Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 1
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 2
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 3
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 4
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 5
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 6
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 7
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 8
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 9
Historický objekt, Letenská, Malá Strana - Praha 1 | 10

Historický objekt

Užitná plocha 1 520 m2, pozemek 659 m2

Praha 1, Malá Strana, Letenská

Unikátní historická budova původně z první poloviny 17. století nabízí na ploše přes 1500 m2 jedinečné reprezentativní prostory se zajímavým investičním potenciálem a maximálně variabilními možnostmi využití. Nepřehlédnutelný měšťanský dům, mezi lety 1994–1995 a 2013–2014 pečlivě zrestaurovaný do svojí původní podoby s citlivým prolínáním některých moderních prvků, stojí na frekventované turistické trase mezi Pražským hradem a Karlovým mostem, na rohu ulic Letenská a U Lužického semináře.

Budova má čtvercový půdorys s uzavřeným pavlačovým dvorem, 3 nadzemní podlaží včetně půdy a je částečně podsklepena. V 1.NP se nacházejí obchodní prostory a bistro, 2.NP a podkroví je tvořeno za sebou řazenými kancelářskými prostorami s vysokou variabilitou dělení/slučování.
Dům byl postaven v renesančním slohu a chlubí se například původním neorenesančním kachlovým krbem v prvním patře, jeho největším skvostem jsou však tzv. dřevěné záklopové stropy ozdobené malbami s orientálními vzory pocházející z pozdně barokního období. Z moderních prvků je instalován zejména prosklený výtah ve dvoře, pavlačový systém a jednoramenné schodiště s ocelovou konstrukcí.

Název domu U Zlaté lodě je svázán s jeho umístěním na levém břehu Vltavy, blízko kotviště kupeckých lodí – díky tomu sloužil po dlouhá léta zejména jako zájezdní hostinec pro námořníky, obchodníky, ale i různé dobrodružné živly, jako byl například nejznámější český loupežník Václav Babinský. Ve 20. století patřil k častým návštěvníkům slavný malíř Max Švabinský nebo generál Radola Gajda.

Lukrativní poloha na rušném a dobře viditelném místě činí dům výjimečně atraktivním z obchodního hlediska. Celý dům je v současné době pronajat s 5% výnosem. Pro informace o délce a výši nájemného kontaktujte naši kancelář.
Stanice metra Malostranská je vzdálena pár desítek metrů, tramvajová zastávka se pak nachází přímo před objektem. Možnost parkování až 5 vozů ve vnitrobloku domu.

Celková plocha 1520 m2, pozemek 659 m2.

Prodejní cena prodáno
Užitná plocha 1 520 m2
Pozemek 659 m2
Parkování Ano
PENB G
Stáhnout PDF stáhnout
Ke stažení Investiční memorandum
Referenční číslo 20085
Zobrazit všechny plány

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.