou až 3 vozidla. Rezidentům je navíc k dispozici aplikace, která umožní rezervovat si autovýtah na přesný čas a neztrácet tak ani minutu při odjezdu,“ upřesňuje Eva Prašivková, Senior Property Consultant Svoboda & Williams. „Klient si rovněž může do loftu doinstalovat technologie pro smart home a nakonfigurovat libovolné funkce dálkového ovládání domácnosti,“ dodává Prašivková.

Zrekonstruovaná budova nabídne celkem 140 bytů s dispozicemi od 40 m² až po 700 m². „Vysoké industriální stropy umožňují včlenit do interiéru originální vestavby a tím znásobit užitnou plochu. Obrovská okna zalijí prostory světlem a nabídnou ohromující výhledy,“ popisuje klíčové benefity projektu Prašivková. Takřka neohraničeným prostorem ohromí především exkluzivní penthousy v nejvyšších patrech budovy. Výměra 700 m² zahrnuje i velkorysé střešní terasy zavěšené téměř pod mraky, ve výšce Petřínské rozhledy. „Stavebně jsou koncipovány jako chráněné privátní prostory, které spolu s výhledy majitelům zajistí i naprosté soukromí. Součástí teras je příprava na vlastní wellness s přípravou na bazén,“ doplňuje Prašivková.

Dvacetimetrový bazén pak najdou v prostorném wellness a fitness v suterénu, které všem rezidentům Vanguard dovolí udržovat kondici a načerpat energii každý den. Užívat si mohou řady dalších benefitů: od kina, přes party room, po sdílenou letní kuchyň či venkovní saunu na střeše, v režimu 24/7 jim bude k dispozici recepce se službou concierge.

„Lofty jsou nabízeny jak v základní úpravě shell & core, která klientům poskytne prostor pro realizaci vlastních snů, tak kompletně dokončené a vybavené nábytkem,“ vysvětluje Eva Prašivková. Zájemci se mohou už nyní inspirovat vzorovými lofty od předních interiérových designérů: studia OOOX a Ivanky Kowalski. „V krátké době plánujeme také fit out dvou penthousů,“ slibuje Marek Padevět s tím, že jeden z loftů pojmou ve stylu pánského apartmá v duchu Jamese Bonda, druhý pak jako plnohodnotné rodinné bydlení pro početnou domácnost.

V pěším dosahu Vanguard je Vltava s dostatkem zeleně i řadou příležitostí pro rekreační a sportovní aktivity: od golfového hřiště, přes tenisové kurty až po běžecké a inline stezky. Pěšky dostupné jsou i staré Modřany s kulturním a společenským zázemím. Intenzivní development lokalitu v posledních letech výrazně zhodnotil. Další plánované projekty v bezprostředním okolí svými výškovými limity nenaruší komfort rezidentů Vanguard, současně však přinesou další parky i bohatší gastro služby.

Pro nabídku bytů kontaktujte naši kancelář.

Unikátní lofty s atmosférou New Yorku exkluzivně v nabídce Svoboda & Williams

15. září 2022

Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 5145 m2 v GLP Parku Brno Holubice

Tým pronájmu komerčních prostor Svoboda & Williams zprostředkoval pronájem 4333 m2 výrobních a 812 m2 kancelářských prostor v nově vznikajícím logisticko-průmyslovém areálu u Brna. Nájemcem je společnost fischer automotive systems.

Výrobce komponentů pro automobily fischer automotive systems bude v Holubicích kompletovat součástky pro vybavení interiérů vozidel, například ventilační mřížky, výdechy klimatizace, odkládací přihrádky a další zařízení zajišťující pořádek a pohodlí ve vozidle.

Holubický park je koncipován jako multifunkční s možností přizpůsobit prostory na míru jednotlivým firmám. “Klient zvažoval i vlastní stavební záměr, ale nakonec upřednostnil nabídku pronájmu společnosti GLP. V pronajatých prostorách bylo nutné provést řadu klientských změn, které reflektují specifické potřeby uživatele,” říká Jiří Čadek, Senior Consultant Svoboda & Williams.

