Všechny zprávy

15. září 2021

Svoboda & Williams nabídne jedinečnou příležitost ke koupi nemovitosti v srdci proměňující se Ostravy

V centru Ostravy právě vyrůstá jeden z významných rezidenčních projektů, bytový komplex Nové Lauby. Jeho cílem je pokračování rozvoje nájemního bydlení a oživení historického jádra Ostravy. Unikátní projekt je výsledkem spolupráce města s investorem Sdružení BBB Nové Lauby – po dokončení nabídne jednotky jak určené k pronájmu, tak na prodej. Právě byty, které zůstávají ve vlastnictví investora, exkluzivně nabídne realitní kancelář Svoboda & Williams.

Město zahájilo přípravu projektu Nové Lauby v roce 2016, v březnu letošního roku skončil archeologický výzkum na místě výstavby a zastupitelstvo města uzavřelo smlouvu s investorem Sdružení BBB Nové Lauby, jehož členy jsou Bystroň Group, BBP Stavby a stavební společnost BAK. „Projekt Nové Lauby nám dává skvělou příležitost pokračovat v kultivaci a rozvoji historického jádra města. Na základě dosavadních zkušeností si navíc dobře uvědomujeme, že poptávka po kvalitních nemovitostech v Ostravě rychle roste. Vnímáme tak velký potenciál, který zdejší výstavba nabízí,” říká za Sdružení BBB Nové Lauby Michal Bystroň. „Ostrava se v posledních letech vydala na cestu velkých proměn, na jejímž konci bude moderní metropole plná architektonicky unikátních projektů. I to je jeden z důvodů, proč věříme, že byty v projektu Nové Lauby nabízejí vzácnou, dosud ještě neobjevenou investiční příležitost,” dodává Eva Prašivková, senior makléřka Svoboda & Williams.

Za návrhem rezidenčního objektu stojí renomovaná architektonická kancelář znamení čtyř - architekti. Výsledná rezidence bude mít formu tradičního městského bloku ve tvaru nepravidelného lichoběžníku, v jehož středu vznikne prostor pro ozeleněnou dvoranu. Blok bude tvořen pěticí městských domů s různou typologií fasád, které na pěti nadzemních podlažích nabídnou 85 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk, podzemní parkování se 173 místy a obchodní prostory v úrovni ulice. Město odkoupí od investora 31 bytů, které budou využity výhradně pro nájemní bydlení, 54 bytů pak bude určených k prodeji – právě ty již brzy rozšíří nabídku Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams nabídne jedinečnou příležitost ke koupi nemovitosti v srdci proměňující se Ostravy

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.