Všechny zprávy

14. srpen 2022

Žádaná Pankrác. Svoboda & Williams dojednala pronájem přes 1500 m2 kanceláří v top pražské lokalitě

Tým pronájmů komerčních prostor Svoboda & Williams zprostředkoval v uplynulých měsících pronájem kanceláří pro tři významné hráče v technologickém byznysu. Vedle oborového zaměření nájemců mají všechny transakce ještě jednoho společného jmenovatele: adresu na Praze 4.

„Pankrác se řadí k nejžádanějším office lokalitám metropole,“ říká Senior Consultant realitní kanceláře Svoboda & Williams Sylva Turinská, která nájemní operace s celkovou výměrou přes 1500 m2 pomáhala sjednat. Vedle vynikající infrastruktury s veřejným parkingem, rychlým napojením na výpadovku i dobrou dostupností do centra podle ní čtvrti nahrává taky intenzivní výstavba v poslední dekádě. „Praha 4 nabízí k pronájmu téměř 1 000 000 m2 administrativních prostor a je tak největší „kancelářskou“ městskou částí Prahy,“ doplňuje Turinská.

Společnosti DataVision, která se zabývá digitalizací průmyslu, si v moderní pankrácké budově Mayhouse podnajala plochu 637 m2. Poslední volnou kancelářskou jednotku v administrativní budově Parkview, s výměrou 580 m2, získala do pronájmu společnost Cint. „Dosud firma využívala servisované kanceláře, ale už před covidem hledala prostory nastálo. Pandemie sice stěhování zbrzdila, přesto společnost neodradila od původního záměru,“ popisuje Turinská.

Česká softwarová společnost E LINKX zase hledala pro svoji divizi HPmarket reprezentativní obchodní prostory pro vůbec první kamenný obchod americké společnosti HP ve střední Evropě. Odpovídající plochu s výměrou 320 m2 našla v reprezentativní budově City Green Court, která jako první kancelářská budova v Česku získal Pre-Certifikaci LEED Platinum. 

Žádaná Pankrác. Svoboda & Williams dojednala pronájem přes 1500 m2 kanceláří v top pražské lokalitě Žádaná Pankrác. Svoboda & Williams dojednala pronájem přes 1500 m2 kanceláří v top pražské lokalitě Žádaná Pankrác. Svoboda & Williams dojednala pronájem přes 1500 m2 kanceláří v top pražské lokalitě

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.