Všechny zprávy

16. srpen 2017

Společně s nájmy roste i obliba investic do bytů a větších rezidenčních celků

Nájmy pražských bytů a rodinných domů rychle rostou. U novostaveb a nových rekonstrukcí v prémiových pražských lokalitách dosahuje meziroční nárůst nájemného až 20 %. Tento trend podstatně zvyšuje atraktivitu investic do rezidenčních nemovitostí v hlavním městě, které až doposud byly doménou spíše drobných, privátních investorů.

„V posledních letech na trhu pozorujeme zřetelný trend návratu nájemního bydlení – ideálem mileniálů přestává být bydlení ve vlastním. Mladí lidé objevují kouzlo avokádových sendvičů a flexibility nájemního bydlení. Po více než 25 letech od pádu totality tak postupně akceptují evropský standard. Ceny nemovitostí navíc rostou takovým tempem, že pro mnoho Pražanů začíná být pronájem jedinou variantou, jak si dopřát nemovitost podle svých představ i v centru či širším centru Prahy. To vše logicky vytváří tlak na růst nájemného,“ okomentoval situaci na rezidenčním trhu Prokop Svoboda, Managing Partner realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Rychle rostoucí nájmy vyvolávají mezi investory – a to jak privátními, tak korporátními – zvýšenou poptávku po jednotlivých bytech i celých balících rezidenčních nemovitostí. Mnozí developeři navíc stále otevřeněji mluví o stavbě větších rezidenčních celků za účelem následného pronájmu jednotek.

Svoboda & Williams se za 20 let vyprofilovala jako přední hráč na poli zprostředkování rezidenčního pronájmu a správy nemovitostí. Své služby poskytuje v českém i anglickém jazyce.

Další informace o správě nemovitostí
 

Správa nemovitostí | Svoboda & Williams

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Každý měsíc Vás budeme informovat o nově zařazených nemovitostech k prodeji a pronájmu.
Níže prosím zadejte svůj e-mail.

Chci dostávat novinky

Děkujeme za Váš zájem. Registrace k newsletteru proběhla v pořádku.