Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 1
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 2
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 3
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 4
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 5
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 6
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 7
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 8
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 9
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 10
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 11
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 12
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 13
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 14
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 15
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 16
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 17
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 18
Historický objekt 20 + 1, Rabštejn nad Střelou - Plzeň-město | 19
EXKLUZIVNĚ

Historický objekt

Užitná plocha 1 104 m2, pozemek 2 106 m2

Plzeň-město, Rabštejn nad Střelou

Cena na vyžádání

Do oblíbených Zajímá mě

Historická budova se středověkými základy, pečlivě zrekonstruovaná pod dohledem odborníků na památkovou péči, stojí v samém středu bývalého města Rabštejn nad Střelou. Místo se silným geniem loci, úchvatnými výhledy na okolní zalesněné kopce i do hlubokého údolí říčky Střely se nachází v turisticky atraktivní krajině nedaleko Karlových Varů nebo Plzně.

Budova bývalého hostince a později hotelu nyní slouží jako muzeum motocyklů a lovectví. Prostory jsou koncipované jako multifunkční a lze je stavebně upravovat, čímž se z budovy může stát i bytový nebo rodinný dům. V přízemí se v současnosti nachází kavárna, kuchyně, muzejní sál s možností vjezdu automobilu, sociální zařízení, sklad a terasa. V 1. patře je zbrojovna uzamykatelná mříží, výstavní prostory a úklidová místnost s toaletou, 2. patro obsahuje jednací místnost se vstupem na terasu, kuchyňku, toaletu a 2 bytové jednotky 2+kk. Podkroví je zateplené a připravené pro využití například jako herna. Z přízemí až do 2. patra vede moderní výtah a evakuační schodiště, mezi přízemím a 1. patrem je reprezentativní pískovcové schodiště, které je replikou původních schodů. Z vinného sklípku s původním stropem a zachovaným dobovým vzhledem lze vstoupit na dolní terasu. Terasy jsou orientované na východ a poskytují výhled na řeku i šestisetmetrový vrch Kuchyňka.

Kompletní, pečlivá a zároveň citlivá rekonstrukce budovy s gotickými, barokními i klasicistními prvky proběhla před 6–7 lety. Okna jsou dřevěná, podlahy s velkoformátovou dlažbou a podlahovým vytápěním napojeným na tepelné čerpadlo s několika hlubokými vrty, ve všech místnostech jsou také krbová kamna. Optimální vlhkost udržuje rekuperační jednotka. Voda je z obecního vodovodu, odpady jsou řešeny vlastní ČOV.

Městská památková zóna, jíž je nabízená budova součástí, je unikátní ukázkou kombinace lidové a městské architektury. Spadá sem i klášter, zámek nebo zřícenina hradu. Okolí je protkáno turistickými stezkami, vede zde i naučná stezka a cyklostezka. Lokalita je vyhlášeným loveckým revírem, nedaleko je i významné říjiště, řeka Střela je pstruhovým revírem. Místo je dobře dostupné z Karlových Varů a z Plzně (cca 40 minut jízdy). Cesta z Prahy trvá necelých 1,5 h, tento čas se po dokončení dálnice D6 významně zkrátí.

Výměra hlavní budovy 1 103,76 m2, zastavená plocha a nádvoří 1 095,3 m2, terasy 316,7 m2, pozemek 2 106 m2.

Součástí nabízené nemovitosti je též pozemek sportovního letiště (24 210 m2), které je vzdáleno cca 3 kilometry. Letiště s možností výstavby hangáru je vhodné i pro přistávání malých letadel typu Cessna, Morava, Piper apod. Pro více informací kontaktujte naši kancelář.

Kolaudováno jako Občanská vybavenost.

Kromě běžných prohlídek nemovitostí nabízíme také videoprohlídky v reálném čase přes WhatsApp, FaceTime, Messenger, Skype ad.

Prodejní cena Cena na vyžádání
Užitná plocha 1 104 m2
Zastavěná plocha 1 095 m2
Pozemek 2 106 m2
Parkování Parkování před domem + garáž
PENB D
Stáhnout PDF stáhnout
Referenční číslo 41461
Zobrazit všechny plány

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.