Výstavbu moderního logisticko-průmyslového areálu zahájila společnost GLP loni v listopadu. Udržitelný komplex šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím celkem nabídne 70 000 m2 plochy. Areál bude splývat s okolním prostředím a parková úprava poslouží pro odpočinek zaměstnanců. Střechy budou osazeny fotovoltaickými panely, které významně přispívají ke snížení provozních nákladů budov.

Svoboda & Williams zprostředkovala pronájem 5145 m2 v GLP Parku Brno Holubice

14. září 2022

West Flexi Offices rozšiřují nabídku sdílených kanceláří na dvojnásobek

Operátor sdílených kanceláří Offices Unlimited rozšiřuje své prostory West Flexi Offices přímo na stanici metra B Stodůlky o dalších 18 kanceláří.

Pod architektonickým řešením nových prostor je opět podepsán Atelier SAD. Zájemci si mohou vybírat ze soukromé či denní kanceláře variabilních rozměrů od 9 do 96 m2, případně najít pracovní místo v coworkingu. Součástí prostor jsou také plně vybavené zasedací místnosti, focus rooms – kompaktnější uzavřené místnosti určené pro rychlá pracovní setkání nebo telefonní boxy pro nerušené telefonáty. Celkově tak West Flexi Offices klientům aktuálně nabízí 39 kanceláří. K jejich nájemcům patří renomované společnosti jako SONY DADC Czech Republic, HOX RED, nebo Selfness Institut, díky kterému mohou i další klienti využívat služby koučů a psychologů.

Podle analýzy poradenské společnosti JLL aktuálně tvoří sdílené kanceláře 2,7 procenta z dostupných administrativních ploch v Praze, poptávka po nich však stále roste. “Nájemci nemusí řešit stavební úpravy, nákup nábytku. Také flexibilita v délce nájmu či sdílení nákladů na služby jsou pro některé firmy dnes už nutným standardem, který však klasičtí pronajímatelé nenabízejí,” zdůrazňuje Kateřina Burešová, Flexible Workspace Consultant ve Svoboda & Williams. “Většina nájemců oceňuje u West Flexi Offices skvělou dopravní dostupnost, dostatek parkovací míst a umístění přímo na metru, jen 18 minut do centra Prahy,” dodává Marie Kantorová, Office Manager v Offices Unlimited.

Aktuálně Offices Unlimited na čtyřech pražských lokalitách spravují přes 4000 m2 sdílených kanceláří. Komplexní poradenství související s nastavením parametrů produktu, managementem a marketingem zajišťuje realitní společnost Svoboda & Williams.

Více o projektu West Flexi Offices zde

West Flexi Offices rozšiřují nabídku sdílených kanceláří na dvojnásobek

12. září 2022

Prodáno! Přes 60 procent bytů v ostravské rezidenci Nové Lauby už našlo majitele

Přestože na staveništi poblíž Masarykova náměstí v centru Ostravy panuje intenzivní ruch, většina z 89 jednotek, které tu do konce roku 2023 vyrostou, už nyní má vlastníky. Zájemcům o Nové Lauby tak zůstává k dispozici 32 bytů.

Nejambicióznější rezidenční projekt Ostravy, který přispívá k obnově historického jádra města, provází od zahájení prodeje nemalý zájem. „Menších bytových jednotek 1+kk a 2+kk aktuálně zbývá k prodeji jen několik. V červenci jsme také zahájili prodej penthousů s velkorysými střešními terasami, které na ostravský realitní trh přinášejí unikátní standard bydlení,“ říká Eva Prašivková, Senior Property Consultant Svoboda & Williams.

Zájemci o moderní bydlení podle návrhu uznávané architektonické kanceláře znamení čtyř – architekti mohou teď vybírat z kompletní škály dispozic 1+kk až 4+kk. Pro komfort klientů otevřela realitní kancelář Svoboda & Williams v Ostravě showroom, kde najdou mimo jiné vzorky projektových standardů Nových Laub. Realizace zatím běží podle harmonogramu a hrubá stavba už roste do výšky.

Více o projektu Nové Lauby zde.

