Všechny zprávy

15. srpen 2022

Byty s mimořádným geniem loci: rezidenční nabídku Svoboda & Williams rozšiřuje unikátní VII. Dům

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahajuje prodej luxusní rezidence VII. Dům. Naprosto ojedinělý projekt stojí v jižním zákoutí Valdštejnského náměstí, na místě po staletí ceněném jako jedna z nejlepších pražských adres.

Pod rekonstrukcí původně renesančního měšťanského domu jsou podepsáni architekti z předních studií FormaFatal a Atelier SAD. Ti k domu přistoupili jako k výtvarnému dílu. Kompletní přestavba vyzdvihuje jedinečnost stavby, uctívá její dlouhou a bohatou historii a vrací do ní tradiční přírodní materiály v podobě masivních dubových podlah či nových dřevěných oken.

Zároveň do interiéru citlivě vnáší soudobý český design: na první pohled zaujmou kamenné portály z božanovského pískovce, ručně vyráběné prvky z ledového skla Baxa design, česká designová svítidla či umělecké intervence do reprezentativních společných prostor.„VII.Dům je na pražském rezidenčním trhu naprosto unikátním projektem. Mimořádné je citlivé propojení soudobého designu s historií objektu s naprostým důrazem na provedení každého detailu. V kombinaci s exkluzivní adresou a atmosférou místa tak na Malé Straně vzniká opravdu jedinečné bydlení," říká Tomáš Blahuta, Senior Property Consultant SVOBODA & WILLIAMS.

VII. Dům ukrývá 17 bytů, které nabízejí variabilní dispozice od 1+kk po 5+kk. Prostorné jednotky ve vyšších patrech lákají na pohlednicové výhledy na Pražský hrad a katedrálu sv. Víta, ty v nižších podlažích s původními klenutými stropy jsou orientované do tichého, poetického nádvoří. Podkroví zaplňuje velkoryse pojatý mezonet, který ohromí výměrou bezmála 300 m2, krásným světlem, kouzlem renovovaného trámoví i výhledy na všechny světové strany. Samozřejmostí jsou nejvyšší standardy vybavení

Prestižní adresa umožňuje majitelům bytů žít uprostřed Malé Strany, přitom stranou turistického ruchu. V nejbližším okolí najdou vyhlášené restaurace, ale i služby nezbytné ke každodennímu životu včetně kvalitních škol. K relaxaci v zeleni láká jedinečný soubor palácových zahrad či nedaleké svahy romantického Petřína. K řece a Mánesově mostu lze dojít příjemnou procházkou přes Valdštejnskou zahradu.

Název VII. Dům je hravým propojením popisného čísla budovy a konceptu astrologických domů, v minulosti často používaných pro sestavování horoskopů. Číslovka 7 je ostatně v astrologii považovaná za šťastnou a magickou.

Více informací o projektu zde

Byty s mimořádným geniem loci: rezidenční nabídku Svoboda & Williams rozšiřuje unikátní VII. Dům Byty s mimořádným geniem loci: rezidenční nabídku Svoboda & Williams rozšiřuje unikátní VII. Dům Byty s mimořádným geniem loci: rezidenční nabídku Svoboda & Williams rozšiřuje unikátní VII. Dům Byty s mimořádným geniem loci: rezidenční nabídku Svoboda & Williams rozšiřuje unikátní VII. Dům Byty s mimořádným geniem loci: rezidenční nabídku Svoboda & Williams rozšiřuje unikátní VII. Dům

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.