Všechny zprávy

26. říjen 2020

Hloubení nových tůní v lokalitě Popického rybníka dokončeno

Začátkem letošního roku podpořila realitní společnost Svoboda & Williams spolek Mokřady, který se od roku 2011 věnuje zadržování vody v krajině a s tím spojené ochraně ohrožených druhů, především obojživelníků. Částku spolek využil na budování nových tůní v lokalitě Popického rybníka na Vysočině.

Spolku Mokřady se od léta tohoto roku podařilo vybudovat 80 tůní, a to i přes to, že letošní počasí této činnosti příliš nepřeje – četné srážky nejsou pro zemní práce na mokřadech úplně ideální. Nejvíce nových tůní vzniklo na Vysočině. Tam se nachází i lokalita Popický rybník, kde za částku darovanou společností Svoboda & Williams spolek vyhloubil čtyři tůně různého rozsahu. V průběhu podzimu a zimy budou v lokalitě probíhat ještě drobné úpravy a valy tůní budou zpevněny kameny.

Spolek Mokřady | Popický rybník Nové tůně v lokalitě Popického rybníka | Svoboda & Williams Svobod & Williams podpořila spolek Mokřady

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.