Všechny zprávy

19. říjen 2021

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Forum 2021

Ve středu 13. října se uskutečnil 3. ročník prestižní realitní konference Real Estate Forum 2021, která se konala v Brně v prostorách hotelu Courtyard by Marriott Brno. Ústředními tématy byly nemovitostní výzvy související s územním plánem města Brno, situace na realitním trhu v době postcovidové a investiční trendy v jihomoravském kraji.

Konference Real Estate Forum 2021, pořádaná advokátní kanceláří Havel & Partners, je příležitostí pro pravidelné setkávání odborníků napříč všemi oblastmi českého realitního trhu. Zahajovací debata byla věnována výzvám, kterým Brno čelí a které vymezuje zejména stávající územní plán. Viktor Poledník, urbanista působící v Odboru pro územní plánování a rozvoje, se společně s Markem Vinterem, předsedou správní rady Asociace brněnských architektů a stavitelů, shodli na tom, že stávající územní plán nevytváří podmínky pro novou výstavbu, tudíž ceny zdejších nemovitostí skokově rostou. Brnu zároveň chybí efektivní dopravní a technická infrastruktura – obojí navíc zatěžuje rostoucí suburbanizace, proto je důležité se v následujících letech zaměřit zejména na zahušťování města a na metropolitní zástavbu.

Ve druhém bloku panelisté diskutovali o dopadech pandemie na segment rezidenčních, komerčních a průmyslových nemovitostí. Pandemie zapůsobila jako akcelerátor na nájemní bydlení a na trh flexibilních kanceláří. Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema, poukázal na chování investičních fondů, které skupují velké nájemní celky a tím ukazují, jakým směrem se bude rezidenční trh v následujících letech ubírat. Prokop Svoboda, majitel realitní společnosti Svoboda & Williams, se dotkl současné situace v segmentu flexibilních kanceláří. I velké firmy chtějí nyní pružně reagovat na požadavky svých zaměstnanců a klientů, ať už se týkají velikosti a uspořádání pronajatých prostor, lokality či poskytovaných služeb. Kancelář se navíc z místa výkonu práce proměnila spíše v místo pro komunikaci, setkávání, spontánní interakci, brainstormingy, utužování firemní kultury a sdílení hodnot.

Konferenci uzavřel panel zaměřený na investiční příležitosti v Brně a jihomoravském kraji a na obnovu obcí zasažených tornádem, ke které významně přispěl jeden z účastníků, Zdeněk Mihalco, ředitel nadace VIA. Panelisté diskutovali o investičním potenciálu komerčních nemovitostí, který je podle Lukáše Netolického ze společnosti Cushman & Wakefield stále velký, jelikož lidé se chtějí do kanceláří vracet, i když třeba v jiném nastavení. Developeři kancelářských objektů by se měli zaměřovat zejména na přibližování kanceláří veřejnému prostoru, rozšiřování venkovních ploch a celkově na vytváření místa, do kterého se zaměstnanci budou rádi vracet.

 

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Forum 2021 Real Estate Forum 2021 Svoboda & Williams partnerem konference Realitní konference Brno Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Forum 2021

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.