Prodáno! Přes 60 procent bytů v ostravské rezidenci Nové Lauby už našlo majitele

15. srpen 2022

V Jizerských horách vyrostou výjimečné horské rezidence pro náročné

Rekreační portfolio Svoboda & Williams rozšiřuje dvojice jedinečných domů, které brzy vyrostou na polosamotě nad městečkem Desná. Určeny jsou klientům, kteří hledají nejvyšší dostupný komfort propojený s udržitelným provozem, zasazený do malebných scenérií Jizerských hor.

Riedlovy boudy svým názvem odkazuje na významný sklářský rod Riedelů, jehož kořeny sahají právě do zdejšího kraje. Moderní horské rezidence navrhli renomovaní architekti ze studia QARTA Architektura s respektem k přírodě a místní tradici. Oba domy s velkorysou obytnou plochou 250 m2 budou energeticky soběstačné. Předány budou kompletně dokončené a vybavené, včetně kuchyně prémiové značky Poggenpohl. Uživatelský komfort zvýší sauna či závěsný krb na dřevo i velkorysá zahrada od Ateliéru Fléra se vzrostlými dřevinami, ohništěm, vodními prvky či posedem.

Developerem Riedlových boud je společnost Dolcevita Development, která se dlouhodobě soustřeďuje na butikové projekty se silnou vazbu na české hory.

Předpokládané dokončení domů v listopadu 2024.

Více o Riedlových boudách zde.

V Jizerských horách vyrostou výjimečné horské rezidence pro náročné

15. srpen 2022

Byty s mimořádným geniem loci: rezidenční nabídku Svoboda & Williams rozšiřuje unikátní VII. Dům

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahajuje prodej luxusní rezidence VII. Dům. Naprosto ojedinělý projekt stojí v jižním zákoutí Valdštejnského náměstí, na místě po staletí ceněném jako jedna z nejlepších pražských adres.

Pod rekonstrukcí původně renesančního měšťanského domu jsou podepsáni architekti z předních studií FormaFatal a Atelier SAD. Ti k domu přistoupili jako k výtvarnému dílu. Kompletní přestavba vyzdvihuje jedinečnost stavby, uctívá její dlouhou a bohatou historii a vrací do ní tradiční přírodní materiály v podobě masivních dubových podlah či nových dřevěných oken.

Zároveň do interiéru citlivě vnáší soudobý český design: na první pohled zaujmou kamenné portály z božanovského pískovce, ručně vyráběné prvky z ledového skla Baxa design, česká designová svítidla či umělecké intervence do reprezentativních společných prostor.„VII.Dům je na pražském rezidenčním trhu naprosto unikátním projektem. Mimořádné je citlivé propojení soudobého designu s historií objektu s naprostým důrazem na provedení každého detailu. V kombinaci s exkluzivní adresou a atmosférou místa tak na Malé Straně vzniká opravdu jedinečné bydlení," říká Tomáš Blahuta, Senior Property Consultant SVOBODA & WILLIAMS.

VII. Dům ukrývá 17 bytů, které nabízejí variabilní dispozice od 1+kk po 5+kk. Prostorné jednotky ve vyšších patrech lákají na pohlednicové výhledy na Pražský hrad a katedrálu sv. Víta, ty v nižších podlažích s původními klenutými stropy jsou orientované do tichého, poetického nádvoří. Podkroví zaplňuje velkoryse pojatý mezonet, který ohromí výměrou bezmála 300 m2, krásným světlem, kouzlem renovovaného trámoví i výhledy na všechny světové strany. Samozřejmostí jsou nejvyšší standardy vybavení

Prestižní adresa umožňuje majitelům bytů žít uprostřed Malé Strany, přitom stranou turistického ruchu. V nejbližším okolí najdou vyhlášené restaurace, ale i služby nezbytné ke každodennímu životu včetně kvalitních škol. K relaxaci v zeleni láká jedinečný soubor palácových zahrad či nedaleké svahy romantického Petřína. K řece a Mánesově mostu lze dojít příjemnou procházkou přes Valdštejnskou zahradu.

Název VII. Dům je hravým propojením popisného čísla budovy a konceptu astrologických domů, v minulosti často používaných pro sestavování horoskopů. Číslovka 7 je ostatně v astrologii považovaná za šťastnou a magickou.

Více informací o projektu zde

Byty s mimořádným geniem loci: rezidenční nabídku Svoboda & Williams rozšiřuje unikátní VII. Dům

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.