Všechny zprávy

13. červenec 2018

Rezidenční projekt Šárecký dvůr byl zkolaudován

Unikátní rezidenční park Šárecký dvůr, který vyrostl v původní zástavbě Vokovic, jen pár minut chůze od přírodní rezervace Divoká Šárka, získal kolaudační souhlas. Celkem 51 prémiových bytů bude připraveno k nastěhování již příští měsíc. Exkluzivním prodejcem bytových jednotek v projektu je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Rezidenční park Šárecký dvůr, realizovaný developerskou skupinou CRESTYL, je situován v Praze 6, v žádané oblasti Starých Vokovic, která si dodnes uchovala poklidnou, místy až venkovskou atmosféru. Díky blízkosti třídy Evropská, stanice metra Nádraží Veleslavín a zastávek tramvají tato atraktivní lokalita zároveň nabízí vynikající dostupnost centra města i letiště. Komplex, jenž vznikl podle návrhu mezinárodního ateliéru Bogle Architects, umně propojuje původní architekturu historického panského dvora s designem 21. století. Srdcem parku je pečlivě zrekonstruovaná barokní budova, jejíž nádvoří lemuje pětice nově postavených viladomů.

Byty o dispozicích 2+kk až 5+kk a výměrách od 66 do 233 m2 nabídnou stylové interiéry navržené studiem Chmelař architekti, špičkový standard provedení a balkony, terasy či privátní zahrádky. Součástí projektu jsou reprezentativní, až třípodlažní byty s původními klenutými barokními stropy a sloupovím i velkoryse koncipované penthousy. V ceně každého bytu jsou 1 až 3 garážová stání a sklep. Soukromí a bezpečí rezidentů zajistí reprezentativní recepce, kamerový systém a památkově chráněná barokní zeď, která komplex obepíná.

Jednotící ideou projektu je rovnováha mezi ‚starým a novým‘, v jejímž rámci oživené původní budovy harmonicky ladí s moderními zásahy. Výrazná současná architektura tvoří pozadí pro parkové plochy, navržené ateliérem Šmídová Landscape Architects. Pestrobarevné parkové plochy celý projekt sjednocují, napomáhají dosažení souladu mezi historickými a moderními prvky a propojují areál s blízkou vodní nádrží Džbán. V návrhu projektu hraje významnou roli technologie, která dává vzniknout projektu 21. století v tomto historickém kontextu,“ nastiňuje koncepci projektu Ian Bogle z ateliéru Bogle Architects.

U příležitosti kolaudace komplexu proběhlo v prostorách Šáreckého dvora slavnostní soirée, na které navázal Den otevřených dveří. Účastníci obou akcí měli možnost prohlédnou si celý areál včetně vzorového bytu, který byl zařízen ve spolupráci se společnostmi Manuall a Soffa.

Šárecký dvůr | Svoboda & Williams Šárecký dvůr | Svoboda & Williams Šárecký dvůr | Svoboda & Williams Šárecký dvůr | Svoboda & Williams Šárecký dvůr | Svoboda & Williams Šárecký dvůr | Svoboda & Williams Šárecký dvůr | Svoboda & Williams Šárecký dvůr | Svoboda & Williams Šárecký dvůr | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.